ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Frogyman »

Myslel jsem, že mne už jen tak něco nepřekvapí, ale u francouzského prodejce Anamightysoun jsem narazil na hodně nekonvenční, v japonsku ručně vyráběné kabely. Z počátku jsem myslel, že někdo vyfotil jen klubko barevných bavlnek, při bližším zkoumání detailů člověk zjistí, že jsou to spíš takové šperky... No, zajímalo by mne, jak hrají, protože cenově míří do úplně nejvyšších pater high-endu.
Ceny propojovacích u základního RCA provedení startují na 2200 Euro, TOP model v XLR vyjde na cca 17.000 EURO. Cenovka u základního reprokabelu je 8tis EURO, u TOP modelu přes 27tis EURO... :eek:

https://www.anamightysound.com/brands/elpispandora/
https://elpispandora.com/gallery.html
https://www.facebook.com/elpispandoracable/


Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Ramones »

=)) =))
Roman2

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Roman2 »

Hnus, ale nějaký ten kupec se určitě najde, protože lidská blbost je mezměrná!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od aretax »

V Japonsku sú asi veľmi drahé telefónne drôty. Tie, čo sa u nás predávajú aspoň vyzerajú krajšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prijde mi to podobne, jako ty slovenske korbaciky, ktere tady taky nekdo uz prezentoval. Akorat drazsi, barevnejsi a hnusnejsi, velebnosti :crazy: Leda, ze by to hralo jako Buh :-? , ale nemyslim si :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Frogyman »

Tak na rozdíl od svých slovenských kolegů se Japonci neskrývají a prezentují na webu nejen materiál, ale i třeba i původ stínící bavlny(z Kjótů), osobu tvůrce...
21fe3afbb9616cdf3f6aa43a05aa97cf.png
136401675_1815137468637775_6800273422946557398_o.jpg
49342150_1175689115915950_5463511061246246912_n.jpg

... a třeba u kablíků do headshellu (mimochodem, nejlevnější položka katalogu - cca 346Euro) prozrazují i to, že vše je pak zalakováno lakem na nehty...

Copper and Silver Copper.
Positive : 0.09mm, 0.11mm(silver copper)×3, 0.16mm(silver copper), and *0.58mm
(*This is a design based on our new concept for Headshell Leads.)
Negative : 0.20mm x 2, 0.27mm x 2, 0.34mm x 2

The wire is insulated with silk, and both ends are coated with high quality nail enamel.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od kychtax »

ty fotky jsou pastva pro oči. Barvami. Toto a Shakti Hallograph.. jasná konečná. :mrgreen:
Jak na to namotává tu bavlnu je inspirativní. Jestli každý drátek takhle ručně namotává, musí s tím být neskutečná práce. To asi bude strojově..
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od Pytell »

To vypadá jak kdyby to dělal učedník z učiliště spojařiny --- pro mé oči -- hnus.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od T101 »

Mě to připomnělo tohle :mrgreen:
obrázek_2021-01-19_214259.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od aretax »

Sašo, si na omyle. Slováci sa neskrývajú, pôvod korbáčikov je známy, sú z originálnych slovenských oviec, ktoré sa chovajú na originálnych slovenských salašoch a pasú sa na pôvodných slovenských pasienkoch.
Čo sa týka bavlny, to asi nebude žiaden zázrak, pretože najkvalitnejšia je údajne egyptská bavlna. Možno na tie najdrahšie káble použijú pravý čínsky hodváb (prípadne dámske hodvábne pančuchy). =)) =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše: 19 led 2021 19:35 Prijde mi to podobne, jako ty slovenske korbaciky, ktere tady taky nekdo uz prezentoval. Akorat drazsi, barevnejsi a hnusnejsi, velebnosti :crazy: Leda, ze by to hralo jako Buh :-? , ale nemyslim si :smile:
Alebo máš na mysli pravé slovenské veľkonočné korbáče? Tým sa tie káble viac podobajú. Aj tu je však výroba originálnych slovenských verejne známa. Pletú sa z vŕbových prútov. Pretože je na nich kôra, nie je potrebná ďalšia izolácia z bavlny (na Slovensku by to bola pravá ovčia vlna). =))
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ELPISPANDORA - umělecké audio kabely z Japonska

Příspěvek od terahera »

Jsou to dva extrémy,Desire slovakia odnož není vůbec transparetní ve všech směrech a Elpispandora je transparentní zase až moc :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět