SACD přehrávače

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
macher

SACD přehrávače

Příspěvek od macher » 27 zář 2020 15:56

Zdravim,

i kdyz je trend vsechno mit v digitalu, tak stale je dost lidi co preferuji placku. TIDAL Master neni spatnej. Sam ho pouzivam na "sum na pozadi", nicmene kdyz chci fakt neco poslouchat, tak preferuji SACD. Vyhovuje mi mit neco v "ruce" a cely ritual pusteni (ano, u gramce je to jeste dal :-). S kolegem spolu hledame "konecnou" v SACD.

Co uz se vyloucilo:
AYON CD-35 Signature SACD
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Co je stale v hledacku/nerozhodnuto:
Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO

V seznamu je, ale bere se az po vycerpani jinych moznosti:
Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

Ma nekdo nejaky navrh, co nam uslo?

zabiny007

Re: SACD přehrávače

Příspěvek od zabiny007 » 27 zář 2020 17:33

Až budeš mít na test něco zajímavého, rád bych porovnal s mým Primare BD32mkIi, který jsem jsem měl teď v péči v Casea, a je po tuningu, kdy došlo k úpravě celé napájecí části a analogové stereo větve... Změna je tak významná, že bych to doporučil jako povinnost všem majitelům těchto kombajnů. A pochopitelně by mne zajímalo, jak moc takovýto kombajn obstojí vedle SACD speciálu...
Analog1:OracleDelphiVImkII-GrahamPhantomIII-OrtofonA95
Analog2+3:Garrard401 - FR64+SPU; SME3010R+MiyjimaZeroMono
AMP: Brinkmann Edison,SUT-SculptureA, TRONmono, PRIMARE, BD/CD: PRIMARE, Repro:Xavian
BIŽU:GMG,Furutech,Nordost,AQ,Townshend

macher

Příspěvek od macher » 27 zář 2020 18:02

Chci do konce roku jeste udelat upgrade toho Pioneeru LX800 (bez drasticke vymeny, jenom upgrade soucastek), takze bych to rad porovnal s BD32mk2. Je to v podstate "stejna" kategorie. Muzeme to vymyslet tak, ze az se bude resit test filtru, tak vezmu i to LX800, poslechneme to a az udelam upgrade, tak to znovu muzem porovnat. Sam jsem zvedav na rozdily...

Nicmene k tomu, co si psal. Porovnavali jsme na stejne sestave Metronome AQWO vs LX800. Metronome byl lepsi, ale zeby se dostavil stav, ze si z toho sednu na zadek, tak to ani omylem. Na tom Metronome me docela iritovalo, ze se to nedalo pustil bez filtru. Mas na vyber tusim 7 nebo 9 moznosti a vyber si (v prekladu zlo, zlo, mensi zlo, vetsi zlo, ...). A u pristroje v dane cenove hladine ocekavam, ze nebudu nucen aplikovat filtr.

Dale jsme poslouchali predzesik Esotericu. Charakter zvuku nam docela sedl, tak jsem zvedav na SACD. V danem case zrovna na test nebylo k dispozici, tak uvidime. Nicmene nejvetsi favorit je asi T+A. Recenze slusne, navic to nema uplne spatny DAC (bonus). Puvodni plan byl, ze se to nejak vymysli na konci mesice, ale jak je ted druha vlna, tak nijak na to nespechame...

Jeste me napadlo, ze ve vyberu neni uvedeno EMM Labs XDS1 V2 CD/SACD Player.

Dieter Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester » 27 zář 2020 18:32

No mozna by prichazel v uvahu i nejaky strojek od Luxmanu :-?
Dieter Burmester

macher

Příspěvek od macher » 27 zář 2020 18:45

Dieter Burmester píše:
27 zář 2020 18:32
No mozna by prichazel v uvahu i nejaky strojek od Luxmanu :-?
No 06 neni zadna slava, 08 v porovnani s konkurenci je zbytecne draha a D10X jsem neslysel... mas zkusenost?

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 27 zář 2020 18:49

macher píše:
27 zář 2020 15:56
Zdravim,

i kdyz je trend vsechno mit v digitalu, tak stale je dost lidi co preferuji placku. TIDAL Master neni spatnej. Sam ho pouzivam na "sum na pozadi", nicmene kdyz chci fakt neco poslouchat, tak preferuji SACD. Vyhovuje mi mit neco v "ruce" a cely ritual pusteni (ano, u gramce je to jeste dal :-). S kolegem spolu hledame "konecnou" v SACD.

Co uz se vyloucilo:
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO

Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

Ma nekdo nejaky navrh, co nam uslo?
Je možné vědět, na čem přesně se porovnávalo? Že AQWO propadlo mě překvapuje, je to velmi slušný strojek ... na Ayonu se nelíbilo co? Rozhodně bych na seznam přidal nový Luxman D-10X. Překvapují mě soudy typu, že 08u je drahá ... mám zcela opačný názor, když srovnám s jinou japonskou konkurencí.
Harbeth, Lumin, Westminster Lab, Leben, Acoustic Revive, GMG Power, PSC Audio, SotM, IO Data

F2014

Příspěvek od F2014 » 27 zář 2020 19:33

Delší dobu jsem vlastnil TAD D1000 mk2. Měl jsem možnost přímého srovnání s:
- Esoteric K03 (model nevím přesně, usuzuji podle ceny, vím že to bylo kolem 350k) na půldenní HiFi návštěvě
- Metronome AQWO na svém systému doma po dobu několika dnů nadvakrát

Asi nemá cenu hledat absolutní pořadí :) Pro mne byl TAD znatelně lepší než Esoteric. Zbytek systému už takto zpětně nevím, repro bylo z vyšší kategorie BW.

Srovnání TAD s AQWO proběhlo u mne doma na repro TAD Evolution One, zesílení Pass Labs (XP20, X250.8 anebo X350.8), kabeláž Nordost povětšinou Tyr2 a V2 - kontext systému pro srovnání je zde důležitý.
Při prvním porovnání bylo TAD proti AQWO bez jednoznačného vítěze - klasika "něco za něco".

Pak jsem v systému provedl pár vylepšení - jumpery Nordost Reference vyměněny za Nordost Valhalla2, další napájecí kabel Nordost Valhalla2. Hlavně ty jumpery byly u mne brzda. U dalšího srovnání se rozdíly mezi TAD a AQWO prohloubily a tentokráte byl Metronome AQWO u mne jednoznačný vítěz - přestože cenovka u TAD je znatelně vyšší.

Dále jsem doma porovnával zvuk Metronome AQWO z integrované mechaniky proti zvuku cAQWO z PC připojeného přes USB. cAQWO+PC bylo pro mne znatelně lepší - TAD šlo tedy do světa a teď mám cAQWO.

A nakonec jsem měl doma za zkoušku tAQWO a taky streamer Metronome DSS. DSS s cAQWO je znatelně lepší než cokoli, co jsem doma mohl zapojit ze svých digitálních zdrojů. Po poslechu SACD disku z tAQWO + cAQWO se však zvuk systému s DSS zdál být hodně kompromisní :smile:

Přeji zábavu při výběru.

macher

Příspěvek od macher » 27 zář 2020 19:50

Neco jsem vyresil po SZ a dekuji za pripominky. Aktualizace listu, at je to prehledne:

Co uz se vyloucilo:
Metronome AQWO
Accuphase DP-560

Esoteric K03/01 X/Xs
T+A MP 3100 HV
Metronome t/AQWO
EMM Labs XDS1 V2 CD/SACD Player
Luxman D-10X
TAD D1000 mk2 / TAD-D600

Marantz SA-10
Mark Levinson Nº5101

No, o zabavu bude postarano. Cil byl poresit to do cca pul roku, ale jak se to nafukuje, tak nevim, nevim :)

Odpovědět