BD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Takze zaver po 3 mesicich pouzivani a porovnani krabic. Doma mam stale Marantz SA-15S2 Limited Edition (prodavam), Marantz UD 5005 (prodavam) a Pioneer UDP-LX800. Mel jsem pujcen docela dost dlouho Pioneer PD-70AE a chvilu se ohralo Oppo a Primare BD32.

Kazdy stroj ma nejaky plus a proto je podstatne z jakeho hlediska jsem to hodnotil. Dulezite pro me je SACD (zvuk a multichannel) a BluRay (zvuk/atmos, obraz a 4K). USB, titulky a dalsi veci me moc nezajimaji (na to mam jinou krabicu).

Motivace cele akce bylo a) chtel jsem 4K placky pouzivat b) zredukovat pocet stroju c) posunout se dal. Obraz se testoval na Samsung 82" Q70R (Ekvivalent soucasneho modelu Q80T. Samsung novou radu "slevnil" tak, ze rok 2020 ma horsi parametre nez 2019). Dlouho jsem pouzival plazmu Panasonic, protoze kvalita barev a cerne mi v LCD proste vadila. Az u modelu QLED 2019 jsem nemel pocit, ze delam z plazmy "downgrade".

Z hlediska kupovani prehravace je dnes docela tezka volba. Po ukonceni vyroby/prodeje Oppo 205 toho na trhu moc nezustalo. Nerikam, ze 205 je nejlepsi - to ani nahodou. Vyhoda 205 je jeji univerzalnost a moznost upgradu. Puvodne jsem ji chtel koupit, ale byla ukoncena vyroba, nebylo jasne jak to bude s podporou a cena sla prudce nahoru, takze jsem tehdy do toho penize proste nedal. Postupne zmizlo z trhu i CA, Primare a v segmentu zustal vyber jenom pro levne domace prehravace (Panasonic, Sony). Kdyz se pred rokem ukazala novinka Pioneer UDP-LX800, tak jsem mel brouka v hlave :-) V souvislosti s COVIDem se zacalo mluvit, ze asi i LX800 bude koncit, a to me motivovalo to konecne doresit. Trh s 4K se neustale zmensuje a moc neverim, ze nekdo dalsi bude delat slusny stroj do budoucna. A navic jsem proste chtel mit "fyzicno" (Jako Netflix, HBO Go, atd. je fajn, ale zkuste si na vetsi TV pustit film z Netlixu a pak z 4K placky... to budete koukat na rozdil. Datovy tok, je proste datovy tok.) To je i stejne duvod, proc prubezne kupuji SACD. Tidal neni spatnej (mam na prehravani sumu na pozadi), ale sluzba skonci a pak mate velke nic...

Co se tyce porovnani zvuku, tak umim rict je to "lepsi", "horsi", "stejne" anebo "jine". "Jine" muze znamenat i plus, i minus. Vetsinou "jine" delim na libi se mi/nelibi se mi. Z hlediska hudby posloucham pop, rock, klasika a jazz.

V kategorii SACD jsem mel nejvetsi ocekavani od BD32. Vsude po forech je vyzdvihovana jeho kvalita zvuku a po pravde jsem byl docela zklaman. Jako nehra spatne (to jako vubec), ale nevidel jsem oproti SA-15S2 nejake vyrazne plus. Nejvetsi prekvapeni pro me byl Pioneer PD-70AE. Kdybych to mel seradit, tak poradi asi takhle (od nejhorsiho): Marantz UD 5005, mezera, Oppo 205, BD32, SA15S2 LE, LX800, dalsi skokova mezera, Pioneer PD-70AE. Uroven BD32 a SA15S2 mi prisla velice "stejna". V necem byl lepsi BD32, v necem lepsi Marantz. Oppo bylo o fous "horsi" a LX800 o fous "lepsi". UD5005 byl ze vsech v kategorii SACD "nejhorsi", ale vzhledem k jeho cene je vysledek v podstate super. O tridu lepsi mi prisel Pioneer PD-70AE. Jinak pro zajimavost LX800 a PD-70AE maji stejny zaklad. PD-70AE ma dva zdroje a lepsi desku v XLRku. Technicky vzato lze LX800 upgradovat a melo by se pak dostat na uroven Pioneer PD-70AE (Vrana to jeste nedelal, ale uvazuje se o tom jako nahrada za upgrady Oppo). V zahranici jiz lze koupit upgrade zdroje. Az bude vic casu, tak tuhle cestu chci prozkoumat.

V kategorii BluRay je to velice tezke. Oppo, BD32 i LX800 jsou vsechny velice dobre stroje. Ani jednym se nic "nepokazi". Z tech tri stroju, bych rekl, ze BD32 je o neco malo horsi nez Oppo, jestli se to vubec da rict. V porovnani Oppo a LX800 se priklanim k tomu, ze LX800 je o neco lepsi. Cely stroj je bytelnejsi a technologicky prece jenom o par let dal. Takze poradi od "nejhorsiho": BD32, Oppo, LX800.

Pro zajimavost hodnoceni ze Stereo.de:

Marantz SA-15S2 Limited (cca 60 tisic, ted cca 25 tisic)
CD: 69%
SACD: 80%

Marantz UD 5005 (cca 15 tisic, ted cca 8 tisic)
CD: 45%
SACD: 62%
BluRay: 77%

Primare BD 32 MKII (cca 100 tisic, ted cca 60 tisic)
CD: 74%
SACD: 84%
BluRay: 100%

Pioneer UDP-LX500 (cca 25 tisic)
CD: 66%
SACD: 81%
BluRay: 95%

OPPO BDP-105EU (cca 30 tisic)
CD: 66%
SACD: 81%
BluRay: 95%

A ted zaver s Pioneer UDP-LX800 . V SACD jsem se oproti Marantz SA-15S2 LE posunul o neco dal s moznosti upgradu do budoucna. V kvalite BluRay jsem se nad Marantz UD 5005 dostal o hodne dal a ziskal 4K. Jako bonus jsem to zredukoval do jedne krabice. Z hlediska financi to az takove terno zas neni. Kdybych neresil 4K, tak posun v SACD za dvojnasobnou cenu se moc nevyplati. Pokud nekomu staci klasicke Bluray a nevadi mu mit dva stroje, tak kombinace UD5005 + SA 15S2 LE je daleko lepsi (30 tisic vs 60 tisic). Ve vysledku jsem s LX800 spokojen. V soucasnosti nevim o nicem lepsim, co by se dalo v kombinaci 4K a SACD v jednom tele koupit. Toz asi tak :-)

PS: Nejlepsi (hlinikovi) ovladac ma Marantz SA-15S2 LE. LX800 je taky dobry, ale v dane cene jsem cekal proste "vic"...
PPS: dr. fish psal, ze OSD LX800 neni uplne prehledne. Ja mam opacny nazor. Po dlouhem case konecne stroha jednoduchost kde vubec nemusim premyslet. 100 lidi, 100 chuti. V OSD mi zas vadi CA :-D
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

A jeste jednu vec jsem zapomnel. Hlucnost mechaniky. Tady nejhorsi je Oppo a nejlepsi PD-70AE/LX800. Libi se mi, ze u LX800, po zadani Ejectu, mechanika disk nejdriv zpomali a az klesnou otacky, tak terpve pak vysune. Pro neznale to muze pusobit, ze je velka prodleva ve vysunuti... V kontraste jednoho levneho Sony, kde se to vysune hned a placka jeste par vterin obrusuje plast... ehm.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Je dobře, že se našel zase někdo další, kdo si dal takovou práci a porovnal jednotlivé přístroje. Výsledky jak vidno poměrně odlišné, ale přínosné. Mám tu pár upřesňujících otázek.
V kategorii Blu ray jsi u zvuku hodnotil přes HDMItj. digitální výstup nebo i v analogu multichannel? Zvuk ve stereu taky? BD audio např.
Co se týče obrazu si BD32 coby postarší model skutečně vedl tak dobře i na tvé moderní TV? To je pozoruhodné. To, že je obrazově jen o málo horší než OPPO 205 je pro Primare velký úspěch. Vždyť je to stroj mnohem starší...Já to srovnat nemohu, mám starou vysvícenou plazmu...
S tím hodnocením zvuku ve stereu bych možná souhlasil v případě SACD, ale úspěch LX800 je bohužel degradován při přehrávání CD, tam je to zcela nedostačující. Mám doma tak 600 CD/50 SACD, takže pro mne byl LX800 nepoužitelný.
Neúspěchu BD32 ve stereu nerozumím, ale respektuji. Pro mne je to svým způsobem reference. To mne překvapilo. :cool:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

K BD32. Asi jsem to uplne nezduraznil, ale byla to verze mk2. Na video to pouziva Qdeo Kyoto G2, coz v dobe uvedeni na trh v 2014 nebyla uplne novinka, ale kvalitny overeny cip. Oppo 205 pouziva OP8591, coz je upraveny Mediatek (uveden na trh 2016/2017). Z toho pohledu je Oppo technologicky dal, nicmene takove porovnani je zradne. To je jako rict, ze nova Octavka je lepsi, nez 5 let stare Ferrari, protoze je novsi... ;-)

K srovnani obrazu jsem se stavel tak, ze vsechny tri pristroje jsou jinde nez bezna lowcost produkce jako Sony/Panasonic/Xbox a podobne. Kdybych to mel ohodnotit ciselne, tak dejme tomu, ze "lowcost" by mel hodnoceni 40%, BD32 80%, Oppo 90%, LX800 100% (v mem fiktivnim rebricku, s hodnocenim Stereo.de zadna souvislost). Rozdil je videt, ale zas neni az tak zasadny, abych mohl rict, ze BD32 je spatny stroj. Kdyz se pak do hodnoceni dosadi cena, tak vysledky mohu byt jinde. Napriklad, kdyby nebyla cena Oppo nesmyslne vyhnana nahoru, tak by dnes stal v bazaru cca 20 tisic. A za takovou cenu by to byl velice zajimavy produkt. Nicmene, pri soucasnych cenach na Ebay kolem 40-50 tisic je daleko lepsi koupit novy, lepsi, v zaruce a technologicky novsi Pioneer.

A k tomu se dostavame k dalsi casti. Ja jsem treba CD vubec neporovnaval, protoze CD mam jenom par kusu a vetsinu vlastnim vyhradne v SACD. Tobe vyslo, ze v CD je nejlepsi BD32, co klidne verim. Kazdy vyrobce to implementuje jinak a kdybych to porovnaval ciste papirove (Pioneer ES9026 PRO/DSD128; BD32 CS4398/DSD64, Oppo 205 ES9038PRO/DSD64 direct & DSD128 to PCM), tak by melo byt "nejdokonalejsi" Oppo, coz neni. V hudbe vsak nejde o papirove "honeni" parametru, ale o to jak to hraje. Proto klidne verim, ze BD32 v kategorii obyc. CD je s "nejhorsim" cipem CS4398 lepsi, nez 205 nebo LX800. Team ve vyvoji BD32 mohl mit klidne daleko vic zkusenosti ze starsim cipem nez team Oppo s novym ES9038PRO.

Co se tyce zapojeni, tak testovano v HDMI a pokud bylo extra na HDMI audio out, tak obraz samostatne a zvuk taky samostatne. Z analogu zkouseno XLR do sterea. SACD pak jeste zkouseno pres digi koax. Prakticky rozdil mezi HDMI audio out vs digi koax byl naprosto minimalni za predpokladu kvalitniho HDMI kabelu. Naopak rozdil mezi HDMI audio out vs XLR byl v nekterych pripadech znacny. To je vsak dano jinou cestou. Multichannel 7.1 RCA out u Oppa jsem nezkousel. Nechtelo se mi tolik toho propojovat a prakticky bych to ani tak nepouzival.

Jinak si nemyslim, ze bychom meli nejak zasadne odlisne vysledky. Kazdy z nas to hodnoti z jineho pohledu (ja SACD, ty CD) a to se vubec vzajemne nevylucuje. Docela verim tomu, ze kdyz se v LX800 udela upgrade v XLR casti, tak v CD to muze mit velice znacny posun a mozno to prekona BD32. Navic kdyz porovname MOC, tak BD32 bylo kolem 100 tisic, takze v podstate michame i ruzne cenove hladiny.

Jinak cely zas jsem si rikal, ze nebudu psat, co ma jaky cip, protoze pak se najdou teoretici, co nic neslyseli, ale na zaklade cipu hned udelaji zaver, co je lepsi a co horsi. A ted koukam o par radku nahoru a vidim, ze uz jsem to napsal...

Vratim se jeste k tomu upgrade LX800. Chci to vyzkouset, ale vubec nevim kdy se k tomu dostanu. Az to casem bude, tak rad udelam zase nejake porovnani hlavne s BD32. Sice uz nemam moznost si zapujcit Primare na test, ale trebars ukecam Sasu, ktery bydli v podstate kousek dal, na nejakou akci na pul dne.

Jinak pokud ma nekdo nejaky dotaz, tak klidne piste. Cim pozdeji padne otazka, tak o to hur si budu pamatovat podrobnosti.
accup
Příspěvky: 27
Registrován: 29 lis 2011 16:31

Re: BD přehrávače

Příspěvek od accup »

Pokud jsi již před nákupem přemýšlel o úpravě přehrávače, proč jsi nevybral levnější Pioneer UDP 500 ? Možnost porovnání 500 vs. 800 asi nebyla....
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

accup
naprosto jine kategorie, viz foto zevnitr:
lx500vslx800.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
accup
Příspěvky: 27
Registrován: 29 lis 2011 16:31

Re: BD přehrávače

Příspěvek od accup »

Kdysi jsem chtěl přehrávač Marantz UD 7007 a následně ho nechat upravit, tak p. Vrána radil levnější UD 5005. Pokud je rozdíl v audio části, která stejně projde úpravou, tak levnější model dává smysl, proto jsem se ptal. Pokud dneska někdo hledá nový "kombajn", tak Pioneer je asi jediná možnost, škoda...
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

accup píše: 19 črc 2020 21:49 Kdysi jsem chtěl přehrávač Marantz UD 7007 a následně ho nechat upravit, tak p. Vrána radil levnější UD 5005. Pokud je rozdíl v audio části, která stejně projde úpravou, tak levnější model dává smysl, proto jsem se ptal. Pokud dneska někdo hledá nový "kombajn", tak Pioneer je asi jediná možnost, škoda...
Ono jde i o to, co chces upravit a kam se chces dostat. Trebars u toho Marantzu 5005 vs 7007 to vidim stejne jako radil DV. Zas si treba uvedomit, ze kdyz vezmes 5005, upravis ji, tak jaky ziskas vysledek. Proto jsem do upgrade 5005 nesel a namisto toho poridil SA-15S2LE a provozoval oba. S upgrade 5005 bych se nikdy nedostal na uroven 15S2LE.

Vratim se jeste k LX500 a LX800. LX500 je na pomer cena vykon supr. Nicmene kdyz chces "vic", tak moznosti je malo. LX800 je v podstate "ocesana" PD70-AE doplnena o video. Kdyz mrknes na fotky, tak si vsimni, ze zaklad PD70-AE a LX800 je u XLR stejnej. Proto si myslim, ze LX800 pujde jeste dal posunout. Opacne bych to vsak nevyresil (myslim doplneni "videa" do PD-70AE).
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Co jsem načítal zahraniční fóra, většina uživatelů preferovala LX500 na úkor LX800. Nechtěli platit navíc za analogové výstupy, které nevyužijí. Jenže to holt není jen o nich. Je to celkově v provedení. LX800 je docela "tank", těžký a bytelný. Tím mi byl od začátku nejsympatičtější. Nevím jak hraje pětistovka, ale na nějaké zázraky bych nesázel.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

accup píše: 19 črc 2020 21:49 Pokud dneska někdo hledá nový "kombajn", tak Pioneer je asi jediná možnost, škoda...
Myslím, že to tak je a asi i bude definitivně. Je to docela složité pro hifistu, který má rád placky. Dneska muzika vychází na SACD, BD audio, lze nakoupit i DVD audio. Už jsem toho dal v těchto třech segmentech docela dost dohromady, sbírka se rozrůstá. Mašina podporující výše uvedené tři formáty se těžko hledá. Alespoň když by fungovala jako transport (viz LX-500), poslat po HDMI do procesoru, kvalitního samozřejmě. Řada lidí možná vkládala naděje do přehrávače Panasonic DP-UB9000 v tomto ohledu zklamal a umí jen BD.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

I v CR se da udelat velice dobry upgrade. Vymena kondiku, operaku, atd a hra to uplne jinak (i objektivne meri).
lx800_upgrade.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

macher píše: 18 kvě 2021 22:54 I v CR se da udelat velice dobry upgrade. Vymena kondiku, operaku, atd a hra to uplne jinak (i objektivne meri).
Jj,máš pravdu,Dan Vrána je v tomto mág a génius,což se už mnoho hifistů u všech možných strojů v různých cenových vrstvách přesvědčilo.Casea je čistokrevný český tuning na špičkové úrovni,co se hifi i lidského přístupu týče :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

At uvedeme veci na pravou miru - neni to prace DV. Oslovill jsem ho, ale navrh se mi moc nelibil. Navic nejsem si vedom, ze by DV daval k praci i realne mereni.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Ať to uvedeme na pravou míru,reagoval jsem na to,jak jsi psal,že i v ČR se dá udělat velice dobrý upgrade :cool: Napsal jsem záměrně o člověkovi a firmě,která se tím živí a má název firmy.Neschovává se za žádný nick na fóru a už vůbec nevystupuje jako nějaký hifík,aby mátl zbytek obecenstva :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

A mimochodem,stím měřením běž někam,takové zvěrstva se řeši na slovnavtu,tam se neposlouchá hudba,ale grafy.... :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

macher:
Proč o tom nechceš mluvit a přitom zveřejňuješ fotku?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
bali858

Re: BD přehrávače

Příspěvek od bali858 »

Navic nejsem si vedom, ze by DV daval k praci i realne mereni.
Dříve dával, ale ustoupil od toho, lidem to stejně nic neříkalo. Protokol měření je možno na vyžádání.
Quentin

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Quentin »

A mohu se , prosím, zeptat, co taková sranda u DV stojí? :-?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: BD přehrávače

Příspěvek od valderon »

Měření u Vrány problém není. Dělal ho přímo přede mnou. Kdybych to chtěl, dostal bych ho. Co se ti na návrhu nelíbilo? Já tomu prostě nerozumím. Když jsem s Vranou řešil už několik přístrojů, vždy komunikoval od začátku profesionálně. Tedy co chci, za kolik atd. Vždy řekl plus a minus každé úpravy, navrhl možnosti. Nejde jen o to jakou úpravu, ale i za kolik. Nacpat 50t do tuningu přístroje za 20t fakt postrádá smysl. (příklad) Tedy řekni konkrétně co jsi chtěl, jaký byl cenový strop a co přesně se ti nelíbilo. Takto to vyvolává zbytečné otázky a nepochopení. A to docela pochopitelně. Navíc tvá nespokojenost byla na úrovni čeho, pocitu, návrhu? Jak můžeš vědět, že by to nehrálo dobře, když jsi to nakonec ani neslyšel. Ale možná seš technik a rozumíš tomu, nevím.
Každopádně, pokud je v ČR další konkurence, bylo by fajn vědět víc, nejen slyšet o domu z písku a mlhy
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Dasta »

valderon,
To nemá cenu,to je úplná ztráta času, bavíš se z člověkem, který ví všechno nejlépe, stejně jak ten,co se narodil v kině mezi palubkama.
Mě jednou napsal, že moje bedny nejsou schopné rozlišit kvalitu zesilovače Sroll Rhytm, aniž by je slyšel, až takový je to Brouk Pytlík.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Quentin
Zavolej/napis http://casea.eu/kontakt.php a uvidis.

bali858
Ok, nevedel jsem. Vim, ze cca 5 let zpet jsem uvazoval, ze neco koupim v bazaru a uz tehdy k tomu mereni nebylo.

dr.fish
Fiha. Odkud mas takove info, ze o tom nechci mluvit? Mam rozepsan prehled vsech upgradu, co se daji po svete poridit (jak jsem to sam resil), nicmene jeste zvazim, jestli budu zkusenosti sdilet, kdyz tady ctu konspiracne teorie od terahera. Sam dobre vis, ze BD prehravace tady resime pres rok. Nektere nase zkusenosti jsou stejne, jinde jsme meli presne opacny nazor/zkusenost, nicmene oba jsme o tom psali, aby dalsi lidi nemuseli jit tou tezsi cestou jak mi dva.

terahera
Tve konspirace rovno preskocim. Ohledne mereni - mam zkusenost takovou, ze po kazdem upgrade, ktery k necemu je, by si mel objektivne zmerit nejake zlepseni mimo rozsahu chyby mereni. To je muj nazor, pokud mas jiny, je to Tva vec a nijak Ti to neberu. Druha vec je, ze mereni a poslech jsou naprosto rozdilne veci. Posloucha se usima a ne merakem :-) Slysel jsem masinu, kde mereni bolo obrovske zlepseni a na poslech jenom o neco lepsi. A stejne i opacne, kde mereni bylo bylo o malo lepsi, ze clovek si rika, ze to nestoji ani za tu namahu, a pak poslech je rozdil nebe a dudy. Nicmene komentem k mereni jsem narazel hlavne na jednu firmu/borce z USA, ktery se tomu velice brani a vi velice dobre proc (hadi olej za nekolik tisic dolaru), ale to samozrejme bez toho prehledu, ktery tady neni vlozen, nedava smysl a ani si to z toho nemohl pochopit.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BD přehrávače

Příspěvek od -Kocour- »

Dasto, kdyz uz mame takovyto den, musim se trosku ohradit. Ses uz zkusenej borec, vim jake umis napsat prispevky, tak co te vede psat tohle? Proc to neprekousnes, mavni nad tim nonsalantne rukou, vzdyt nemusis hned psat takto prazdny prispevek a jen si chodit do vlakna plivnout.
Dasta píše: 19 kvě 2021 20:05 valderon,
To nemá cenu,to je úplná ztráta času, bavíš se z člověkem, který ví všechno nejlépe, stejně jak ten,co se narodil v kině mezi palubkama.
Mě jednou napsal, že moje bedny nejsou schopné rozlišit kvalitu zesilovače Sroll Rhytm, aniž by je slyšel, až takový je to Brouk Pytlík.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: BD přehrávače

Příspěvek od macher »

Dasta píše: 19 kvě 2021 20:05 valderon,
To nemá cenu,to je úplná ztráta času, bavíš se z člověkem, který ví všechno nejlépe, stejně jak ten,co se narodil v kině mezi palubkama.
Mě jednou napsal, že moje bedny nejsou schopné rozlišit kvalitu zesilovače Sroll Rhytm, aniž by je slyšel, až takový je to Brouk Pytlík.
Dasto, neprijde Ti to trapne? Vim presne, na kterou diskuzi narazis, ale uz nejak zapominas rict, ze ja cely cas mluvil o stock verzi reprosoustavy a ty je mas upravene. To je jakobychom se dohadovali, ze Skoda 120 je rychlejsi nez BMW. Ja tvrdim, ze BMW je rychlejsi a po nekolik stranek diskuze jenom tak na margo veci napises, ze v te Skode 120 mas motor z Ferrari.

Nemam problem uznat svou chybu (mohl jsem si zjistit, ze tam je neco jineho, ale nenapadlo me se na to ptat), ale vadi mi, ze to takhle prekrucujes. V slusne spolecnosti se to nedala a ano, povazuji Te i presto za slusnou spolecnost. Sam dobre vis, ze nijak nebylo mim cilem Ti Tvou sestavu poplivat. Jenom jsem rekl svuj nazor, ktery vychazel z nekompletni informace. Uz si nepamatuji, jestli jsme to pak nejak resili, ale pokud jsem to nenapsal, tak jeste jednou se omlouvam, ze jsem se Te dotkl.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Dasta »

Kocoure ,
Já proti tobě nemám vůbec nic špatného,ba naopak tě považuji za velice přínosného člena, navíc velice slušného.
Teď si představ,že takovoutu otázku,zda se nemůžu přes to přenést,či mávnout rukou jsem si tenkrát kladl také.
Já v žádném případě na nikoho neplivu,tento styl mně do sedmdesáti let zůstal cizí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Dasta »

Macher,
Trapná reakce bývá vždycky důsledek trapného podnětu,tak už to jezdívá.
Já jsem rád že uznáváš ,že to tenkrát nebylo moc košer, myslím, že bychom toho mohli zanechat,já se omlouvám za diskusi, která nesouvisí s tématem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Právě jsem objednal Panasonic DP-UB9000. Tak abych to měl tedy v rukách všecko. To se pobavíme :angel:
Škoda, že už doma nemám LX800, byl by to seriózní souboj. No nevadí, nečekám zázraky, na LX800 Panasonic asi nedosáhne, zvuk z XLR bude slabota, to je jasné. Obraz mne zajímá. Ale necháme se překvapit...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Objevil jsem novinku na trhu. Reavon UBR-X200
https://www.reavon.com/reavon-ubr-x200
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

dr.fish píše: 25 kvě 2021 10:03 Objevil jsem novinku na trhu. Reavon UBR-X200
https://www.reavon.com/reavon-ubr-x200
Obrázek
Skvělá zpráva. Mám pocit, že je to nějaká reinkarnace OPPO :angel:
Kolik to stojí? Nemáš přehled.
Nechci zbytečně psát prodejcům.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Stačilo požádat strýčka Google, a je to:
https://www.tvfreak.cz/zjeveni-mezi-uhd ... odely/7134
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Mark Levinson »

dr.fish píše: 20 kvě 2021 20:33 Právě jsem objednal Panasonic DP-UB9000. Tak abych to měl tedy v rukách všecko. To se pobavíme :angel:
Škoda, že už doma nemám LX800, byl by to seriózní souboj. No nevadí, nečekám zázraky, na LX800 Panasonic asi nedosáhne, zvuk z XLR bude slabota, to je jasné. Obraz mne zajímá. Ale necháme se překvapit...
Prosím, napiš později své postřehy o tomto playeru. Také mne moc zajímá.
Díky moc.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

jirie:
Něco jsem o tom Reavonu načetl v cizině, zdá se, že blíže to bude Pioneeru LX500 než Oppu. Základ je sice stejný, ale ten geniální interface OPPO tam asi nebude a ten od Pioneeru mi přijde mnohem méně šťastný.

Ohledně Panasonic DP-UB9000EG1
Obrázek

Je to pěkný těžký stroj.
Má neskutečně obsáhlé menu a nastavení.
Má malý displej a na něm žádné info kromě času a čísla skladby.
Má větráček, který ale asi poběží jen na UHD.
XLR analog výstup je vlastně zvukově povedený, jelikož mi vůbec nevadí. Přesto je Oppo i Primare (oboje Casea mód) o parník jinde. Ale pokud si dobře vzpomínám, Pioneer LX800 hrál dost podobně. Takže panasonic za 27 tisíc mile překvapil.
Ovladač plastový, ale podsvícený. Dobře řešený.
DVD disky horší než OPPO 105D, kdo má hodně DVD, nedoporučuju jako hlavní přehrávač
BD 1080p obraz kvalitní, nicméně kontrast na úkor hloubky obrazu tam asi je. Bude těžké rozhodnout, na čem budu přehrávat Full HD. Oppo se v Casea módu dokáže pochlubit velmi dobrým obrazem, ostrým a hlubokým (předozadním) prostorem scény. Panasonic má lepší detail, povrchy věcí, vousy, odrazy skleněných ploch, celkově bych řekl, že je ale plošší, věci na pozadí scény nejsou tak dobře vidět, za to popředí scény je vykreslené líp. Volba bude asi těžká. Budu zkoušet. Primare BD32 je ve videu už pozadu, do souboje už ho netahám.
UHD BD jsem zatím krátce testl Mumii a King Konga. Obraz je hodně dynamický. Nic pro slabší povahy, tam si budu muset ještě zvykat.
Media files z HDD lze přehrávat.
Volba audia a titulků - v menu nevyjede (jako u Oppo a Primare) celý seznam stop či titulků, ale jen aktivní stopa. Zbytek se musí volit, překlapávat a nevidíte kolik toho tam je a do čeho jdete. To je pak lepší volit v menu disku před spuštěním filmu. To je úplně dementní. Zlaté Oppo 205. To se ale teď prodává za 3-4 tisíce EUR.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za report, Panasonic se mi líbí vzhledově a jde mi primárně jen o obraz z Bluray.
Něco o něm už mi psal i Jirie do SZ.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Řekl bych, že lepší obraz byl u Pioneer LX800, tam jsem opravdu čučel co to umí. Panasonic je ale za polovic a LX800 se nikde nedá koupit. Takže je to jasná volba, stejně nic jiného není.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dvader »

Podporuje ten Panasonic DVD-Audio?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

dvader píše: 26 kvě 2021 15:20 Podporuje ten Panasonic DVD-Audio?
Nepodporuje!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dvader »

Tohle mě může vždycky vytočit, když chybí nějaká vlastnost, která je dána jen softem, který je někdo líný udělat pořádně...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

To je pravda. Navíc Panasonic stál u zrodu tohoto formátu.
Je to velká ostuda.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Bohužel ani obyčejná DVD nejsou vlastně podporována, protože obraz z nich je mnohem horší než u o pomalu 2 generace starších strojů. Panasonic je striktně na 4K placky a občasný FullHD bluray.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: BD přehrávače

Příspěvek od berka »

mam Panasonic DP-UB820EGK,a obraz je hodně podobny s Panasonic DP-UB9000EG1.Ale co se tyče vstupu hodne zaostava.
Jak pišete Dvd stoji opravdu za prd.Obraz ve vysokem rozlíšení na projektoru JVC parada.Jsem spokojeny
Odpovědět