CA AZUR 650BD

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Multiformátový přehrávač ve vkusném kovovém sáčku s modrým laserem i displejem s vynikajícím zvukem i z CD za velmi dostupnou cenu.

Pořídil jsem si tohoto kouzelníka jako náhradu za dědečka Marantze CD-67 SE. Jedná se o zástupce z vylepšené řady AZUR 6XX. Podrobné technické parametry lze najít na stránkách výrobce. Takže popis jen z praktického hlediska. Kromě možnosti přehrávat BD,SACD,DVD,CD má také dva USB vstupy, které rozšiřují možnosti o připojení Flash či HDD. FLAC jsem nezkoušel, ale asi ho zatím neumí. Nicméně toto je pro mne pouze doplňková výbava a vzhledem k jiným přednostem mu toto lehce odpouštím.

Co se týče mechaniky, každý kdo zná přístroje CA ví, že šuplík mechaniky nepůsobí nejrobustněji a jejich chod není při vysouvání nejsametovější, ale to je z kritiky vše, teď už budou následovat jen samá pozitiva a sociální jistoty :smile: . Navíc ,,modrá mechnika“ disky opravdu roztáčí do pořádného kolotoče, načítání BD je v porovnání s konkurenty bleskové a šasi s opravdu měkkými poduškami nožiček se s tím statečně pere. Chlazení přístroje je absolutně pasivní a nikde při hudbě nebude nic fučet ze žádného větráku. To je velká pochvala a plus pro tišší poslech hudby.

A teď to nejdůležitější, co tento přehrávač nabízí, a to je jednoznačně ZVUK, lépe řečeno ne zvuk, ale HUDBA.

I když je tento skorovšeuměl určen možná primárně k přehrávání videozáznamů z BD a nepatří ani svou cenou k nedostupnému zboží, má něco, na co konkurence v této cenové z vysoka kašle – vynikající reprodukci z CD. Tady bych vlastně mohl skončit – velká tečka. Protože to je to, proč jsem si ho vlastně koupil a asi i většina dalších, protože stále v našich sbírkách tento typ nosiče bude ještě dlouho převládat.

Reprodukce hudby přístroji fy CA je vždy charakteristická vzdušným nezabarveným projevem s parádním zaostřením a vyjádřením prostoru a super výškama. Ne jinak je tomu i zde. Laťka zůstala i u tohoto multiplayeru s 8 kanály na výstupu a videoobvody v břiše pořádně vysoko.

Když jsem v něm prvně slyšel CDdisk nechtělo se mi věřit, že to není čistý CD přehrávač. Hrál i se svým stájovým zesilovačem CA 650R epesně a tato kombinace je i vzhledem k ceně tohoto zesilovače a jejich vzhledové slušivosti parádní volba do obýváku nejen začínajícího hifíka. Vynikající poměr cena/výkon.

Díky vzdušnějšímu projevu je reprodukce skvěle čitelná a plna detailů. Basy nejsou přehnaně mohutné za každou cenu, ale o to výborněji zařezané a přehlednější a nemaskují dění kolem. Vyšky jsou jasné a křehké. Člověk se s radostí kochá v různých perkusních variacích. Zjednodušeně řečeno, pokud se Vám líbí produkce labelu ECM, je tento přehrávač pro Vás.

U mne doma vkusně doplnil výrazem temnější a analogovější zesilovač DENON PMA 2000R a repro USHER, díky kterým jsou výšky přece jen trošku míň expresivnější, takové sametovější než byly ve studiu na superbednách DALI HELICON, ale stále je to velmi velmi poslouchatelné.

Na závěr si neodpustím poznámku, že jsem se velmi shlédl v jeho inovovaném modrém displeji, a i když lze pro ,,pureaudio“ vypnout spolu s videoobvody, v kombinaci s kartáčovaným hliníkem to působí dráž než opravdu stojí. Je to opravdu fešák nejen mezi BD, ale i CD přehrávači. Líbí se Vám vzhledem třeba Audionet? Komu by ne, že? Tak toto je takový ,,Audionet pro méně za vodou“ ;) . A toto je už opravdu tečka. :thumbup:
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Romane,
gratuluji, dovolil jsem si vložit nějaké obrázky. Mně se tento design líbí, hlavně v černé barvě. Vidím, že umí přehrát všechny formáty, které se na plackách vyskytují včetně HDCD. Nabízí se porovnání s konkurencí Oppo, který je také univerzální a v podobné cenové hladině. Mně je tedy sympatičtější CA Azur 650BD, ale nevím jak jsou na tom oba zvukově (CA x Oppo), což je pro mne nejdůležitější.
Jedna otázečka nakonec, jak dopadlo porovnání zvuku z placek CD mezi CA Azur 650 BD a Marantze CD-67 SE?

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Ahoj Viki,
vidíš HDCD se už mi také zobrazilo, ale ve výčtu formátu jsem ho opomněl zmínit. Díky za fotky. Já jsem víc naměkko z té stříbrné verze. :smile:
Pokud jde o zvukové srovnání CA 650BD a OPPO 83SE, já si myslím, že jsou v CD režimu minimálně nastejno a sympatičtější je mi i díky pasívnímu chlazení a HiFivzhledu Azur. V nuancích se preference různých posluchačů mohou lišit. Noid zde bude jistě oponovat ve prospěch OPPO technickými parametry jeho převodníků, ale hraje přístroj jako celek a já si vybral Azur, Noid jistě promine. Pokud jde o srovnání s Marantz CD-67SE je to celkem jednoduché, oba ho přehrály. Ale CD-67SE jsem si z Tykonu přinesl před 15-ti lety, takže už má nárok na odpočinek a půjde do vitrínky spolu s analogovým tunerem jako Old Boys a připomínka dob dřívějších a bez poruchy.
Když to napíšu obrazně CD-67SE byl skvělý přehrávač své doby a hrál jako malíř. Oproti tomu Azur 650BD, ale i OPPO lze přirovnat obrazně ke skvělému fotografovi s výborným objektivem.
CD-67SE měl za všech okolností hebký měkčí projev s lehce potlačenými středy, které činily vpodstatě poslouchatelnými všechny CD. CA Azur 650 BD jsem již popsal výše a líp to asi neumím. S ním jsem si domů donesl kus toho co jsem v dnešní době ve studiích zvukově cenil a to je víc reality.
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od noaid »

Není co promíjet. Věřím, že to CD hraje slušně. :D
Ale vzhledem k použitým převodníkům bohužel CA verze nepřehrává nativně SACD, ale pouze s konverzí do PCM 24/88 - díval jsem se do manuálů a je to opravdu tak. A bohužel totéž platí i pro nejnovější model CA 751BD - dokonce ani tady nedali DAC, který umí DSD, což mne trochu šokuje (no spíše dost - zvláště za ty prachy), místo toho je tam několik (asi 5) stereo PCM only Wolfsonů.

Takže žádná CA verze není oproti Oppu plnohodnotný SACD přehrávač, jen digitální transport do AVR. Hrát to SACD z analogu bude a líp než CD, ale ne tak, jak by standartně mohlo.
Potenciální budoucí zájemci by to měli vědět, je to naprosto zásadní informace pro případné srovnávání.
Možná jsem si to u pár lidí teď podělal, ale reálná pravda je reálná pravda, s tím nikdo nic nenadělá.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Obrázek

No konečně se mi podařil v té záplavě Blacků najít jeden Silver. :ymdaydream:
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se teda více líbí v té černé barvě, ale to je věc vkusu a není to až tak podstatné.
Co mne ale udivilo je, že jsem narazil na dva zcela odlišné zadní panely. Rozdíly jsou patrné na první pohled, kvalitnější konektory, větrací mřížky a hlavní vypínač na zadním panelu.

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

Ano, mam zlacene cinche, ale mrizka a vypinac jsou fuc. Nepodstatny detail. Prse mrizku by se akorat vic prasilo na prevodniky a ve standby rezimu deklaruji odber nizsi nez 1W. Vymenitelna sitova snura nastesti zustala.
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od jirie »

Není tam rozdíl v tom, pro jaký trh je to určeno?
Jsou na každém z nich totiž jiné regiony :shock:
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 11
Registrován: 23 led 2011 13:36

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od korys »

V tom to nebude. Mám spodní verzi s 2. Spíš si myslím, že je to úprava (zjednodušení) v průběhu jednotlivých výrobních serií.
USHER V-6O1, DENON PMA-2000R IV, CA Azur 65OBD
Co je důležité, je očím neviditelné...A.de Saint
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Mark Levinson »

Spíše to odhaduji na nějakou Beta verzi či prototyp před zahájením seriové výroby. Kdo ví, odkud se ten snímek vůbec na netu vzal.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od jirie »

No , v každém případě je potěšitelné, že jak píše Korys to nemá žádné rušiče ticha :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:No , v každém případě je potěšitelné, že jak píše Korys to nemá žádné rušiče ticha :mrgreen:
Souhlasím s Tebou Jirie, ventilátor bych tam také nechtěl. V tomto ohledu má CA velké sympatie.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od jirie »

Výše uvedený typ je již nějaký pátek modernizován:
http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-au ... 651bd.html

Jen mě trošku znervozňuje ten chybějící prostřední kolík v zástrčce Schuko, stejně jako u 751 BD.


Mám strach , aby to chybějící uzemnění v kombinaci s jinými přístroji nedělalo problémy.

:?: :?: :?:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Ale to přece nezáleží na zemnění jednotlivých přístrojů,ale vždy o zemní smyčky,způsobené špatně uzemněnou anténou nebo satelitem.
Je úpně jednou,jestli a kolik je v systému dvojkolíkových mašinek,stačí,když je zesilovač(nebo jen sub) zemněný (3-kolík)a už musíme dbát na:
1.správné uzemnění antény
nebo
2.galvanické oddělení antény

Jinak to může bručet jako medvěd grizzly :D
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: CA AZUR 650BD

Příspěvek od Pamela »

Zkusím se zeptat i zde.
Nemám zcela jasno v některých rozdílech CA 651BD/751BD.
Jedním z rozdílů 651/751 je to že na 651 chybí stereo RCA výstup.
751:
751bd.jpg
651:
651bd.jpg
Otázka zní, připojím-li kabely k front L + front R na 651 a v menu nastavím stereo
bude signál shodný jako po připojení na stereo RCA výstup 751 ???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět