Síťový přehrávač

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, po novém roce bych chtěl Upgrade své skromné hifi sestavy.
V současné době mám předzes. Audiolab 8000Q + dva monobloky Audiolab 8000M, repro Wharfedale 2-3 a síťový přehrávač Marantz NA 7004.
nová sestava by zatím byla zes. LYNGDORF - TDA 2200 + ADC RP,
také kvůli akustice, která neni dokonalá, repro USHER CP-8571 II Beryllium nebo USHER BE-10 pokud budou peníze :(

Ale nevím jaký odpovídající síťoví přehrávač, hraju z nNAS servru po síti, FLAC nebo HDtrack.
Předem díky za názory na novou sestavu a síťový přehrávač. Leny
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Maretti »

Ahoj LENY, zkus se kouknout do nabídky NAIM audio ( http://www.naimaudio.com/hifi-products/type/23 ) ...... jejich HDD přehrávače a síťové přehrávače sbírají docela dost ocenění.
Navíc - PETR5 tuto značku zastupuje a spoustu věcí je možno si u něho vyzkoušet.

Jinak ty Usher Dancer Berillium ti schvaluji. Poslouchal jsem 8571 II a BE-10. Na jaro budu nakonec pořizovat Be-20 .... kvůli velkému prostoru místnosti. Poměr ceny/výkon jsou tyto bedny (řada Usher Dancer) super :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Díky, na ten NAIM jsem koukal, a ještě k těm bednám, jak se ti jeví rozdíl mezi USHER 8571 II a BE-10 ? Díky Leny
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Maretti »

sice to nepatří k tomuto tématu, ale:

No poměr cena výkon asi lepší 8571 II ...... za ty peníze opravdu super řešení. Jinak Be-10 pro mě měli trochu dospělejší zvuk + detailnější a příjemnější ve středech. Asi tím Berilliových středovým reprákem. Ale nedokáži to porovnat za stejných podmínek, protože 8571 II jsem slyšel v Havířově u pana Navrátila na Luxmanech a Be-10 v Německu na Audio Research lampáčích.

Spíše mě bylo doporučováno uvažovat 8571 a pak skok na Be-20. Myslím si, že se na ně dá udělat i slušnější cena :angel:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Co se týče síťového přehrávače ten NAIM HDX je opravdu zajímavý, až pojedu kolem Kopřivnice, tak se pokusím domluvit návštěvu. Jen ta cena je trošku vyšší než bych si přál ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Maretti »

Napiš PETROVI5 ... pobav se s ním, a uvidíš. Je nás více, kdo by to chtělo slyšet, stejně tak ten jejich DA převodník.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od jirie »

Tady je ještě jeden produkt, ktery byl zaveden teprve letos. Je sice z nižší řady , ale pořád ještě super kvalita s možností upgrade:

http://www.naimaudio.com/hifi-product-range/3407
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

jirie píše:Tady je ještě jeden produkt, ktery byl zaveden teprve letos. Je sice z nižší řady , ale pořád ještě super kvalita s možností upgrade:

http://www.naimaudio.com/hifi-product-range/3407
maretti,jirie : Děkuji Vám za doplnění.

Sítóvý player Naim ND5XS, chystám z jara roku 2012 pořídít trvale do studia, jsou čím dál větší ohlasy a požadavky a už se na to těším :angel:
Již brzy udělám nějakou bližší osvětu.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Tony »

Zvukovo je najďalej HDX prehrávač, obzvlášť s XPS Power Supply.
Len kde a ako si ho vyskúšať..

http://www.naimaudio.com/hifi-product-type/568
mirdaric
Příspěvky: 18
Registrován: 30 říj 2011 23:00

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od mirdaric »

Jak jsi spokojený nebo nespokojený s tím Marantzem, časem bych rád do něj šel. DÍK za odpověď.
Marantz SR6003 + CD5003, Crystal Cable's Micro, Townshend DCT 100, Cardas Crosslink, VanDenHul Mainstream, FURUTECH G-320Ag-18F8-EU, Isotek Optimum, SUPRA MD06-EU/SP, MD SONY, Tapedeck SONY, DVD Pioneer, repro Schejbal + centr SONY+surround SONY
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

s tím síťovím přehrávačem Marantz NA 7004 jsem celkem spokojený, taky mě napadlo, že si ho nechám pro ovládání vstupů a na digi výstup bych připojil nějaký kvalitní DA převodník, tak by to mohlo také jít, nemám pravdu ?
Pokud to říkám správně, tak jaký, aby byl kvalitativní posun ? Děkuji leny.
mirdaric
Příspěvky: 18
Registrován: 30 říj 2011 23:00

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od mirdaric »

Co takhle DA převodník od CASEA?
Marantz SR6003 + CD5003, Crystal Cable's Micro, Townshend DCT 100, Cardas Crosslink, VanDenHul Mainstream, FURUTECH G-320Ag-18F8-EU, Isotek Optimum, SUPRA MD06-EU/SP, MD SONY, Tapedeck SONY, DVD Pioneer, repro Schejbal + centr SONY+surround SONY
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Koukám na to, vypadá to zajímavě, má s tím někdo zkušenost ?
davidsound

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od davidsound »

Mám Casea Cepheus Synchro, je to vlastně DAC- Sirius II s hodinama ( masterclock ). Mám ho asi 2 mesice a zatím velká spokojenost. Nevim co přesně chceš vědet. Kdyz tak se ptej :-)
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Ahoj, zajímalo by mě, s čím si to porovnával a jestli je tam znatelný rozdíl. Četl jsem tam ty recenze, ale rád bych poznatky i od někoho jiného. Díky Leny
davidsound

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od davidsound »

Lenny: neporovnaval jsem to s ničím, nemám takovou možnost si přinést více prevodniků domu a zkoušet je, ktery je jaký. Ale za těch par let co muziku poslouchám jsem si udělal docela jasnou predstavu jaky zvukový charakter se mi líbí a nelíbí. Jsem příznivcem otevřeného zvuku, nemám rád lampové charaktery. To znamená věrně se blížícímu reálnému poslechu hudebních nástrojů jak je znám když buď sám hraju nebo slyším hrát někoho jiného :-). Ale to je asi na jiné povídání a v jinem vlakně.
Odar

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Odar »

Caseu ma / malo viac ludi na forum.avmania.e15.cz. Popytaj sa pripadne tam. Podla mna je to jedno z mala vybornych zaplatitelnych rieseni.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Leny635 »

Zatím jsem rozhodnutý pro Casea Cepheus mk2. Dotaz když tento převodník budu chtít napojit na PC, propojím to přes M2Tech hiFace ?
leny
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od lubin »

Směřuj své otázky ohledně Casea přímo na pana Vránu. Myslím, že Ti brzy odpoví a navíc "fundovaně"
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odar

Re: Síťový přehrávač

Příspěvek od Odar »

Leny635 --> Ano, prepojis.
Odpovědět