Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Quentin

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Quentin »

Díky :thumbup:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Ružová je na sklade tu:

https://www.kempelektroniksshop.nl/acce ... 20-mm.html

Alebo v Platane v Hlohovci bude asi v decembri Edo Nemček spomínal :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
kychtax

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od kychtax »

nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

kychtax píše: 23 lis 2021 15:32 nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Souhlas, pokud to jde tak tam dát alespoň tu pozlacenou.

https://www.schurter.com/en/datasheet/OGN-SMD#
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Pitbull píše: 23 lis 2021 16:44
kychtax píše: 23 lis 2021 15:32 nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Určitě. V případě té pojistky je vhodné vyměnit i pouzdro ( stejný materiál kontaktů jako doteky pojistky).
Potom už stačí vyměnit jenom kabeláž k nejbližšímu distribučnímu transformátoru 22/0,4 kV, ale dá se pokračovat i dál.
Přínos k tématu se čím dál ti víc blíží k 0. Vrátíme se několik let zpátky a zase začneme řešit vliv posledního metru, centimetru, když jsou kilometry kabelů k elektrárně :) ....nemyslím si, že by se muselo měnit pouzdro, stačí vyčistit a natřít třeba https://www.thecableco.com/nano-particl ... -1260.html (a je po kontaktu) :)
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

To vypadá na jízdu po tobogánu do žumpy :)

Když to shrnu pragmaticky:

1. Pitbull by do svého aparátu nedal tuningovou pojistku, protože má negativní zkušenost s SR blue, v žádném případě by nedal pojistku o hodnotě která je vyšší, než je doporučená výrobcem. To už se ale na tomto fóru řešilo dávno.
2. Důležité se jeví i pojistkové pouzdro.
3. S pojistkami, které jsem výše vyjmenoval nikdo zkušenost asi nemá.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od manev »

Zdravím všechny ze západního cípu republiky.
Už léta pasivně sleduji HEF.Nyní jsem se přihlásil hlavně kvůli tomu,že psyloelf tu zmínil jako
první novou značku přístrojových pojistek QSA.
Nějakou dobu už provozují-včetně dalších pěti lidí z mého okolí-pojistky QSA(typy Black a Yellow)
ve svých přístrojích.Když budu mluvit nejen za sebe-nejlepší pojistky,s kterými jsme se dosud
setkali.Naprosto zřetelný posun v kvalitě zvuku.Nejpozoruhodnější je skutečnost,že i ta základní
QSA Black za 24 euro se jeví jako jednoznačně lepší,než SR Blue.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

manev píše: 06 pro 2021 17:40 Zdravím všechny ze západního cípu republiky.
Už léta pasivně sleduji HEF.Nyní jsem se přihlásil hlavně kvůli tomu,že psyloelf tu zmínil jako
první novou značku přístrojových pojistek QSA.
Nějakou dobu už provozují-včetně dalších pěti lidí z mého okolí-pojistky QSA(typy Black a Yellow)
ve svých přístrojích.Když budu mluvit nejen za sebe-nejlepší pojistky,s kterými jsme se dosud
setkali.Naprosto zřetelný posun v kvalitě zvuku.Nejpozoruhodnější je skutečnost,že i ta základní
QSA Black za 24 euro se jeví jako jednoznačně lepší,než SR Blue.
Zajímala by mě ta žlutá QSA ve srovnání se synergistic research purple fuse. Vyměnil jsem si pár mailů s rooth audio ohledně SR purple. Tam je to, jak bývá v našich končinách zvykem ---- inzerujeme, ale nemáme skladem. Na vyzkoušení lze samozřejmě prozatím zapomenout. To "holanďan" na kempelektroniks s případným vrácením nemá problém. Jak je to s testem QSA popravdě nevím. Chtěl bych nejdřív zkusit na dacu 5x20 500 mA slow blow.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Edo »

Odkiaľ kupujete tie QSA keď sa môžem opýtať?
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od manev »

Edo:
-pojistky jsme kupovali u holandského distributora kempelektroniksshop.nl,který má i přátelské
poštovné 10 euro.Má ale na rozdíl od amerického distributora na skladě jen 2 druhy-základní
Black za 24euro a hned o dva stupně dražší Yellow za 180 euro.Má to i svoji logiku:černou bude
chtít na vyzkoušení každý a kdo by si chtěl koupit něco slyšitelně lepšího,tak pro něj ta cena
nebude hrát roli.
P.S.omlouvám se za tu zmatečnou grafickou úpravu.
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Edo »

Dá sa povedať že žltá je momentálne na vrchole TOP ponuky daného výrobcu?
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Edo »

Už vidím. Ďalej je Purple a Red ktoré má na e-shope.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jirie »

psyloelf píše: 23 lis 2021 16:20
kychtax píše: 23 lis 2021 15:32 nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Souhlas, pokud to jde tak tam dát alespoň tu pozlacenou.

https://www.schurter.com/en/datasheet/OGN-SMD#
Výměna za zlacené kontakty se asi neobejde bez otevření přístroje, že?
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jirie »

manev píše: 08 pro 2021 18:41 Edo:
-pojistky jsme kupovali u holandského distributora kempelektroniksshop.nl,který má i přátelské
poštovné 10 euro.Má ale na rozdíl od amerického distributora na skladě jen 2 druhy-základní
Black za 24euro a hned o dva stupně dražší Yellow za 180 euro.Má to i svoji logiku:černou bude
chtít na vyzkoušení každý a kdo by si chtěl koupit něco slyšitelně lepšího,tak pro něj ta cena
nebude hrát roli.
P.S.omlouvám se za tu zmatečnou grafickou úpravu.
Už jsem si dal do oblíbených.
Teď bude problém kde začnout.
Mám v sestavě 7 komponentů :-?
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

jirie píše: 08 pro 2021 20:52
psyloelf píše: 23 lis 2021 16:20
kychtax píše: 23 lis 2021 15:32 nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Souhlas, pokud to jde tak tam dát alespoň tu pozlacenou.

https://www.schurter.com/en/datasheet/OGN-SMD#
Výměna za zlacené kontakty se asi neobejde bez otevření přístroje, že?
Chci dávat pojistku do dacu, který jí má uvnitř, stejně ho budu muset otevřít, respektive už byl několikrát otevřen i kvůli tuningu analogové části.
QSA žlutou pojistku má kempelektronik. Na případné vrácení je 14 dnů(mám slíbeno). Objednal jsem zatím jen SR purple, tak uvidíme.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Hadí olej dorazil..... :) V jednom případě i v tekuté formě. Na pojistku v dacu jsem zvědavý :-?
rsz_1pxl_20211210_142704287.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pitbull »

jirie píše: 08 pro 2021 20:52 Výměna za zlacené kontakty se asi neobejde bez otevření přístroje, že?
Ne, když měníš normální pojistku za tuhle, tak zlacené kontakty vyměníš v přístroji bez otevření, teleportací.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Mám za sebou víc než 300 hodin poslechu s pojistkou SR purple. Dnes jsem se rozhodl, že do streameru/dacu/předzesilovače (pořád věřím na krátké signálové cesty) vrátím původní pojistku. Původní mám na mysli z výroby. U mě to znamená 16 šroubů. Vydržel jsem to asi hodinu. Pak putovala SR purple z5.

Testuji na matrix element X(tuning casea), sluchátka focal stelia, kabel forzaaudioworks noir hybrid HPC vyvážený XLR4.

Jak vše popsat ? Rozdíl v dynamice, prostoru, detailu. Měl jsem pocit, že poslouchám jinou hudbu. Ze začátku byl poslech tak ostrý, že jsem nechal přístroj běžet 5 dní v kuse a pak si to začalo sedat. Pojistka SR purple u mě zůstává a další zkusím do zesilovače a filtru.
Hnet.com-image(2).jpg
Hnet.com-image(1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jirie »

A vyměnil si i ty kontakty, nebo jen pojistku?
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

jirie píše: 10 led 2022 22:12 A vyměnil si i ty kontakty, nebo jen pojistku?
Bohužel jsem nesehnal požadované pojistkové pouzdro v rozumném množství, je to škoda. Tak je tam zatím původní . Kdyby někdo věděl kde zakoupit ?
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Náhodou nejaké porovnanie z inou SR fuse si asi nerobil? Ako napríklad SR Purple oproti Orange ale z inými. Trochu ma zaujíma ako sa chová oproti Orange :-? . Za mňa :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

THXKO píše: 11 led 2022 08:39 Náhodou nejaké porovnanie z inou SR fuse si asi nerobil? Ako napríklad SR Purple oproti Orange ale z inými. Trochu ma zaujíma ako sa chová oproti Orange :-? . Za mňa :thumbup:
Mám jen srovnání se skleněnou pojistkou slowblow. Šel jsem rovnou do purple. V tomto porovnání je na mém aparátu jasný přínos.
Momentálně přemýšlím jestli do filtru NA Galaxys bude mít SR purple pojistka nějaký přínos. Nebo jestli má někdo zkušenosti s jinou pojistkou v tomto filtru.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

psyloelf píše: 11 led 2022 13:21
THXKO píše: 11 led 2022 08:39 Náhodou nejaké porovnanie z inou SR fuse si asi nerobil? Ako napríklad SR Purple oproti Orange ale z inými. Trochu ma zaujíma ako sa chová oproti Orange :-? . Za mňa :thumbup:
Mám jen srovnání se skleněnou pojistkou slowblow. Šel jsem rovnou do purple. V tomto porovnání je na mém aparátu jasný přínos.
Momentálně přemýšlím jestli do filtru NA Galaxys bude mít SR purple pojistka nějaký přínos. Nebo jestli má někdo zkušenosti s jinou pojistkou v tomto filtru.
Mal som v Galaxys Orange a nesedela mi tam. V Galaxys mi sedí AMR Gold ktorá je za suché z nosa oproti Orange alebo Purple. Neviem ako sa bude chovať Purple. Ale ono iná zostava a to sa vie chovať u každého inak.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Ak by si chcel vyskúšať Orange zostala mi v šuplíku voľná. Máš inú zostavu určite bude sa chovať inak
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pytell »

Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Rothaudio »

Trochu mi to připomíná Carbon discs
https://www.synergisticresearch.com/iso ... ing-disks/

na pojistce to může být velmi zajímavé
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Ramones »

Pytell píše: 06 bře 2024 08:51 Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Bomba, špica..... az na tu vynenu na vlastní nebezpeci 🙄
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Ramones píše: 06 bře 2024 21:48
Pytell píše: 06 bře 2024 08:51 Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Bomba, špica..... az na tu vynenu na vlastní nebezpeci 🙄
Každé vrtání v elektrice je na vlastní nebezpečí a to i výměna žárovky :roll:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od djrix »

Pánové já se předem omlouvám, ale toto mě velmi "zaujalo":
Důležitá poznámka od výrobce HiFi-Tuning Berlin:
Jemné pojistky se nikdy nesmí měřit běžným multimetrem, protože hrozí zničení zvýšeným měřicím proudem!!!
(Například pojistka 250 mA nesmí přijímat více než 25 mA měřicí proud, měříme s cca 10 mA.!)
Odpovídající přesné měřicí zařízení stojí několik tisíc eur!
Mohl by mi někdo vysvětlit, jak může pojistku se jmenovitým proudem zničit už desetina jejich jmenovitého proudu ? :shock:

Další "zajímavost" hned následuje:
Důležitá poznámka k audiofilským jemným pojistkám:
U audiofilských jemných pojistek se ve vzácných případech, zejména při použití v zařízeních (např. zesilovače) s vysokými zapínacími proudy (Naim, Accuphase), může stát, že pojistka zareaguje a přepálí se již při prvním použití.

Proč?

Audiofilské jemné pojistky (bez ohledu na výrobce) mají velmi nízkou toleranci, než vypadnou (vyhoří). V tomto ohledu výrobce Padis v testech prokázal, že původně instalované standardní pojistky zařízení mohou mít toleranci až 100 % oproti ampérové ​​hodnotě uvedené na pojistce.
Pomalá pojistka, je ze svého principu právě vyrobena tak, že její reakce je pomalá, od toho tato specifikace existuje, podobně jako u jističů pro elektro rozvody, slušný výrobce (např LittleFuse) toto uvádí ve svých datasheetech a je to požadovaná vlastnost, nikoliv závada či chyba výrobce těch laciných obyčejných pojistek.

Pokud je tedy výše uvedené od výrobce platné, řešili jste někdo s nimi, jak dimenzovat novou Hifi pojistku ? Výrobce zařízení počítal s vlastnostmi, které má ta laciná pojistka, pokud tyto vlastnosti nová "hifi" pojistka nemá, nelze provést výměnu "kus za kus" se stejnou proudovou hodnotou !
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Ramones »

Mark Levinson píše: 07 bře 2024 13:30
Ramones píše: 06 bře 2024 21:48
Pytell píše: 06 bře 2024 08:51 Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Bomba, špica..... az na tu vynenu na vlastní nebezpeci 🙄
Každé vrtání v elektrice je na vlastní nebezpečí a to i výměna žárovky :roll:
Jo, ale kopanec od prasklé zarovky ti neponici aparat za statisice. Nechtelo se mi zo rozepisovat, ale djrix to udelal za mne.... a jeste za tu nádheru platit tisíce.... 🙏
Rozum do hrsti a mene modlení.
Prakticky, kdyz pouziji k napajeni regenerator nepeti, pak nemusim mit pristrojove pojistky vubec 😁 a staci tam kus dratu.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, je to kontroverzní téma, což je jasné od první stránky tohoto vlákna.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Ale nemusí byť kontroverzná. Ak má poistka príslušné CE certifikáty a je dimenzovaná napr. na 1 A, tak musí aj 1 A zniesť a pri vyššom nárazovom prúde vypne. Ak niekto rozdiel v použitých poistkách počuje, tak nevidím dôvod, aby mu jeho skúsenosť vyvrátil niekto, kto ich nevyskúšal, alebo rozdiel nepočuje. Osobne mám iba výhrady k rôznym DIY úpravám poistiek bez certifikátov. Hrozí riziko zničenia minimálne koncového stupňa drahého aparátu. Elektrické zariadenia patria pod vyhradené zariadenia, ktoré podliehajú pomerne prísnym predpisom (viď čínske vianočné osvetlenie =))) . Ja sám používam špeciálne poistky a môžem potvrdiť, že medzi rôznymi značkami a typmi sú výrazné zvukové rozdiely. Ale nikdy by som nepoužil poistku inej hodnoty, ako predpisuje výrobca prístroja a ani žiadnu DIY úpravu (zmrazovanie a pod.).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pytell píše: 06 bře 2024 08:51 Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Pravý diamant to jistě nebude, to by cena té pojistky byla jinde, takže to bude laciný krystal a jde jen o optickou parádičku v souvislosti s použitím slova diamant v názvu. Pokud by tam ten krystal umísťovali z důvodu nějakého příznivého ovlivnění chování té pojistky, tak by tam bylo kolem toho uvedeno v popisu té pojistky nějaké pěkné PR o tom, jak to je úžasné a revoluční řešení atd.
Takže osobně to vnímám jen jako snahu oslovit určitým způsobem smýšlející klientelu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Stejně jako djrix naprosto nechápu o čem to HiFi-Tuning Berlin píše ohledně nějaké zvláštní choulostivosti jejich pojistek a tom okolo dimenzování. Příjde mi to jako jejich snaha se vyhnout z případných řešení reklamací.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ramones
"Prakticky, kdyz pouziji k napajeni regenerator nepeti, pak nemusim mit pristrojove pojistky vubec 😁 a staci tam kus dratu."

Mohl bys to nějak vysvětlit a popsat jak to myslíš?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od elfton »

NA-Noble Audio píše: 09 bře 2024 10:49
Pytell píše: 06 bře 2024 08:51 Tak už i Hifi-Tuning používá diamant ala Jeliman pojistky : https://www.hifi-zubehoer.shop/hifi-tun ... -38981.htm
Pravý diamant to jistě nebude, to by cena té pojistky byla jinde, takže to bude laciný krystal a jde jen o optickou parádičku v souvislosti s použitím slova diamant v názvu. Pokud by tam ten krystal umísťovali z důvodu nějakého příznivého ovlivnění chování té pojistky, tak by tam bylo kolem toho uvedeno v popisu té pojistky nějaké pěkné PR o tom, jak to je úžasné a revoluční řešení atd.
Takže osobně to vnímám jen jako snahu oslovit určitým způsobem smýšlející klientelu.
Kdyz se v hifi nekdo chlubi diamantem, vetsinou jde o grafen, je vynikajici proti rf ruseni u kabelu a kontaktu ci zpevnuje povrch membran repro

https://nanografi.com/graphene/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše: 08 bře 2024 17:44 Ale nemusí byť kontroverzná. Ak má poistka príslušné CE certifikáty a je dimenzovaná napr. na 1 A, tak musí aj 1 A zniesť a pri vyššom nárazovom prúde vypne. Ak niekto rozdiel v použitých poistkách počuje, tak nevidím dôvod, aby mu jeho skúsenosť vyvrátil niekto, kto ich nevyskúšal, alebo rozdiel nepočuje. Osobne mám iba výhrady k rôznym DIY úpravám poistiek bez certifikátov. Hrozí riziko zničenia minimálne koncového stupňa drahého aparátu. Elektrické zariadenia patria pod vyhradené zariadenia, ktoré podliehajú pomerne prísnym predpisom (viď čínske vianočné osvetlenie =))) . Ja sám používam špeciálne poistky a môžem potvrdiť, že medzi rôznymi značkami a typmi sú výrazné zvukové rozdiely. Ale nikdy by som nepoužil poistku inej hodnoty, ako predpisuje výrobca prístroja a ani žiadnu DIY úpravu (zmrazovanie a pod.).
S tím se nedá než souhlasit :thumbup:
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Ramones »

NA-Noble Audio píše: 09 bře 2024 10:59 Ramones
"Prakticky, kdyz pouziji k napajeni regenerator nepeti, pak nemusim mit pristrojove pojistky vubec 😁 a staci tam kus dratu."

Mohl bys to nějak vysvětlit a popsat jak to myslíš?
Obrazně, jak jinak.
Jak se uvádí, tak nadproudová ochrana je souhrnný název pro elektrotechnické zařízení, které umožňuje ochranu elektrického vedení, elektrického stroje, elektrického přístroje nebo elektrické součástky.
Když tedy vlivem regenerátoru (třeba Purepower) ke kolisání proudu a přepětí nedojde, pak čistě teoreticky je v přístroji následném, pojistka hypoteticky zbytečná, jelikož by její funkci převzal právě ten předřazený regenerátor.
Ovšem je zcela jasné, že riskovat se navypláci a pojistka se z přistroje nahrazovat "hřebíkem" nebude :silent:
Agilent
Příspěvky: 39
Registrován: 12 črc 2023 08:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Agilent »

Ramones: Je zjevné, že ač umíš používat google a citovat, tak netušíš co vlastně cituješ protože problematice nerozumíš a jaká je funkce přístrojové pojistky, co je to nadproudová ochrana atd., vůbec nevíš a nechápeš. Nebo tu jen tak plácáš a je ti jedno co.
Tedy pro ty méně znalé, aby snad dokonce nedošlo k nějakým hokus pokusům s následným vyhořením přístrojů atp.: předřazením jakýhokoli regenerátoru se pojistka v přístroji nestává zbytečnou. Ani hypoteticky.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Ramones »

Chapes vyznam slova obrazne, ciste hypoteticky a zaver, ze pojistku vyhazovat nehodlam? Asi ne, jen sis potreboval osobne rypnout a dehonestovat s nadsázkou napsaný příspěvek jineho diskutujiciho. Proc brat zivot odlehcene s nadsazkou a humorem, ze? Neřeš to, dekuji 🙄
Odpovědět