Roth Adaya

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Frogyman »

Lachim, Otikle
Pánové, nezdá se vám, že až moc okatě měříte dvojím metrem? Vždyť oba produkty (Desire vs Adaya) fungují stejně. Na netu minimum dohledatelných informací a prodej jen na základě osobních kontaktů. U Paola navíc lze něco málo najít na fórech díky vašemu nadšení. Tak nechme prostor i tomu, aby T101 mohl ventilovat své nadšení z Desire. Vždyť když budeme důslední - nepoužívá stejný způsob komunikace i Sroll a další čeští garážníci či géniové?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Roth Adaya

Příspěvek od PavelDosko »

v klidu vyzkousej cokoliv od Loussier Trio, jazz provedeni klasiky, hlavne Bacha. Pokud chces zkusit krasne nahranou klasiku neudelas chybu s G. Carmignolou ci Rachel Podger
neni placka, neni highend
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

V brzké době budu vkládat všechny mé modely na webové stránky. Prosím o chvilku strpení.
Co se týče dohledatelnosti, tak první vlaštovka je zde a další budou následovat.

http://www.audiodrom.net/cs/sitove-kabe ... udio-orfeo
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

Zabiny má pravdu, nechejme tu více prostoru i lidem, kteří tu moc nepřispívají. Děkuji (*)
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

Zabiny, jasně, já přeci nikoho nechtěl napadat. Jen jsme napsali, které známé kabely hrály hůř. Takže každý asi dokáže odhadnout do jakého ranku jsme Adayu zařadili. Když pak někdo napíše, že oproti jinému konkrétnímu kabelu neměl Roth kabel při testu šanci, tak jsme asi oba podobně zauvažovali, co to je za bombový kabel a proč jsme ho zatím nikde neviděli. To ale vůbec neznamená, že ten názor T101 odmítáme, zpochybňujeme, apod. Úplně pozitivně a bez ironie: rád bych ten kabel někdy poznal. Rád se totiž dozvím o značce, která opravdu stojí za to. Stejně jako my v tomto vláknu rádi ostatní informujeme o tom jak český kabel Adaya porazil můj vlastní Nordost Odin, aneb kdo chce, může mít za pětinu ceny lepší PC kabel než slavný top model 😇
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Roth Adaya

Příspěvek od terahera »

Rozepsaný příspěvek jsem radši smazal a nevložil,ale je mi z toho nablití tady :shock:
Omlouvám se za můj příspěvek,ale tohle už je na mě moc,kabel bude asi dobrý,ale způsob prezentace a vůbec všeho kolem něj,no :roll:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Frogyman »

Otikle
však je v pořádku, že o kabelu píšete a sdílíte své zkušenosti. Je to v pořádku a správně. Mne jen zarazil ten dvojí metr. Víc bych to neřešil.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

Souhlas Zabiny👍
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

zabiny
sašo, vůbec netuším kde jsem komu co měřil "dvojím" metrem.
čtu si zpětně po sobě a nic nevidím.
s texty člena "otikle" nemám nic společného!
to, že o nějakém kabelu nic nevím a že roth audio mám téměř za souseda přeci není tebou kritizovaný "dvojí" metr ?
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Desire - nedávno byl na bazaru Desire Space - tedy - já jako správný skladník jsem ho koupil,s těmi origo koncovkama co tam byly (podle vzledu a laciného kovu uvnitř to byly levný typ - už je nemám) zvukově se u mě projevil - zesvětlením ve zvuku,největší plus byly krásné středy+prostorovost,ale omezení na basech,koncovky šly dolů i nějakou gumou uvnitř a nasadil jsem origo Oyaide C079 - trošku začaly hrát i hlubší basy,je zapojený tam kde - vadí - nejméně.u CD, ...... je to 3x2,5 lanko podle popisu by to mělo být stříbro - ne jen postríbřená měď(neumím ověřit - resp. nestojí mi to za to)
-
Po zapojení napájecího stříbrného Adaya (solid core-jestli se pletu nebo si to špatně pamatuju někdo mě opraví) - v porovnání s Desire Space - slovo nebo spojení - něco vadí - nepoužito,a navíc (u sebe) jsem nemusel hledat místo zapojení
-
Myslím že hodně lidí má problém třídit informace na 1-zahodit do koše 2 - k zamyšlení 3 - k vyzkoušení,a tohle všechno jsou "jen" darované informace,sám jsem se snažil v secondhandu už delší dobu získat k vyzkoušení kabely se stříbrem,hybridy apod. jenže riziko fake těch značkových,nebo vysoká cena - vs. následný prodej při nespokojenosti dost odrazuje.......Pokud tohle někdo podstoupil za mě,ušetřil mi tím spoustu problémů,jsem za to spíše rád ......S cenou čehokoliv ať se každý srovná sám .............. odsuzovat hotovou věc pohledem jen přes cenu je hloupost
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Jiri »

Horizon
O ceně zmiňovaných Roth napájecích kabelů jsme se zatím dozvěděli jen to, že pro Otikle jsou levné a tudíž nemusel ani smlouvat cenu. Ty zase zmiňujes, že se s jejich cenou každý sám musí srovnat sám. Sám výrobce oznamuje, že se chystá upravit své web stránky, kde o nich zatím není ani zmínka. Všichni se ale shodují, že jsou fantastické.
To je jak telemarketing od Hosta Fuchse :crazy:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Jiri - může to tak vypadat,informace jsou takové že vše je na začátku,stejně nemá nic skladem,vyrábí na objednávku ..... jsou svátky,myslím že stejně odjel na dovolenou,ty co má pytel ve vlákně jsou pro Otikle ....
- měl jsem půjčený doma nový Sroll Power,jsem rád že jsem ho mohl vyzkoušet .... cenu taky nikde nenajdeš ..... když jsem se zeptal tak jsem dostal odpověď,jednoduché
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Otikle: 1/5 ceny Nordost Odin. Ten je v listu za 530tis/2,5m.
Lepsi cena od prodejce, cca 65%(?). Tj. 344tis. Petina z toho vyjde na 68900..
:angel:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roth Adaya

Příspěvek od jirie »

No. Věřím, že to nějak do toho nového roku vydržíme a pak se uvidí co se objeví na firemním webu. Kabely skladem nejsou podmínkou jedná-li se o zakázkovou výrobu. A fotek budou mít oba Mirkové také dost.
Můj názor je, že už jen pouhý souboj s kabelem za půl mega je dobrou vizitkou pro všechny kdo se na jeho vzniku podíleli.
:thumbup:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

kychtax píše: 30 pro 2019 09:59 Otikle: 1/5 ceny Nordost Odin. Ten je v listu za 530tis/2,5m.
Lepsi cena od prodejce, cca 65%(?). Tj. 344tis. Petina z toho vyjde na 68900..
:angel:
Ne ne, bohužel to nepočítáš správně. Sice jsem tu pětinu vystřelil jen od boku, ale je to přibližně správné číslo. Za prvé se asi díváš na aktuální Nordost ceník s Odinem 2. Já bohužel Odin 2 nevlastním. Pouze mám jen první modely Odinu a ten nestál tolik ani nový a už vůbec ne aktuální cena bazarového. Mohl jsem pro efekt tu cenu nafouknout a psát, že Aaya hraje za desetinu, dvacetinu, atd., lépe než Nordost, ale já bral v potaz reálnou cenu mého dvou metrového Odinu1, se kterým jsem Adayu srovnával. Dnes Odin 1 Power Cord 2 metry, můžeš koupit bez problému za 150.000Kč. Krátkou verzi (1,2m), kterou jsem zrovna nyní prodával, dokonce za 80.000Kč. :cool:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Otikle »

P.S.: Kdyby někdo měl zájem tak mu tyto Odiny za zmíněné ceny rád uvolním. :smile:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

V tomhle vlakne.. nevim jak uspejes hihih. :smile:
Jinak to byl vypocet s hausnumery samozrejme.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Frogyman »

kychtax píše: 26 pro 2019 15:16 Nj. Jsem nepozorný a nejen v tomto případě. Z toho pramení mé rychlonázory, tak často se měnící a klidně rovnou o 180st a je to do očí bijící protože mám navíc ještě nutkání hned vše psát.
Takže by bylo přínosné se trochu zklidnit, věci lépe zkoumat, zpomalit tempo myšlenek a ne hned vše střílet do veřejného prostoru.
:mrgreen:

zdroj: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 097#p75097
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Člověk zapomene, že tu nefunguje nadsázka. Ale psycho.. kde se čeká na zaváhání jiného. To byla ironie na blbost co mi napsal NA. Styl psaní měnit nebudu. Nebudu se držet zpátky, hodně lidí to hodnotí kladně. Mám odezvu. A nemám problém s tím že moje psané myšlenky jsou často pouze formulované úvahy, nápady.. Aby bylo jasno.
Nechtěl by ses radši podělit jak hraje Isolda? Jsem docela zvědav.. Asi nejsem jediným. :silent:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Frogyman »

Nadsázka a ironie jsou trochu jiné disciplíny, než uvádění dezinformací stylem - není důležité, jakou blbost řekneš, důležité je se u toho tvářit suverénně...

A ohledně Isoldy a F1 napíši, jak budu mít jasno. Už to bude brzo, neboj...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

kychtax píše: 29 pro 2019 19:16 Koukám, že to vzal Mirek Roth velkým okruhem po hifistech v čechách a na moravě. :lol:
T101. To nemusí znamenat že je horší. U kablu často funguje nějaká vzájemná synergie. S každým dalším se zvuk zlepší nejen o kabel ale i o určitý vzájemný soulad. Nebo jak to nazvat. Vidím to u sebe. Třeba to je případ i u Tebe, pokud máš všechny z jedné značky.
Celkem mne překvapuje srovnání proti Nordostu. Nordost má často takový neutrální a vyvážený zvuk díky tomu, že je to hybrid. Zatímco u stříbra je nebo měl by být nějaký nádech a charakter slyšitelný. Jsem zvědav jak to bude těchto, ještě jsem je neslyšel.
Kychtaxova úvaha ohledně stříbra mne vede k napsání tohoto příspěvku.
Mirek mne také poctil návštěvou v rámci své spanilé jízdy po Moravě. Vyzkoušeli jsme na mém koncáku prohodit můj stávající Tyr2 za jeho stříbrný napájecí kabel. V případě stříbra se tak nějak předpokládá, že jeho zvukový dopad bude směrem k světlejšímu, přesnějšímu zvuku. V tomto případě tomu tak naprosto nebylo, právě naopak!

Mirkův kabel a Tyr2 se v mém systému projevily tak, že se zcela změnil zvuk systému - a to do té míry, že absolutní hodnocení lepší/horší nedává smysl.

Zvuk systému s Mirkovým kabelem byl velký, hutný a pro mé uši značně nepřesný. S Tyr2 byl zvuk značně dietnější, ale o to přesnější. Velký, hutný a současně přesný zvuk nenabízí ani jeden z těchto kabelů.

Dost dobře si neumím představit, že by někdo, kdo dává přednost přesnému zvuku zvolil Mirkův kabel před Tyr2 (a řekl bych, že ani s Heimdall2 tomu nebude jinak). Stejně tak nepředpokládám, že by někdo, komu se líbí projev systému s Mirkovým kabelem, vůbec uvažoval o Nordostu.

Proto mne docela překvapila dříve uvedená kategorická tvrzení o tom, který kabel je lepší či horší. Má snad smysl hodnotit, zda je lepší hutná krémová omáčka, či křehký letní salát? IMHO nemá. Lze si jen vybrat, co mi více chutná :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 29 pro 2019 21:45 v klidu vyzkousej cokoliv od Loussier Trio, jazz provedeni klasiky, hlavne Bacha. Pokud chces zkusit krasne nahranou klasiku neudelas chybu s G. Carmignolou ci Rachel Podger
Carmignola ma většinu nahrávek skvělou, byť většina v 44/16. Podger naopak většinu hroznou ani SACD to moc nezachraňuje. Jsem z těch nákupů smutný. Umasterovali to k smrti.
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

F2014. Máš komplet Nordosty všude, čili mohla být narušena jejich souhra, synergie? Velmi zajímavé..
Taky si vzpomínám, když jsme u Tebe přehazovali mé kabely někdy vloni, že pokud byl zapojený jen jeden bylo to špatné. Jakmile se mých kabelů přidáválo, začalo to hrát lépe a lépe s každým kablem. I když jinak než "all nordost". Bylo to tak, že? (samozřejmě all Nordost jsme nepřekonali)
Tzn. na začátku byla synergie přerušena a s každým dalším mým se vytvářela nová? :-?
Díky za potvrzení té myšlenky. Tzn. zpátky k Tvé situaci.. výrobce vytvoří sadu kabelu a ty si nejlíp sednou společně. Cizí kabel už je vždy s neznámou tajenkou. Může to být výhra, může to být úkrok, může to být fail... :?: :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Roth Adaya

Příspěvek od PavelDosko »

Yngwie píše: 30 pro 2019 18:04
PavelDosko píše: 29 pro 2019 21:45 v klidu vyzkousej cokoliv od Loussier Trio, jazz provedeni klasiky, hlavne Bacha. Pokud chces zkusit krasne nahranou klasiku neudelas chybu s G. Carmignolou ci Rachel Podger
Carmignola ma většinu nahrávek skvělou, byť většina v 44/16. Podger naopak většinu hroznou ani SACD to moc nezachraňuje. Jsem z těch nákupů smutný. Umasterovali to k smrti.
to bych se prel, Rachel Podger mam komplet 10 SACD od Channel Classics SACD DSD64 a zvuk vytecny
neni placka, neni highend
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

F2014 - to je zajímavé srovnání protože sám vlastníš vysokou řadu Nordost kabeláže ... i 0,6m signálový TYR2 je dražší než 1,8m Adaya
-
zkusím si tipnout že .... Velký, hutný a současně přesný zvuk nenabízí ani jeden z těchto kabelů ...... tohle můžou nabídnou spíše větší reprobedny s dobře navrhnutými měniči (jejich poměr vyzařovacích ploch vůči sobě) ale může to být i jinak,je asi to tak že každý v tom hledá něco jiného
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

Kychtax

Ano, to jsou správné myšlenky.
Co tu ale nezaznělo, je Akustika místnosti!
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

Horizon píše: 30 pro 2019 19:34 F2014 - to je zajímavé srovnání protože sám vlastníš vysokou řadu Nordost kabeláže ... i 0,6m signálový TYR2 je dražší než 1,8m Adaya
-
zkusím si tipnout že .... Velký, hutný a současně přesný zvuk nenabízí ani jeden z těchto kabelů ...... tohle můžou nabídnou spíše větší reprobedny s dobře navrhnutými měniči (jejich poměr vyzařovacích ploch vůči sobě) ale může to být i jinak,je asi to tak že každý v tom hledá něco jiného
Ne, že bys neměl pravdu, ale tady se přece nediskutuje to, zda raději kabel anebo repro. To bychom nutně skončili u obligátní akutiky, že ano. Diskutujeme tady o tom, že na daném systému, kde se změnil jediný prvek, a to napájecí kabel pro koncový zesilovač, jsme jak Mirek, tak i já slyšeli dva hodně rozdílné výsledky. Pro závěr, že s nějakým jiným kabelem není možné mít jak plný, tak i přesný zvuk, nejsou vstupní podklady.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Rothaudio »

F2014
Můj tajný tip je nový Nordost Odin2
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Horizon »

Jasně,ale ta část to staví tak celkem definitivně na vinu kabelů,a mě se nechtělo se moc rozepisovat ale v podstatě jsem myslel že to co jsi popsal jako nějakou vlastnost kabelů viz: Velký, hutný a současně přesný zvuk nenabízí ani jeden z těchto kabelů .......... už není na kabelech,to už by bylo spíš větší vahou na výběru repro ve vztahu k poslechovému prostoru,a teprve potom zvuk podle akustiky zpřesnit,uvolnit v určitém poslechově citlivém pásmu .... když už by měl platit požadavek na ..... Velký, hutný a současně přesný zvuk .... a ještě bych přidal v celém rozsahu .......... to bych taky chtěl :smile: ,..... v podstatě nejsme daleko od sebe,tak třeba na jaře můžem navzájem zkritizovat ten domácí hukot ne?
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

@Horizon: Myslím, že jsme ve shodě. Kabel zvuk nedělá - jen ho více či méně przní.
@Rothaudio: Odin 2? Zatím jsem neměl tu čest. Prozatím sním o lepším poslechovém prostoru, postupné náhradě Tyr2 za Valhallu2 a případně o výměně mého zesilovače (Pass labs XP22 + X350.8) za stejně dobrý, ale menší a hlavně chladnější.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Rothaudio
Nordost Odin 2..... myslíš zřejmě repro kabel, že? To by byl i můj nový etalon.
Bohužel je velmi, velmi drahý. dostupný bude zřejmě až tak za 5-7 let.
Napájecí kabely Nordost mě naopak nechávají chladným
:-)

Horizon, F2014 a další kabelověrci
- dovolte mi kapku ze široka:
Napájecí kabel Adaya je vlastně Paolův výtvor na základě hledání náhrady naší letité reference kabelových testů a to
napájecího kabel Sacco-power. Ultimativní kabel ze stříbrných drátů vyrobený členem Pytel z dnes již nesehnatelných stříbrných kabelů HGA.
Sacco-power mám ve svém DK na všech pozicích napájecích kabelů. Včetně 2x přívodu do filtrace.
Pouze 1 ks speciální verze Adaya mám mezi generátorem a filtrem.

- a teď k věci:

1. pokud bych na jakoukoliv pozici svého DK zapojil napájecí kabel Nordost Tyr2, mohu celé kino rozprodat.
ten zvuk se tak zhorší, že bych si na ten rozdíl k horšímu zřejmě neuměl zvyknout. Vyzkoušeno s vírou, že to přeci nemůže být tak jasné.
Bohužel je a bylo. Ani Nordost Valhalla by mi nikde nepomohl.
Co to znamená ?
Pro tento jev mě napadá X vysvětlení. Pro jejich rozepisování zde bohužel není prostor.

Až s napájecícmi kabely Nordost Odin V1 jsem našel tak-nějak náhradu za Sacco-power!
Co tohle znamená ? Též téma na hodinovou debatu, že?

2. sacco-power jsme s pytlem vozili na různé instalace. A hle... u velké většiny sestav to byl zvukový průser.
Má ( a člena "pytel" ) absolutní reference v napájecích kabelech se ukázala na 2/3 stereo sestav jako uječená, tenká, bez basů.
jak výše popisujete ten zvuk, tak mě to přivedlo k tomuto textu
Takže, co tohle znamená? ..... opět zde není prostor

3. Sleduji léta jednu sestavu letitého hifisty. Urputného hifi-dříče.
někdy před 10 lety jsme u něj zapojili Sacco-power. S pytlem. Ani nevěděl co zapojujeme.
Mega průser na 2 taktech. Sestava byla ovšem průser též!
(omlouvám se tímto majiteli za katalizující zkratku a děkuji za jeho hluboký nádech)

Za nějaký rok jsme u něj na sacco-power zapojili na sestavě velmi obměněné.
Průser opět. Ale už byl "vidět" potenciál. Už jsme se s pytelm shodli, že ještě vyházet ty všechny čínské kabely a udělat akustiku...

Nedávno si tento hifi-dříč vypůjčil pár kusů Sacco-power a ... byl to prý zvukový masakr. Že své Vivid takhle nikdy zahrát neslyšel.
po jejich návratu chtěl s hifi skončit. Že bez těchto kabelů má sestavu k ničemu.
Že je bez těchto stříbrných power kabelů neposlouchatelná.
Co tohle znamená ?

4. Za Sacco-power se mi už pár lidí posmívalo. Že 6mm na fázi je totální debilita. Spousta lidí se o jejich špatnosti utvrdila
u sebe v sestavě. I na slovanetu se o nich psalo.... :clap:
Osobně si bez nich neumím představit ten zvuk, který ve svém DK mám. U mě sacco-power vyloženě dělají ten zvuk. Stačí jeden vypojit...
Kdo u mě byl, chápe co mám na mysli. Ostatním se omlouvám. heslo "ukázaná platí" nelze aplikovat na tento dlouhý příspěvek.

Děkuji za pozornost a chuť dočíst můj "slint" až sem.
:clap:
( vytrhávání kontextu a žalování na slovanet samozřejmě očekávám )
:lol:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roth Adaya

Příspěvek od F2014 »

@lachim: Pěkně ses v rozepsal :smile:
Máš vyladěný systém se svými kabely. Jakmile svůj kabel vezmeš do jiného systému, je to povětšinou průser. Jakmile do svého systému zapojíš jiný kabel (který u jiných funguje dobře), je to průser. Považ, jaká je toho logická interpretace?
Buď jsou jediné dobré kabely ty tvé a v systémech, kam nepásnou, jen odhalí nedostatečnost oněch systémů ... Anebo prostě záleží na synergii kabeláže v systému a osobních preferencích. Já se kloním k té druhé variantě - už kvůli tomu, že je statisticky pravděpodobnější :smile: A to je také má odpověď na tvou řečnickou otázku "Co tohle znamená ?"
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Roth Adaya

Příspěvek od kychtax »

Zrovna včera jsem četl možná k tomuto tématu zajímavý post..
Plus pozn... Určitě bych taky nebyl tak kategorický co je správné, špatné, neposlouchatelné atd. :smile:
XXX píše: 18 dub 2018 17:11
kychtax píše: 18 dub 2018 12:49
Zrovna dneska jsem si volal s panem, který vzal své napájecí kabely Sroll na srovnání ke známému. Známý měl nějaký samodomo stříbrný s velkým průřezem. Říkal, že si sroll neškrtl. Když jsem se ptal na rozdíl. Tak ten stříbrný přidával vzduch a nějaký takový příjemný chvost za zvukem.
Toto dobře znám z mé vývojové praxe.Je otázka co je blíže skutečnosti, respektive jak je to zaznamenané v nahrávce.
Má to dvě roviny. Vyhodnocení jestli mi to více chutná tak nebo tak, a jaké vysvětlení si k té změně podám. Mnoho lidí to má tak, že když tam slyší něco navíc (vzduch, chvost za zvukem) tak to hodnotí, že kabel ukázal co je v nahrávce, a co ten druhý skrývá.
Ale jsou i tací, co si uvědomují, že to navíc tam mohlo vzniknout až použitým kabelem, že je to jistý druh zkreslení.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

F2014
Dekuji Ti. To vysvetleni vsak nebude tak easy. V top systemech byl sacco-power vzdy pecka. Ale jen v top sestavach. A to zcela bez ohledu na jejich slozeni. Par super nabidek na odkup jsem mel. Proto jsem u sebe hledal substituci. Jeho rozsireni znemoznila nedostupnost. Je pouze u 5 high-endistu
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lubos »

F2014 píše: 30 pro 2019 20:42 @Horizon: Myslím, že jsme ve shodě. Kabel zvuk nedělá - jen ho více či méně przní.
@Rothaudio: Odin 2? Zatím jsem neměl tu čest. Prozatím sním o lepším poslechovém prostoru, postupné náhradě Tyr2 za Valhallu2 a případně o výměně mého zesilovače (Pass labs XP22 + X350.8) za stejně dobrý, ale menší a hlavně chladnější.
Známy ma doma tiež zhodný set Pass Labs a aktualne ho mení za integráč Pilium, absolvoval priame porovnanie na top B&W s komplet kábelažou Siltech, zdroj bol Chord Dave a povedal, že nebolo čo riešiť . Sorry za off topic

https://www.piliumaudio.com/leonidas-in ... vine-line/
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lachim »

Luboš
Čeho s čím? Sorry... vůbec nechápu o čem to píšeš
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Tony »

Lachim,

Lubos pise, ze jeho znamy vymeni deleny Pass Labs za toto:
https://www.piliumaudio.com/leonidas-in ... vine-line/

A rozhodol sa na zaklade vlastneho posluchu/porovnania :thumbup:
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Roth Adaya

Příspěvek od lubos »

Tony správne, tak som to myslel.

Lachim napísal som to ako možnú náhradnú za Pass pre užívateľa F2014. Detaily testu neviem, takže viac ti neviem povedať. Ešte mám info, že aktuálne viacerý predajcovia B&W riešia spoluprácu s Pilium ..., takže asi si to k sebe sadlo.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Dieter Burmester »

34.000 € za Leonida, to je cena jak od Soulutionu :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Roth Adaya

Příspěvek od Tony »

Ale zase hmotnosť 98kg!
To azda vyjde aj na dva Solúšny! :smile:
Odpovědět