Raménko Groovemaster

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Raménko Groovemaster

Příspěvek od tujatuja »

Máte někdo zkušenosti s raménkem Groovemaster od nizozemského výrobce Audio Creative?

Pro mě je zajímavé tím, že je lze dodat se základnou SME.

Cena je přívětivá. Otázkou zůstává kvalita.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Raménko Groovemaster

Příspěvek od Frogyman »

Koukám po nich už delší dobu a kdyby nebylo Covidu, mám už nejspíš 10" verzi doma. Takto jsem to odkládal a pak využil příležitosti k nákupu vintage Fidelity Research FR64 z japonska...
Za zmínku stojí, že identické rameno s mírnými úpravami na míru vyrábějí pod značkou Timestep pro anglány. Má to trochu upravenou geometrii a jiné montážní vzdálenosti. Angláni je označují jako TIMESTEP 609, 610 a 612.
Něco k tomu najdeš třeba zde:
http://www.soundhifi.com/Timestep%20Ton ... ealer.html

Pokud Tě cokoliv zajímá, napiš do Audio Creative. Na emaily docela pružně a ochotně odpovídají a jsou schopni poradit či nasměrovat (já řešil výrobu hybridu - ramínko groovemaster, ale u upravenou geometrií podle Timestep. U 10" grovemaster je totiž o 4mm delší montážní vzdálenost a to už bylo za limitem možností mého gramofonu. V anglických fórech jsou chváleny jako jedno z nejlepších nově dělaných těžkých ramínek. V podstatě je to alternativa ještě k druhým nově dělaným a chváleným ramenům Thomas Schick.
Každopádně - jsou to těžká ramena, tedy pro SPU nebo přenosky s nižší poddajností - např. Miyajima... A geometrie vychází z ramen EMT.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Raménko Groovemaster

Příspěvek od aretax »

Aj takéto niečo je veľmi zaujímavé - výrobca Holandsko: https://www.audio-markt.de/market/pluto ... 7689897742
Iba jedna vec mi nie je jasná pri tomto a aj ramienko Groovemaster: kde sa berie tá vysoká efektívna hmotnosť, keď obidve ramienka majú titánové trubky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Raménko Groovemaster

Příspěvek od Quentin »

Dobrej alchymista :lol:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Raménko Groovemaster

Příspěvek od tujatuja »

Zabiny, díky. Tak ten Timestep T609 by byl přesně to, co potřebuji, protože hledám alternativu za SME M2-9R ke gramu Michell Orbe, kam bohužel delší než devítipalcové raménko se nevejde. Ale ta efektivní hmotnost, co uvádějí, je příliš vysoká. Nevím, zda sis všimnul, ale v recenzi Hifinews je opatrně konstatován problém s reprodukcí basů. Závěr: nic pro mne. :sad:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Raménko Groovemaster

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše: 23 pro 2020 06:25 ...kde sa berie tá vysoká efektívna hmotnosť, keď obidve ramienka majú titánové trubky...
No to je prave to nestesti prekladu - ona to totiz zadna hmotnost neni :smile:
Dieter Burmester
Odpovědět