Verictum X Fuse

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Verictum X Fuse

Příspěvek od Yngwie »

Vřele doporučuji vyzkoušet. 14 denní lhůta na vrácení peněz. Vyzkoušel jsem u Lebena RS-28CX a nevracím. Zvuk je plnější, barevnější ... je to zajímavá modifikace zvuku. Stále tomu nějak nerozumím, ale ... v zásadě není potřeba asi :mrgreen:. Anti-kabeláře, anti-pojistkáře prosím, aby vlákno případně nezasírali. Je prostě krůček správným směrem.

http://highfidelity.pl/@main-650&lang=en
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od jimmi »

Test je na 1. Apríla 2016. Tak neviem neviem. :razz: Trocha blbý den na seriozne testy.

Ale može byť , ved ja som vyskušal už mooc poistiek takže prínos vo zvuku pri výmene asi bude aj u tejto značky. :cool:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od Yngwie »

Vliv pojistek je opravdu zajímavý fenomén. :???:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od aretax »

Mne to príde celkom logické. Po elektrickej stránke je to asi najviac namáhaná súčiastka v prístroji. Elektrický prúd privádzame do prístroja cez rôzne špeciálne káble a pomerne dosť veľkých hrúbkach a naraz sa všetok musí "prepchať" cez drôtik o priemere 0,X mm. Práve vlastnosti tohoto drôtiku ovplyvnia signál na druhej strane. Dá sa to prirovnať k prietoku kvapaliny v Bernouliho trubici. Kvapalina prúdi trubicou o priemere napr. 1m, ktorá sa naraz zúži na priemer 0,1 m.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od kychtax »

Poraďte pls nějaké slyšitelné pojistky pro pojistkového začátečníka ? Co třeba furutechy.. jsou fajn?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od aretax »

Poradiť je naozaj ťažko - každý komponent si vyžaduje svoje. Vzhľadom k ich cene Ti doporučím vyskúšať najprv lacnejšie: Hifi Tuning Cu, Hifi Tuning Supreme AG, AHP Cu, prípadne nejakú Furutech. Vybral som Ti také, čo sú zvukovo odlišné a nezbankrotuješ na nich. Najdrahšia je Supreme, stojí cca 40€. Zisti, na ktorý typ Ti prístroj najlepšie hrá a potom môžeš "laborovať" aj s drahšími. Mne osobne sa drahšie neosvedčili - mám na mysli SR. A nezabudni vyskúšať aj obyčajnú sklenenú trubičku za 20 centov. V McIntosh mi hrá najlepšie v kombinácii s AHP.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od mumu »

aretax píše:Mne to príde celkom logické. Po elektrickej stránke je to asi najviac namáhaná súčiastka v prístroji. Elektrický prúd privádzame do prístroja cez rôzne špeciálne káble a pomerne dosť veľkých hrúbkach a naraz sa všetok musí "prepchať" cez drôtik o priemere 0,X mm. Práve vlastnosti tohoto drôtiku ovplyvnia signál na druhej strane. Dá sa to prirovnať k prietoku kvapaliny v Bernouliho trubici. Kvapalina prúdi trubicou o priemere napr. 1m, ktorá sa naraz zúži na priemer 0,1 m.
Geniálne ! Večná škoda, aby to tu zapadlo, vôjde to do dejín a naši potomkovia budú bezmocne čumieť, ako je toto možné....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od aretax »

A vieš vôbec, o čom som písal? Mohol by si o tom napísať na vedľajšom fóre. Už je tam o tom román.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od aretax »

Mumu: keď si nepochopil moje prvé prirovnanie (asi si p. Bernoulliho ešte nestretol, takže ho nepoznáš), tak to pre Teba prirovnám k vjazdu ma most, kedy sa pri nájazde na most zbiehajú viaceré jazdné pruhy do dvoch pruhov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od mumu »

Ale veď v pohode. Ja byť elektrickým prúdom, a z pohodlného Nordostu alebo TriVisty by som sa musel prepchať cez tenučký drôtik v poistke, tiež by ma jeblo !
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od aretax »

mumu píše:
aretax píše:Mne to príde celkom logické. Po elektrickej stránke je to asi najviac namáhaná súčiastka v prístroji. Elektrický prúd privádzame do prístroja cez rôzne špeciálne káble a pomerne dosť veľkých hrúbkach a naraz sa všetok musí "prepchať" cez drôtik o priemere 0,X mm. Práve vlastnosti tohoto drôtiku ovplyvnia signál na druhej strane. Dá sa to prirovnať k prietoku kvapaliny v Bernouliho trubici. Kvapalina prúdi trubicou o priemere napr. 1m, ktorá sa naraz zúži na priemer 0,1 m.
Geniálne ! Večná škoda, aby to tu zapadlo, vôjde to do dejín a naši potomkovia budú bezmocne čumieť, ako je toto možné....
https://moodle.uiam.sk/pluginfile.php/7 ... l_prud.pdf
Neviem, prečo by mali čumieť naši potomkovia. Stačí, keď budeš čumieť Ty. Do dejín to totiž vošlo už dávno. Že nerozumieš prirovnaniam, to je Tvoj problém, ale ak budeš niečomu z toho, čo som dal do odkazu rozumieť, tak možno zistíš, že to "prepchávanie elektrického prúdu" nie je až taká sranda.
Tie rôzne "kliky/háky" si nevšímaj. To sú iba matematické značky, čo vymysleli naši predchodcovia, aby sme čumeli...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od mumu »

Aretax, píš ďalej a častejšie. Odkedy nie sú časopisy ako Dikobraz apod. sme sa tak dobre nebavili,dakujeme Ti. :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od whisp »

Mumu preco mas taku intenzivnu potrebu niekoho zhadzovat? Tvoje prispevky viac vypovedaju o Tebe ako o tom co pises. Mozes mat iny nazor ale preto nemusis nikoho zosmiesnovat.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od RedBaron »

Snahu shazovat vidím především na opačné straně. Spolu s propojeným vláknem na Slovanetu člověk přijde opravdu k počteníčku. Opravdový masakr, výplody pocitáře, který nemá ani šajnu, ale má pocit, že všechno slyší a všechno ví. Káže o středoškolské fyzice konstruktérům zesilovačů, sám však nezná ani tu ze základky a na totálním nesmyslu se zasekne ještě než jeho výklad vůbec přijde ke kabelu, tedy u pojistky. Při tom nezapomene všem okolo nadávat do tupců a jiných. Neuvěřitelná svatá válka za ideály zlatoušství, všemi prostředky, šlapáním po skutečných poznatcích, nesmysly kupředu jako štít a hurá přes mrtvoly stále dál... A to všechno pro pouhou jitrnici, kterou svět neviděl, ale JÁ JO! :^o
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od mumu »

whisp píše:Mumu preco mas taku intenzivnu potrebu niekoho zhadzovat? Tvoje prispevky viac vypovedaju o Tebe ako o tom co pises. Mozes mat iny nazor ale preto nemusis nikoho zosmiesnovat.
Nemám tú potrebu, skôr Aretax zosmiešňuje všetkých s iným názorom a základy zdravého rozumu. Whisp - a Ty kde máš tú hranicu, keď už nedokážeš čítať bludy a zareaguješ? Ak napíšem, že môj pes vie lietať a ovláda sedem cudzích jazykov, tiež mi trpezlivo odpovieš, že berieš môj názor ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Mumu napsal: "Aretax zosmiešňuje všetkých s iným názorom"?
Mumu, kde v tomto vlákně Aretax někoho zesměšňuje?

PedBaron napsal: "nezapomene všem okolo nadávat do tupců a jiných"?
RedBarone, kde v tomto vlákně Aretax někomu nadává?

Musel jsem si toto vlákno přečíst dvakrát znovu a nemohu se zbavit dojmu, že tady Mumu a RedBaron překrucují fakta.
Se zesměšňováním začal jasně Mumu, jak trefně napsal Whisp a RedBaron si spletl HEF se Slovanetem, což nemá s tímto vláknem nic společného.
Prosím, zanechte osobního napadání.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Verictum X Fuse

Příspěvek od Yngwie »

Vážení, vzhledem k nákupu předzesu od Accuphase, mohu poslat Verictum X Fuse dále. Ověřeno v Lebenu ... tam se skutečně hodí, jak "autocenzura" na hrnec a nebo alternativně SPEC. 3,15A Slow Blow 32mm. Podle mě podstatně lepší něž Furutech.
Odpovědět