Audez'e LCD-2

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

Audez'e LCD-2 (vyslovuje se jako Odyssey), v současnosti jedny z nejlepších sluchátek. Cena 945 USD plus poštovné, DPH a clo. Tyll Hertsens (z Headroomu) o nich řekl: "the best headphones I've measured, and not by a small margin" and "my new favorite headphones, not for their measurements but for their sound." Následující fota jsou z Head-Fi.

Obrázek
Obrázek

Recenze:

http://www.6moons.com/audioreviews/audeze/1.html
http://www.head-fi.org/forum/thread/494 ... headphones
http://www.theaudiobeat.com/equipment/audeze_lcd2.htm
http://news.cnet.com/8301-13645_3-20022220-47.html
http://www.headphonista.com/audeze-lcd-2/
http://www.techenclave.com/reviews-and- ... 78243.html
http://www.threadbox.net/2010/11/22/aud ... he-legend/
http://www.ethereality.info/ethereality ... ess/?p=994
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Přidávám fotky :thumbup: a novinky. Od té doby co jsem je objednal se lecos změnilo. Např. koenktory jak se k nim připojuje kabel, takový ten čtvereček L/R co drží hlavový most, kabel trochu změnili a hlavně náušníky které jsou teď asi jednou tak velký oproti těm mým co sem dávám na fotkách. Naušníky dělaj hodně tam se dá lecos na zvuku vylepšit. Na jejich webu ani tu nejaktuálnější verzi nemaj vyblejsklou, na headfi už pár fotek je. Jestli i měniče vylepšily to se asi nedovíme. Je to malá firmička o dvou lidech je to pochopitelné materialy vylepšují, ale není to fér vůči těm co je objednali dřív, tohle by Sennheiser, Beyerdynamic.. neudělali.
V každém případě se zvukem jsem nadmíru spokojenej a to ještě nemám pro ně to hlavní doma o to víc se těšim. Já je můžu taky jen a jen doporrurčit.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

knopi píše:Od té doby co jsem je objednal se lecos změnilo. Např. konektory jak se k nim připojuje kabel, takový ten čtvereček L/R co drží hlavový most, kabel trochu změnili a hlavně náušníky které jsou teď asi jednou tak velký oproti těm mým co sem dávám na fotkách.
Taky zmizel ten strašný molitan (nebo co to bylo) z hlavového mostu. Ta současná pěna se zdá O.K., i když z hlediska údržby a hygieny by byla asi lepší např. kůže. Největší změnou je teď nový, na zakázku přímo k LCD-2 vyráběný kabel: http://www.audeze.com/2011/02/cables-adz-5/.

Nedořešené zůstává balení pro přepravu. Samotná krabice je sice chráněna skvěle, ale sluchátka uvnitř nejsou uchycena, takže při cestě přes půl světa toho asi dost zkusí.

Dík za pěkné fotky, Tome.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

V té krabici jsou dostatečně na pevno když se zavře nehýbou se ze zhora je na těsno molitan, no problemo.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

knopi píše:V té krabici jsou dostatečně na pevno když se zavře nehýbou se ze zhora je na těsno molitan, no problemo.
Tohle by se ale stávat nemělo (foto z Head-fi). Je štěstí, že jejich majitel na nich nemá škrábance.

Obrázek
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Aha tak to jo. Moje krabice vypadá vevnitř jinak to bude tim :smile:
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

Je fakt, že je to malá firma, která přišla s produktem přímo konkurujícím současným top modelům Sennheiser i Beyrdynamic. A ve srovnání s HD 800 a T1 navíc vyjdou v USA cenově ještě o kus lépe. Takže spousta těch, které LCD-2 nadchly svým zvukem, Audez'e tyhle drobnosti rádi odpustí...
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

Audez'e nyní nabízejí možnost vybrat si místo luxusního boxu praktický, velmi odolný přepravní kufřík.

Obrázek

http://www.audeze.com/2011/02/lcd-2-travel-case/
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od pasul »

Osobně bych nejradši luxusní+velmi odolný box. Ale člověk nemůže mít všechno. Doufám, že si tyto sluchátka jednou poslechnu. :thumbup:
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

pasul píše:Osobně bych nejradši luxusní+velmi odolný box.
To já také. :smile: Málokterý luxusní box bude ale současně "Dust tight. Waterproof and water-vapor proof for transit and storage. Resistant to corrosion and impact damage." Navíc některým lidem, co jsem četl na Head-fi, se na dřevěném boxu začínají objevovat praskliny. - Snad se to vyhne sluchátkům samotným...
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Docela zajímavej názor. Poslouchal v obchodě cca 6 hodiny Esoteric K-01 (cca $20,000 -> Accuphase C-3800 (cca $20,000) asi jeden z naprostých highend-ů. Donesl si tam svoje věci Leben CS300 a LCD2, doma si nechal Esoteric D07, šel tam s tím že si objedná K-01 a opravdu ho objednal. Toť vše na vysvětlenou :smile:
Jinak na headfi když je řeč o sluch. zesilovačích cca od $2000 a výš tak tam nejde si nevšimnout jasně preferujou hybridy a lampy. Já si řikám proč? Možná je realita, že většina sluchátkových zesilovačů není nic světoborného. Když někdo umí udělat polovodič viz Accuphase tak je to extratřída, údajně ta jejich řada C má vynikajicí sluch. výstup. Samozřejmě ta cena je extrémní, jen je to dobrý příklad.
googleli
It didn't start well - so I decided to try my headphones with the setup. That way I can hear sound from the gear without the power amp and speakers. I took out my LCD2 and went to sit on the floor on the podium, since their gears are all lined up on racks. Right out form the Accuphase I am immediately astonished with the quality of sound I was listening to. Simply said, that is the cleanest but yet fullest and detailed sound I have heard, from the LCD2 or otherwise. I listened to several vocal tracks, then Jazz at the Pawnshop, and more vocals and some orchestral music. All of them sounded phenomenal. My friend, after listening to a few tracks, agreed that it is like the "perfect sound". But he commented that it lacks a bit of color. I also agreed to what he said - it is so pure and perfect that the sound is just next to clinical - and most of us need some color. But there you go - the Accuphase C-3800 preamp is a marvelous headphone amplifier that makes things sound just right. If there were ever an ultimate two-unit "studio monitor" headphone combo, this is it - with the LCD-2. Before I came to the audition I was a bit doubtful about the LCD2's ability to resolve fine details from fine sources. Now I am relieved - with TRULY high end sources, the LCD-2 is at another whole new level. Although one would still be enjoying LCD2 easily due to its likable frequency response, I would say most sources and amps on the market are revealing about 30% to 40% of what the LCD2 is truly capable for.
Psal tam, že bude pokračovat s poslechem K-01 -> CS300. Když tak to doplním.

Takový názor zahřeje na srdci pro všechny vlastníky LCD2 :lol: o to víc se těšim na ten sraz kde bude taky top systém.
Samozřejmě, ale brát z velkou rezervou určitě spoustu dalších z těch považovaných top sluchátek (HD800, HE6, K1000, O2..) neslyšel což je vždy ošemetné. Ale názor zajímavej.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Then on with the Leben. I used my own usual interconnects and power cable to connect my Leben, which connects to the K-01, and it still sounded very good to my surprise. Definitely it is different from the Accuphase C-3800. Once again, the Accuphase C-3800 offered a pure and perfect sound, everything you would expect from these two top-notch Japanese audiophile giants - and their flagship products paired together. But with the Leben, which is equipped with 1950s Long plate D-getter Amperex 12AX7s, and a quad set of the Mullard 1950s long plate EL84s, the effect is equally if not more stunning - given that this amp is what I have been listening to for the past four or five months. The sound was like ten times better than my Oppo 95 -> D07 combo at home, and I thought that combo was no mean feat already. And, with the color of those fine vintage tubes, they actually sounded to me more enjoyable than when the K-01 was paired up with the Accuphase - the perfect uncolored sound. With the LCD2 it sounded already very good - it is true that the LCD2 does scale quite well with high end source.


Takže žádná novinka. Kvalitní zdroj je základ no.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od PetrJ »

How Planar Magnetic Headphones Work: http://www.innerfidelity.com/content/ho ... hones-work. Tyll ve článku popisuje výhody a nevýhody této technologie a jejich vliv na zvuk; na třetí straně pak také stručně srovnává zvuk sluchátek Audeze a Hifiman.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od pajuna »

Mel jsem tato sluchatka vcera chvili na usich. Ihned po nasazeni jsem mel velice spatny pocit, velice tesna, okamzity velky podtlak, usi me zabolely drive, nez jsem do nich pustil hudbu. Urcite pujdou nejak seridit, i kdyz jsme o tom mluvili tusim ze s majitelem, ze prilis stelovat nejdou. Poslechl jsem asi 15 min a sundal je. Cele cd bych nevydrzel.

Zvukove se mi to ale hodne libilo, takova zlata stredni cesta...mysleno charakterem :thumbup: (mel jsem pred tim na hlave Sennheiser 800 a Beyerdynamic T1)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od MB »

Pajunov popis absolutne vystihuje moje dojmy, ta konstrukcia je napadne podobna Grado, a Audeze si nemohlo zvolit horsi sposob nadstavovania hlavoveho mostu. Rucne presivana koža na naušnikoch by určite nesplnila naroky esteticky naročnych audiofilov ako je lachim alebo fotolaik(a moj už vobec nie), vypadalo to ako keby to zosival 5-rocny chlapec, za tu cenu si na tom už mohli trosku nechat zalezat! Ale som rád,že sa mi podarilo ich chvilku počúvat, predsa len v krámoch ich človek bežne nevidi a ja mam rad veci, ktore nie kazdy má doma, dalo by sa povedat netypicke, nieco ako mat Kuzmu a všetci moji znamy maju Pro-ject, alebo jazdit v Alfa Romeo a ostatni kamoši A6kou. Tym som chcel povedat, že su tie sluchatka proste vynimocne a to ja rád. (A na rozdiel od Ultrasone 10 aj hrajú)

Verim, že ich do verzie MK.III odladia a bude to bomba.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

K tomu pohodlí. Pravdou je, já mám jedny opravdu z těch prvních várek co byly a ty prý nejpohodlnější nejsou. Ta verze co je teď údajně už tak těsná není a kožený náušníky jsou podstatně větší. Asi budou pohodlnější. Udělat ergonomii jako Sennheiser apodb. u takhkle mladé firmy asi uplně nejde. Myslim, že je to i o zvyku první dva týdny když jserm je měl tak jsem měl stejné pocity. Dneska už mi přijdou dostatešně pohodlný a ta kůže je velice příjemná.

Jinak jsem moc rád, že si to poslechlo víc lidí.
Mám potvrzené od šikovného kontruktéra, že LCD2 nejsou zrovna jednoduchá zátěž, pro většinu zesilovačů. A prý těch 50 Ohmů je nízká impendence a s tím má většina zesilovačů problémy. Může se to projevit na frekvenční charakterisitce, hronim pásmu, nepřesnosti, nedostatečnému vybuzení sluchátek. Navíc to jsou planary a ty udajně maji rádi vyšší výkon (todle berte spíš jako slovíčkaření já nejsem kontruktér a už vůbec nejsem člověk který elektrotechnice rozumí).
Leben by měl být pro LCD2, ale úžasný podle názorů na headfi. Měl jsem to na uších chvíli, sice neznámá hudba, ale nepřišlo mi to ono takový teplejší stále. Oni LCD2 maj i takovej čokoládovej charakter sami od sebe. Chtělo by to kvalitní křišťálovej :lol: nabroušenej polovodič s hodně výkonem něco jako je Beta22, Cavalli Liquid Gold. Uvidim s čím přijde Casea. Určitě to nebudue mk3. Mk2 je vylepšená původní verze. Ten novej zesák bude buď dvojka nebo se bude jmenovat jinak. A čert ví kdy to bude venku.
Ty LCD2 mě tam trochu zklamaly, ale jám mám ten jejich reálný feeling hlasů a nástrojů rád a proto se jich jentak nezbavím. Všechno ostatní až na některé modely Grado mě přijde, že hraje s takovým nádechem "strojovosti" takový mám pocit. Ale je to těžký když člověk nemá HD800 atd. doma tak se velice špatně dělá závěr. Kdybyvch je měl doma tak bych třeba změnil názor a o tom to hlavně je.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od MB »

Knopi: Všetko bolo myslené v dobrom, ja viem, že je to mladá firma a o to je to obdivuhodnejšie, že dajú na trh takýto krásny kus sluchatiek, chce to proste len odladit musky.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Já to pochopil :smile: a i kdyby jsi to nemyslel v dobrym, vůbec to neberte jako, že jsem majitel. Nebojte se napsat upřímný názor. Je to i pro ostatní kdo je neslyšeli a mají o ně zájem. Nejsem ten tip koho by se něco negativního dotklo. Konec konců sám nejsem rozhodnutý jestlil si je nechám nebo ne pokud pro ně nenajdu co mě bude sedět. Nevim kolik lidí to na srazu zkoušela na diy AMB M3, ale na tom se mě to překvapivě docela líbilo.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od pasul »

Tyto sluchátka jsem zkoušel na svém aparátu a přímo je porovnával s HD800. Ovšem musím říct, že si nějak nepamatuji, jaké to vlastně bylo. Zkoušel jsem ten den toho více a nějak mě to vypadlo. Ale určitě to nebylo tak strašné, jako ty Ultrasone cosi kdesi za 2400EUR. To mě tedy pořádně zaskočilo.
Odar

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od Odar »

Sluchatka.net zacali predavat Audez'e http://www.sluchatka.net/podle-znacky/27-audeze/ To je snad pozitivna sprava pre tych, ktori o nich uvazuju a hladaju moznost vyskusania.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Audez'e LCD-2

Příspěvek od knopi »

Ten příplatek za jiný odstín to nemaj ani u výrobce zvláštní. Bamboo je, ale podle mě stejně hezčí světlejší jim sluší víc..Peťo tyhle se ti líbit zvukově nejspíš taky nebudou, jsou nejspíš ještě tmavaší a basovější než Hifimany.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Odpovědět