Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
jolefoto
Příspěvky: 210
Registrován: 20 led 2012 20:28

Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od jolefoto »

Dobrý deň. Poprosil by som miestnych skúsenejších majstrov o radu. Pohrávam sa z myšlienkou prekáblovať rameno Pro Ject 9" Evolution. Chcel by som sa opýtať že ako to vlastne urobiť a aké káble na to použiť? Čítal som niekde že sú vynikajúce káble Van den hul MCS-150M len cena okolo 100€ + poštovné, sa mi zdá dosť vysoká za štyri tenulinké káble. Či neexistuje nejaká lacnejšia alternatíva ale zvuk polepšujúca oproti origo káblom Pro Ject ktoré sa dajú zohnať už od nejakých 16€? A vlastne ani neviem ako by som tie nové káble mal pretiahnuť od prenosky až do vyústenia na cinche. To sa asi musí rozobrať celé ramienko? Alebo nie? A dá sa to zvládnuť aj v domácich podmienkach? Ak je niekde na webe alebo aj tu nejaký návod prosím o link. Všetkým vopred ďakujem za odpovede.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka ceny - nie je problém kúpiť aj lacnejšie. Ale píšeš, že si chceš polepšiť. Môj názor je, ak nechceš zaplatiť viac, radšej si nechaj pôvodné ProJect. V tej cenovej triede ťažko nájdeš lepšie. Tu platí tak, ako všade: za málo peňazí málo muziky...Čo sa týka výmeny, to je snáď logické, že ramienko musíš rozobrať. Iba ak by si chcel káble omotať okolo neho. Žiadne špeciálne prístroje na to nepotrebuješ.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od marks »

To rameno máš Pro Ject 9" evolution , nebo 9 CC evolution ? Co se týče káblíků , tak použij radši ty dražší , ať to má smysl .
Nové káblíky se ti podaří protáhnou buď spolu se stávajícími , nebo budeš muset rameno rozebrat a na to musíš použít klíč od Pro Jectu , např. zde :
https://www.rodel-audio.cz/produkty-pro ... gK21_D_BwE .
Pokud jsi to nikdy nedělal , tak je to celkem boj , vím to z vlastní zkušenosti :lol:.
Pár fotek z operace má Monte ve svém vláknu .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
jolefoto
Příspěvky: 210
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od jolefoto »

No ono ide v podstate o to ze pri vymienani prenosky sa mi podarilo v istom mieste porusit izolaciu na bielom kabli ktori sa v urciom momente oprie s tým predranim o stenu ramienka alebo o stenu tej krabicky co je pod gramcom ako su vystupy na cinche. Musel som otvoriť tú krabicku lebo sa mi pri mojej šikovnosti podarilo tie kabliky povytiahnut na strane prenosky von a už som nevedel ako ich dať naspäť tak som ich potiahol v tej krabicke a keďže tam sa musia zmotat aby som mohol krabicku namontovat naspäť na gramec. No a ten biely kablik som privrel o stenu krabicky. Velmi opatrne som to zaizoloval izolačkou. Tak hlavne preto by som to asi chcel menit. Mozno som to napisal neodborne ale dufam ze pochopite jadro problemu.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od Frogyman »

Když to tak čtu, mám pro Tebe dvě rady:
- nech překabelování raději na někom jiném. :silent:
- a když už měnit, tak určitě stříbrný VDH. Ta cena v kontextu hifi zas tak závratná neni.. :cool:

Držím palce! 😇
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
marasten
Příspěvky: 180
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od marasten »

Já jsem překabelovával moje původní rameno Pro Ject 12" CC evolution.
Bylo to poprvé co jsem to dělal a celkem v pohodě, ale jestli se na to necítíš, tak to raději svěř někomu jinému.
Jako kabel jsem použil stříbrný VDH, o jiném jsem ani neuvažoval.
Jinak zhruba postup jak jsem to dělal:
- vyšroubovat rameno z gramofonu
- odpojit a sundat přenosku
- odpájet konektory (dutinky) k přenosce
- na místa odpájených konektorů připájet nové kabílky (tak aby spoj byl pevný, ale co nejmenší)
- na druhé straně raménka odšroubovat 5pin konektor
- 5pin konektor pomalu a s citem vytáhnout a po vytáhnutí pokračovat dál a protáhnout celé nové kabílky skrz celé raménko, v prstencích si můžeš pomoct malou pinzetou, hlavně pomalu a s citem
- pak jen odpájet původní kabel, nový napájet na původní místa, zasunout a zajistit 5pin konektor a na druhé straně napájet konektory pro přenosku, pájku jsem použil stříbrnou VDH.
Ale jak jsem psal výše, pokud se na to necítíš, tak to raději svěř někomu jinému!
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
jolefoto
Příspěvky: 210
Registrován: 20 led 2012 20:28

Re: Prekáblovanie ramena Pro Ject 9" evolution

Příspěvek od jolefoto »

Tak díky chalani za odpovede. Asi sa do budúcna toho chytím sám lebo nepoznám nikoho v blízkom okolí kto by také veci vedel robiť. Snáď to nejak zvládnem. A káble asi teda od VDH.
ad marasten: Ako som si to ramienko tak obhliadal tak asi zhruba taký postup ma napadol tiež. Akurát že ja mám koniec vyvedený na RCA cinch konektory.
ad marks: To rameno je 9cc evolution. A je to presne tento gramec akurát že ja som dal prenosku Hana EH.

Obrázek
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Odpovědět