Casea Orion lite - D/A převodník

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Tak již 14dní hraji na Orion Lite upgradovaný na USB verzi a jsem velice spokojený :cool:
Těším se na přímé porovnání u Beryho jehož Orion Lite je stále ještě v původní verzi (tj. s 1 clockem a BNC koax. vstupem; bez bateriového napájení dig. části) osobně můj dosavadní pocit je, že je to velký posun v kvalitě reprodukované hudby. Možnost postupného upgradu DACu Casea je perfektní služba zákazníkovi :thumbup:

Obrázek
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Tak včera proběhlo porovnání u Beryho a moje předpoklady se potvrdily :thumbup:
Bery bude brzy upgradovat :cool:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od WaVe_99 »

Dobrý den, od Vás jsem kupoval ten Casea BNC kabel, ze? :-) Mohu Vás poprosit o konzultaci, klidně přes SZ? Koupil jsem od Casea USB Audio Interface, v plánu mám upgrade na Casea Orion Lite - teď mám první Cepheus. Předem díky :-)
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od palipol »

Napriek tomu, že technicky je prístroj na úrovni, nikdy som nepochopil dizajnovú filozofiu CASEy, prečo nie je v súlade veľkosť skrinky a predného panelu, prístroj za 55 tisíc by mal vyzerať profesionálne...
Niečo ako krátke dlhé hohavice. Dá sa v nich chodiť, ale človek je na smiech. Môj názor.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od bh69 »

MAR píše:Sám jsem odskoušel že vliv různých CD mechanik je malý, bohužel prozměnu, nejdou tyto obvody obejít a zapojit signál do převodníku přímo, aby se dal posoudit vliv na zvuk.
u M-DAC ano, a zrovna o vikendu jsem si vyzkousel, ze to ma vliv. Zcela jednoznacne pozorovatelny - vypadky zvuku.
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

Odar píše:Orion Lite konecne oficialne na webe Casea
http://casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Orion%20Lite
No to je skvělá zpráva :thumbup: to bude fronta jak na maso. :mrgreen:

Ten můj stroj mi zítra přijde, tak vám pak poreferuji o zvukovém posunu, ale už teď se těšim jak malej kluk o Vánocích... \:D/
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Fronta na maso ? Za tu cenu ? Ani náhodou.. Casea pro mě postupně ztrácí punc firmy s produkty s vysokou užitnou hodnotou..
V čem je např. Orion Lite lepší než Audiolab M-DAC (http://cdn.head-fi.org/0/03/0378a601_M- ... rnals.jpeg), který stojí méně než polovinu ceny Orionu ? A jako příklad pro srovnání by se daly uvést další poměrně povedené modely, ať už od Cambridge Audio (http://www.cambridgeaudio.com/media/dac ... 580448.jpg) nebo Musical Fidelity..
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

sekal píše:Fronta na maso ? Za tu cenu ? ...
A porovnával jsi to??
Já porovnával Caseu s Accuphase 510, mé posřehy tu jsou zaznamenány.
A za polovinu ceny má Casea Cepheus mk2. Neříkám, že Casea je nejlepší na světě, ale za ty prachy, je právě tebou zmiňovaná užitná hodnota VELMI vysoká.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Bery :
I když vím, že jako jeden z mála zde máš solidní aparát a zejména kvalitní poslechovku :thumbup:, tak tvé porovnání není pro mě zcela důvěryhodné. Důvodem je fakt, že srovnání nebylo provedeno formou slepého testu, což je pro mě asi jediná seriózní metoda subjektivního testování, která vykazuje poměrně přesné a validní výsledky.. V tomto konkrétním případě si je třeba uvědomit, že digitální zdroje mívají bohužel rozdílnou výstup. úroveň signálu, takže je naprosto nemyslitelné provádět komparaci bez (měřením kontrolovaného) dorovnání zmíněných výst. úrovní test. přístrojů.. Já se nějak fanaticky nebráním běžně prováděnému přepojování a prohazování komponentů. To ale musí být doplněno korektně provedeným slepákem, jinak to pro mě nemá dostatečnou vypovídací hodnotu..:cool: :angel:
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

Děkuji za uznání zbytku aparátu.. Co se týče důvěryhodnosti poslechového testu, věř mi, že mě to pěkně nas...o, že jsem musel najednou prodávat cd player za více než 100k, protože ta Casea mu dala co proto. A prodat to nebyla sranda, kdo si přehrávač za takový prachy koupí? Že?
Nechtělo se mi, ale musel jsem to uznat.

Slepý test? Stačí, když ti potvrdím, že mám při poslechu vždy zavřené oči? :lol:
Né vážně, pokud bude kdokoli ochoten přivézt stroj na porovnání, můžeme i slepě testovat. Baví mě ty naše hračky a nemám problém uznat, pokud je něco lepší.

A ještě k výstupní úrovni. Máš velkou pravdu, to si vždy ohlídám, protože to co hraje více nahlas, se tváří jako zvukově lepší. Ale já mám měřáky na zesilovači, takže tu úroveň vidím (a popř. po 1 dB doladím).

Jsem pro testování a pokud někdo přiveze převodník za pade, který bude hrát lépe, udělám Casee pápá, ale to se zatím nestalo, proto vyznávám Caseu ;) :mrgreen:
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

Ja som lepsi zvuk doteraz doma nemal. Ci je to hodne tych 2200 EUR - na to si kazdy musi odpovedat sam. Nekupoval som macku vo vreci, mal som moznost si Orion Lite USB pred kupou vypocut na aparature, ktora je velmi blizko tej mojej. Ano beriem - nie kazdy ma financne moznosti, aby si mohol dovolit Orion Lite USB. V tom pripade Casea stale ponuka Cepheus. Nevidim problem. A ich cenova politika? Snad oni najlepsie vedia, ci im pristroje zarabaju, alebo su v strate. A porovnavanie slepym testom? Kto toto porovnavanie preferuje, moze si to tak porovnat pred kupou, alebo sa dohodnut na zapozicani. Nasledne sa rozhodnut, ci "pusti zilou", alebo nie. Kazdy mame ine usi, pre niekoho je ta cena opodstatnena, pre niekoho ineho ani vo sne. Taky je zivot.
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Sekal:
Měl jsem doma možnost porovnat špičkově hodnocený Audiolab 8200CDQ (cena cca 30tis Kč) s ještě mým starším DACem CASEA ORION LITE ve verzi synchro a nebylo opravdu co řešit, CASEA byla ve všech ohledech lepší. :thumbup: Takže si dovolím tvrdit, že porovnání nového typu CASEA ORION LITE USB s bateriovým napájením s jakýmkoliv komerčním DAC co tu zmiňuješ je naprostá ztráta času. Samozřejmě, že se najdou lidi, co budou tvrdit, že ten rozdíl v kvalitě zvukového přednesu neodpovídá navýšení ceny ale to už je prostě věc priorit a vyváženosti aparátu. Pro mě je CASEA stále výborný poměr výkon & zákaznický servis versus cena. :clap:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od lynxtwo »

Audiolab MDAC je na různých fórech hodnocen jako slyšitelně lepší než Audiolab 8200CDQ (CDQ je starší design, horší analog.output, atd.) a to jak uživateli, kteří mají obojí (MDAC i CDQ), tak samotným konstruktérem. Proto věta "porovnání nového typu CASEA ORION LITE USB s bateriovým napájením s jakýmkoliv komerčním DAC co tu zmiňuješ je naprostá ztráta času" stojí IMHO trochu na vodě. A MDAC se dá pořídit za 18tis. Za cca 27 je již s upgradem L2, který jej údajně (dojem prvních desítek majitelů) posouvá např. před Weiss 202 (slova majitele obojího).
O nic nejde, tohle je vlákno fanklubu Casea, jen jsem chtěl poznamenat k té poněkud přehnané (imho) citované větě výše.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Bery : Nechci ti brát iluze, ale k přesnému nastavení shody výst. úrovní komponentů nelze v žádném případě použít ruč. měřáků na konc. zesilovači, byť by to byl Accuphase. Ty měřáky jsou tam spíše k dekorativním účelům než k čemukoli jinému..:angel: Smysluplných výsledků lze dosáhnout použitím kvalitního (true RMS) multimetru popř. (snad) i solidního měřiče akust. tlaku (SPL).. Já pro tyto účely používám multimetr Finest 707, který patří ve své kategorii ke špičce..

Odar : Zkus popřemýšlet, kolik by stál podobný stroj, jako Orion Lite, kdyby ho vyráběl p. Bunta..:idea:

Lynxtwo : Přesně tak..:thumbup:
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

sekal --> Mas pravdu. Nie som schopny odhadnut, aku maju cenu "svaby" vo vnutri + skatula a z toho si odvodit realnu cenu vyrobku (s navysenim o cenu prace atd. ). Realita je vsak taka, ze p. Bunta Orion Lite USB nevyraba, tak som ho musel kupit tam, kde sa vyraba. Pozitivum je, ze sa da kupit priamo od vyrobcu a nezivis stado managerov.

U mna bolo rozhodovanie velmi jednoduche. Mal som BB-DAC od TT s jeho hodinami. Za cele combo som dal skoro 2000 EUR. K tomu potrebujes vhodnu zvukovu kartu do PC + kabelaz. Ked pouzijes len obycajnu Juliu, tak to mas k dvom skatulkam dalsich cca 120 EUR. Takze vysledne som bol uz pri kupe DIY DACu pomaly na cene Orionu Lite s tym, ze cely system mas "zabetonovany". Doba pokrocila, potreboval som spravit upgrade PC. Lenze ma brzdilo to, ze som potreboval vymenit aj zvukovu kartu. Ked vysiel Orion Lite USB s tym, ze nemusis rucne prepinat FS, mozes to pouzit s hociakym pocitacom, lebo je tam USB transport, vobec som nespekuloval a TT DAC (aj ked hral dobre) predal a siel do Casey. Mne ten konfort obsluhy za to stoji. Zvuk som v podstate ani neriesil. Par tyzdnov predo mnou si Orion Lite USB kupil Slimak. Ked pisal svoje prve postrehy, ze CD hra ako SACD, bral som ho trosku s rezervou. Blbe je to, ze ked som mal Orion Lite USB cca tyzden doma, popocuval si svoje oblubene napocuvane veci, musel som uznat, ze zvukovo je o hodne dalej, ako DAC od TT. Plus uzivatelsky komfort. Este raz zdoraznim - ked som siel do Orionu Lite USB, neslo mi primarne ani o to posunut sa dalej zvukovo. Slo mi o zjednodusenie obsluhy, pretoze rucne prepinanie FS zacne casom liezt na nervy. Viem o viacerych ludoch, ktori z TT DACu presli na Orion Lite USB a nestazuju si.

Keby nejaky DAC vyraba BVaudio a zvukovo by bol dobry, dal by som zarobit tam. Ale jednu predrazenu skatulku si snad mozem dovolit O:-)

BTW poznam cloveka, co pocul aj M-DAC. Odlahcena verzia Orionu je podla neho lepsia.
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

lynxtwo
hm, tak kde si můžu ten M-DAC s L2 upgradem zdarma půjčit v ČR na otestování na víkend??
Je ten L2 upgrade proveden výrobcem a tím pádem stále platí plná záruka na výrobek??
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od lynxtwo »

Jiri:
V současné době si jej můžeš jet poslechnout k Johnu Westlakeovi (konstruktér MDACu pro Audiolab, nyní konstruktér pro Creek) do Prostějova. Už tam několik zájemcl bylo. Jestli bude nějaký zapůjčovací kus později, to zatím nevím.
L2 upgrade je proveden Johnem Westlakem (s vědomím Audiolabu) a jeho firma přebírá plnou záruku nejen na upgrade, ale i na celý daný kus, takže se dá říct že si člověk trochu prodlouží původní záruku. Upgradovaný kus dostane jeho firemní štítek se sériovým číslem atd.
Kromě toho poskytuje na jím v minulosti navržené produkty denně podporu na fóru (kolega bh69 dostal okamžité rady o něj i od dalších členů fóra, v jeho případě jde patrně o vysoký jitter digi výstupu jeho CDP Denon).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Odar píše:..Pozitivum je, ze sa da kupit priamo od vyrobcu a nezivis stado managerov..
Právě (i) z důvodu absence těchto mezičlánků, a tedy příslušných marží, se mi zdá cena Orionu Lite poněkud přepísklá..:cool: :angel:
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

lynxtwo
Sorry ale abych si jel 250km od Prahy něco poslechnout na cizí aparatuře a v cizí poslechovce mi nedává smysl. Já to prostě potřebuji slyšet u sebe doma na svém aparátu během víkendu a CASEA mi vždy vyšla vstříc.

Jinak co jsem se díval na webu tak jsem se dočetl, že M-DAC USB vstup podporuje jen 24bit/96kHz takže pro mě nepoužitelné.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Sekal
Můžu se zeptat podle jakých kriterií si vyhodnotil, že cena za Orion Lite je "přepísklá"?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

sekal píše:Bery : ...k přesnému nastavení shody výst. úrovní komponentů nelze v žádném případě použít ruč. měřáků na konc. zesilovači, byť by to byl Accuphase. Ty měřáky jsou tam spíše k dekorativním účelům
K přesnému ne, ale rozdíl 1 dB je na tom Accuphase měřáku zřetelně vidět. Jasně, že certifikovaný měřič akustického tlaku je jiná káva. Ale ty dekorativní účely si vyprošuji :lol: . K tématu bych ještě dost napsal, ale ne v tomto vlákně, tak pokud chceš reagovat, poprosím o SZ, nebo jinde, ju?
sekal píše:...se mi zdá cena Orionu Lite poněkud přepísklá.
Vždyť říkám: přivez převodník za 55k, uděláme slepý test a pokud bude pan host DAC lepší, zaplatím ti cestu a veřejně budu lobovat za tebou dovezenou značku! ^:)^ myslím to vážně, bude to zajímavá akce.
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od lynxtwo »

Jiri:
Nemám s tím problém:)
Připsal jsem jen poznámku k Tvé implikaci, že když byl údajně CDQ8200 poslechově horší než Casea, "je porovnání nového typu CASEA ORION LITE USB s bateriovým napájením s jakýmkoliv komerčním DAC co tu zmiňuješ naprostá ztráta času".
A pak jsem ti odpověděl na dotazy, je to přece jen slušnost. (Jinými slovy nebylo to žádné lobování, jen slušnost odpovědět.)
Jinak nemám sebemenší zájem na netových diskuzích zda je lepší A nebo B, protože jsou to jen nekonečná porovnávání osobních žebříčků priorit (někdo nechce jet něco někam poslechnout, někdo nechce dát za něco 50tis., někdo slyší rozdíl mezi 192/24 a 96/24 a má kvanta nahrávek originálně provedených ve 192/24, někdo ne a je pro něj důležitější něco jiného, atd., atd., atd.).
Já mám svůj poslech již nějakou dobu natolik vyřešen (dva slušné řetězce, kde mě nic nesere a užívám si hodiny a hodiny hudby denně), že na fóra chodím spíš nakukovat "co je nového" a reaguji jen zřídka, jako v tomto případě.
Poslechu kvalitní hudby na kvalitních aparátech zdar!
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Mně to celé tady připadá jako jistá až nekritická glorifikace jednoho čes. malovýrobce.. No, proč ne, svého šerifa je nutno podporovat :D, nic se ale nemá přehánět.. Jinak osobně nemám problém dát za komponent 50 litrů. Musí tomu ale odpovídat i užitná hodnota přístroje, (což je jistě otázka individuálního posouzení).. Howgh...:cool:
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

lynxtwo
Tak ještě jednou ve zkratce:
Audiolab CDQ8200 jsem na rozdíl od tebe v porovnání s CASEA Orion Lite Synchro u sebe slyšel takže vím jaký byl výsledek tohoto porovnání.
Dále jsem porovnával CASEA Orion Lite Synchro a novější verzi Orionu s USB a bateriovým napájením a opět vím jaký to byl posun a jakou zvukovou kvalitu dosahuje takže si stojím za tím, že je ztráta času porovnávat jakýkoliv komerční DAC co si ty zmínil (tj. Cambridge Audio DACMagic (12tis), MF M1DAC (15tis), Audiolab M-DAC (21tis) - myslím originál protože tunning verze nikde oficiálně inzerovaná není) s CASEA Orion Lite USB pokud někdo hledá kvalitní zdroj v cenové kategorii do 55tis Kč do odpovídajícího aparátu. Konkurenci pro CASEA vidím v NAD M51, BRYSTON BDA2 nebo LUXMAN DA-200 atd.

To že jsi se svým DACem a aparátem maximálně spokojený ti přeji protože si tím pádem opravdu ušetřil.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

Sekal
Nevím jestli je nějaká přehnaná glorifikace čes. malovýrobce, když se člověk vyjádří, že výrobek co CASEA prodává za 55tis Kč není kvalitativně shodný s komerčními low-end DACy do 20tis Kč (a to i přesto, že mají ceny EISA a 100% doporučení od časopisu Stereo&Video :lol: ).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lynxtwo
Příspěvky: 25
Registrován: 22 úno 2011 19:06

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od lynxtwo »

Jiri: Jednak si mě s někým pleteš, protože já jsem o Cambridge a MF nepsal. Vyjádřil jsem se pouze k tomu, že implikace: "slyšel jsi CDQ a Caseu a vyjádřuješ se dle toho k MDACu", který jak je dost známo je o notný kus jinde než CDQ (plus k tém dalším DACům, ale o těch nemám valné mínění), je logicky vadná. Něco jako "jel jsem v Rapidu a v Pasatu, a tvrdím, že srovnávat Oktávku nebo Superba s Pasatem je tudíž ztráta času". Jde o logiku a porozumění psanému textu.
K ničemu jinému jsem se nevyjadřoval.
Tvoje další komentáře (MDAC=lowend) a kontext, v jakém zmiňuješ NAD M51, BRYSTON BDA2 (obojí bych nechtěl ani náhodou) mně
dotváří obrázek.
Neměl jsem ani ten relativně krátký a imho jednoduchý příspěvek, který pouze upozornil na logicky nepodloženou implikaci, psát, už bych za ty roky měl vědět, jak to na těchhle fórech je.
Bery

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Bery »

Jiri píše:...dále jsem porovnával CASEA Orion Lite Synchro a novější verzi Orionu s USB a bateriovým napájením a opět vím jaký to byl posun
A počkej Jiří, až porovnáme tvou verzi Orionu Lite USB batery s plně bateriovým napájením, kterážto verze včera "vypadla z výrobní linky" a dnes přistála u mne v poslechovce :mrgreen:
Jsem sám zvědav, zda je to dál a o kolik.

A s ostatními bych se nepřel, já vím že budu vypadat naivně, ale dělil bych majitele DACů na dva tábory
- Ti, kteří Orion Lite neslyšeli a - Ti, co si jej pořídili... :lol:
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Jiri »

lynxtwo:
Uznávám, že jsem se přehlédl, ty další 2 doporučené DACy zmiňoval Sekal, takže v tomto se omlouvám.

Hele já jsem si ten CDQ8200 chtěl koupit, protože se všude o tom psalo jaká je to naprostá bomba. U mě při přímém porovnání s CASEA se mi to nepotvrdilo.
To že novější M-DAC (mimochodem o 30% levnější proti DQ8200) je opět naprostá bomba mě nechává již klidným, když vím, jaký skok mezitím udělala s novým modelem CASEA a jeden slovenský prodejce co prodává AUDIOLAB M-DAC i M-F M1DAC napíše :"My máme obydva v ponuke. Ak ti ide o kvalitu zvuku, Musical Fidelity je lepší (aj lacnejší). Ak ti ide skôr o reguláciu hlasitosti, prekrásne nočné svetlá a rôzne filtre, tak Audiolab."

Závěrem bych to tedy ukončil tím, že jako ztráta času testovat M-DAC se to se jeví jenom mně. Ostatním ho samozřejmě vřele doporučuji otestovat. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

lynxtwo : Souhlas, prakticky ve všem, co jsi napsal..:thumbup: Problém je, že se zde postupně vytvořila enkláva - v některých případech až fanatických - zastánců této malé firmy, a ti nejsou (mnohdy i ke své vlastní škodě) ochotni připustit, že v středních a mírně vyšších cen. kategoriích existují dnes na trhu i jiné docela povedené produkty, které by stálo zato vyzkoušet.. Ale každý svého štěstí strůjcem jest...:cool:
Odar

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od Odar »

Nevidim nic zle na tom, ked niekto napise na forum, ze je so zvukom znacky, ktoru zvolil spokojny. sekal nic v zlom, ale zatial si napisal len tolko, ze Orion Lite USB je podla teba drahy, ale alternativu si (aspon zatial) neuviedol. Samozrejme, tvoja povinnost to nie je, ale potom je ta cela debata trochu o nicom - nemyslis? Ak vies doporucit dosi dobre, co si pocul, hoci aj za tisicku, napis. Caseu asi predavat uz majitelia nebudu (zvlast, ak su spokojni), ale moze to byt inspiracia na skusku pre inych. A o tom by fora mali byt. Nie?
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od knopi »

Kvalitní převodník ocení ti co mají i kvalitní výstup! Vybrat převodník v kategorii kolem 20-30 tisíc se zdá být, ale tak trochu úmění tam je toho opravdu mraky, i přesto bych tam vybíral, ale hodně hodně opatrně z péčí. Mě se líbí jak každý má svou představu o tom co by mohlo hrát dobře a co ho zaujalo.
Proti Orionu Lite USB bych rozhodně postavil, ale úplně něco jiného. Když už tak něco co je podle uživatelských poznatků lepší než právě ten subjektivní top z nižší kategorie. Mám na mysli (snad to nikomu nebude vadit když zmínim) Lynx Hilo, Metrum HEX, PS Audio Perfect Wave mk2, Audio-gd Master 7 a jeden starší kousek pro zajímavost Audio Note DAC kit 3.1 atd. Všechny až na poslední kde nevím by měli mít i sklušné USB..To si myslim by mohlo být zajímavé, ale na slepáčka bych si nedovolil koupit ani jeden teda a otom to je..
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Já bych jen doplnil např. Musical Fidelity M6 DAC (http://www.alpha-audio.nl/2013/05/revie ... ty-m6-dac/), který se mně docela líbí, a z nižších cen. pater třebas NuForce DAC-100 (http://www.nuforce.com/index.php?option ... 0#overview; http://www.6moons.com/audioreviews/nuforce17/4.html).. PS Audio a Lynx mi vzal Knopi z klávesnice..:smile:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

Další zajímavý tip, ale spíše pro sluchátkofily - Fostex HP-A8C :
http://www.brookfieldaudio.com.au/shop/ ... amplifier/
http://www.brookfieldaudio.com.au/wp-co ... inside.jpg
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od knopi »

Střílíš z rukávu ňáký tipy, třeba ty vnitřnosti Fostexu ten prodejce tam má fotku uplně jinýho převodníku atd. pak to vypadá, že o tom nemáš ani páru. To se oml. za můj příspěvek teda.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

A ty jsi slyšel některý z těch převodníků, který tady doporučuješ ? Pokud ne, tak střílíš z rukávu stejně jako já.. To, že je např. Lynx špička, když tedy nepočítám Meitnera, vím také. A co dál ?


Za tu fotku Fostexu se omlouvám. To mi "ulétlo", což se může stát každému.. Správné foto je zde http://www.open-end-music.de/vb3/attach ... 1344957826 ..
DD

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od DD »

ake su v orion pouzite dac chipy?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od sekal »

To se tady asi nedozvíš. Vznes dotaz na p. Vránu..
davidsound

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od davidsound »

AD 1955. Na první a druhé stane tohoto vlákna jsou příspěvky od člena KRAT. Je to člověk přímo z týmu Casea a popsal Orion docela podrobně.
DD

Re: Casea Orion lite - D/A převodník

Příspěvek od DD »

davidsound píše:AD 1955. Na první a druhé stane tohoto vlákna jsou příspěvky od člena KRAT. Je to člověk přímo z týmu Casea a popsal Orion docela podrobně.
Ano je to podrobne a balastne popisane, potreboval som len rychlo fakty :cool:
Dikes mnohokrat ^:)^
Odpovědět