BerTram Audio Cables

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
bertram

BerTram Audio Cables

Příspěvek od bertram »

Neviem či táto značka výrobcu audio kábou je známa , ale mňa zaujala na jednéj výstave . Zakladatelom je Soeren Bertram , ktorý ,
niekedy v dobách minulích staval a konštruoval reprobedne a zosilovače. Ale už nejaký ten piatok sa venuje vývoju a výrobe luxusných
káblou. Musím podotknúť ,že velmi luxusných a určite nie určených každému. Vyrába ich s čistého striebra , alebo zlata. Ako izoláciu
používa nejakú zmes plynu , ktorou obalí kábele a zatavý to. Koncovky používa OYAIDE a WBT.Pri týchto kábloch ide hlavne o technológiu
vodiča. Skladá na seba plátky striebra , alebo zlata o priemere 1 mm2 a potom ich skrúca do závitov.Jednotlivé modeli sa líšia len počtom
plátkov a samozrejme cenou.Cena? Nuž , Nordost musí blednúť závisťou.Za najvýšší model si môžte kúpiť kudne stredne velké SUV.

Ale o to tu nejde , chcel som tohto výrobcu tu predstaviť. Káble sú velmi transparentné a detailné s velkým priestorom.Neni len hriešne
drahý Nordost , ale sú ešte hriešnejšie drahšie káble . A určite sa predávajú , inak by ich nevyrábal.

http://www.bertramaudio.com
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od boxer »

Myslím si (nevím to 100%), že letos na HEP 2012 byly zlaté v akci. Myslím,že cena byla něco kolem 300 000 Kč. x_x

Cena příšerná a když jsem je vzal do ruky, tak jsem byl v šoku, jak jsou lehoulinké. Působí velmi křehce a prodejce potvrdil, že se s nima nemůže jen tak moc "kroutit". Proto mě překvapila ledabilost jejich "poházení " po koberci s ohrožením na šlápnutí na ně. Mimochodem, občas obrázky s podloženýma reprokabelama vším možným voodoo podstavci ve mě vyvolá úsměv . V tomto případě vzhledem k výše napsanému bych to doporučil. :idea:

ObrázekObrázek
Obrázek
bertram

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od bertram »

Mal som pred dvoma rokmi doma na skúšku ich základný model reprokábla . Bol naozaj velmi jemný a tenučký. Skladal sa zo
štyroch plátkov striebra 1 mm2 , koncovky Oyaide . Ale o pošliapanie by som sa moc nebál, možno len pre to , že by sa pretrhol
ochranný obal na plyn a bolo by po ňom.Ináč bol ako ocelový drôt , velmi pevný a neohybný . Pokladať len volne, bez namáhania.

Na prezentácii bol reprokábel ako ruka a ten už aj vážil.Ale tá cena , to bol ešte väčší kaliber, to už sa nedalo ani odniesť , pri
tej cene sa mi podlamovali kolená :D :((
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od boxer »

Nedá mi to nezeptat se.

Tvůj nick a výrobce kabelů jsou v jakém rodinném vztahu? :idea: Případně je to ještě spojení SEM?

Ptám se, nevím.
--------------------------------------------
A když je to tvoje vlákno (Bertram jako BerTram), :smile: , tak se zeptám, jak si Diabolky rozumí s Audio Analog ?
bertram

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od bertram »

To spojenie SEM , to nie som ja , aj keď som tu môj jediný prepojovací kábel BerTram audio XLR s koncovkami Oyaide Focus ako predvádzací
kúpil.

Môj nick bertram nemá nič spoločné z výrobcom ani zo štúdiom v ktorom som kábel kúpil.Keď som sa registroval , tak som rozmýšlal aký si
dať nick a keď prišiel kamarát a vracal mi môj kábel berTram audio , rozhodol som sa . Budem bertram.

A keď sme už pri tých Diabolkách, s AA si rozumejú velmi dobre.Toto spojenie nikto koho poznám a ani v štúdiu neskúšal a ani mi nevedel
povedať ako to bude hrať.Ja som to skúsil a ?....nebudem to tu pýsať , leba za jedno to neviem dobre opýsať a za druhé sa do mňa niekto
oprie a povie že tomu vôbec nerozumiem.

Podla mňa to hrá excelentne , priestor, detail, mikrodynamika , žiadne ukričané výšky a večne prezentované Tss, Tss.A k tomu sa mi ešte
aj páčia :D Myslím ,že tým som povedal všetko.A ak raz sa bude dať a ak budem mať ešte chuť a väčšie priestory a samozrejme zdroje ,zas
pôjdem do Focalov. Focal Utopia Scala, tak tam by som si vedel predstaviť konečnú.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od boxer »

No ono u Fekálů, jak Focalům mnozí říkají, mnoho lidí nemůže přijít na jméno. Je faktem, že se jim taky některé konkrétní typy moc nepovedly, ale všeobecně považuji Focal JM-Lab za jedny z nejlepších a i , no co je to fakt, i nejhezčích.

Nicméně , nedávno tady proběhla zmínka o tom, že kdosi při recenzi vyzdvihl jiné bedny proti Focal Diva Utopia BE. No já, ač Focálista pravověrný, musím přiznat, že zrovna tyto bedny přehrály mnohé jiné. Prostě nebyly extra povedené, pokud to napíšeme kulantně.

Osobně jsem se nesetkal , pokud mi paměť neklame, se spojením Focal a Audio Analog.

Teď jistě nas..ru někoho,ale setkal jsem se z děsnou kombinací Focal a Audio Note a taky s Naimem, ale to nezachrání žádné bedny. (Jé to bude zle.)

Focal Utopia Scala, tak tam by som si vedel predstaviť konečnú

Nevěř tomu. Po čase by se ti zachtělo Maestro nebo dokonce Stella. Ach jo. ~x(
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od Maretti »

Teď jistě nas..ru někoho,ale setkal jsem se z děsnou kombinací Focal a Audio Note a taky s Naimem, ale to nezachrání žádné bedny. (Jé to bude zle.)
Boxere, nejsem malý Jarda, respektuji názory jiných a nehádám se ješitně, že to co mám doma je jediná možná volba. Tak jako ty si zažíváš jízlivé poznámky na FOCALY (pro mě jsou to nádherné bedny), tak já si zažívám úšklepky kvůlu Naim komponentům. Ale důležité je to, že si s radostí poslechneme to co máme každý doma - a o tom to je :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od boxer »

Omlouvám se všem Naimistům. Než jsem si uvědomil,že jsem tam zapomněl dát něco jako \m/ nebo :shh: , tak bylo pozdě.

U Audio Note si však stojím.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od Maretti »

není se za co omluvat, bral jsem to jako přátelské pošťouchnutí ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
bertram

Re: BerTram Audio Cables

Příspěvek od bertram »

Na Slovensku sa predali dva ks reproduktorových káblov základnéj serie BerTram Audio Cables.Ak tu niekto s nich je , rád by som
poznal ich názor na tieto káble.Ja som si ich nekúpil , boli tam plusi aj mínusi.
Odpovědět