Euphony OS

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

pro ty kdo hraji z audioPC doporucuji vyzkouset Euphony Stylus - https://euphony-audio.com/ , linuxove reseni zalozene na ARCH Linuxu, vyborne dotazene, prozatim nej co jsem vyzkousel, oproti Daphile na ktere hraji nekolik let detailnejsi a prirozenejsi prednes. Neni sice zadarmo (250 Euro), ale stoji to za to, mate moznost 30 denni testovaci verze.

diskuse k Euphony - https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Euphony OS

Příspěvek od Janik »

Diky vyskusam.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

+ DPH, teda ...
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Euphony OS

Příspěvek od F2014 »

Konečně jsem se dostal k otestování této nové verze EUPHONY (Stylus). Používám instalaci v defaultním režimu s přehrávačem Stylus bez aktivovaného upsamplingu (HQplayer je součástí instalace).

Jak to slyším já?
Po zvukové stránce je to vynikající linuxová distribuce - souhlas s Pavlem Doškem - IMHO je Euphony lepší než Daphile. Ve srovnání s mou minimalistickou instalací archlinuxu (minimserver, upmpdcli, mpd) je zvuk překvapivě docela jiný. Euphony zní přirozeněji, můj archlinux více transparentněji - co je pro mne lepší nebo horší, to by u ukázal až čas - ale trochu se obávám, že Euphony by mělo navrch (Poznámka: Aktuálně mám v zapůjčce zesilovač Vitus Audio RI-101 mk2, který je sám velice transparentní ... a to může samozřejmě ovlivnit i mé posouzení přehrávače).

Jak se to používá?
Aplikace na mobil je velice hezká - já vím, zvuk to nedělá, ale jistě potěší. Co mne naopak moc netěší, je způsob vyhledávání v knihovně - definice filtrů je dost technicistní. Dále, oproti mému oblíbenému minimserveru mi zde chybí možnost definovat si vlastní hierarchie/cesty pro přístup k obsahu knihovny.

Nevím, zda je to omezení TRIAL verze, ale Stylus se mi nenabízí jako UPnP renderer - podle popisu na stránkách výrobce to tak asi opravdu bude:
Only endpoints are available:
  • StylusEP – Squeezebox emulated endpoint. It can be used with Roon as server (You can try it with Logitech Media Server but we do not offer LMS as option inside Euphony). NOTICE: This is available only for releases starting from 20190520.
  • Roon Bridge – Roon’s own endpoint. This can be used only with Roon as server.
  • Squeezelite – Squeezebox emulated endpoint. This can be used with Roon or LMS (not provided by Euphony) as servers.
  • HQPlayer embedded – It has all upsampling capabilities of HQPlayer desktop. It can be controlled from Roon or some other controller application and can play directly to attached DAC or to remote NAA. NOTICE: HQPlayer embedded requires it’s own license which is not included in our price.
  • Networkaudio – HQplayer’s NAA endpoint. This can be used with HQPlayer embedded or HQPlayer Desktop as servers.
  • Airplay – Airplay server. Use your iOS device to stream songs to Euphony Airplay endpoint.
Stejně tak nevidím Euphony jako mediaserver na jiném UPnP zařízení v síti. Tohle by mně docela chybělo - ale třeba je to zase jen omezení TRIAL verze?

Bohužel, chybí podpora pro Spotify - je tu TIDAL, QOBUZ, YouTube, Webrádia a samozřejmě vlastní data.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Euphony OS

Příspěvek od F2014 »

F2014 píše: 10 srp 2021 10:58 Stejně tak nevidím Euphony jako mediaserver na jiném UPnP zařízení v síti. Tohle by mně docela chybělo - ale třeba je to zase jen omezení TRIAL verze?
Doplnění předchozího příspěvku: V nastavení EUPHONY jsem našel možnost zapnout detekci UPnP zařízení (renderer) v síti. Poté je pak možno zvolit (volba Audio outputs) výstup přehrávání na toto zařízení. Není to sice plnohodnotná alternativa k mediaserveru, ale v případě, kdy jen potřebuji přesměrovat výstup na zařízení v pracovně to stačí.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou, od letosniho roku pouziva Euphony OS jeden z nej vyrobcu audioPC reseni - Pink Faun
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

https://euphony-audio.com/pink-faun-server/

napr. i u sveho top modelu Pink Faun 2.16 Ultra za 20.000 Euro
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Euphony OS

Příspěvek od psyloelf »

Tak jsem vyzkoušel na standartním PC spojeným přes USB k DAC Euphony Stylus . Musím dodat, že používám LINUX Ubuntu a udělat spouštěcí disk v prostředí Linuxu nebylo tak jednoduché jak psali na stránkách Euphony .

Zvuk mě mile překvapil na standartní PC, vůbec jsem to nečekal. Jen v mobilní aplikaci mě nešlo rozchodit youtube. Tak jsem to testoval přes Qobuz.
Mám radši jednodušší aplikace pro ovládání, ale nakonec jsem se s ní sžil.

Za předpokladu potunění nebo spíš stavby PC (pasivní chlazení CPU, lineární zdroj a vhodná karta na transport (I2S, USB) a nějaká vnitřní kabeláž) si myslím, že asi nebude moc co řešit. Jen vidím problém v pasivně chlazených PC skříních, kde jsem našel jen možnost desky mini ITX, kde je pořád jen jeden slot PCIe-X16. Což je dost omezující za předpokladu, že krom transportu by tam člověk chtěl i nějakou kvalitní ethernet kartu.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
kychtax

Re: Euphony OS

Příspěvek od kychtax »

jsou takove desky, napr mnou provozovany pasivni asrock j4005m ma dva pciex sloty, je pasivne chlazeny atd atd. Lan onboard mam vypnuty, ale do budoucna asi do karty a switche pujdu. Desku mam ve vetsi kysne, bez jakychkoliv ventilatoru a jeste I bez pruduchu a oplechovano zevnitr medenymi plechy. Hreje to prekvapive velmi malo.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Euphony OS

Příspěvek od F2014 »

Off topic:
psyloelf píše: 22 zář 2021 17:43 Jen vidím problém v pasivně chlazených PC skříních, kde jsem našel jen možnost desky mini ITX, kde je pořád jen jeden slot PCIe-X16. Což je dost omezující za předpokladu, že krom transportu by tam člověk chtěl i nějakou kvalitní ethernet kartu.
Koukni na Streacom a HDPLEX. Já používám Streacom FC5 a je to OK, HDPLEX jsem neměl, pořád je vyprodaný, údajně lepší.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

daji se najit itx i se dvema pcie sloty, pokud chces plnou velikost zakladni desky tak zbyva HDPlex H5 case
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Euphony OS

Příspěvek od psyloelf »

kychtax píše: 22 zář 2021 18:06 jsou takove desky, napr mnou provozovany pasivni asrock j4005m ma dva pciex sloty, je pasivne chlazeny atd atd. Lan onboard mam vypnuty, ale do budoucna asi do karty a switche pujdu. Desku mam ve vetsi kysne, bez jakychkoliv ventilatoru a jeste I bez pruduchu a oplechovano zevnitr medenymi plechy. Hreje to prekvapive velmi malo.
asrock j4005m je micro ATX ne mini ITX, tak micro ATX asi bude nejmenší možná deska. Asi žádná deska nebude navržená speciálně pro HI-FI. Ale to už je na jiné vlákno. Díky za názory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Euphony OS

Příspěvek od Janik »

Ja som sa stale nedokopal k instalacii Euphony OS. Momentalne bezim na Roone.

Medzicasom mi odisla doska GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI (po 2 rokoch 3dni pred zarukou).

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B4 ... -rev-10#kf

Tiez som urobil podobne upravy ako Kychtax (okrem tych medenych platov. To znamena, ze som odstranil ventilatory a jediny ventilator som nechal na procesore (stock chladic Wraith Stealth). Teploty sa drzali stale okolo 35-45 max pri otackach 1000 RPM. Neviem ci to bolo tym, ze zdroj (SilentiumPC Vero L2 Bronze, 500W) nebol dostatocne chladeny alebo celkovo doska aj napriek tomu, ze skrinka ma dokonaly airflow. Ktovie...

Kazdopadne som kupu novej dosky noveho zroja a chladenia v mojej skrini nenechal na nahodu. Kupil som zakladnu dosku Asus ROG STRIX B550-I s WiFi 6 (802.11ax)

https://rog.asus.com/motherboards/rog-s ... ing-model/

Procesor pouzivam AMD Ryzen 3200G. Zdroj som kupil plne modularny Corsair RM650x, ktory bezi uplne pasivne (jedna sa o jeden z najkvalitnejsich zdrojov).

https://www.corsair.com/eu/en/Categorie ... 9020198-EU

O chladenie procesora sa stara Noctua NH-U12S redux, ktorej ventilator bezi na 450 RPM. Dalsie ventilatory (Be quiet! Pure Wings 2) bezia len na 500 RPM. Teplota na procesore neprekroci 30stupnov. Pocitac je pri takejto konfiguracii nepocutileny.

https://noctua.at/en/nh-u12s-redux
https://www.bequiet.com/en/casefans/449
https://www.bequiet.com/en/casefans/448

Dalsie komponenty, ktore pouzivam je M.2 NVME disk, HyperX FURY, DDR4, 16GB (2x8GB kit), 3200MHz. Vsetko v ciernej skrini NZXT H200, ktora nie je najmensia ITX skrinka ale ma vyborny airflow.

Zopar aktualnych foto u mna. V buducnosti by som chcel vyskusat JCAT USB FEMTO do PCIe pozicie.

Obrázek
Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

s Euphony ma ten prispevek spolecneho co ?
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Euphony OS

Příspěvek od Janik »

PavelDosko píše: 22 říj 2021 13:24 s Euphony ma ten prispevek spolecneho co ?
s Euphony nic skor som reagoval na debatu o zakladnych doskach vyssie. kazdopadne admin kludne mozes vymazat pokial to PD vadi. ^:)^
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

PC sis postavil pekne (ja teda preferuji jinou filosofii navrhu, ale to je fuk), jen neni poznat proc je to zrovna v tomto foru o Euphony OS kdyz hrajes s Roon a bez Euphony

mej se
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
iljic
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2017 07:59

Re: Euphony OS

Příspěvek od iljic »

Teď mně teprve došlo, že Euphony neni přehrávač, ale operační systém. Jelikož používám HQ player na OS Ubuntu, tak mě to začína lákat vyzkoušet. Docela by mě zajímalo porovnání. No bude to pro mě IT porod, ale stejně mi to nedá. Tak až se mi to podaří podám info. Díky za tip.
SP Audio A400S + P1S + D1
SP Audio GT2 + silver jumper
The Cable 1 Ag, Xindak FS2, Furutech Powerflux, AM M1 , PC NUC - OS Euphony + linear.zdroj, usb cable Move on gt-900, Intona usb isolator
kychtax

Re: Euphony OS

Příspěvek od kychtax »

Zprovoznil jsem trial verzi. Je to docela jednoduche, nebyl zadny zasek. Ocuchalo mi to celou knihovnu, hraji. Vse intuitivni, www appka dobra. Ovl. z telefonu. Libi se mi to hodne. Zvuk zatim nehodnotim. :thumbup:
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Měl bych pár dotazů k Euphony OS:
Umí to složky?
Když mi dohraje zvolené album, umí to začít přehrávat random podle toho muziku dál?
Má to nějaké smysluplné playlisty, tím myslím ty, co se nabízí podle poslouchaného žánru, oblíbených interpretů atp?
Opravdu umí skrze telefon přesměrovat výstup na koncové zařízení?

Doteď používám Roon a ten je tak brutálně návykový, že se prostě k otestování Euphony nemůžu dokopat. Jinými slovy, co Euphony proti Roonu zásadního neumí, pokud tedy odmyslíme vynikající práci s knihovnou?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

Oproti roon ma predevsim Euphony Stylus lepsi zvuk, to je pro mne podstatne. Playlisty a vyhledavani (parametricke) samozrejme ma, ke slozkym muzes libovolne pristupovat, ale moc smyslu v tom nevidim (pokud mas svou knihovnu spravne otagovanou). Pokud se nechces Roonu vzdat tak Euphony ho ma integrovany, stejne jako Qobuz, Tidal, vybrat si muzes i Squeezebox nebo HQPayer Embedded. Pro mne nej zvuk samotny Stylus bez Roon i HQP. Vyzkouseni Euphony mas na mesic zdarma, pak cca 360 Euro (jednorazove), v nejblizsich tydnech ma vyjit Euphony verze 4.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Pavle, díky za informace.
To byla právě ještě jedna z mých otázek, zda jde u Euphony platit i měsíčně. Pokud nejde, jednorázový náklad plus Roon už je docela masakr,navíc mám jen jeden NUC takže by bylo potřeba dalšího Roon Core ~x(
Pro mě je taky stěžejní kvalita transportu, ale jak říkám, Roon je silně návykový a nechce se mi ho vzdávat. Holt všechno má svou cenu.
Ještě by mě zajímalo, jak jsi porovnával hudební kvalitu Roon vs Euphony. Měl jsi dva zdroje z dvěma systémy "vedle" sebe a přepínal? Já si totiž nejsem jist jestli bych dokázal po instalaci a všemožných aktualizacich a indexování zaregistrovat rozdíl. Je to fakt až tak jasné?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Ja jsem instaloval Euphony cca pred 2 tydny, tak mozna jeste brzo nejak hodnotit. Ale predtim jsem pouzival Roon ROCK na Intel NUC. Pouzivam v modu Euphony + Roon Core. Neni potreba dalsi NUC, vse bezi na jednom a lze prepinat mody bud jen Euphony + Stylus player, Euphony + Roon Core, Euphony + Roon Core + HQ Player embedded, plus ruzne formy endpointu. Vse muze bezet na jednom NUC a jenom se prepinaji mody Euphony OS a to prepnuti probehne dost rychle - cca za 10-20 sekund uz je mozne hrat v jinem rezimu.

Oproti Roon ROCK se mi zda zvuk o neco lepsi, ale nijak zasadne jsem to neporovnaval, takze se mi to muze klidne jen zdat. Musim tomu dat jeste nejaky cas. Navic jsem take ve stejny den menil switch na trochu lepsi s optikou, kterou jsem oddelil ethernet do streameru, takze je otazka, jestli to zlepseni neni spis tim. Jako streamer pouzivam Allo Digione Signature, pres ethernet, coz muze take hrat roli pokud ostatni posilaji z audio PC rovnou do DAC treba pres USB. Roon by mel bezet pres ethernet. Samotny rezim Euphony + Stylus se mi s timto endpointem nepodarilo zatim rozchodit. Bud to nepodporuje OS Ropieee co mam na endpointu (a ten se mi nechce menit), nebo proste nevim jak. Ale vubec mi to nevadi, protoze uzivatelske prostredi oproti Roonu mi prijde dost hrozne. V modu s HQPlayerem embedded a Roon Core mi to fungovalo, ale zvukove jsem taktez nijak zvlast neporovnaval. Prislo mi to tak nejak nastejno, mozna s HQplayerem nepatrne lepsi, takove jemnejsi, ale s nastavenim v HQPlayeru jsem si nijak nehral. Upsampling mam normalne zapnuty v Roon DSP sekci, tak mozna proto mi to prislo podobne. Pri rezimu Euphony + Roon Core, kdy v Roonu jsem pouzil Squeezelite rezim, mi to prislo horsi - temnejsi zvuk, zvyraznene basy, celkove mene vzdusnosti a detailu na vyskach a tam ten rozdil byl celkem jasny. Takze Squeezelite jsem zavrhnul, byt vim, ze s Roonem to nekteri preferuji jako zvukove lepsi - ja tedy ne.

Co je zajimavy, tak oproti Roon ROCK mi prijde, ze Roon Core na Euphony bezi rychleji. V Roon klientovi se vsechno o neco rychleji nacita, s cimz jsem mel po poslednim update Roonu trochu problem. Mobilni aplikace se ted na Roon Core take pripojuje rychleji (v podstate uz nemam takovy ten 'Waiting for Roon Core' screen).

Jinak to Euphony vychazi na 249 EUR + dan, takze cca 300 EUR
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

Overgrounder - muzes to provozovat na jednom stroji, ja to zkousel oddelene
Yiakubou - rozdil ve zvuku je pokud Roon z prehravani vyloucis, tj. jedes na samotnem Euphony Stylus

na Allo jsem to nezkousel, obecne s jsem s timto resenim nikdy zadny slusny zvuk neziskal, resp to memu DAC Rockna Wavedream nechutnalo
neni placka, neni highend
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Je mi to jasny a zaznamenal jsem takovych ohlasu vic i jinde. Ja jenom nevim, co bych musel na Rpi na kterym je to Allo nainstalovat misto Ropieee, aby to umelo ten Euphony protokol. Ale jak jsem psal, ani to nijak zvlast neresim, protoze to uzivatelsky prostredi Stylusu me dost odradilo.

Jinak ja jsem s Allo Digione Signature velmi spokojeny - zvukove to v dane cenove kategorii dle meho moc nema konkurenci. Chce to ale dobry linearni zdroj, pouzivam Allo Shanti, ktery je k tomu primo navrzeny a mel by se velmi priblizovat napajeni z baterii. A jako DAC mam modul od RIHA v jeho Line-4 pasivnim predzesu. Zvukove jsem to srovnaval s CD/SACD prehravacem Denon DCD 1600 NE - cenova kategorie 30 tisic, vs. streaming setup s Digione cca 15 tisic (kdyz nebudu pocitat samotne audio PC). Pred vsema vyse popsanyma zmenama mi zvuk z Denonu prisel trochu jiny, v necem lepsi, v necem horsi. Denon mel takovy zivejsi, zabavnejsi zvuk. ROCK/Roon pres Allo zase o neco vyrovnanejsi, s tissim pozadim. Rozdily to byly male, presto me zvuk z Denonu celkove bavil o neco vic. Pak jsem si zacal hrat s upsamplingem v Roonu, protoze jsem zjistil, ze ten Denon take upsampluje, a to zrejme kdyz pouzivam jak digital, tak analog vystup, no a tim se to vicemene vyrovnalo, ze uz jsem moc nemel duvod zapinat Denona. No a po zmene switche a OS na Euphony mi ted prijde zase streaming o neco lepsi. Streaming je ted zivejsi, jako to delal ten Denon, ale bez toho aby to bylo prilis zdivocele, je to zaroven pekne vyrovnane, basy jsou konkretnejsi a zvuk se jakoby posunul vice dopredu a je takovy o neco plastictejsi. Opet jsou to ale dost male rozdily, ze si sam rikam, jestli bych to pri slepem testu poznal. Kazdopadne kdyz si ted pustim CD rip pres stream a to same CD v Denonu, tak muzu prepinat vstupy a okamzite porovnat a zvuk ze streamu me ted bavi vic. Nehlede na nasobne lepsi uzivatelsky komfort.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Rozumím tomu správně, že pokud chci na jednom NUCu provozovat Euphony a Roon současně, nebudou to dvě oddělené instalace, dva OS, ale pouze Euphony jako hlavní, kde si Roon povolím?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Ano. V nastaveni (ozubene kolecko nahore vpravo) vyberes audio systems a nabidka je nasledujici:
euphony.JPG
Staci vybrat co chces, dat spustit, za par sekund se to spusti v tom danem rezimu a jedes. Pokud zvolis cokoliv jineho, nez Roon Server, tak samozrejme Roon prestane fungovat (resp. nebudes mit zadny Roon Core). Kdyz pak znovu vyberes Roon Server, vse se zase zapne tak jak to bylo (vc. nastaveni, databaze, atd., to se nijak nemeni, nic se z toho nemaze), takze experimentovani v ruznych rezimech nic nebrani. Pri zmene rezimu ani neni potreba restart.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Super, to je to co jsem potřeboval vědět. Díky :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Můžete mi někdo, prosím, poradit? Začínám z toho býti poněkud zoufalý :-)
Mám Intel NUC s instalací ROON Rock
Z flashky jsem nabootoval Euphony, to se natáhne, ale po vyjmutí flash USB se opět spustí Roon.
Euphony se načítá pouze když je USB flash vložena.
Co dělám špatně, proč se mi Euphony nenainstaluje na SSD místo Roonu? Nenašel jsem způsob jak SSD zformátovat přímo v NUCu.
I když mám Ephony spuštěn z USB, nevidím žádné možnosti přehrávače, služeb, kde přidat USB s hudbou atd. Prostě nic, ani základní nastavení.
Něco dělám špatně a nemůžu za boha příjít na to, co.
Díky za každou radu!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Euphony nejde nainstalovat na interni disk, pokud jsi v trialu - to je proste omezeni trial verze. Kdyz si koupis licenci, tak se v nastaveni objevi tlacitko, ktere instalaci presune na interni disk.
Uživatelský avatar
iljic
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2017 07:59

Re: Euphony OS

Příspěvek od iljic »

Když jsem instalaci bootoval z USB flashky tak mi dokončení instalace na vnitřní disk také nešlo. Já jsem to musel řešit, protože se mi flashka stále odpojovala a Euphony padalo. Upozorňuji, že jsem pc lama, ale zkusil jsem ten vnitřní disk z NUC vyndat a pomocí jiného pc jsem instalaci dal na ten vnitřní disk, vrátil do NUC a v pohodě dokončil instalaci i v Trialu. Nakonec ten přínos ve zvuku je tak značný, že objednávám. Na stránkách píšou, že když teď člověk zakoupí verzi 3 tak po nástupu blížící v4 bude mít bezplatný upgrade na v4.
SP Audio A400S + P1S + D1
SP Audio GT2 + silver jumper
The Cable 1 Ag, Xindak FS2, Furutech Powerflux, AM M1 , PC NUC - OS Euphony + linear.zdroj, usb cable Move on gt-900, Intona usb isolator
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

OK, chlapi, díky, i v návodu tohle píšou, nějak jsem si toho nevšiml.
Mám však další problém, a to ten, že nemůžu NUC přinutit bootovat z USB s Euphony.
Jsem v legacy bootu, prioritu mám na USB, ale pořád to bootoje z SSD (v mém případě do Roonu)
Když v biosu kliknu napřímo v advanced na usb a potvrdím, spustí se z USB, ale po on/off to zase najede z SSD. Přes F10 a výběr bootu z USB to taky funguje.
Je to další "fičura" od Euphony nebo je chyba někde u mě?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Ja mam takovy pocit, ze ROCK prave vyzaduje mit zapnuty ten legacy boot a tenkrat jsem kvuli tomu musel neco takoveho v BIOSu menit. Tak bych ho zkusil vypnout a nechat standardni UEFI boot, nebo proste bych zkusil vsechny ty boot options vratit do defaultniho nastaveni. Pak by to s boot prioritou pres USB melo fungovat.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

No, vypnul jsem legacy boot a nechal jen UEFI. Vyžadovalo to úplné odpojení od napájení, aby se v UEFI objevil flash disk (interní SSD vidět není)
Bootuje to korektně jen když se po vypnutí NUC odpojí od napájení, jinak to vyhodí chybu a nenabootuje.
Na vyzkoušení to snad stačit bude, pokud se tedy nastavení a přidané služby po odpojení napájení nevymažou...
EDIT: po několikerém on/off už to bootuje normálně a nastavení, disky a služby jsou OK.
Tak jdu testovat, díky za pomoc! :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Dotaz na uživatele plné verze. Qobuz nebo Tidal, přehrávám skladbu, chci přejít na album a uložit si jej do oblíbených. Jde to? V trial na to není žádná funkce, v podstatě si mohu skladby přidat jen do fronty, to je vše.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Staci najet kurzorem na obrazek alba a objevi se 3 tecky v pravem hornim rohu toho alba. Tam to pak muzes pridat mezi oblibene a synchronizuje se to s Tidal/Qobuz ucty.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

To je jasný, ale potřebuji tuhle funkci rovnou z přehrávače, z lišty - zápatí, jak oni tomu říkají. Prostě tam není žádná možnost jak s tou skladbou/albem pracovat dál, když kliknu na obrázek, otevře se album, ale nejde s tím nic dělat, žádná funkce. Tak buď hledám špatně nebo to prostě neexistuje.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Euphony OS

Příspěvek od Yiakubou »

Hmm, tak problem...

Roon dnes vydal update, ktery nejak vylepsuje integraci s HQPlayerem, ale to potrebuje verzi HQPlayeru 4.29.3+, akorat ze v Euphony je verze 4.22.3, se kterou ted Roon v nejnovejsi verzi nespolupracuje.

Psal jsem na Euphony support a bohuzel to vypada, ze aby tam dali nejnovejsi verzi, vyzadovalo by to spoustu dalsich updatu ruznych knihoven a driveru v ramci Euphony OS. To pry pripada v uvahu az ve verzi 4, ale to se nevi, kdy bude. Takze momentalne vsechny mody Euphony kde se pouziva HQPlayer a kontroluje se Roonem (tedy Roon Core + HQplayer, nebo kdyz Euphony jede jen jako HQPlayer endpoint kontrolovany Roonem na jinem PC) jsou nepouzitelne. Samozrejme je mozne pouzivat HQPlayer pres Stylus, ale to me dost stve, protoze Stylus ma spoustu bugu a oproti Roonu se jeho user interface a management knihovny absolutne nechyta.

V posledni dobe jsem Euphony pouzival prave v HQPlayer endpoint modu a ovladal to pres Roon z jineho PC, coz mi prislo jako nejlepsi reseni. Zvukove to bylo stejne jako Stylus + HQPlayer, ale zaroven jsem mel moznost dale pouzivat Roon.

Tohle me teda pekne stve a prijde mi to jako zasadni omezeni funkcionality celeho Euphony. Premyslim, ze je pozadam, aby mi vratili penize, i kdyz to nejspis neprojde. Jeste jsem vyhrabal instalator Roonu nejake starsi verze, ktera nevyzaduje nejnovejsi HQPlayer, ale to muze zpusobovat problemy a nevim jak dlouho to vydrzi funkcni a kompatibilni s Roon databazi, cloudem, ovladaci appkou...
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Euphony OS

Příspěvek od Overgrounder »

Vyšel nový Euphony v4, stáhnul jsem a nainstaloval, rozhraní mírně vylepšeno, přibylo několik novinek po zvukové stránce musím říct že docela posun, pro mě nejvíce v integrovaném Roon Core, protože ten je zvukově mnohem dál než před tím ve verzi 3. Testováno na oblíbených skladbách, takže relevantnost zaručena :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Euphony OS

Příspěvek od zappa »

Jsem super spokojený z Roon po uživateské stránce, nemusím nic řešit, a knihovna je totalně super přehledná a jednoduchá. ´´Ale po čtení uživatelů Taiko a Pink Faun začínám být zvědavý na Stylus. Bohužel mé pc dovednosti jsou značně bídné. Dnes snad proběhne instalace s pomocí Pink Faun podpory. Dám vědět jak Euphony hraje u mne. Očekávám dostatečně velký skok, aby stálo za to se trápit s Euphony. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Euphony OS

Příspěvek od PavelDosko »

Euphony je jiz vic nez rok zapouzdreny produkt bez vyvoje a podpory, pouzival jsem ho pred dvemi lety (a ano, zvuk byl pro mne lepsi nez pro pouziti Roon). Pink Faun by mohl (alespon podle diskusi) podporovat JPLAY Femto, to je spolu s JPLAY iOS app fakt super

pokud by Pink Faun JPLAY Femto nezkousnul muzu ti pujcit svuj audioPC s JPLAY Femto
neni placka, neni highend
Odpovědět