Ayon CD-35

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Ayon CD-35

Příspěvek od Mark Levinson »

Firma Ayon uvádí na trh nový, špičkový CD/SACD přehrávač. Umí převádět signál PCM do DSD a první poslechové recenze jsou vynikající. Těším se na poslech, který by měl být možný v těchto dnech s Ostravském studiu Panský Dvůr.
Cena: od 7.500,- € až 9.300,- € podle provedení.

http://www.ayonaudio.com/index.php


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Zítra si ho snad chvíli poslechnu ... snad nebudu muset prodávat Lektora :mrgreen: Základ vypadá dobře ... ta kouzla prý dělá ten dodatečný modul pro up-sampling.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od tm.watch »

Pokud nechcete mít zamotanou hlavu, zejména z toho kde na to vzít, raději si to snad ani poslechnout nechoďte :silent: S přehledem nejlepší CD/SACD zdroj, který jsem kdy slyšel.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Zítra si ho snad chvíli poslechnu
Tak jak dopadl poslech? A na kolik hen ten oný bazmek vynde? A jak dlouho bude k poslechu?
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od vitek »

tm.watch píše: S přehledem nejlepší CD/SACD zdroj, který jsem kdy slyšel.
Prosím Tě a jaké zdroje si ještě slyšel? Ať se mohu trošku zorientovat jak to hraje. Dík.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od tm.watch »

Vitek: i kdyz bych ti sepsal seznam toho co jsem slysel ja, neumim si predstavit jak by si z toho mohl mit nejakou predstavu jak hraje Ayon. Na popis zvuku taky nejsem zrovna ten pravy, to spise Yngwie. Zvuk klasickeho CD je vice mene standard, snad bych u stroje za cca 10K euro cekal vice. Ale po prepnuti na DSD 256 upsampl je vse uplne jinak a k tomuto rezimu se vztahovala ma poznamka. Mozna ti vice napovi Paculuv popis zde:

http://highfidelity.pl/@main-2874&lang=

Pise se tam mj. ze pri porovnani s dvojnasobne drazsim prehravacem (dosavadni referenci) mu "padla brada az na zem".
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

tm.watch píše:Vitek: i kdyz bych ti sepsal seznam toho co jsem slysel ja, neumim si predstavit jak by si z toho mohl mit nejakou predstavu jak hraje Ayon. Na popis zvuku taky nejsem zrovna ten pravy, to spise Yngwie. Zvuk klasickeho CD je vice mene standard, snad bych u stroje za cca 10K euro cekal vice. Ale po prepnuti na DSD 256 upsampl je vse uplne jinak a k tomuto rezimu se vztahovala ma poznamka. Mozna ti vice napovi Paculuv popis zde:

http://highfidelity.pl/@main-2874&lang=

Pise se tam mj. ze pri porovnani s dvojnasobne drazsim prehravacem (dosavadni referenci) mu "padla brada az na zem".
Ještě se mi nepovedlo ho slyšet ... příští týden. Došlo k jeho zdražení o zhruba 10%, takže teď už kolem 11k Euro. Pokud bije konkurenci jako DP-720, Lektor AIR, Luxman D-08u či Audionet Planck, tak je cena dobrá :) ... jsem ale dosti skeptický. Nebývá zvykem, aby nová generace byla o tolik lepší, že všechno zašlape do země. Třeba budu překvapen :thumbup: Ještě je potřeba rozmyslet na čem budu poslouchat, protože Pavel Diok toho tam má spoustu .... bedny asi Harbeth M40.1/RD Acoustic (Voxativ) + SPEC/Leben ... ať je to na věcech, které mám naposlouchané. A pak jestli mi ho Pavel půjčí, ta doma srovnám s Lektorem Prime, který jsem už srovnával napřímo s mnoha přehrávači od Luxmanu po Audionet, takže snad aspoň trošku solidní podmínky posoudit, jak hraje.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Hmm , tak už 11K euro? Jsem Yngwie zvědavý na tvůj dojem a postřehy. Jen se chci zeptat,ten upsaml jde použít vždy na běžná cd? Je to vždy zlepšení? A SACD to umí taky "vylepšit"? Jinak,je rozdíl mezi cd ups. a sacd bez upsampl? Trochu krkolomný dotaz,já vím :oops:
Pokud bude čas,tak si ho asi taky zajedu poslechnout...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

valderon píše:Hmm , tak už 11K euro? Jsem Yngwie zvědavý na tvůj dojem a postřehy. Jen se chci zeptat,ten upsaml jde použít vždy na běžná cd? Je to vždy zlepšení? A SACD to umí taky "vylepšit"? Jinak,je rozdíl mezi cd ups. a sacd bez upsampl? Trochu krkolomný dotaz,já vím :oops:
Pokud bude čas,tak si ho asi taky zajedu poslechnout...
Přesně tohle chci zjistit. CD respektive PCM s UPS/bez UPS ... SACD mám nějaké taky alba pro srovnání. Zajímavou volbou je ten vylepšený modul předzesilovače .... možnost hrát přímo do konce je lákává, ikdyž to většinou funguje hůře než s aktivním preampem ....čest výjimkám Lebe CS-660/1000 přímo Lektoru (výstup 7V při maximu)/Ayonu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

IMG_0978.JPG
Z krátkého poslechu je jasné, že to hraje velmi dobře. Up-sampling PCM-DSD lze jasně slyšet ... zcela zřetelně bouchne do uší zlepšení v oblasti rozlišení co hloubky a celkově plastičnosti zvuku.Tak trochu mám strach, aby tento "efekt" up-samplingu nebyl z dlouhodobého hlediska kontraproduktivní. Na druhou stranu je po aktivaci up-samplingu jasně zřetelné zvýšení hlasitosti ... občas to působí jako loudness. Chce to opravdu podrobné zkoumání na důvěrně známém aparátu, zda up-sampling do DSD přináší jen samá pozitiva. Bez up-samplingu hraje Ayon také dobře. Jednoznačně zajímavý kousek, ale pro dotvoření obrazu to bude chtít podrobné osobní zkoumání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Oggy
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2012 16:12

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Oggy »

Nějak nevím, jaký význam má převod PCM na DSD. Tedy mimo marketingových důvodů. Tím neříkám, že to nemůže hrát hezky.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Nějak nevím, jaký význam má převod PCM na DSD
Přesně to mě taky zajímalo a proto jsem se ptal.
A Ynqie odpověděl:
Up-sampling PCM-DSD lze jasně slyšet ... zcela zřetelně bouchne do uší zlepšení v oblasti rozlišení co hloubky a celkově plastičnosti zvuku
Ale taky:
Tak trochu mám strach, aby tento "efekt" up-samplingu nebyl z dlouhodobého hlediska kontraproduktivní
za což Ynqiemu děkuji. Zbytek si už člověk musí rozhodnout sám po poslechu.Ale zřejmý význam to asi má,aspon jsem to tak vyčetl.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Tak jsem slyšel na výstavě. Pavel Diok ochotně předvedl upsampling. Rozhodně zajímavý. V dohledné době budu chtít pořesit DAC. Tak i Ayon bude adept. Ještě si zajedu k němu do studia na delší a "klidnější" poslech. Možná se mýlím, ale ty bedny na výstavě k tomu moc neseděly.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Mark Levinson »

Byl jsem poctěn a měl jsem doma Ayon CD-35 několik dnů na testování. Už několik dnů nosím v hlavě co o tomto playeru napsat, bohužel léto hifi koníčku tolik nepřeje, tak to nějakou dobu odkládám. Čím začít, první dojem na mne udělala velikost a váha přístroje, je to opravdu velký stroj, který je dost hluboký a těžký. Vše je perfektně zpracováno a vše lícuje s německou přesností, dost keců, každý se může podívat na obrázky na netu.
Nejdůležitější je zvuk, nejvíce mne zajímal onen démonizovaný upsampling. Tedy přesně je to označeno u CD PCM-DSD a u SACD DSD-DSD. Překvapením je množství možností nastavení, na mne až moc, ale to je věc vkusu. Je možné použít dva digitální filtry, jeden je naladěn analogově a druhý drsněji, jak to říct-digitálně? Potom můžeme použít tlačítko upsamplingu a to ve dvou samplovacích frekvencích 128 a 256 pro oba formáty. Poslouchal velké množství CD i SACD, které mám dobře naposlouchané a které jsem bezprostředně porovnával v mém playeru Mark Levinson No.512. Nebudu se zde rozepisovat o všech CD/SACD, které jsem poslouchal, ale mohu říci, že upsampling je jasně a zřetelně slyšet. Pro zjednodušení možností jsem zvolil digitální filtr 1, který se mi zdál přirozenější, pro všechny testy.
Zvuk CD, po zapnutí upsamlingu 128 je to jako by jste stiskli Loudnes na zesilovači, zvuk je ihned slyšitelně dynamičtější, dojde k nafouknutí zvuku, basy jsou hlubší a výšky jsou ostřejší a to s ohromným kopnutím. Dojde i ke zvýšení hlasitosti a proto je testování trochu zavádějící, ale nastavil jsem si vstupy na předzesilovači, abych mohl bezprostředně porovnávat zvuk i z No.512..
Po přepnutí upsamplingu na 256 už hlasitost zůstává stejná, ale zvuk je ještě jemnější a preciznější, basy a výšky ve stejném množství, ale zvuk jemný jako z SACD. Výborně se to hodí hůře nahraným CD, naopak u ostřeji nahraných CD např. John McLaughlin To the one, japonské vydání SHM-CD je poměrně ostré a s upsamplingem mi přišlo už mírně agresivní a líbilo se mi nejvíce s vypnutým upsamplingem.
Zvuk SACD, tady se funkce upsamlingu neprojevila tak jako u CD už to nebyl takový skok i když slyšitelný a jasný posun. U dobře nahraných SACD se mi opět líbilo mít upsamling vypnutý. Při jeho vypnutí máte pocit jako že tomu došla šťáva, je to skok a máte pocit, že vypnuté se to nedá poslouchat. Dojde k velkému poklesu dynamiky a snížení hlasitosti, ale po chvíli, když dorovnáte hlasitost, tak zjistíte, že tento výborný player hraje jako z první ligy i bez upsamlingu. Hraje to skvěle i bez toho, dorovnáte hlasitost a posloucháte, to mne hodně chytlo.
Závěrem mohu říct, že je to player patřící do top ten zvukem i provedením s výborným převodníkem s obrovským množstvím vstupů a jako bonus s možností upsamplingu horších nahrávek, který můžete, ale i nemusíte použít. Vše podle kvality nahrávky a chuti.
2017-05-24 19.11.54.jpg
2017-05-24 19.11.33.jpg
2017-05-26 15.14.40.jpg
2017-05-26 15.13.44.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od adrian »

Vyborne napisane. Pekne fotky. Neunikli mojej pozornosti ani podlozky pod reprokablami. Proste vysperkovana zostavicka. Krasa :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Mark Levinson »

adrian píše:Vyborne napisane. Pekne fotky. Neunikli mojej pozornosti ani podlozky pod reprokablami. Proste vysperkovana zostavicka. Krasa :thumbup:
Tomu říkám postřeh, ale diky.
Mark Levinson
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od adrian »

Som vedel,ze to nemam spominat :silent: :lol:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

MARK LEVINSON
Děkuji za krásně napsanou reálnou zkušenost. Trochu závidím tu možnost, jakou jsi měl. Není nad vlastní zkušenost a doma. Mám asi bambilion otázek, ale... Můžu se zeptat, ikdyž jsi psal, že patří mezi top ten, a je to sestava od sestavy atd. Ale, dlouhodobý poslech... Dá se poslouchat dlouhodobě, nic nevadí? A je to neutrální zvuk, nebo spíše "teplý" nebo... A porazil tvůj současný stroj? :smile:
Zatím jsem ho slyšel jen na výstavě, takže nelze dělat závěry. Jsem v hledání dobrého přehrávače, sice nepospicham, ale až to nastane, chci být "nasměrovaný". Děkuji
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Mark Levinson »

Valderone,
souhlasím s tím, že možnost poslechu doma na vlastním aparátu je nejlepší možnost testu.
Co se týče Tvých otázek, tak mohu potvrdit, že se dá poslouchat dlouhodobě bez nějakého náznaku agresivity nebo něčeho otravného ve zvukovém spektru. Zvuk je neutrální až mírně teplý, ale opravdu malinko. Nevědět, že tam jsou lampy, tak to nepoznám. K výměně playeru mne Ayon nedonutil, ale kdybych měl dnes kupovat player, tak jdu klidně pro něj. Zvláště pak, když stojí cca polovic a jako bonus má otevřený DAC s mnoha vstupy a možnost upsamplingu což je u některých CD přínos, u SACD se mi to líbilo více bez.
Nedávno jsem se dozvěděl, že je na trhu další skvělý stroj od Ayonu CD-10, který je stejně dobrý, dokonce i SACD jen nemá předzesilovač a tolik vstupů do DAC, ale stojí poloviční cenu!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

CD-10 má taky předzesilovač jako CD-35 ... jen nemá ty analogové vstupy. Výstupní lampy jsou stejné ve dvou režimech 0-2.5 V a 0-5.0 V.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

MARK LEVINSON
Děkuji mnohokrát za odpověď! Odpověď je vyčerpávající a srozumitelná i pro mě. O CD 10 jsem nevěděl, ale pokud je zvukově shodná s 35kou,ma upsampling a vše jako 35ka za 1/2 ceny, tak to by bylo opravdu zajímavé! Analogové vstupy totiž nepotřebuji :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:CD-10 má taky předzesilovač jako CD-35 ... jen nemá ty analogové vstupy. Výstupní lampy jsou stejné ve dvou režimech 0-2.5 V a 0-5.0 V.
Na strankach vyrobce nejak nepisou, ze by CD-10 prezesilovac mel :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

http://www.ayonaudio.com/nc/products/di ... cd-35.html

http://www.ayonaudio.com/products/digit ... cd-10.html

Vidím u obou modelů regulaci a dva módy (low/high) ... takže lze i levnější CD-10 využít jako "předzesilovač" ... ne všem koncům to může lahodit. Pokud vím, tak preamp u CD-35 zahrnuje navíc pouze ty analogové vstupy.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od -NIN- »

Asi to tak bude. Tlačíka Volume na panelu tam nebudou jenom pro parádu. A další (snad plus) je, že i CD10 je jako CD35 plně symetrický stroj.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jestli je "volume output control" (nazev teto funkce v ceniku p. Dioka) mysleno jako jine pojmenovani pro "preamplifier", tak pak ano :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od timcs »

Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Krásně napsaný, je z toho cítit to nadšení :smile:. To je přesně jedna z těch recenzí, kdy by si to člověk koupil i v eshopu a bez poslechu :lol:.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Mám tento přehrávač na test a musím potvrdit, že se jedná o zajímavý kousek. Basový základ a nasycenost středů nemá konkurenci. Rozlišení a vzdušnost reprodukce není tak dobrá jako u mého CD6 (možná iluze výše umístěním těžištěm zvuku), ale celkově je asi o kousek lepší Ayon ... už jenom díky důrazu na nižší středy, což mému uchu vyhovuje. Prostorovost a plastičnost je lepší u Ayonu (lampový výstup dělá svoje). Čekal jsem totální rozdrcení CD6, ale jsem vcelku příjemně překvapený .... rozdíly v těchto kategoriích už nejsou velké.

Přehrávání SACD je zajímavé a Ayon dokáže vyštrachat z "hustších" kotoučků o něco více informací. Rozdíly mezi CD a SACD (obě fyzická média zvlášť) téhož záznamu nejsou velká. SACD má mírný náskok hlavně u klasiky. Více informací o dění v orchestru a celkově větší nadhled v reprodukci. Špičkové japonské (nové) stroje Esoteric, Accuphase nebo Luxman asi se SACD umí dneska o něco lepší kousky (cena je ovšem jinde).

Zalíbení v up-samplingu Ayonu nenacházím, ale některým hodně špatně nahraným CD asi bude prospívat. Při podrobnějším zkoumání up-samplingu na klasice lze slyšet, že po jeho zapnutí ubude dozvuků a jakoby se zvýšila dynamika + lehký loudness ... prostorovost záznamu se nelepší (je to pouhá iluze spojená s tím, že dění hlouběji ve scéně je zesíleno a první hlasy posunuty dopředu). Mě se ovšem up-sampling nelíbí ani u Audio Research, takže ....

Předzesilovač je skutečně dobrý a na přímo s Lebenem si rozumím Ayon velmi dobře. Osobně palec nahoru, ale pro mě dává větší logiku přehrávač bez up-sampling modulu v provedení Preamp + lepší kondenzátory z verze Signature (Mundorf Silver/Gold). Otázkou je, jak by hrála verze Preamp se standardními kondenzátory. Když vezmu v potaz cenu, tak je to nabídka velmi zajímavá ...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Po dvou dnech přichází balení Ayonu. Příjemné setkání. Odnáším si z toho krátkého testu převážně dobré poznatky. Audio Research a Ayon hrají každý úplně jinak (oba dobré přehrávače), ale ke konci od Lebenu se přeci jen hodí více Ayon snad i díky integrovanému předzesilovači (používal jsem ho v nastavení high-output ... tzn. max 5V). Pro mě je trošku těžko překousnutelný ten design, jsem zastáncem designu typu Luxman, Accuphase. Když ale vezmu v potaz je zvuk a vybavenost přehrávače, tak za cenu okolo 200 tis. (jasně je to raketa) dostat špičkový CD/SACD přehráváč s perfektním USB DAC (mimochodem TIDAL hraje výborně - absence MQA snad bude někdy v budoucnu vyřešena) a opravdu moc povedený předzesilovač, tak je to opravdu super nabídka. Stačí doplnit o síťový transport typu Auralic/Aurender a je na dlouho vystaráno.

Plusy
+ zvuk CD bez up-samplingu
+ zvuk SACD bez up-samplingu
+ zvuk DAC přes USB (zvlášť DSF formát)
+ analogové vstupy
+ tak plný a plastický zvuk z "digitálu" jsem už dlouho neslyšel
+ cena je více než přijatelná

Mínusy
+ pro mě subjektivně design
+ cvakání mechaniky při přehrávání některých CD (zřejmě špatně vylisovaných - u SACD jsme to nepozoroval)
+ subjektivně se nevyplatí připlácet si za up-sampling modul (ušetřené peníze bych investoval raději do hudby na SACD)
+ chtěl bych kondenzátory Mundorf Supreme Silver/Gold taky ve verzi Preamp

Dobrá zpráva pro méně majetné je, že Ayon má CD-10, který je prý taktéž vynikající a stojí půlku.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

Gratuluji! A přidávám přání, aby to byl už ten "konečný" přehrávač. Je obdivuhodné, kolik výborných věcí už ti prošlo rukama. Beru to tak, že tím pádem víš velmi dobře, co chceš a jestli to Ayon 35 umí splnit. A taky je to zřejmě "vzkaz", že v této ceně je to asi top, což už zaznělo i od jiných. Jen ten upsampling je velký otazník. Půjde hodně o vkus jednotlivce. Každopádně díky, že jsi se podělil. Škoda, že to nemá ještě vstup pro externí disk s podporou všemožných formátu a rozlišení, a aplikaci na ovládání. To by byl snový přehrávač!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak ja tomu teda nerozumim :crazy: Nechal si Yngwie nakonec Ayona doma nebo nenechal? :smile:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

No já to chápu tak, že ano. Při nejhorším budu za hlupáka... :lol:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

Ayona vracím ...chci ještě slyšet další želízka v ohni, které mám na seznamu. Není třeba se ukvapovat. Chci prozkoumat Accuphase DP-560, Audionet Planck ... ten integrovaný předzesilovač Ayonu a jeho zvuk je ovšem tak dobrý, že je na zváženou, zda má k výše uvedeným cenu ještě dokupovat Leben RS-28CX.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od valderon »

To ho musíš vážně vracet? Teď jsem kvůli tomu za hlupáka... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od vitek »

Měl jsem na chvíli doma taky tento zajímavý přístroj. Už byl popsán dost podrobně, takže za mně jedním slovem, díky upsamplingu CD a SACD, ZÁBAVNÝ. Poslech mne nutil se usmívat... někde něco málo přidal a někde zase ubral a vůbec mi to nevadilo. Docela to pomohlo hůř nahraným rockovým CD. Bez upsamplingu to bylo o dost slabší a už jsem se nemusel usmívat... Možnost přidat pár věcí na přání + hromada připojovacích možností (třeba i I2S) + jak to hraje, dělá s Ayon CD - 35 hodně zajímavou konečnou... Až na tu pokličku ta mi nějak neseděla, ale časem bych si asi zvykl - vaření mi nevadí... Fotku už vložit neumím, ale je jich tady dost...
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od -NIN- »

Yngwie píše: ... ten integrovaný předzesilovač Ayonu a jeho zvuk je ovšem tak dobrý, že je na zváženou, zda má k výše uvedeným cenu ještě dokupovat Leben RS-28CX.
Mohu jen podotknout, že jako vlastník staršího Ayonu mě dosud nic nenutilo (nepřesvědčilo) o tom, že bych jeho předzesilovací část nevyužíval a nahradil jí samostatným předzesilovačem. Asi Rakušané ví jak na to a posun ve zvuku je vykoupen opravdu vysokou částkou za další komponent.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od Yngwie »

-NIN- píše:
Yngwie píše: ... ten integrovaný předzesilovač Ayonu a jeho zvuk je ovšem tak dobrý, že je na zváženou, zda má k výše uvedeným cenu ještě dokupovat Leben RS-28CX.
Mohu jen podotknout, že jako vlastník staršího Ayonu mě dosud nic nenutilo (nepřesvědčilo) o tom, že bych jeho předzesilovací část nevyužíval a nahradil jí samostatným předzesilovačem. Asi Rakušané ví jak na to a posun ve zvuku je vykoupen opravdu vysokou částkou za další komponent.
Je to tak. Ještě je vhodné dodat, že ten předzesilovač v CD-35 je úplně jinde než u starších CD-3/5. Ono je to spíše regulace než předzesilovač ...ten zisk je tam nula nula nic na normal a high je max 5V. Špičkové lampové předky mají na výstupu klidně 20-50V a velmi vysoký zisk. Někde to fungovat může a někde to naopak může být katastrofa ... s koncem od Lebenu to rozhodně katastrofa není.
JAPEX

Re: Ayon CD-35

Příspěvek od JAPEX »

...když ten Ayon je tak "ošklivej" :roll:
Odpovědět