Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od Teti »

Nejake navrhy boxu pro cd transport ktery stavim.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

KONSTRUKTIVNI kritika vitana
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od enregistree »

Wow,
pekna kisna.

Pises transport, predpokladam vystup do externiho DAC - pujde to pres I2S?
Nebo v te kisne bude i DAC.

Z nacrtu to vypada na reseni bez supliku, rochu á la gramofon.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od Teti »

enregistree píše:Wow,
pekna kisna.

Pises transport, predpokladam vystup do externiho DAC - pujde to pres I2S?
Nebo v te kisne bude i DAC.

Z nacrtu to vypada na reseni bez supliku, rochu á la gramofon.
JJ mam to spocitany a melo by to vazit 25 - 30 kg.
Snazil jsem se jit cestou co nejvetsi vahy. Neverim v reseni s pruzinkamy. Mam dost toho, jak vetsina vyrobcu pristupuje k resenim tlumeni vibraci.
Svoji inspiraci jsem hledal v labolatorich, tam je tlumeni vibraci reseno (v pripade pasivniho) obrovskou vahou stolu, podlozek. Vetsinou zde vladne granit. Samotne tlumeni vibraci je reseno piskem, elastomerem a silikonovimy podlozkamy. Neverim v reseni plechu a pruzinek, i kdyz verim ze to zrejme muze fungovat. Dival jsem se na hodne zpusobu reseni tlumeni vibraci. Hodne jsem premyslel i o transportu na magnetickem polstari. Bohuzel bylo to zavrzeno na DIY foru (http://www.diyaudio.com) jako neefektivni.
Ja jsem ale snazim vyrobit ultimatni transport bez kompromisu.

CD pro2 je top-loading i kdyz se daji poridit krasne celohlikonove supliky od Daisy company. Jako clamp pouziji v dnesni dobe obligatni puk, magnetka zrejme funguje uplne se stejnou efektivitou, ale puk se me libi vic. Dival jsem se na datasheet a nemel by to byt problem.

Co se tyce designu, tak tam jsem opravdu tapal. Nechci dvoukrabicove reseni, uz bych toho mel fakt moc. Predni plexi bude mit v prostredku fluorescencni displey a ovladaci tlacitka nahore. Ovladani serva a display koupim jako stavenici od Tent labs. Preci jenom nejsem takovy borec abych si to navrhnul sam.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od Teti »

1.
Mel jsem ted nekolik dnu volna, tak jsem zapracoval na navrhu designu pro svuj CD Transport. Sestava se ze 3 casti, Transportu, izolacni podlozky a krabicky oddelovaku. Snazi jsem se myslet na vsechny eventuality a bezkompromisni tlumeni vibraci (v ramci moznosti). Jak jsem jiz psal, tak postupuji kvalitnim smerem tlumeni stejne jako v labolatori. Co nejvetsi zatez a tlumeni elastomerem. Jeste by zde byla moznost vzduchoveho polstare, ale to si zada cerpadlo atd. Pro svoji slozitost zamitnuto. Chtel jsem co nejjednoduzsi reseni.
Obrázek

2.
Pouzite materialy, hlinik, perspex, granit. Celkova vaha zrejme 30kg, Podarilo se me najit levneho obrabece, tak jsem se mohl pustit do mnohem odvaznejsiho designu. Urcite jsem nechtel nejakou kupovanou krabici.
Obrázek

3.
Vyroba bude probihat ve 3. castich. Nejdrive CD transport, potom stabilni podlozka a nakonec oddelovak z filtrem.
Obrázek

4.
Pouzity budou kvalitni konektory Neutrik. power in, I2S, S/PDIF RCA konektor v levo. Jeste nejsem rozhodnuty, jestli pridam AES/EBU a Clock in BNC konektor
Obrázek

5.
Pohled shora
Obrázek

6.
Pohled zepredu, rozlozeny.
Obrázek

7.
Pohled zespodu, doufam, ze je videt mezera mezi neodpruzenou a odpruzenou casti.
Obrázek

8.
Pohled zepredu, velikosti 1:1 bez perspektivy.
Obrázek

9.
Pohled zepredu, rez. velikosti 1:1. Spodni cervna platforma je neodpruzena, dale na ni je horni uzavrena platforma z pruznym materialem. zrejme pujde o sqashove micky a jiny anivibracni material / vypln. Mozna vyuziji souvislou vstvu gumy. co ja vim???
Obrázek

10.
Pohled zboku.
Obrázek


11.
Rozborka, spodni cast neodpruzena, dale horni odpruzena anivibracni podlozka. trojnozka se s hroty a na tom prisroubovana samotna krabice transportu.
Obrázek

12.
detail antirezonancni podlozky. Plan je ze by to tam melo jenom volne lezet.
Obrázek

13.
trojnozka se spicemy z eBay, v podstate se dalsi rozmery odvijeji od ni.
Obrázek

14.
transport bude prisrouben k trojnozce. hroty jsou sroubovatelne, tim se docili rovnovaha.
Obrázek

15.
Rozlozeny transport, bocni steny maji toustku 20mm a vyrobeny jsou z hliniku.
Obrázek

16.
Hlavni platformu pro transport tvori sandwich z hliniku - granit - hlinik. granit bude lepeny k hliniku. Dale jej budou drzet srouby z boku. Vaha granitu cca 15kg, jeste nejsem rozhodnuty na tlousce, takze se vysledny design muze jeste lisit.
Obrázek

17.
pohled zezadu, jednoltive sekce jsou odruzeny hlinikovou, mozna medenou prepazkou. Drzi na modrych hranolech 10 mm x 10 mm
Obrázek

18.
To same, ale jeste trochu pootocene. samotny transport bude pevne prisrouben k sandwichi na vyfrezovanych hranolech. Zrejme bude prikryt dalsim platkem hliniku.
Obrázek

19.
Vsimnete si predniho plexi a horniho prvniho dilku. Logo a symbolu tlacitek budou reseny pomoci LED. Snazil jsem se o nejcistsi design, ktery nebude nicim rusen. System vyroby osvetlovaci casti uz mam vyresen.
Obrázek

20.
Co jsem jeste nevyresil, je system pristupu k mechanice, napajeni a oscilator budou zakrytovane
Obrázek

21.
2. navrh otevirani
Obrázek

22.
3. navrh. Jak jsem rekl, nechci tam zadne soupaci mechanismy atd. Design musi byt co nejcistsi. Otevirani by zrejme melo fungovat na zmacknuti a samo se pootevrit, stejne jako skrinka be ucha.
Obrázek

Predem dekuji za KONSTRUKTIVNi kritiku.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od Teti »

Trochu jsem zapracoval na navrhu skatule. Musim se pochlubit, ze me kontaktoval jeden vyrobce hifi pristroju a velice zajimave jsme si o tom popovidali.
Pokud to dotahnu do konce, tak by mozna byla i moznost seriove produkce. Bylo by to super.

Zmeny:
- externi napajeni
- misto tenisaku antivibracni pena
- navrh opatren elektronikou
- konektory

To do list:
- Jeste jsem nedoresil otevirani a uchyceni samotneho transportu.
- kryt transportu
- sroubky a uchyceni jednotlivych casti
- navrhnout loga a uchyceni displeje
- poresit standby rele

Samozrejme to jeste neni konecny navrh a muze se tam jeste hodne veci zmenit.
Taktez si nejsem jisty, jestli ma smysl vybavovat vstupni konektor konektorem Neutrik powerCon, nebo by byl lepsi klasicka IEC s vypinacem a pojistnou.

Snad to tyto obrazky osvetli.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
davidsound

Re: Tetiho ultimatni CD transport - navrh boxu

Příspěvek od davidsound »

Taky se muže stát, že na to cumi nejaky ping-pong a za par měsíců to najdes na eBay za třetinu ceny nez za kterou bys to byl schopen dat sam dohromady. Ale treba jsem zbytečně paranoidní :-)
Že se nápady kradou o tom ale žádná.
Odpovědět