Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Vinco »

F2014 píše: 24 srp 2020 10:40
Vinco píše: 24 srp 2020 06:30 Staci pouzit optiku a je po diskusii.
Máš na mysli nějaké konkrétní řešení? Anebo je Tvé sdělení obecné - tedy jakákoli optika dle Tvého názoru vše vyřeší?
Optika do bytu, optika zo switchu priamo do streameru - to je ultimatívne riešenie.
Tak som to myslel.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Optiku do bytu, ano, snad bude letos. Ale ze switche do streameru to bude vyžadovat převod optika/drát a naopak. Můj Antipodes nemá optický vstup.
Jak se na to dívám, poslouchat dobře muziku např. Tidal, je krutá disciplína :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Vinco píše: 24 srp 2020 11:16
F2014 píše: 24 srp 2020 10:40
Vinco píše: 24 srp 2020 06:30 Staci pouzit optiku a je po diskusii.
Máš na mysli nějaké konkrétní řešení? Anebo je Tvé sdělení obecné - tedy jakákoli optika dle Tvého názoru vše vyřeší?
Optika do bytu, optika zo switchu priamo do streameru - to je ultimatívne riešenie.
Tak som to myslel.
Optiku do bytu teď nemám, ani optiku přímo v "audio" přístroji (streamer, PC). Mám teď dva celkem obyčejné media konvertory od FS.COM (metalika => optika a zpět) mezi routerem a audio PC, což mi teď stačí, protože já skoro nestreamuji, optický konvertor mám na lineárním napájení a tak jsem snad větší část rušení vstupujícího do PC přes ethernet odstínil. A přesto, 8SWITCH zařazený mezi optický konvertor a audio PC zvuk systému ovlivnil (při streamování pozitivně).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PítrsPraha »

Myslim, ze optiku v dome / byte ma malokdo...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

Měl jsem možnost na den půjčit Sbooster a připojit k ke switchi SotM. Výsledek mě překvapil velmi pozitivně. Výsledný zvuk včetně TIDAL je ještě lepší ... kompletně zmizela jistá suchost na středech a výškách při napájení obyčejným SPS za pár dolarů. Jen marně přemýšlím, co je tím hlavním přínosem toho switche. Samostatný master clock modul? Optika? TP LINK převodník (metalika/optika) je výrazně horší. Celkový přínosem je v podstatě upgrade X1 o úroveň výše ... vyváženost, prostor, drobné detaily, dynamika ... pouhým swithem? Škoda, že někdo nemá možnost změřit, co leze z klasického WiFi routeru a tohoto specializovaného switche. Jelikož mám samotný internet přes optiku, tak největším "autocenzura" může být WiFi router ...

Nejlepší výsledek je použití TP-LINK převodníku ještě před na SotM a pak následně optikou ze SotM do X1. Určitě je další upgrade LPS pro switch. Vyzkouším pak ještě následně někdy výměnu zdroje u TP LINK převodníků a wifi routeru.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

@Yngwie: Pěkně :smile: ... a potom ještě propojení switche s Nordost QKORE3. U toho se dostavilo podobné zlepšení jako s lepším LPS.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

F2014 píše: 26 srp 2020 13:18 @Yngwie: Pěkně :smile: ... a potom ještě propojení switche s Nordost QKORE3. U toho se dostavilo podobné zlepšení jako s lepším LPS.
To víš, donutit hrát streamer jako špičkový SACD/CD player je magie ... ale jsem na dobré cestě :mrgreen: Ještě vybírám NAS. Do Fidaty se mi moc nechce skrze cenu, ale IO DATA Soundgenic s SSD by to mohl řešit, samozřejmě s LPS. :mrgreen:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

panove, cim si zduvodnujete zlepseni zvuku "audiofilnim" switchem ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 27 srp 2020 07:06 panove, cim si zduvodnujete zlepseni zvuku "audiofilnim" switchem ?
Jsou lidi, kteří ti řeknou, že switch nemůže mít vliv ... je to stejné jako u kabelu (poslední 2 metry) předtím kilometry vedení. Vysvětluji si to reclockem těch datových paketů (jitter - zřejmě to to půjde vidět časovém průběhu ethernetového signálu), bufferem zajišťujícím stabilitu datového toku ... UPnP přenosy mají svá specifika ... nevím, je k tomu potřeba hlubší vhled a znalosti. Já jsem byl skeptický poměrně, ale dneska ráno jsem vypojil switch a ponechal to TP LINK (vracím nějaké opt. členy) a je to ten samý sešup dolů.

Podobně je to u NAS podobné ... proč IO DATA s HDD hraje jinak než stejný model s SSD? Absence vibrací, pohyblivých prvků, rušení? Pro je IO DATA významným způsobem lepší než můj WD Live a Synology?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

OK, v IT se pohybuju cely zivot, ledacos uz jsem vyzkousel, ale reclock ethernet signalu mi smysl nedava, na rozdil od galvanickeho oddeleni nebo treba reclock signalu usb

uzivej
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 27 srp 2020 07:06 panove, cim si zduvodnujete zlepseni zvuku "audiofilnim" switchem ?
Moje vlastní představy, čím by to mohlo být, vzaly za své při zkoušení různých variant zapojení (galvanické oddělení, kabely, optika, napájení) :crazy:
Slovní spojení "audiophilní switch" ve mně vyvolávalo asociaci "profi switch za výrazně více hodně peněz" - než jsem zjistil, že profi switche jsou často výrazně dražší než třeba zde zmíněné 8SWITCH anebo EtherRegen (BTW, zapůjčil jsem si tzv. "levný" switch Cisco za nějakých 30tisíc a optické konvertory za cca 3tisíce každý od lidí, kteří dělají instalace např. v tunelech).

V každém případě, jako zásadní vliv jsem zaznamenal zatím kvalitu napájení - je jeho přínos daný tím, že se pouští do systému menší rušení, anebo tím, že lépe pracují krystaly, anebo obojí...??? Tento odkaz jsem tady do vlákna již dříve vložil (prosím, nerad bych spustil diskusi na téma, že je to jen marketing prodejce - každý ať si z toho vezme, co libo).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 27 srp 2020 08:55 OK, v IT se pohybuju cely zivot, ledacos uz jsem vyzkousel, ale reclock ethernet signalu mi smysl nedava, na rozdil od galvanickeho oddeleni nebo treba reclock signalu usb

uzivej
Reclock signálu svého času taky nedával smysl některým a argumentovali logikou asynchronních přenosů ... zřejmě toho prostě ještě hodně nevíme. Rád bych viděl měření, ale kdo netuším, kdo to mohl kvalifikovaně realizovat.


zde pěkně: https://www.youtube.com/watch?v=BbRF8z8dQFU
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 27 srp 2020 10:58 etherregen mereni
https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.10232/
Zrovna jeho neberu úplně vážně. Už několikrát mu dokázali, že změří, to co chce a navíc blbě ...ta metodika je zcestná úplně. Už jsem to četl. Já chci vidět měření na portech switche a srovnání průběhu signálu mezi "china" switchem a tím tzv. "audiophile", ale pořádně symetrii amplitudy signálu, rise/fall symetrii, jitter. overshoot atd.

Tohle chci vidět:
• Link Pulse Testing
• Medium Attachment Unit (MAU)
• TP_IDL
• Jitter
• Differential Voltage
• Harmonics
• Transmitter Return Loss
• Receiver Return Loss
• Common-Mode Voltage

Linkovat tyhle pseudo testy nemá smysl.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

mel jsem Etherregen pujceny, asi nemam dostatecne rozlisujici sestavu ...

enjoy
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko: Etherregen jsi sehnal ze soukromého zdroje anebo to už někdo prodává (a půjčuje)?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

pujceny od jeho vlastnika, neni na HEF
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 27 srp 2020 12:12 mel jsem Etherregen pujceny, asi nemam dostatecne rozlisujici sestavu ...
Ve Tvém případě bych se o rozlišení systému nebál :smile: Spíše tipuji, že máš ethernetovou + USB cestu "vychytanou" tak, že už není, co řešit.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Yngwie píše: 26 srp 2020 09:31 Měl jsem možnost na den půjčit Sbooster a připojit k ke switchi SotM. Výsledek mě překvapil velmi pozitivně. Výsledný zvuk včetně TIDAL je ještě lepší ... kompletně zmizela jistá suchost na středech a výškách při napájení obyčejným SPS za pár dolarů. Jen marně přemýšlím, co je tím hlavním přínosem toho switche. Samostatný master clock modul? Optika? TP LINK převodník (metalika/optika) je výrazně horší. Celkový přínosem je v podstatě upgrade X1 o úroveň výše ... vyváženost, prostor, drobné detaily, dynamika ... pouhým swithem? Škoda, že někdo nemá možnost změřit, co leze z klasického WiFi routeru a tohoto specializovaného switche. Jelikož mám samotný internet přes optiku, tak největším "autocenzura" může být WiFi router ...

Nejlepší výsledek je použití TP-LINK převodníku ještě před na SotM a pak následně optikou ze SotM do X1. Určitě je další upgrade LPS pro switch. Vyzkouším pak ještě následně někdy výměnu zdroje u TP LINK převodníků a wifi routeru.
Zkus dát před zdroj napájení ethernetu ještě síťový filtr. U mě doma to slyšet je a k lepšímu.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Yngwie »

Jakmile budu mít LPS, tak to hodím přímo do GMG, ale teď tam nechci zanášet bordel SPS. Nicméně, teď řeším u optiky jednu poměrně zajímavou věc. Jak mohou SFP transievery ovlivnit zvuk. Vrátil jsem MikroTiky a dostal TP Link a je to prostě trošku jiný zvuk. Všechny jsou single mode 1310nm. Scéna posunuta více dozadu a méně detailů. To je fakt nemožné to audio.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

Šílená disciplína, audio po ethernetu. Několik lidí mi tvrdilo, že nikdy to nebude hrát ani jako CD přehrávač. Nakonec čmelák je taky těžší než vzduch a létá:-) Alespoň se o to pokusit.
Jsem v tomto oboru naprostý začáteční a málo chápající laik, ale občas si něco přečtu a třesoucí rukou se ještě snažím chopit pájky. A tož jsem zkusil na sekundár zdroje vložit Murata filtr, bohužel typ nepovím, protože už je zabudovaný. Nicméně doporučuji zkusit. Jeden kus se za cca 120 Kč, žádná ztráta. Hraje to .. a ten sušší zvuk nabyl trochu víc šťávy.
Dodatek: Pan Šroll dokončuje vývoj filtru, který by mohl být lepší, než filtry jiné. Moc se na něj těším, jsem zvědavý na zvuk.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od zappa »

Fidas píše: 29 srp 2020 21:04 Šílená disciplína, audio po ethernetu. Několik lidí mi tvrdilo, že nikdy to nebude hrát ani jako CD přehrávač. Nakonec čmelák je taky těžší než vzduch a létá:-) Alespoň se o to pokusit.
Jsem v tomto oboru naprostý začáteční a málo chápající laik, ale občas si něco přečtu a třesoucí rukou se ještě snažím chopit pájky. A tož jsem zkusil na sekundár zdroje vložit Murata filtr, bohužel typ nepovím, protože už je zabudovaný. Nicméně doporučuji zkusit. Jeden kus se za cca 120 Kč, žádná ztráta. Hraje to .. a ten sušší zvuk nabyl trochu víc šťávy.
Dodatek: Pan Šroll dokončuje vývoj filtru, který by mohl být lepší, než filtry jiné. Moc se na něj těším, jsem zvědavý na zvuk.
¨tak co ten Sroll filtr, už jsi ho vyzkoušel? Jinak streaming přes ethernet je nová disiplína, jde to rychle nahoru. Slyšel jsem streaming Tidalu v Olomouci u Oudese a to jsem si slastně užíval, tam jsem zjistil jaký má streaming potenciál, a proto jsem se dal na tu strastiplnou cestu jak vylepšit streamování. Asi to bude pěkně dlouhá cesta, switche, kabely, routery, napájení, ground box.......
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Fidas »

zappa píše: 24 led 2021 15:22
Fidas píše: 29 srp 2020 21:04 Šílená disciplína, audio po ethernetu. Několik lidí mi tvrdilo, že nikdy to nebude hrát ani jako CD přehrávač. Nakonec čmelák je taky těžší než vzduch a létá:-) Alespoň se o to pokusit.
Jsem v tomto oboru naprostý začáteční a málo chápající laik, ale občas si něco přečtu a třesoucí rukou se ještě snažím chopit pájky. A tož jsem zkusil na sekundár zdroje vložit Murata filtr, bohužel typ nepovím, protože už je zabudovaný. Nicméně doporučuji zkusit. Jeden kus se za cca 120 Kč, žádná ztráta. Hraje to .. a ten sušší zvuk nabyl trochu víc šťávy.
Dodatek: Pan Šroll dokončuje vývoj filtru, který by mohl být lepší, než filtry jiné. Moc se na něj těším, jsem zvědavý na zvuk.
¨tak co ten Sroll filtr, už jsi ho vyzkoušel? Jinak streaming přes ethernet je nová disiplína, jde to rychle nahoru. Slyšel jsem streaming Tidalu v Olomouci u Oudese a to jsem si slastně užíval, tam jsem zjistil jaký má streaming potenciál, a proto jsem se dal na tu strastiplnou cestu jak vylepšit streamování. Asi to bude pěkně dlouhá cesta, switche, kabely, routery, napájení, ground box.......
Ano, mám jej a s pocitem, že nějakou dobu nebudu řešit filtraci. Měl jsem jejjako první, pan Šroll jej přivezl a odjel bez něj :-) Považuji si hlavně zklidnění ve vyšších středech a výškách. Do léta by se měla do domu natáhnout optika, věřím, že to bude posun nahoru. Prozatím mi jde internet vzduchem, to je se vším zarušením a odrazy.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

https://www.youtube.com/watch?v=cm1h-p1kXzY
http://forum-hifi.fr/thread-15849.html

V pátek mi ze SRN dorazí 2nd hand switch Cisco Meraki SM 220-8P a ihned ho budu odesílat do Holandska na tunning (odstranění interního spínaného zdroje a příprava na ext. 12V napájení, instalace vysoce kvalitních OCXO hodin). Pokud bude výsledek přesvědčivý v porovnání s kamarádovým top switchem od SOtM, tak bych pořídil ještě jeden stejný Meraki switch (pouze upravené pro ext. 12V napájení bez OCXO), který bych přeřadil před ten první switch a propojil je optikou.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

Jiri píše: 27 led 2021 18:41 https://www.youtube.com/watch?v=cm1h-p1kXzY
http://forum-hifi.fr/thread-15849.html

V pátek mi ze SRN dorazí 2nd hand switch Cisco Meraki SM 220-8P a ihned ho budu odesílat do Holandska na tunning (odstranění interního spínaného zdroje a příprava na ext. 12V napájení, instalace vysoce kvalitních OCXO hodin). Pokud bude výsledek přesvědčivý v porovnání s kamarádovým top switchem od SOtM, tak bych pořídil ještě jeden stejný Meraki switch (pouze upravené pro ext. 12V napájení bez OCXO), který bych přeřadil před ten první switch a propojil je optikou.
tak určitě poreferuj o výsledku
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Nakonec jsem sehnal ještě jeden switch Cisco Meraki SM 220-8P takže budu mít zapojené 2 za sebou - propojeno optikou.
Detaily upgrade switchů jsou popsány zde:
https://audiophool.nl/?page_id=69
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
necone
Příspěvky: 11
Registrován: 16 kvě 2013 18:23

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od necone »

Jiri píše: 29 led 2021 09:33 Detaily upgrade switchů jsou popsány zde:
https://audiophool.nl/?page_id=69
Proč se tam zapojují femto hodiny, když je přenos do přehrávače asynchronní?
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Aby bol presne asynchrónny.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od dvader »

Bubuxin-KILBRU power píše: 02 úno 2021 07:15 presne asynchrónny
Tak to je tedy antagonismus...
Vše, co není přesně synchronní, je asynchronní - takový význam má to slovo. =))
kychtax

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od kychtax »

https://www.youtube.com/watch?v=e8LSLB6 ... el=PSAudio

Paul Mc Gowan o eth. switchi.
(vyskočilo to na mě v videjkách na YT. Nehledal jsem. :angel:)
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od F2014 »

Jeho videa si občas rád pustím, má hezký nadhled. Je to taky jen člověk a tak není divu, že se nechá zlákat k zavádějícímu myšlenkovému postupu:
"rozdíl ve zvuku neslyším a tady je toho logické zdůvodnění, proč ani slyšet nemohu" .. a následuje popis strastiplné cestu datového paketu přes všechny síťové prvky až do switche u streameru, což může být (a pro lidi, kteří rozdíl slyší, zjevně je) nedůležité.
Analogickou argumentaci slyším od lidí, kteří nezaznamenali rozdíl u napájecího kabelu (kilometry drátu od elektrárny ...).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od zappa »

F2014 píše: 04 úno 2021 14:08 Jeho videa si občas rád pustím, má hezký nadhled. Je to taky jen člověk a tak není divu, že se nechá zlákat k zavádějícímu myšlenkovému postupu:
"rozdíl ve zvuku neslyším a tady je toho logické zdůvodnění, proč ani slyšet nemohu" .. a následuje popis strastiplné cestu datového paketu přes všechny síťové prvky až do switche u streameru, což může být (a pro lidi, kteří rozdíl slyší, zjevně je) nedůležité.
Analogickou argumentaci slyším od lidí, kteří nezaznamenali rozdíl u napájecího kabelu (kilometry drátu od elektrárny ...).
Navíc z jeho řečí to jsou jen nejasné spekulace, pc nemá rádo noise, snad ten pc nemá pořešeno odizolování, mluví tu o Nucleusu, blablabla. prostě to nemá žádnou vypovídající hodnotu, beru to spíš jako nějaký hoax, a divím se, že si takový názory bere na triko veřejně. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Videa Paula McGowana mám rád, ale v tomto případě je úplně mimo.
V případě hraní ze sítě je tolik proměnných, které mají vliv na zvuk. Proč řešit jen vliv switche? Každý kdo zkusil experimentovat se síťovými prvky, musel evidovat rozdíl ve zvuku různých switchů, optiky vs metaliky, SFP modulů, atd.

O čem je vlastně tzv. „audiofilní switch“?
Vždyť je to v podstatě jen o optimalizaci signálu hodinami a o kvalitním napájení. Ale o tom to celé je!

Proč McGowan nevyzkouší ve svém systému nějaký externí master clock? On by si jistě mohl dovolit i Abendrot Stute. Možná bude překvapen, jaké změny zvuku způsobí referenční hodiny na konci systému = po tisícovkách kilometrů, satelitních transferech..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Mám dotaz na zkušenější z vás.
Budu mít 2 upravené switche Cisco Meraki SM220-8P (odtranění int. spínaného zdroje a příprava na ext. 12V napájené z lin. zdroje, plus implementace špičkových OCXO) a budou propojené přes SFP moduly optickým kabelem tak, abych docílil galvanického oddělení ethernetu před vstupem do streameru.
Pro napájení obou switchů mám připraven lineární zdroj HDPlex, který má 2 výstupy 12V. Celkem jsem byl nemile překvapen, když mi tento technik (který provádí tunning switchů) oznámil, že budu potřebovat 2 nezávislé lineární zdroje protože pokud oba switche zapojím do HDPlexu, tak mi to vytvoří smyčku přes ty napájecí kablíky ikdyž budu mít optiku místo LAN kabelu. Na otázku, že bych třeba používal 12V baterii a z té napájel oba switche mi odpověděl, že je to stejný problém a potřeboval bych tedy 2 baterie.
Ono mi to samozřejmě smysl teoreticky dává ale zase na druhou stranu stejně i kdybych měl 2 lin. zdroje tak se mi "sejdou" zase ve filtrační jednotce Synergistic Research, která je bude napájet. Switche dorazí příští týden, tak bych chtěl mít jasno, co a jak ohledně jejich napájení.
Máte někdo zkušenost?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

v podstatě jde o to, že použitím jednoho napájecího zdroje bys jaksi "odepsal" to galvanické oddělení...
čili, asi bych to řešil tak, že switch který bude připojen ke streameru bych napájel lepším zdrojem (např. farad nebo tou baterií) a ten switch, který bude připojen k routeru bych napájel něčím levnějším (sbooster, v nejhorším ifi)
spoléhal bych na to, že nedokonalost napájení prvního switche bude odfiltrovaná optickým propojením // zapojení do jednoho filtru synergistic research ničemu nevadí//
a..pardon ted jsem si všiml, že chceš použít ten hd plex...tak asi bych jím napájel router a první switch a na druhý switch (ten co jde do streameru) použil baterii
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PTK »

Způsob propojení dvou switchů jsem před pár týdny konzultoval s výrobcem SOtM.
Switche zapojené v sérii napájí společným LPS s Y kabelem a galvanické oddělení sítě řeší před vstupem do prvního switche. Switche propojují metalicky, prý se jim to zvukově jeví lépe.

Při domácím testu jsem ale dospěl k jinému závěru, zvukově lepší bylo plné galvanické oddělení svitchů, tj. propojení obou switchů optikou a napájení každého switche samostatným zdrojem. Lepší zdroj jednoznačně na druhý switch..
Roli mohou hrát použité SFP moduly nebo jiný faktor, nevím.
Ale rozdíl propojení optika vs metalika byl při mém srovnání jednoznačně v prospěch optiky a dvou samostatných napájecích zdrojů.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od parnass »

PTK píše: 13 úno 2021 15:29 Způsob propojení dvou switchů jsem před pár týdny konzultoval s výrobcem SOtM.
Switche zapojené v sérii napájí společným LPS s Y kabelem a galvanické oddělení sítě řeší před vstupem do prvního switche. Switche propojují metalicky, prý se jim to zvukově jeví lépe.

Při domácím testu jsem ale dospěl k jinému závěru, zvukově lepší bylo plné galvanické oddělení svitchů, tj. propojení obou switchů optikou a napájení každého switche samostatným zdrojem. Lepší zdroj jednoznačně na druhý switch..
Roli mohou hrát použité SFP moduly nebo jiný faktor, nevím.
Ale rozdíl propojení optika vs metalika byl při mém srovnání jednoznačně v prospěch optiky a dvou samostatných napájecích zdrojů.
souhlas, jen je potom otázka, jestli je nutné mít oba switche v plném upgradu ... nezkoušel jesm porovnávat, ale asi bych volil 1 switch v základu a teprve druhý switch s plným upgradem //doma jsme měl na zkoužku jen jeden sotm // sám používám 2xmeraki propojené optikou (s nesmyslně drahými originál cisco spf moduly, napájení farad//
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od Jiri »

Tak dnes mi taky dorazili 2 upgradované kousky Cisco Meraki MS220-8P včetně SFP modulů Cisco MA-SFP-1GB-SX a optického kablíku. Zapojeno, vyzkoušena funkčnost. Zítra se mi vrátí z tunningu Melco streamer takže budu moct konečně vyzkoušet přínos switchů.
Zatím to bude ještě kompromisní, protože oba switche budu napájet ze stejného LPSU HDPlex. Snad příští týden už budu mít napájecí kablík abych druhý switch (s OCXO) mohl napájet z MSB powerbase.

parnass
přesně jak píšeš, já jsem si nechal udělat plný upgrade včetně OCXO pouze pro jeden switch, ten druhý má jen upgrade napájecí části.
CiscoMeraki.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Audiofilní switch

Příspěvek od PavelDosko »

vypadaji opravdicky ... krmis to z tech ABB zasuvek ?
neni placka, neni highend
Odpovědět