Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

Hodně náročná cesta.. já ji naštěstí nemusím mít tak složitou bo sice síť mám taky v jiné místnosti, ale jedu trasu jen Poskytovatel cisco,Netgerar routrer. To vše je v samostatné větvi na samostatném okruhu jen pro tu místnost o patro výš než sestava.. dolů jde kabel do RJ filtru GigaFoil v4 s linearem a do NUCu. Kabely mám v Cat7 od viablue (7s) ty mi sedí nejvíc pro mé uši.víc než supra cat8, AQ..

Nemusím tedy živit NAS a celý barák atd. Živím jen svou sestavu.

Pavle napájení není jiný příběh. i zde v síti je to nedílnou součástí, já mám taky ifi, v ciscu a netgearu, ty jsou zapíchlé do supry lišty (pasiv) v ní je od Ifi iPuriifer. Lišta je napájená Furutechem AG314 V2 a to je pichlé do zásuvky furutuch FT-SWS.

Todle je pro mé ucho finální verze a dál sem ochoten přejít až na čisté FSP. což pro mne nebude až tak složitý proces. ve své podstatě jen vyměnit jeden switch a natahat pár kabelů a nový NUC.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj zatty : "jiny pribeh" se vztahuje k signalu USB, tam je dalsi oddeleni, reclock, ciste napajeni atd atd
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 28 dub 2020 16:02 ahoj zatty : "jiny pribeh" se vztahuje k signalu USB, tam je dalsi oddeleni, reclock, ciste napajeni atd atd
tak to jo pak... to je pravda jiná píseň
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Fidas »

Neverending story :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: EtherREGEN

Příspěvek od miero »

Ked uz mate tie NUCy, tak by bolo naozaj zaujimave porovnat "referencne" prehravanie hudby z operacnej pamati (RAM) NUCu s odpojenym a vypnutym Ethernetom oproti tomu ked je ten Ethernet zapnuty a pripojeny na lubovolny switch.

Taketo porovnavanie co tu predvadzate je chodenie v kruhu. Je treba sa opriet o nejaku referenciu, a tou je ta skladba ulozena v operacnej pamati (t.j. NUC by nemusel pristupovat ani na siet, ani na disk, ani flashku...).

Niekto by este mohol namietnut, ze po Ethernete to bude hrat lepsie nez z RAMky, ale to by znamenalo ze nejake "rusenie" zvonku pomaha prehravaniu, co by nebolo dobre, resp. problem by bol nie v Ethernete ale v samotnom NUCe alebo jeho softveri/firmveri.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

popises nam svou cestu PC audia ?
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Pánové, v tomto vlákně diskutujeme naše názory a zkušenosti s ethernetovou cestou do streameru či audio PC.

NEŘEŠÍME tady, zda je to lepší bez ethernetu, přehrávání z RAM a podobně. Pokud má někdo zájem řešit svá témata, nechť si, prosím, založí vlákno.

Děkuji za pochopení.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EtherREGEN

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 28 dub 2020 19:43 popises nam svou cestu PC audia ?
=)) =)) =)) Asi tak,jak nám v jiných vláknech popsal zbytek sestavy =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

Me se nejvic osvedcila tato cesta - router ( microtic ) - do nej napichany NAS, TV, ne-audio PC - do jednoho portu v routeru kabel Cat 5e a ten zapojen do maleho HP switche a teprve do nej zapojeno audio PC ( HP t620 + Daphile ) Jakmile jsem vymenil cabel Cat 5e za Cat 6 SSTP, tak vsechen bordel z ostatnich zarizeni prolezl pos stineni do audio PC a do repro - ozyvalo se syceni, brum atd atd. Stineni je hezka vec ( kvuli zabraneni pruniku ruseni, odposlechu ... ) ale musi byt nekde "poradne" zakonceno - jinak bude fungovat jako antena.
Idealni je klasicky okruh - zemnici drat zakoncen na kostre racku, z kostry racku spojen s patch panelem, patch panel pres konektor spojen se stinenim kabelem do zasuvky ve zdi - stineny patch kabel spojen s konektorem ve zdi a nasledne propojen se sitovou kartou v pc - ta je spojena jak se skryni PC, tak pres MB se zdrojem a z nej jde napajeci kabel ro sil, rozvodu a tam pres zemnici kabel znovu do zeme.
Cim vic zarizeni se do teto trasy zapojuje, tim vic problemu nastava - nejen jako vyskyt chyb, ale prave i dalsiho ruseni.

Jinak tady bylo napsano : "že stejné IT komponenty jsou stejné jen pokud sledujeme jejich IT vlastnosti - nějaká rušení pronikající do audio řetězce se jako parametr nesledují" - coz je bohuzel velky omyl. Ruseni a ruzne interference jsou VELMI sledovanou velicinou - treba pri navrhovani komunikacnich sbernic na MB - nektere sbernice pri pozadovane rychlosti funguji jen v delce par 10tek cm - pak diky ruseni a utlumu nemohou splnovat potrebne specifikace.

ad optika - je to dalsi prevod signalu a pouziti levnych opto-clenu jak ve swicthi tak SFP clenu nic moc. Vyhoda - galvanicke oddeleni bezesporu.

Uplne rozumim tomu "hrani" s ruznejma krabickama, sam si s nima hraju tez, ale vyvozovani zaveru bez urciteho stupne znalosti nikam moc nevede.
Jestli jsem se nekoho dotkl, tak se omlouvam, ale objevilo se tady dost bludu, tak mi to proste nedalo.

Tom
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@tomatsu: Není třeba se omlouvat za vlastní a korektně komunikovaný názor.

Dovolím si reagovat na toto tvé vyjádření:
"že stejné IT komponenty jsou stejné jen pokud sledujeme jejich IT vlastnosti - nějaká rušení pronikající do audio řetězce se jako parametr nesledují" - coz je bohuzel velky omyl. Ruseni a ruzne interference jsou VELMI sledovanou velicinou - treba pri navrhovani komunikacnich sbernic na MB - nektere sbernice pri pozadovane rychlosti funguji jen v delce par 10tek cm - pak diky ruseni a utlumu nemohou splnovat potrebne specifikace.
Sám píšeš, že se rušení a interference sledují, pokud mají vliv na samotnou funkci IT zařízení z pohledu jeho specifikace. To nijak nerozporuji.

Napsal jsem
nějaká rušení pronikající do audio řetězce se jako parametr nesledují
a za tím si stojím. Měl jsem v ruce a v systému zapojeny dva "stejné" switche, které z pohledu svých specifikací, coby levný gigabitový switch, jistě budou zcela v pořádku, akorát z pohledu použití v audio řetězci jsou jako nebe a noc. Naprosto netuším, jaká by měla být ta "nějaká rušení", která ovlivní zvuk systému. Ale rád bych to věděl - potom bych místo zkoušení naslepo mohl hledat řešení ethernetové cesty podle jasně definovaných parametrů.

Zatím jsme se zde víceméně shodli jen na tom, že napájení "je slyšet".

Píšeš
pouziti levnych opto-clenu jak ve swicthi tak SFP clenu nic moc

Inu, dobrá, neznám, nevím co rozporovat - ale PROČ si to vlastně myslíš? Máš na mysli nějaký konkrétní nedostatečnost levných optočlenů ve srovnání s nějakými dražšími? Neber to, prosím, jako útok na tebe, právě naopak -zřejmě se ve věci vyznáš, tak pokud k tomu něco konkrétního máš, tak to zde do vlákna vysdílej - posune nás to všechny dále.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

@F2014 - No vyznam, spis bych to nazval i s moji 20 letou praxi v IT , ze nevim nic. Cim vic hloubeji do problemu pronikam, tim zjistuju, ze fakt nevim nic. Bezny uzivatel bere PC jako neco co se zapne, klika a klika a pak se vypne a nekouka na jenj jako "stroj" s miliony soucastek.

ad napajeni - urcite dulezita cast. Pri stavbe PC vzdy kladu velky duraz na vyber zdroje - doma uz tak 15 let pouzivam jej Enermax, nebo Seasonic a jsem spokojen. ( stabilni, minimalni ruseni, dobre ochrany, pouzite soucastky atd ) V drivejsich dobach jsem pouzival noname zdroje a bylo to peklo - piskani v repro, vypadky na nap. vetvich, ochrany na nic - nezvlydl treba prepeti a misto sepnuti ochrany jej poslal do vsech pripojenych periferii - jediny co v PC prezilo byl 1 modul pameti . To jsou klasicke PC zdroje - u malych zarizeni - switche, NTB, mini PC se mi ze vsech osvedcily zdroje od HP - rukamy mi prosly 100vky ruznych zdroju a takrka nikdy s nimi nebyl problem ( stabilni, poruchovost minimalni, narozdil od noname se neprehrivaly ( kamarad si jednou koupil asi 65W zdroj k NTB z aliexpresu - dobra cena, ale pak mi vola, jestli je v poradku aby na nem skoro neudrzel ruku :oops: , no v poradku to nebylo ) Ale samo stale to jsou spinane zdroje - linearni spoustu neduhu vyresi ( ale samo taky z kvalitnich soucastek a zadnej samo-domo bastl )
Na druhou stranu mam doma audio PC napajeny z lin, zdroje a oproti origo HP spinanymu moc velky rozdil neslysim ( samo nemusim slyset vsechno ) Urcite pro prehozeni mezi nima bych za rozdily zvuku ruku do ohne nedal.

ad IT specifikace, nebo jak to nazvat - pri vyvoji HW komponent i topologie jejich zapojeni je kladen vekdy duraz na jejich spolehlivost a stalou funkcnost i za extremnich podminek - vliv prostredi, naroky na rychlost atd . Ja treba vidim problem v sestaveni dobrych komponent k sobe - nevim jak to nejak moc dobre popsat * zkusim takto : mas dobry motor, prevodovku, podvozek atd * vsechny hlavni soucasti auta skvele, ale pak to ve vysledku zabuijes blbym uchycenim, nastavenim .... muzes mit dobry CPU, pameti, HDD atd , ale pak to na MB zabijou blbou topologii datovych cest na MB, pouzitim nejlevnejsich dilcich soucastek atd - proste levny MB. ( treba u drazsich +-10k jsou osetreny i USB porty se samostanym napajenim - prave kvuli pouziti pro audio a vystup pro DAC )
Treba ty mini PC ( NUC a spol ) jsou konstruovany na obyc. domaci pouziti - psani v textaku, surfovani a nepocita se nicim narocnym ( pouziti nizkospotrebovych PCU - jinak by se to upeklo - mel jsem 2 mini PC s i3 a i5 a aktivne chlazeny - pri 100% zatizeni se vetracek roztocil na 7k otacek a malem odletel z bytu, o tom, ze ten hukot bylo slyset pres 2 mistnosti nemluve )
Prave u techto mini PC nemuze clovek ovlivnit co je uvnitr a ve vetsine pripadu je to prave low-end.

ad optika - tohle tema se celkem podrobne resilo, jestli se nepletu, na vedlejsich forech - ne konkretne pro PC, ale opticky vystup a vstup u DAC a CD prehravacu - TOSLINK a prave tam se tento vystup/vstup moc nedoporucoval, prave kvuli kvalite opto-clenu a naslednem prevodu.
Za sebe zkusenost s FSP moduly - kolega z prace resil pro zakaznika prave propojeni swicthu mezi sebou v racku + na vetsi vzdalenost pres moduly FSP, originaly od HP staly hodne, tak se slo cestou koupeni alternativy z Ciny - cena asi 1/4, takze super. Nadseni ale opadlo pri zapojeni modulu a testovani propustnosti - zkracene, dochazelo k vypadkum, lagovani - no proste pri vetsim objemu - zatizeni site nepouzitelny. Zkusilo se to u nas v praci a podobny efekt. Takze to nakonec skocilo koupi originalu a byl klid. Vyrobcu tech FSP modulu je hodne, takze urcite ne vsechny budou vykazovat tuhle zrudnost. Na domaci pouziti pro nasich datovych tocich asi v pohode, ale v profi sfere bych sel cestou jistoty.

Az se doma bud nudit, tak si chci vyzkouset a poradne poslechnout tito kombinace :
1 / PC propojene s NAS klasicky metalikou
2 / PC a hudba na jeho SSD + WIFI jen pro vzdalene ovladani ( tady by odpadlo zanaseni cehokoliv po LAN kabelu )
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

NUC ma vyhodu absence vice napeti (samozrejme pouzit kvalitni linearni zdroj), absence interni kabelaze, wifi bych radeji v audio PC ani nezminoval, vykon naprosto dostatecny a v fanless case se uchladi v pohode, pri osetreni ethernet signalu lan zasuvka NUC nehraje roli, usb rozhrani stejny shit jako u ITX MB, proto je potreba vystupni signal osetrit na ceste mezi NUC a DAC ... je to jen a jen transport pro DAC s ukolem dodat co nejmene zprzneny signal ... jen muj pohled

at to hraje
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

Tak zase kdyz WIFI bude slouzit jen a pouze k ovladani a ne streamu dat z uloziste, tak by to teoreticky nemelo vadit. Nijak by nezasahovalo do "presunu" dat - ale to si vyzkousim a uvidim-uslysim.
Kdyz se nepouziva v PC upsampling, tak se procesor flaka a nudi se, kdyz se ale upsamluje na DSD ( nepouzivam - nemelo to smysl ), tak uz je nejaky vykon potreba - dochazi k vetsimu zahrivani.
Jako fakt asi nej problem vidim k vyuziti sbernice USB - skoda, ze se neuchytil z profi branze firewire, nebo optika ( ne TOSLINK ) . Nej by bylo reseni NAS s opt. vystupem do DACu s opt. vstupem - no, to jsem se trochu zasnil no :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

no nevim, staci se podivat co kdo asi v DAC pouziva za dvodolarove optocleny ...
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 857
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Fidji99 »

@F2014
prepac, prestal som toto vlakno sledovat, cize mozno mi uniklo info - preco si si nekupil ten EtherRegen alebo nejaky iny "highendswitch"?

@Tomatsu
mam cast siete natahanu optikou [router-switch/medzi switchmi/switch-NAS array/switch - kino/switch-posluchovka] [NASky maju opticke sietovky] akurat mam FMC konvertor pred streamermi. Mam v tych miestnostiach aj metaliku - skusal som - rozdiel zvukovo ziadny. Kedze to bola uplne nova realizacia, tak tam nakladovy rozdiel bol minimum, trochu sa s tou optikou blbo robi [pruznost/ohybnost].
Inac aj kvoli vsetkemu okolo NUC/Audio PC/USB - cely zivot prehravam cez Ethernet bud z cloudu/tidalu alebo NASky rovno do streamera alebo network bridga.

@Zatty - aby to nebolo take jednoduche - musis este zobrat do uvahy vplyv jednotlivych druhov optiky podla vlnovej dlzky ....

Celkovo:
Na hudbu cez ethernet sa da pozriet dvoma sposobmi [a riesit nasledne]
1) snazim sa mat doma co najlepsiu siet a verim tomu, ze tym budem mat aj nejlepsiu kvalitu hudby. Verim veciam typu TCP/IP protokol a mam hrubu predstavu ako funguje transfer dat, rozumiem otazkam ohladne rusenie/priepustnost atd, mam zakladne povedomie o urcitej "hygiene" co sa tyka siete, napr. mam oddeleny switch od routera, mam samostatne wifi access pointy, ked uz to myslim vazne rozumiem co je VLAN.
A tak si kupim normalny spolahlivy switch, poprepajam to primeranymi kablami, poprosim niekoho, kto sa v tom vyzna aby mi nastavil bezpecnost a hram.
Sustredujem sa na akustiku/zladenie repro so zosilovacom atd. V skratke, myslim si, ze tak ako mi pride email a v nom spravna suma na vypise z banky, tak isto mi pride do streamera korektny subor.

2) Pokladam hudobne subory ze "specialny druh", ktory sa sprava uplne inac ako vsetko ostatne data na internete, a verim, ze to je pre moju spokojnost pri posluchu hudby podstatne. Vtedy je samozrejme treba kupit specialny highend switch, co najlepsie ethernet kable, podlozky pod kable a tak. Odmenou mi je slastny pocit, ked pocujem "posuny do inej ligy" po kazdej vymene komponentu v ceste. Pozitok pri konstatovani "ale ten tvoj switch hra tak nejako tvrdo, ako by tam nebolo dostatok vzduchu medzi notami" atd.

Kazdy ma svoj styl. Ja tak celkovo preferujem tu prvu moznost - nejako sa mi to viacej osvedcilo, a este som nemal ziadnu skusenost, ktora by ma presvedcila o opaku a nie preto, ze by som neskusal. Cize keby sa mna niekto spytal na radu - tak mu poviem - ked je siet dost dobra, tak je dost dobra. Radsej poradim porozmyslat o tom TV medzi repro
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

@fidji99 - je mi to jasné že to bude taky hledání která nejvíc vyhovuje.. Proto se mi do toho nechce teď vletět bo sem dokončil klasickou síť a v ní vyzkoušel mnoho značek, koncovek atd. Teď se sítí max. spokojen. A mohu jen říci, že rozdíl mezi tím obyčem co má každý běžný člověk doma a tímto systémem je obrovský.

Jinak všeobecně já mam wifi vyplou a pc ovládám myší a kláveskou. někteří u mně z toho šílí, že Terahero :cool:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EtherREGEN

Příspěvek od terahera »

Jj,vždy mě berou mory,jak tam začneš šavlovat s tou klávesnicí :crazy: A podobně to má i Urbino :silent:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EtherREGEN

Příspěvek od terahera »

Jinak souhlasím,že ošetřená síť včetně adekvátní kabeláže je hodně poznat :thumbup: Já mám síť v rámci svých možností ošetřenu,všechny aktivní síťové prvky(kromě switch před transportem,ale ten je napájen Ifi) mám v jiné místnosti.Wifi mám jen proto,abych mohl používat android zařízení jako dálkový ovladač :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 857
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Fidji99 »

Ale to aj ja - ten TRINNOV to je vlastne PC zabalene v hifi krabici + nejake kondenzatory a relatka ;-)
Hocikedy nieco seriozne potrebujem nastavit tak cez notebook.
VNC na IPade to sa moze jeden zblaznit ;-)

Ale prehravam cez appky na Wifi - momentalne ROON.

@Zatty - hej, to ti verim - zakladna udrzba siete - to vie priniest vela. nahradenie nejakeho 3 euroveho routera od operatora normalnym switchom -> to urcite nicomu neublizi.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@fidji99:
@F2014
prepac, prestal som toto vlakno sledovat, cize mozno mi uniklo info - preco si si nekupil ten EtherRegen alebo nejaky iny "highendswitch"?
Důvody jsou dva:
1. Zjistil jsem, že mi to lépe hraje přímo z disku SSD uloženého přímo v audio PC, takže zatím nutně nemusím hrát z NAS. A streamuji jen jen okrajově Spotify.
2. Jsem ve své podstatě audio-skeptik, i když to tak možná podle mých příspěvků nevypadá. Chci to nejprve prozkoumat. K zapůjčení highendového switche jsem se zatím nedostal. Co jsem už vyzkoušel, dávám sem do vlákna.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 29 dub 2020 15:21 Jj,vždy mě berou mory,jak tam začneš šavlovat s tou klávesnicí :crazy: A podobně to má i Urbino :silent:
Terahero!!!! :shock: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: EtherREGEN

Příspěvek od parnass »

popíšu malou zkušenost - třeba to někomu někomu poslouží.
původní zapojení macbook pro (roon core) do airport extreme routeru (router připojený bez el filtrace, obyč prodlužka a kabelem) - z routru do linn ds (oba ethernetpové kabely cat 7 no name)
následně připojení mezi router a streamer laciný switch (cisco sg 110-08), zapojený do NA galaxys - zvuk se zhoršil - ne nijak brutalně ale jasně slyšitelně // následně vyměněn původní zdroj cisco za ifi - zvuk se mírně zlepšil - ale nijak dramaticky // (odhaduju, že v této chvíli mohl snad být + - na úrovni před zařazením switche (snad…, přesně to neodhadnu) // následně zapojeny místo původních kabelů wireworld starlight 8 (ze switche do streamru a z macbooku do switche) - a zvuk se zlepšil… slyšitelně, nikoli dramaticky… // výsledný zvuk s úplně původní neporovnávám, snad je o málo lepší
čili můj odhad je ten, že switch nepomohl, snad ani neuškodil (při zapojení ifi napájení do NA galaxys) , kabely wireworld oproti no name pomohly - ovšem, myslím, že by stejně pomohly i při přímém zapojení do routeru
nakonec, sám ted nevím, jestli je ten switch v této chvíli “nejslabším článkem” ve vedení ke streameru nebo ne…jestli vůbec má switch cenu řešit…
kabely podle mě nepochybně (jen pro úplnost no name cat 7 byly lepší, než předchozí staré audioquest z doby, kdy ještě cat 7 neexistovalo)
(podotýkám, že hraju z uložených souborů, nikoli z tidalu, ten používám jen někdy jako kulisu nebo pro to, abych se seznámil s hudbou, kterou neznám)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Po nějaké době se vracím přímo k samotnému výrobku Etherregen. na stránkách výrobce je od počátku března (dlouho slíbené :smile: )vysvětlení k problematice od Johna Swensona:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0660/ ... 1583429386
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Jen pro upřesnění - uvedený soubor není fyzicky na stránkách výrobce, je odtamtud odkazovaný:
https://uptoneaudio.com/pages/j-swenson-tech-corner
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Nuže, po delší době se vracím k tématu "ethernetová cesta pro audio". Evidentně jsem netrefil název tohoto vlákna - k EtherRegenu jsem se zatím nedostal.

V mém systému od posledně došlo ke změně v použité kabeláži. Cenu požadovanou za Nordost Heimdal2 jsem (zatím) neskousnul, tak jsem si inspirován kolegy zde na fóru chtěl zkusit Viablue. Jenže pak jsem narazil na pěkné konektory, do kterých se Viablue nevejde, a koupil tedy hotové LinkUP kabely již z výroby osazené vybranými koncovkami - jsou to tyhle.
Každý kabel přišel se sériovým číslem a plnou A4 výsledků měření každého konkrétního kabelu, což mne s ohledem na cenu dost překvapilo.
Byl to výstřel naslepo, ale dopadlo to dobře - dosavadní Supra Cat8 šly z domu, zvuk s LinkUp kabely je pro mne ve srovnání se Supra plnější a zároveň konkrétnější.

Nedávno se na trhu objevil nový switch určený pro podobně postižené, jako jsem i já - 8switch od společnosti English Electric. Mají něco s Chord, takže existuje i prodejní síť (což u EtherRegen bohužel není :thumbdown: ) ... a možnost vyzkoušení :thumbup:, kterou jsem nemohl nevyužít. Můj první switch pro audio v systému!

Porovnával jsem tato zapojení v mém systému:
a) UPC router -> 1m kabel LinkUp -> optika -> 1m kabel LinkUp -> AudioPC
b) UPC router -> 1m kabel LinkUp -> optika -> 1m kabel LinkUp -> 8switch -> 1m kabel LinkUp -> AudioPC
c) UPC router -> 5m kabel LinkUp -> 8switch -> 1m kabel LinkUp -> AudioPC
d) UPC router -> 5m kabel LinkUp -> AudioPC
Jak jsem to tedy slyšel?

(a) představuje moje zapojení tak, jak to běžně používám. Budu se proto v dalším popisu odkazovat na (a) jako na referenci.
Přidání 8switche před audio PC (b) přineslo do projevu systému jemnost a snad i lepší rozlišení v detailech - celkově docela velký rozdíl. Oproti (a) se však něco ztratilo - jistá surovost, přímočarost - a to mi u mnoha nahrávek chybělo. Naopak, u více "vrstvených" nahrávek (třeba Santo Spirito Blues) se mi více líbil projev (b). Takže je to něco za něco.
V zapojení (c) se oproti (a) i (b) dostavil plný sytý zvuk, ale chybělo mi tam trochu transparentnosti, která tam s optikou v cestě byla.
Po delší době s přepojováním zapojení už jsem měl pocit, že vše zní stejně a že je to celé zbytečné. Zrodila se tedy neplánovitě varianta (d). Zapojil jsem audio PC přímo k routeru ... a rychle se vrátil zpět ke kterékoli z předcházejících variant.

Toť zatím vše.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Fidas »

F2014
Něco málo jsem si početl o pozitivním vlivu dobrého switche na různých fórech.
Zajímá mě u Tvého, jak je napájený ... zajisté má vliv také zdroj.
Snad k němu nedodávají spínaný .. a má nějakou vyrovnávací paměť?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@Fidas: Díky za dotazy. Předchozí příspěvek se mi zdál být dlouhý, tak jsem jej "očesal" a mnohé vynechal - a hned první reakce vede k tomu, abych pár detailů upřesnil.

8switch a můj systém

8switch jsem měl doma od prodejce způjčený na pár dnů s možností jej vrátit (nabízí to oficálně na svých webových stránkách). Switch jsem nakonec zakoupil, ale nikoli pro sebe. Kamarád jej chce do svého systému, kde nemá zatím ethernetovou cestu nijak ošetřenou. Já se rozhodl zatím 8switch do systému nedávat, protože:
1. Po zvukové stránce to bylo v mém systému "něco za něco"
2. Streaming z internetu/NAS je pro mne aktuálně jen doplňkový způsob poslechu hudby
3. Chci ještě zkusit nějaký konkurenční výrobek
Nevylučuji však, že se k 8switch zase vrátím, protože zejména při streamování z internetu (což já sám momentálně moc nevyužívám) pro mne byl přínosem (hudba má pocirově lepší "tah"). To negativní "neco za něco" může být klidně způsobeno jinou slabinou v mém systému, který tento switch jen pomohl zviditelnit.

napájení

K 8switch je přibalen zdroj 5V, který je podle popisu výrobce lepší volbou než lineární zdroj. Porovnal jsem zapojení se svým HDPLEX200 a (přesně jak fidas očekává) rozdíl ve zvuku systému je velký. Rozhodně je to větší rozdíl, než mezi zapojeními (a) a (b) z mého předešlého příspěvku. Asi jsem měl napsat, že ta porovnání v předchozím příspěvku jsem dělal se zapojením na můj HDPLEX, nikoli s originálně dodaným zdrojem. Z přímého porovnání HDPLEX vs originál zdroj to u mne vyhrál HDPLEX, protože s originálním zdrojem mi připadal zvuk "hubený" (ano, uvědomuji si, že ona hubenost zvuku může být klidně jen příznakem přesnějšího zvuku, což je HiFi-správně :angel: ).

vyrovnávací paměť
Nevím. V popisu přístoje jsem to nenašel. Ale logicky bych u switche určeného primárně pro streaming hudby očekával zpracování v režimu store-and-forward, takže nějaká vyrovnávací paměť tam bude (ale tohle asi Fidas na mysli neměl).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Fidas »

F2014:
Neměl jsem moc čas ještě googlit, ale odkaz jsem si prohlédl i s doporučením na jejich či Ifi zdroj ... nějak v tom nenacházím logiku. Proč by měl kvalitní lineární zdroj být horší než zástrčka se spínaným zdrojem? Nakonec jak Ty, tak i já můžeme potvrdit, že změna ze spínaného na lineární zdroj je k lepšímu. Spínaný zdroj vyzařuje na obě strany, jak k přístroji, tak i do rozvodné sítě. Nějak k tomu výrobci díky tomuto pozbývám důvěru. Nebo tomu prostě nerozumím a blbě slyším.
K té vyrovnávací paměti .. ano, myslel jsem to, co uvádíš, jen jsem se nešikovně vyjádřil. V tomto oboru jsem naprostý laik .. ale snažím se něco pochytit :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Dneska jsme si udělal ještě jedno rychlé porovnání s 8SWITCH (tohle je fakt blbé jméno, vypadá to jako překlep) - tentokráte v druhém systému, který mám u pracovního stolu. Tento systém je tvořen all-in-one přístrojem Naim Superuniti a repro KEF RDM One.
Do pracovny mám připojení jen bezdrátově a protože má Superuniti velice chabý WiFi přijímač, tak používám extender od Netgearu WN2500RP pro připojení přes 5GHz na router a z Negrearu něj pak vedu ethernetový káblík (Audioquest Perl) do Superuniti.
Tak jsem zapojil 8SWITCH mezi Netgear a Superuniti (s použitím originálního napájecího adaptéru).
Výsledek byl velice pozitivní :thumbup: Zdá se, že v horších provozních podmínkách je přínos switche výraznější.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Audiophile Switche - snakeoil nebo reálný upgrade?

Příspěvek od Yngwie »

Máte někdo zkušenosti se Switchi? Mám aktuálně půjčený sNH-10G s modulem hodin. První postřehy jsou .... vůbec nevím:). Je to upgrade nad běžný konvertor na optiku TP LINK za 1000Kč? Určitě to není tak, že by spadla brada až na zem ... pokud tam budou rozdíly tak zřejmě opravdu drobnosti. Zkusím ale večer oddělit oddělit Sotm od domácí sítě ještě tím TP LINK a následně přesunout NAS přímo SOTM. Mrzí mě trošku možnost ještě vše (TP LINK, SOTM a NAS) napájet LPS (v merku je KECES P8).

S těmito switchi se v poslední době roztrhl pytel a jsou naceněny zase tak nějak pro hifisty ... tudíž vysoko. Zajímalo by mě, jestli někdo zkoušel porovnat například špičkový switch Cisco s LPS proti 4x dražšímu SOTM nebo Melco atd.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiophile Switche - snakeoil nebo reálný upgrade?

Příspěvek od F2014 »

Založil jsem vlákno s trochu nešťasným názvem, kde tyhle věci řešíme. Takže mé vyjádření je tam, zde jen stručně: Podle mne to není snake-oil - neošetřený ethernet vs nějak ošetřený je docela rozdíl.

(Edit by ML)
Mohu obě vlákna sloučit s nějakým názvem, který bude více napovídat o čem to vlákno je, co říkáte?
Třeba "Audiofilní switch" ?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiophile Switche - snakeoil nebo reálný upgrade?

Příspěvek od Yngwie »

Dneska jsem odpojil SotM ze systému ... rozdíl se mi zdál zanedbatelný. Pustil jsem si stejné věci přes TP-LINK a pak metaliku. Ztráta informací byla ihned zřetelná, prostorové informace se dosti značně vytratily. Frekvenční extrémy jsou podstatně méně definované ... v hudbě je menší klid. Jen se mi zdá, že Sotm je spíše analytičtější, ale v mém systému to úplně nevadí. Škoda, že nemám k ke switchi LPS ... věřím, že by to bylo ještě o kousek lepší. Teď je otázka jaké je Melco S100? :mrgreen:

Každopádně dost drahé hračky ... opět :evil:
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiophile Switche - snakeoil nebo reálný upgrade?

Příspěvek od F2014 »

F2014 píše: 20 srp 2020 16:06 Založil jsem vlákno s trochu nešťasným názvem, kde tyhle věci řešíme. Takže mé vyjádření je tam, zde jen stručně: Podle mne to není snake-oil - neošetřený ethernet vs nějak ošetřený je docela rozdíl.

(Edit by ML)
Mohu obě vlákna sloučit s nějakým názvem, který bude více napovídat o čem to vlákno je, co říkáte?
Třeba "Audiofilní switch" ?
Za mne bez námitek. Děkuji.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiophile Switche - snakeoil nebo reálný upgrade?

Příspěvek od Yngwie »

ok ...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit ba ML)
Obě vlákna spojena a nové vlákno přejmenováno na "Audiofilní switch".
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Miesto ethernetu lepšie použiť WiFi. https://darko.audio/2018/08/ethernet-or ... streaming/
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Vinco »

Staci pouzit optiku a je po diskusii.
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Hercules_Poirot píše: 23 srp 2020 22:21 Miesto ethernetu lepšie použiť WiFi. https://darko.audio/2018/08/ethernet-or ... streaming/
Tak docela to v tom článku nestojí :smile: Co následuje za textem "WiFi will sound better if:" v mnoha případech splněno není.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Vinco píše: 24 srp 2020 06:30 Staci pouzit optiku a je po diskusii.
Máš na mysli nějaké konkrétní řešení? Anebo je Tvé sdělení obecné - tedy jakákoli optika dle Tvého názoru vše vyřeší?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

F2014 píše: 24 srp 2020 10:40
Vinco píše: 24 srp 2020 06:30 Staci pouzit optiku a je po diskusii.
Máš na mysli nějaké konkrétní řešení? Anebo je Tvé sdělení obecné - tedy jakákoli optika dle Tvého názoru vše vyřeší?
X1 vykazuje velký rozdíl ve zvuku při napojení přes SotM nebo TP link ve prospěch SOtM. Někteří maniaci mají dokonce dva switche.
Odpovědět