Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Radek
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2019 19:10

Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od Radek »

Dobrý den,
jsem naprostý lajk omlouvám se předem za jakoukoliv botu. Vlastním zesilovač Hegel h190. Nyní jako transport používám notebook a už me to večné odpojování a připojování irituje...Takže přemýšlím jak to pořešit.
Našel jsem tuhle věcičku Hd dune 4k max. Takže mi to pořeší i naký ty filmy atd (mám vše v mkv, či m2ts)takže bd přehrávač mít nemohu, myslím, že si rozumíme a mohla by bejt staticky ve stolku...
Moje otázka zní, nepohorším si oproti USB výstupu z notebooku?Když využiju coax?Nevím totiž jakej je zásadní rozdíl mezi USB a Coaxem....

´’
Dune Hd 4k max

For audiophiles, this model includes Hi-Fi digital audio outputs: coaxial S/PDIF output and professional I2S-E output. Built-in XMOS audio processor provides bit-perfect audio processing with original sample rate, reclocking, and ultra-low jitter.
´´

Samozřejmě zkoužka je zkoužka, ale než si to pořídím zeptám se zkušenějších...Jen dodám priorita je pro mě hifi, filmy jsou pro mě jen bonus...
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od F2014 »

Předpokládám, že máš na mysli tento výrobek:
https://dune-hd.com/eng/products/full_h ... players/61

Teoreticky by to mělo být tak, že vstup do DAC přes asynchronní USB je lepší, protože všechna ta počítačová rušení zůstanou na druhém konci kabelu. Co je lepší ve skutečnosti, to není dané typem propojení, ale spíše tím, jak na tom jsou konkrétní přístroje (zkoušel jsem jinak výborný DAC za cca 200tisíc, který přes svůj USB vstup hrál blbě).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Radek
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2019 19:10

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od Radek »

Děkuji, jo to je přesně ono ten (HD DUNE 4k max). No nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem koupil Intel nuc a je to pořešené. Tak děkuji...Ono já se hlavně potýkám s problémem, že jakmile připojím do Hegela do jeho DAC usb, tak se mi trošku zvýší brum v repro. Dost mě to štve.Ale jen po USB...Nesetkal se s tím někdo?Neví někdo čím to může být???Omlouvám se za Off topic...
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od RedBaron »

Tak nemá DAC v Hegelu galvanické oddělení USB vstupu, což je podle mého základ pro slušný a nezarušený zvuk.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od F2014 »

NUC je celkem dobrá volba, sice jsi mohl sáhnout i po něčem podobném s pasívním chlazením (např. ZOTAC)...
V každém případě doporučuji vyzkoušet nějaký lepší napájecí zdroj k NUC.
Ohledně brumu: Zkus odpojit HDMI kabel (předpokládám, že jej máš napojený k TV).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
LudowitKypanr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2013 19:14

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od LudowitKypanr »

Radek--- Dnes večer to vyzkouším. Ještě jsem USB na H190 neměl zapojené. Dost jsi mě vyděsil. Co se mi na H1902 líbí, je absolutní ticho, žádný šum z repro ani při namáčknutí ucha na výškáč.
Také se Ti při streamování z Tidalu stává, že se občas zasekne zvuk a jakoby "kostičkuje" ? Mám pocit, že Hegel v sobě nemá buffer a to by to mohlo způsobovat jedu na 100MB internet. Díky
Radek
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2019 19:10

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od Radek »

F2014

Vidíš to, to mě netrklo mrknout po pasivním. Ale i tak, koukal jsem do BIOSU a ten Nuc má mraky profilů, co se týče chlazení - vypadá to i, že si můžu nastavit křivku ventilátoru sám, o vejku na to mrknu...No dělá to, to HDMI ://// co s tím?? Je ale zvláštní, že to brumí i když přehazuju na zesiku vstupy,prostě dokud ho neodpojím.. na internetu jsem našel nějaký USB galvanický odďelovač, jestli by to pomohlo a nebo mě ješte napadlo sehnat HDMI z optických vláken, někde jsem to zahlídl to by mělo být cajk....

BTW co se týče toho zdroje, nějaký návrh? Co hledat, z ostatních diskuzí jsem pochopil že myslíš nějakej lineární, že jo???

Ludowit

Tidal jsem ještě nezkoušel, ale nemám problém to zkusit, hned jak dořešim tenhle problém dám ti věďet :), ale tak náko jsem to ješte nestudoval, jen v rychlosti proletěl...

Tak to jsi štastný člověk :), já když vypojím to pitomý HDMI, tak na vejškáči slyšim lehký ševelení, ale jen opravdu s naplácnutým uchem. Ale s tím HDMI už to na mě vrčí, parchant...Kompletně vše...

Ono, máš nějak pořešený napájení? Filtraci nebo tak? Někde jsem slyšel, že Hegel je celkem náchylnej na napájení. Protože čas od času mi začne samo od sebe v zesilovači brumět trafo, pak zas přestane, takze mám v síti i nějakej bordel... Po vejplatě pudu do Sunrise od NA, tak doufám, že aspon tohle přestane...
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od F2014 »

No dělá to, to HDMI ://// co s tím??
Upřímně nevím. Já si ta to proklaté HDMI vzpomněl, protože jsem taky kdysi tímto trpěl - a to jsem ještě neměl ani USB DAC ani AudioPC. Zkus experimentovat s tím, kam máš ty přístroje připojené na elektrický rozvod. Mne spíše překvapuje, že se ten brum nepřenáší do zesilovače přes HDMI i když USB propojení nepoužíváš.Ale pokud se brum dostavuje jen se zapojeným USB, potom možná něco takového https://hifina.cz/doplnky-pro-da-prevod ... der30.html - osobní zkušenost s tím však nemám.
Ještě zkus ponechat propojení před HDMI i USB zapnuté a vytáhni z televize anténu, změní se něco?

BTW co se týče toho zdroje, nějaký návrh? Co hledat, z ostatních diskuzí jsem pochopil že myslíš nějakej lineární, že jo???
Já mám lineární HDplexy (jeden starší prodávám v sekci bazar, teď z něj napájím router a NAS, což je asi zbytečnost), ale kolegové tuším zde na fóru hodně chválili i mnohem levnější zdroj od iFi
https://hifina.cz/ostatni/59-ipower.html - hmm, akorát koukám, že tam nevidím 19V variantu a NUC mají tuším právě 19V :sad:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Radek
Příspěvky: 4
Registrován: 20 kvě 2019 19:10

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od Radek »

Teď jsem zjistil, že ten brum způsoboval připojenej anténovej kábl...Když ho vytahnu ze zdi tak mám klid, takze by mělo stačit jen toto že???http://www.supracables.cz/supracables/e ... -GSS-TV-EU
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od PavelDosko »

nuc si prendej do pasivniho case, akasa treba ... a oddelovacem na antenu to nepokazis

p.s. NUC do 7. generace ma napajeni 12V, 8. generace ma 19V
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 22 kvě 2019 20:55, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Transport USB vs COAX@PC vs DUNE HD MAX 4k

Příspěvek od F2014 »

Super :thumbup:
Koukám do krabice se starými krámy k TV/audio a taky tady mám krabičku označenou "oddělovací člen 5-800MHz, útlum 1dB", takže je možné, že jsem to kdysi taky nakonec vyřešil tímhle.
Hlavně se někoho, kdo tomu rozumí zeptej, zda ta Supra bude propouštět ty frekvence, které potřebuješ (kabelovka, satelit, volně šířený DVB-T a co já vím co).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět