BD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Za posledních pár let mi prošlo rukama několik málo BD přehrávačů. Konečně se mi nedávno dostalo do sestavy i Oppo 105, které řada lidí považuje za určitý odrazový můstek ve srovnávání přehrávačů, někteří i velmi přehnaně za nejlepší přehrávač všech dob. Napíši tu tedy pár řádků ohledně své cesty k Oppu 105D.
Přehrávač BD je v mé domácnosti opravdu provozován intenzivně, ráno hodinka hudby, večer jeden až dva filmy, hudba na usnutí. V průměru třicet filmů měsíčně v naprosté pohodě plus hodiny hudby. Prostě mne to baví. Můj archiv je rozsáhlý, ne vše je ale na plackách, něco i mám na externích HDD. Externí HDD jsem vymyslel z nouze jako rychlé a přenosné úložiště, komunikace přehrávačů s ním mi vyhovuje, je rychlá a praktická.
Proč to píšu? Jde o to, co člověk od přehrávače vyžaduje. Pokud jde o nosiče, ty přehraje dobře téměř každý lepší player, ale z USB už je to horší, hlavně podpora titulků často vázne.
Základní požadavky na BD player u mne (možná i ostatních) tedy jsou:
kvalita zvuku a obrazu, přehledné on-screen menu a s ním tedy i praktická obsluha dálkovým ovládáním, přehrávání souborů z USB včetně titulků, podpora SACD a DVD-audio. Hledání správného modelu není tak snadné jak vypadá.
Po krátké epizodě s přehrávačem Yamaha BD-S1900, který uměl v podstatě jen přehrávat placky a nic jiného, dostal jsem se v roce 2012 k playeru Cambridge audio 751BD.
Obrázek
To už byl první přehrávač splňující základní požadavky výše vyjmenované. Perfektní česká podpora v titulcích, přehrávání většiny souborů s USB bez problému, slušný zvuk i obraz. On screen menu intuitivní, přehledné. Jediné co mi vadilo, mkv soubory obsahující DTS HDMA byly přehrávány jen s core DTS, HD zvuk jsem tedy neměl. A hrozné (!) hnusné a nepraktické dálkové ovládání.

Proto jsem přešel v roce 2016 k Cambridge CXU hned jak přišlo na trh. Univerzálnost přehrávače ještě lepší, navíc podsvícené slušně řešené dálkové ovládání. Digitální vstup pro použití jako DAC jsem užil i k připojení PC s Foobar. Obraz i zvuk posun směrem nahoru, ve stereu v mé sestavě ovšem v té době kraloval Teac DV-50. Přehrávání z USB bez chybičky, téměř dokonalost.
Obrázek

V roce 2018 jsem poslal do světa TEAC DV-50 a sáhl po nabídce Primare BD32Mk1. Moc jsem se těšil především na zvuk a nezklamal jsem se. Nebyl sice lepší než Teac, ale téměř se mu vyrovnal, navíc přehrával Blu ray a měl HDMI. XLR výstup. Dálkové ovládání hrozné. On screen menu v podstatě stejné jako u CXU (vlastně i Oppo), takže velmi uživatelsky přívětivé. Přehrávání z USB průměr, jde přeci jen o starší model. Na USB jsem už ale měl CXU, takže nevadilo. Poprvé jsem také měl možnost srovnáním CXU a BD32 zjistit, že použití přehrávače jako prostý transport dat (bitstream) přináší rozdíly. BD32 i jako transport hraje o mnoho lépe než CXU. To je také odpověď na častou otázku na fórech proč kupovat jako transport dražší modely, když umí to samé jako ty levnější (LX500 vs. LX800, 103 vs. 105 vs. BD32 atd.). Má to smysl. Od té doby provozuji stabilně dva (i tři přehrávače) najednou, podle toho co a kdy přehrávám.
Obrázek
Rok 2019. Ve chvíli kdy Oppo oznámilo konec výroby přehrávačů, vypukla panika, CA skončilo také výrobu. Pochopil jsem, že potřebuji nějakého následovníka pro mé CXU, kdyby náhodou kleklo. Opravdový univerzál.
Nastal čas pro novinku na trhu Pioneer UDP-LX800. Očekával od tohoto přehrávače mnoho a zůstal jsem s rozporuplnými pocity. Je to nádherný kus nábytku. Dálka je pěkná a přehledná. Disky přehrává v pohodě. Obraz je skvělý, to bych řekl, že je jeho největší přednost. XLR výstup potěšil. Přehrávání z USB představuje problém. Třetina souborů pohodlně přehratelná přes CXU je tímto přehrávačem nepřehratelná. U cizojazyčných filmů se často stane, že přehrávač nevidí titulky, ačkoliv je CXU vidí. Navíc on-screen menu není úplně přehledně vyřešeno, tady jsem byl zklamán. Zvukově někde napůl cesty mezi BD32 a CXU. Takže v žádném případě univerzál, jen přehrávač disků.
Obrázek
Nezbylo tedy než poslat Pioneer do světa a hledat dál. Do hledáčku se dostal jeden z posledních kusů CXUHD na trhu.
Vlastně identický přehrávač jako CXU, jen s podporou 4K. Chlapci v CA však pokročili, neusnuli na vavřínech. Obraz je lepší, to jsem koneckonců čekal. I u starých filmů, DVD a vůbec nižších rozlišení. Zvuk se ale oproti CXU vylepšil na velice příjemný a detailní. Přibližuje se se LX800, což je veliký úspěch, vzhledem k rozdílu v ceně(20/60k). Dálkové ovládání stejné jako u CXU. Přehrávání z USB je vcelku v pohodě, kromě několika archivních souborů jsem se nesetkal s problémy. Titulky na 100%.
Obrázek
Letos v létě se mi u BD32 rozbil displej a přehrávač musel do servisu.
V této chvíli se mi naskytla možnost pořídit Oppo 105D. Neodolal jsem. Jako dlouholetý uživatel Cambridge audio jsem byl hodně zvědavý jestli je Oppo skutečně takový zázrak. Bohužel nebo spíš bohudík, můj model má stereo upgrade, takže zvuk ve stereu je výš než u originálu. Zkrátka 105D je stejné ve všem jako CXU. Obraz je na stejné úrovni, přehrávání z USB také, jen ta dálka je lépe řešená a příjemnější do ruky. Menu je také stejné, takže je to vlastně ideální náhrada pro mé CXU, kdyby se náhodou rozbilo. Zvuk se stereo upgradem není tak dobrý jako z BD32, ale přiznám se, že mi tam toho zase tolik nechybí.
Obrázek
Tolik tedy krátké srovnání přehrávačů, snad někomu pomůže v hledání či rozhodování.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Pěkný článek :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jenom bych ještě doplnil,že Oppo 105D je v základu nic moc stroj,což se asi všeobecně ví.Jeho síla je v univerzálnosti použití,příjemném ovládání,skvělé aplikaci pro mobil nebo tablet a hlavně,v jeho možnosti upgrade.Momentální upgrade Caseamk2+lineární zdroj jej posunuje do zcela jiné dimenze :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

dr.fish
:clap: :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Pytell »

dr.fish -- krásně popsané, super :thumbup:

Jako dlouholetý uživatel BD-32 MKI, nedám na něj dopustit, prostě univerzální mašinka, přehraje cokoliv, z placek jakýkoliv formát, osobně ho používám jen ve stereo sestavě . Když potřebuji strojově přesný zvuk použiji ho jako transport a koaxiálem do MYTEKu, ale jinak v BD je velice slušný DAC a po připojení XLR zvuk nemá chybu. Párkrát jsem ho použil u DK, kde mám nějaký Samsung BD a samozřejmě ten obraz byl daleko lepší po zapojení Primare.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Jeden článek, který vydá za 10 placených recenzí :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

dr.fish
napsal jsi to lépe než každý jiný recenzent za peníze.

též se mi v někdy 2016/2017 sešly
OPPP105, Denon 4010/A1UD, Primare BD32, ArcamUD411.
řešil jsem JEN zvuk. pak obraz.
software /ovládání naopak vůbec.
Oppo bylo u mě totál propadák.
denon A1UD zdaleka, zdaleka nejlepší.
(též jsme o tom psal ještě na staré fórum v době bez vlivu na obsah recenzí)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Jj,je to tak,Oppo 105 bez úprav je propadák,jak jsem jej koupil a poprvé pustil,tak mi bylo až do breku,že jsem vyhodil peníze do kanálu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od YamahaMan »

^:)^ naozaj skvele popísané a užitočné rady :thumbup:
Mňa to síce obišlo /táto vetva na prehrávanie filmov/ ale zhrnuté fakt dokonale!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Mimochodem,dnes jsem poprvé od upgrade na mk2 pustil Oppo i na plátno a nestačím se divit,jakoby jsem vyměnil projektor :shock: Psal jsem hned panu Vránovi,jestli něco dělal i s obrazovou částí a s úsměvem odpověděl,že ne,ale výměna spínaného zdroje za lineární má velký vliv i na obraz a nejsem první,kdo byl ze změny obrazu překvapen :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

Před lety jsem měl možnost slyšet porovnání Primare BD32 mk1 proti Audionet VIP G2 - bohužel cenový rozdíl odpovídal i rozdílu ve zvuku - Audionet byl o hodně lepší.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

jiri
VIPG2 není BD přehrávač !
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

drfish
- super report, stručně, jasně z uživatelského pohledu. :thumbup: :clap:

terahera
- musíme udělat ještě jednou srovnání podle DV. Tedy puristické zapojení - jen jeden kabel, vše ostatní ze sestavy odpojeno.


to all

- má někdo srovnání Primare BD32mkI vs mkII? Jedná se mi o stereo výstup. Ohledně "univerzálnosti" vím, že mkII nezkousne vše z HDD tak, jako mkI. Ale to mne netrápí - jednu téměř výhradně z originál placek...

- existuje nějaký univerzální kombajn, který by byl nad Primare BD32mkII? Nebo už je nutné jít cestou oddělených zdrojů? Tedy primare nechat na bluray a na CD/SACD pořídit speciál (tedy VIPG3, Ayon atd???)?

- Anebo koupit nějaký TOP DAC (metronome??) a pro stereo výstup brát BD32mkII jako transport?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

S tim metronome bych byl opatrnější.. nikde na netu měření. A CD8 S za 220tis z roku 2017 bída..
https://www.stereophile.com/content/met ... asurements
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

zabiny

Nejlepším řešením je samozřejmě pořídit set DACu MSB a UMT transportu (je to převlečené OPPO s vylepšeným digitálním výstupem) a budeš mít zvukovou konečnou včetně BD videa a přehrávání hudebních hires souborů z ext. HDD nebo NAS. Lze dokoupit i modul USB vstupu s podporou MQA. Dokonce i int. ovládání hlasitosti na DACu ale ten asi nevyužiješ, když máš AR REF5.
Zvukově hodně nad Audionet VIP G3 (o VIP G2 ani nemluvě).

Např. zde:
https://www.audio-markt.de/market/msb-a ... 1838405673
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
Pro mne je podstatné, že lze metronome půjčit, vyzkoušet a na základě toho se svobodně rozhodnout.
Hodnocení a výběr podle grafů nechávám jiným.

jiri
ok, dík, to postnuté je "jen" CD&SACD, ale aspoň vím, co mám průběžně sledovat.
Zatím to vidím tak, že zkusím nejdříve někde půjčit nějaký špičkový DAC, vyzkoušet s BD32 jako transportem a pak uvidím.
Přehrávání z NAS, hires, MQA atd atd jde aktuálně absolutně mimo mne, takže tyto vlastnosti nyní (a předpokládám, že ani v blízké budoucnosti) neocením...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

jiri
teď koukám na fotky, že na tom transportu je logo bluray. Tak to je u toho nejspíš jen zavádějící popisek...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od T101 »

zabiny007

Mám za oppo 105d (casea mod) chord Qutest s lineárním zdrojem a posun ve všech atributech po zařazení chordu je velký.
Pokud se stavíš na poslech, můžeš posoudit sám.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

zabiny007 píše: 04 lis 2019 10:07 jiri
teď koukám na fotky, že na tom transportu je logo bluray. Tak to je u toho nejspíš jen zavádějící popisek...
Ten MSB UMT transport by měl přehrávat i obrazové BD placky přes HDMI (tam ale očekávám, že to bude obrazová kvalita standardního OPPO).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

JJ, teď jsem koukal na popis na stránkách a píší, že celá mechanika je komplet oppo 103, do které záměrně nezasahovali, aby bylo možné ji kdykoliv v budoucnosti vyměnit za oppo komponent. Změny nastávají v části, kde se obraz odděluje od zvuku...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Mé zkušenosti s použitím CA BD 751 i Primare BD 32MkI jako transport byly takové, že na převodníku se mi nikdy neobjevilo HiRes definition. Obávám se, že sofware nepusí z těchto přehrávačů HiRes signál. Nechápu to, ale tento fakt mi potvrdil i Mirek, a to je co říci :???:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

Jasně, digitální výstup všech SACD přehrávačů je patentově chráněný aby nepustil ven data v plném rozlišení ale provede downsampling na 16bit/44,1kHz. Vyjimkou jsou kombinace firemních transportů a DACů jako třeba MSB, DCS, Esoteric atd. kde mají extra firemní link, který plné rozlišení pustí.
Dnes už to stejně moc smysl nedává, když si na HDTracks ty hires nahrávky můžeš koupit a stáhnout.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

A nemůže to být tím, že oba tebou zmiňované stroje vycházejí ze starších modelů? Ten CA tuším oppo 83 a primare mkI z oppo 93.
U mkII je volba digi výstupu 48/96/192 nebo bitstream. Ale jsou to jen informace, vyčtené z manuálu, v praxi jsem to nezkoušel, nemám jak a ani důvod. Stereo jedu z BD32mkII přes XLR do ARC a MCH přes HDMI do SP33 a tam se dostane vše.
Tedy krom DSD. To musím vždy dekódovat v BD a ven jen v analogu.
Každopádně to vyzkouším, až bude s čím :smile:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Jiri píše: 04 lis 2019 13:21 Jasně, digitální výstup všech SACD přehrávačů je patentově chráněný aby nepustil ven data v plném rozlišení ale provede downsampling na 16bit/44,1kHz. Vyjimkou jsou kombinace firemních transportů a DACů jako třeba MSB, DCS, Esoteric atd. kde mají extra firemní link, který plné rozlišení pustí.
Dnes už to stejně moc smysl nedává, když si na HDTracks ty hires nahrávky můžeš koupit a stáhnout.
Jasně u SACD jsem to samozřejmě ani nečekal, ale docela mě to namíchlo u BD - Audio nebo jiných koncertních nahrávek. Snad to bude i tím, že DAC nemá ty různé dekodéry DTS-HD-Master atd. Všechny remixy YES - Stevena Wilsona také nejely v HiRes , a ty jsou mimo jiné i v čistém sterou LPCM . Tak vám nějak nevěřím v zázrak :sad:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

Jiri píše: 04 lis 2019 13:21 Dnes už to stejně moc smysl nedává, když si na HDTracks ty hires nahrávky můžeš koupit a stáhnout.
To je právě to nepochopení dvou světů.
Koupit si data (a smekám před všemi, co to opravdu dělají a nekradou ^:)^ ) , uložit na NAS a pak lovit na tabletu co si přehrát je úplně jiný svět, než koupit fyzický nosič, rozbalit jej, založit do sbírky a před či při přehrávání se kochat bookletem a informacemi v něm obsaženými :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Oppo 105 pouští DSD i v multikanalu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

terahera
U mne multikanál v DSD ano, ale jen na RCA výstupu.
Na HDMI je ticho.
Tobě 105 pouští DSD do AVP po HDMI?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Ano pouští
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

jirie
na právě... to je ta reálná praxe.
chlapci se výše pustili kapku do teoretizování "jak by to mohlo jít".
:-) .... jenže,

1. MSB jako kombajn, tzn. aby hrál sacd/dvd/ bluray je pro nás (členy tohoto fóra ) spíše zcela nedostupný.
tzn, v reálu nebudeme schopni nikdo posoudit, co za těch cca. 400.000 Kč nabízí.
a na teoretické zkušenosti po osobní praxi s podobně (strašně) drahými DCS a Trinnov nereflektuji

2. jediná možnost jak zaplatitelně poslouchat sacd/dvd + bluray je to, co píše jirka
tzn. 2 zdroje zvuku:
- např. Audionet VIP G3 (2hnd +/- 120.000) a
- k tomu dedikovaný PC nebo nějaký přehrávač bluray. Např. Denon 3800 (2hnd +/- 10.000), nebo OPPO atd.

3. A nebo mít jen 1 kombajn jako zdroj zvuku a rezignovat na špičkovou úroveň reprodukce.
např. tedy Primare BD32. Který ze všech mnou testovaných kombajnů v praxi vyhrál svou universálností.
Zkoušel jsem osobně i kombinaci player + preamp od Arcam a Primare.
Ptorože jsem chtěl sám používat Primare BD32 jako jediný zdroj zvuku.
Zůstal jsem však právě kvůki BD u Denon a jejich denon-link.
Denon se mi právě u BD jeví jako ovladatelsky zdaleka nejlepší. Vše ostatní na mě činilo dojem
"software z garáže".

Samozřejmě předpokládám, že pokud rešíme stroje typu MSB, Audionet atd., tak počítáme s ultimativní signálovou cestou.
Tzn. HDMI /coax a pak jen XLR!
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

Obávám se, že když už OPPO skončilo s výrobou poměrně kvalitních a dostupných univerzálních BD přehrávačů, tak tím končí i možnosti ostatních malovýrobců, kteří vytvářeli své přehrávače jen jako klony OPPO.
Prostě audio a video transporty směřují ke streamingu ale každý svojí vlastní cestou. Evidentně video nadšenci nejsou schopni investovat takové částky do zařízení jako hifisti do highendu takže už dnes třeba ani Denon nenabídne přehrávač jako býval DVD-A1UD. Zřejmě není poptávka a ochota dát za univerzální přehrávač placek ty peníze.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: BD přehrávače

Příspěvek od kychtax »

Je to jako s dinosaury.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Jiri »

Bohužel jsem už zaslechl i zprávu, že ESOTERIC/TEAC už nebude prodávat OEM výrobcům své špičkové SACD mechaniky takže zbývají již jen mechaniky od SONY a Phillips (ten myslím ale už skončil s výrobou).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Zákazník určuje poptávku jen zčásti. Většinu poptávky vytvoří mediální masáž. Pokud nám tlačili, že domácí kino je nezbytné doma mít, jinak nejste in, tak se to prodávalo. Dnes není v zájmu velkých firem udržovat sítě prodejců placek a živit spoustu lidí. Hledají svojí vlastní cestu, rovnou k zákazníkovi. Na kvalitě obrazu a zvuku jim absolutně nezáleží. Jde jen o obraty. Čím méně hráčů na trhu v tom bude, tím to bude horší. Blu ray a placky jsou minoritou, stačí se podívat na nabídky firem před pěti lety a dnes. Není tam jediný BD player (až na čestné vyjímky). A já vím, že pokud nejde o BD remux, je obraz vždy mnohem horší. Zkomprimovat film do streamovatelné podoby je v podstatě výroba mp3 z masteru, i když se vymýšlejí různé kodeky jak to vylepšit. Budeme mít 8K televize a do nich streamovat obsah zcela neodpovídající jejich schopnostem.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BD přehrávače

Příspěvek od Frogyman »

Jiri píše: 04 lis 2019 16:21 Zřejmě není poptávka a ochota dát za univerzální přehrávač placek ty peníze.
Což je škoda, protože kupovat pro každé použití jinou mašinku vše jen komplikuje a zdražuje. Nejen v přímých nákladech na pořízení, ale i v souvisejících za kabeláž, prostor v racku atd atd...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: BD přehrávače

Příspěvek od dr.fish »

Přesně, a pak máš tři přehrávače jako já :mrgreen:, teď vlastně čtyři...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BD přehrávače

Příspěvek od terahera »

Čím víc přehrávačů,tím víc Adidas =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od jirie »

Někdy mi to všechno příjde jako cesta za "Fata morganou". Už už se mi zdá že jsem u cíle, ale najednou se to všechno sesype jako domeček z karet. To, že to všechno dojede na nedostupnosti špičkových CD/SACD/BD mechanik je velká tragédie.
Vím že se limity docela dost posunuly, ale obávám se že s HiFi pro "normálního" člověka je konec.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

Jiri, kychtax
To mate recht. Bohuzel. Tez se chystam na pc jako zdroj. Jenze jake pc? Plackam se zatim nic nevyrovna. Staci si to vyzkouset u clena “otikle” v praxi
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: BD přehrávače

Příspěvek od vitek »

Dobré téma...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: BD přehrávače

Příspěvek od lachim »

dr.fish
add 16:46
" Zákazník určuje poptávku jen zčásti. ...!
Velmi trefné. Opět máš naprostou pravdu.

jirie
add 17:18
".... cesta za "Fata morganou".
Přesně tak to vidím též. Jen bych to neuměl tak trefně napsat.
konec mechanik / přehrávačů BD mě občas vede k myšlence se hi-endu zcela vzdát a
koukat na placku 4k z netfixu a přes sluchátka.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: BD přehrávače

Příspěvek od YamahaMan »

dr.fish píše: 04 lis 2019 16:46 Zákazník určuje poptávku jen zčásti. Většinu poptávky vytvoří mediální masáž. Pokud nám tlačili, že domácí kino je nezbytné doma mít, jinak nejste in, tak se to prodávalo. Dnes není v zájmu velkých firem udržovat sítě prodejců placek a živit spoustu lidí. Hledají svojí vlastní cestu, rovnou k zákazníkovi. Na kvalitě obrazu a zvuku jim absolutně nezáleží. Jde jen o obraty. Čím méně hráčů na trhu v tom bude, tím to bude horší. Blu ray a placky jsou minoritou, stačí se podívat na nabídky firem před pěti lety a dnes. Není tam jediný BD player (až na čestné vyjímky). A já vím, že pokud nejde o BD remux, je obraz vždy mnohem horší. Zkomprimovat film do streamovatelné podoby je v podstatě výroba mp3 z masteru, i když se vymýšlejí různé kodeky jak to vylepšit. Budeme mít 8K televize a do nich streamovat obsah zcela neodpovídající jejich schopnostem.
Áno, máš pravdu :thumbup:
Za seba len podotknem. Mal som slušné domáce kino v dobách, keď boli plazmy za cenu skoro rodinného domu a išiel som na stereo videu Akai, 5+1 Akai zosilovač, 5x repro od AQ + sub Magnat, telka za hrozné prachy, Panasonic Flat 82cm - ALE aj vtedy aj dnes , pre mňa najlepší zážitok z filmu v kine...
To len na margo, že začiatkom 90tych rokov bola doba úplne iná. Kto chcel a bol ochotný kúpiť kvalitu, dostal ju aj keď nebol až taký výber značiek ako teraz. No, doba sa mení...
Odpovědět