Rezonátor ASI (Acoustic System International)

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Rezonátor ASI (Acoustic System International)

Příspěvek od fox »

Má někdo odvahu k tomu něco napsat ?
Já je mám doma a jsem spokojen. Osvěžují akustiku mého obýváku. Klobásky jsem na prkénku ještě nekrájel.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Mističky

Příspěvek od Peer »

Jo rezonátory. To bylo výbušné téma. :smile:
Instalace rezonátorů slyšet byla. Mám několik kamarádů, kteří si to pořídili domů.
Je to vlastně úprava akustiky. Samozřejmě akustická úprava poslechovky je na prvním místě.
Toto může být jemné ale účiné doladění prostoru.
http://www.positive-feedback.com/Issue43/resonators.htm
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mističky

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

peere: a mohl by jsi prosím popsat, jak si to slyšel Ty na svém aparátu doma ?
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Mističky

Příspěvek od Peer »

to Petr 5:
Já jsem si to nakonec nekoupil. Slyšet to bylo ale nebylo to u mě zásadní.
Cena je relativně dost vysoká a vlastní provedení mě také moc nepřesvědčilo.
Ale určitě to vyzkoušej, myslím, že v Ostravě je jeden zkušební set.
Jeden můj kamarád toho má doma fůru. Nejenom základní sestavu.
Nemůže si to vynachválit. Neslyšel jsem to u něho ale nepochybuji o tom.
Je to zkušený hifista.
Dnes mám jiné přístroje, tak kdoví, jak by to vypadalo teď...
Víš, že není nad vlastní zkušenost. :smile:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mističky

Příspěvek od pajuna »

Moje zkusenost - zklidni scenu, potlaci ostrejsi podani (kdyz tam je), a taky je bohuzel slysitelny negativni dopad na dynamiku. Slysel jsem na dvou sestavach a vysledek byl stejny.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rezonátor ASI (Acoustic System International)

Příspěvek od Mark Levinson »

Osobní zkušenost s rezonátory ASI nemám, ale viděl jsem je v mnoha High End studiích (viz.foto) a v odborném tisku četl mnoho chvály na tyto "vylepšovátka" akustiky.
2015-07-09 13.28.19.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Mističky

Příspěvek od F2014 »

pajuna píše:Moje zkusenost - zklidni scenu, potlaci ostrejsi podani (kdyz tam je), a taky je bohuzel slysitelny negativni dopad na dynamiku. Slysel jsem na dvou sestavach a vysledek byl stejny.
Moje zkušenost je taková, že když se to správně umístí, tak to žádné negativní účinky nemá. Je to zatracené voodoo, zlaté kabely :smile:
Nejhorší je to, že si během chvilky na zvuk v místnosti ošetřené pomocí ASI člověk a zvykne, protože je prostě jen tak normální, a začne v něm hloubat přesvědčení, že to byla jen psychoakustika a že bylo zbytečné je pořídit (jsou dost drahé). Tak je dáte dolů a přesvědčujete se, že momentálně nemáte náladu na poslech, tak Vám to zní trochu divně, ... a ne proto, že jste je sundali. Mozek se brání připustit, že takové celkem nic může něco se zvukem v místnosti dělat.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět