Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Jenyk »

Co hulí? Dobrej matroš.
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od focus.boy »

Jo jo, obyčejné dráty už nestačí, chce to něco extra.
Přilepil jsem ke svým Rocket 33 býčí varlata.
Zvuk teď má neuvěřitelné koule...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od terahera »

focus.boy píše: 20 kvě 2020 20:30 Jo jo, obyčejné dráty už nestačí, chce to něco extra.
Přilepil jsem ke svým Rocket 33 býčí varlata.
Zvuk teď má neuvěřitelné koule...
=)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

focus.boy píše: 20 kvě 2020 20:30 Jo jo, obyčejné dráty už nestačí, chce to něco extra.
Přilepil jsem ke svým Rocket 33 býčí varlata.
Zvuk teď má neuvěřitelné koule...
Prečo býčie? Tvoje si si odložil do skúmavky?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od matori »

Pítrsi-já se o tebe začínám bát. Pusť si něco veselého a nebuď pořád škarholíd a upjatý mentor. No a tebe se ten produkt také netýká. Usměj se. Vždyť to je cena pro arabské šejky.

A pochybuju že by někdo za ty peníze ten kabel rozpitval- fyzicky provedl nějaké chemické rozbory materiálu, měření čehokoliv (např. mikrometrem změřil po 1cm průměr vodiče a stanovil odchylky), provedl proměření izolace-molekulární složení a určení opěvovaného materiálu (a jiné podobné vědecké zhovadilosti) a dokázal slavné firmě, že tak trochu !"ušila imperátorovi nové šaty"! Ty už nejsou ani pro císaře. Je to možná i marketingová zkouška kolik jsou "přemajetní" schopni vydat za placebo.

A k ceně zlata - šplhá to k 1800 USD za unci, Tak si za domácí úkol spočítejte jak by to vyšlo. AU 1 Oz t = 31 g , CU ......
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Ramones »

:thumbup: tak nějak...
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od bh69 »

Clovek musi obdivovat autorovu fantazii pri sepisovani tech blabolu.
Ovsem pokud tomu i opravdu veri, tak je to spis na Chocholouska ...
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od sartel »

Je skvělé sledovat, jak AQ posrala highendisty stejnou zbraní, kterou používají oni samotní proti "nevěřícím" =)) =)) =)) =)) =))
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od matori »

Aretax máš pravdu o těch zakomlexovaných bludech. Fakt je ke beču. Slyšel jsi je hrát a spadlo ti všechno -víčka , deky, slechy. Dotaz - už jsi při poslechu věděl co je zapojeno, nebo tě při vstupu brnklo do ouška lahodící zvuk a okamžitě jsi věděl, že je to kábel ze stříbra?
K tomu autu-tam vidím, že barva je taková jak psali, výkon cítím, když šlápnu na plyn, stehy na kůži porovnám třeba šuplerou, světla ve tmě uvidím. Vidím vše-zpracování , materiál a i ty fičury. Pneumatiky a ventilky +záruka a renomé firmy. A srovnám s katalogem.
Co u káblu? Věřit tomu marketingu a masírce? Jak změřím porovnám, uvidím, když je to zadělané tak abych tohoto nebyl schopen. Přečetl jsem si tu recenzi 3x-poctivě- a na rovinu - on ten kabel snad umí i kakat. A šejci nešejci, masovo vyrábať- to jsou tvoje slova. Víš je to jak s uměním, známý umělec namaluje růžovou p..u a nazve to zelený ko..t. A všichni snobi, kteří se culí jak rozumí umění, protože už má takové mazanice doma, tleskají a přesvědčují sebe a své okolí, že to přece jasně každý vidí jak z toho sálá to umění a invence. No a 40 míčů to je přece za takový skvost a invenci pakatel.
Kruci dobrý chlape-za toho tě mám, přestaň bránit Berlín v květnu a uznej, jako technik a praktik, že toto je už za čarou. Aspoň tak to mám já, pořád si držím zdravý selský rozum. Jsem ochoten uznat cokoliv v rozumné míře, ale toto je ........
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od focus.boy »

Aretax -- proč tak osobně? Že jsem urazil nějaký kabel???
Mám šest dětí a sedmé na cestě, takže o moje nářadí nemusíš mít strach. A samozřejmě jsem ke svému kabelu žádné býčí varlata nepřilepil.
Taky jsem vystudoval fyziku. Jestli Audioquest tvrdí, že na koncovky nedává hliník ale lakovaný plast, protože hliník je "zdrojem EM rušení", je to blábol jako ze StarTreku. EM rušení vyzařuje zářivka, mixér nebo špatný spínaný zdroj, rozhodné ne k ničemu nepřipojený hliník. Taky ten systém DBS, který prý odstraňuje nutnost "opakovaného zahořování", to je solidní somárina... Podobné bláboly šíří i Nordost. A třeba tady na fóru někdo tvrdil, že je slyšet rozdíl mezi stříbrným a měděným opletem. Tak určitě...
Už jednou jsem měl s tímhle fórem problém, teď tedy definitivně končím s hezkým počtem deseti příspěvků, když si ani nejde udělat srandu z předraženého drátu...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

Matori: Najprv som ani nechcel na Tvoj "poučný" príspevok reagovať. Na všetky tie bludy, čo píšeš, nemá zmysel odpovedať. Asi si si poplietol fóra. Iba na jedno budem reagovať: Do BIS Audia chodím za kamarátmi častejšie. Viem, čo majú zapojené a na čom práve hrajú. Keď som prišiel, iba mi povedali, aby som si išiel niečo vypočuť. Zmena zvuku ma zaujala okamžite. V prístrojoch to nebolo, tie boli rovnaké. Až keď som sa opýtal, čo vymenili, tak mi povedali, že repro kábel.
Na ostatné nemá zmysel reagovať, iba z Tvojich riadkov čítam, ako by si sám chcel byť jedným z tých snobov a ako im ticho závidíš. Možno aj preto máš problém pochopiť môj predchádzajúci príspevok. Ja som nepísal o jeho cene, aká je, taká je, ale o naozaj výnimočnej zvukovej kvalite. Väčšinou to býva tak, že čo je dobré, to sa musí aj zaplatiť (presne, ako som písal s autami a Ty si to nechtiac aj potvrdil - výnimočná kvalita, výnimočná cena...).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

focus.boy píše: 21 kvě 2020 20:30 Aretax -- proč tak osobně? Že jsem urazil nějaký kabel???
Mám šest dětí a sedmé na cestě, takže o moje nářadí nemusíš mít strach. A samozřejmě jsem ke svému kabelu žádné býčí varlata nepřilepil.
Taky jsem vystudoval fyziku. Jestli Audioquest tvrdí, že na koncovky nedává hliník ale lakovaný plast, protože hliník je "zdrojem EM rušení", je to blábol jako ze StarTreku. EM rušení vyzařuje zářivka, mixér nebo špatný spínaný zdroj, rozhodné ne k ničemu nepřipojený hliník. Taky ten systém DBS, který prý odstraňuje nutnost "opakovaného zahořování", to je solidní somárina... Podobné bláboly šíří i Nordost. A třeba tady na fóru někdo tvrdil, že je slyšet rozdíl mezi stříbrným a měděným opletem. Tak určitě...
Už jednou jsem měl s tímhle fórem problém, teď tedy definitivně končím s hezkým počtem deseti příspěvků, když si ani nejde udělat srandu z předraženého drátu...
Čo bolo osobné? Iba som sa ťa na niečo opýtal. Zaujímavé na Tvojom príspevku je tvrdenie, že AQ a Nordost šíria "bláboly". Možno. Zaujímavé však je, že im to "hrá" na rozdiel od káblov, ktoré si zamotáte za lacný peniaz podľa fyzikálnych zákonov. Asi oni majú tieto zákony iné. Alebo že by vyštudovali inú fyziku?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od matori »

Já nevím proč mi tu někdo pořád podsouvá, že chci být bohatý a byt snob, a že navážím do snobů. Nebudu jmenovat. Nebo naopak, že jsem chudý zakomlexovaný, ubožák. Netrefili jste. Nikdy jsem nikomu nedělal gastarbaitra. Dělali pro mne Němci, Rakušáci, Američané, Indové atd. Jsem možná bohatší než si myslíte-někteří. Já ale na majetno moc nejsem, Firmu jsem prodal, hodně zisku rozdal protřebným, a hodně mi zbylo. Těším se z toho, že mi zůstal zdravý rozum. Vzděláním jsem se dostal hodně (v oboru) nahoru a byl či jsem pořád ceněn. A skutečně vím, jak se dělá marketing. Už jsem tu dokonce psal, že osobně znám jednoho spolumajitele firmy z Hi-Endu . Má se dobře díky vám, kteří - např. řešíte otočení pojistky a hustotu včelího vosku v ní.
O drátech se nebudeme bavit. Já už k technickému šarlatánství nic nenapíšu. Je tu hodně odborníků, kteří tu erudovaně dovedou dost věcí vysvětlit i vám pocitářům. Ale... každý mele svoje. Obyčejně jsou zabanovaní a dehonestováni, protože si dovolili zpochybnit totální kraviny. Pak si přečtu delegovanou blbost zdejší persony, která je vzdělaná z marketingových brožur a padá mi čelist. Proto nepíšu nic k měření a grafům, které mají oporu ve fyzice a chemii. To se tu nenosí. Tu se pořád mění a zkouší. Dostali se hodně daleko. Rozvedu to. Máte základní zvuk A. A hraje vám to. Vyměníte cokoliv a hraje to B. Pak vyměníte pojistku, Hraje to C. Otočíte ji a hraje to D, nebo se to vrátilo na A, na které jste mezitím zapomněli, protože zvuk si nejde určit jak kilo, metr. Pak dáte nový komponent s těmi "doplňky" a je z toho F- deka spadla, kulaté středy atd., nebo jste znovu objevili jak to hrálo za B, či C. Nic nevíte jen jestli je wenge lepší než dřevo buxusu. No a pak koupíte koberec z delším vlasem a je to zvuk M,N,O ..... nebo se to vrátilo opět k D, o kterém jak to hrálo už nemáte ponětí, protože mezitím se to xkrát změnilo. A tak dále a dále. Jste v tom natrvalo zamotaní. A přitom hlavní jádro pudla je v kvalitě nahrávky. (Pusťte takové 10cc a uvidíte jak to hraje i na obyč. aparatuře bez woodoo). Tam jsou ty emoce co slyšíte. A prodáváte to co bylo nej. a hledáte svatý grál. Nenajdete. A je to jen o tom že jeden druhého šidí a všichni jsme z toho živí. U některých mám pocit, že je nezajíma ani tak muzika, ale pouze to jak ji změnit a vylepšit. Ale je tu krásný jazyk o tom jak to hraje. Ty přívlastky dá hodně práce vymyslet. A ještě více pochopit jak to opěvovatel vůbec slyšel.
Slibuji, že se budu zajímat jen o rubriky hudbou a nahrávkami.
Omlouvám se všem za ten výlev . Nemám nic proti věcem kvality a tech složení, aparátů, kabelů, akustiky, ani proti některým věcem označovaným jako woodoo. To ne, ale vadí mi osobně to hnaní za grošem a podvodem, či spíše nepravdou některých věcí. A je to tak i u nahrávek. To musíte uznat.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od adrian »

PavelDosko píše: 20 kvě 2020 13:18 ...
Off Topic

Si sa zabudol pochvalit vo svojom vlakne k novym reprosustavam, fotka tiez potesi. Taktiez mozes v nom uviest popis k pasivnemu predzosilovacu zn. Hattor a jeho prinos v Tvojej zostave. Tiez som pokukoval po tejto znacke. Gratulujem.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Jenyk »

Vidím, že tady můžeme vyhlásit soutěž o bláboly roku. Já hlasuju pro tohle:
Mark Levinson píše: 11 úno 2020 18:09 Po mnohadenním testování filtrace GMG Power Harmonic Hammer 3000P... Zvuk, co vás překvapí po zapnutí? .. Tam kde jste měli už pauzu nebo ticho mezi skladbami, tak tam jsou ještě slyšet doznívat tóny hudby.
U kvalitní soustavy by snad už brum neměl být problémem :thumbdown:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od terahera »

Jenyk
A ty tam někde v tom příspěvku slyšíš brum :shock: Jestli ano,tak si vypni svou sestavu,než začneš číst fórum :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od PavelDosko »

adrian píše: 21 kvě 2020 23:25
PavelDosko píše: 20 kvě 2020 13:18 ...
Off Topic

Si sa zabudol pochvalit vo svojom vlakne k novym reprosustavam, fotka tiez potesi. Taktiez mozes v nom uviest popis k pasivnemu predzosilovacu zn. Hattor a jeho prinos v Tvojej zostave. Tiez som pokukoval po tejto znacke. Gratulujem.
what ? ja uz mam doma nejake nove reprosoustavy ? sakra, zas mi nic nerekli ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

matori píše: 21 kvě 2020 22:15 Já nevím proč mi tu někdo pořád podsouvá, že chci být bohatý a byt snob, a že navážím do snobů. Nebudu jmenovat. Nebo naopak, že jsem chudý zakomlexovaný, ubožák. Netrefili jste. Nikdy jsem nikomu nedělal gastarbaitra. Dělali pro mne Němci, Rakušáci, Američané, Indové atd. Jsem možná bohatší než si myslíte-někteří. Já ale na majetno moc nejsem, Firmu jsem prodal, hodně zisku rozdal protřebným, a hodně mi zbylo. Těším se z toho, že mi zůstal zdravý rozum. Vzděláním jsem se dostal hodně (v oboru) nahoru a byl či jsem pořád ceněn. A skutečně vím, jak se dělá marketing. Už jsem tu dokonce psal, že osobně znám jednoho spolumajitele firmy z Hi-Endu . Má se dobře díky vám, kteří - např. řešíte otočení pojistky a hustotu včelího vosku v ní.
O drátech se nebudeme bavit. Já už k technickému šarlatánství nic nenapíšu. Je tu hodně odborníků, kteří tu erudovaně dovedou dost věcí vysvětlit i vám pocitářům. Ale... každý mele svoje. Obyčejně jsou zabanovaní a dehonestováni, protože si dovolili zpochybnit totální kraviny. Pak si přečtu delegovanou blbost zdejší persony, která je vzdělaná z marketingových brožur a padá mi čelist. Proto nepíšu nic k měření a grafům, které mají oporu ve fyzice a chemii. To se tu nenosí. Tu se pořád mění a zkouší. Dostali se hodně daleko. Rozvedu to. Máte základní zvuk A. A hraje vám to. Vyměníte cokoliv a hraje to B. Pak vyměníte pojistku, Hraje to C. Otočíte ji a hraje to D, nebo se to vrátilo na A, na které jste mezitím zapomněli, protože zvuk si nejde určit jak kilo, metr. Pak dáte nový komponent s těmi "doplňky" a je z toho F- deka spadla, kulaté středy atd., nebo jste znovu objevili jak to hrálo za B, či C. Nic nevíte jen jestli je wenge lepší než dřevo buxusu. No a pak koupíte koberec z delším vlasem a je to zvuk M,N,O ..... nebo se to vrátilo opět k D, o kterém jak to hrálo už nemáte ponětí, protože mezitím se to xkrát změnilo. A tak dále a dále. Jste v tom natrvalo zamotaní. A přitom hlavní jádro pudla je v kvalitě nahrávky. (Pusťte takové 10cc a uvidíte jak to hraje i na obyč. aparatuře bez woodoo). Tam jsou ty emoce co slyšíte. A prodáváte to co bylo nej. a hledáte svatý grál. Nenajdete. A je to jen o tom že jeden druhého šidí a všichni jsme z toho živí. U některých mám pocit, že je nezajíma ani tak muzika, ale pouze to jak ji změnit a vylepšit. Ale je tu krásný jazyk o tom jak to hraje. Ty přívlastky dá hodně práce vymyslet. A ještě více pochopit jak to opěvovatel vůbec slyšel.
Slibuji, že se budu zajímat jen o rubriky hudbou a nahrávkami.
Omlouvám se všem za ten výlev . Nemám nic proti věcem kvality a tech složení, aparátů, kabelů, akustiky, ani proti některým věcem označovaným jako woodoo. To ne, ale vadí mi osobně to hnaní za grošem a podvodem, či spíše nepravdou některých věcí. A je to tak i u nahrávek. To musíte uznat.
Skromnosťou zrovna netrpíš. Že si podporoval tých, čo to potrebujú, za to Ti patrí uznanie. Či si ostal bohatý, alebo chudobný a či si vo svojom odbore špička, to je tu väčšine asi ukradnuté. Ľudia, čo Ťa nepoznajú si o Tebe vytvárajú názor podľa toho, čo píšeš a nie podľa toho, ako žiješ. Kritizuješ "pocitárov", čo sa tu "nosí a nenosí" a sám si privlastňuješ "patent na rozum". Každý máme svoje priority, niekto počúva hudbu, niekto má zas na prvom mieste zvukové kvality. Väčšina chce počúvať hudbu v najvyššej kvalite, ale n ie na základe grafov a nameraného percenta skreslenia. Vaša partia "géniov" sa vyžíva v rovných grafoch, kúpi si iba to, čo sa oplatí a pod. Nikto vám to neberie. Každý máme svoje. Všimni si, že z pocitárov do vás, "géniov" nikto nerýpe. Merajte si, pozerajte sa na grafy a tešte sa, že vždy si nájdete najlepší pomer cena/výkon. Vždy sa nájde nejaký "génius", čo si považuje za svoju povinnosť síriť "technickú osvetu" a presadzovať iba svoju pravdu a zosmiešňovať všetkých, ktorí nezdieľajú jeho 100% pravdu tak, ako Ty v tomto príspevku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Ramones »

Prodám bedny, jsou zbytečné a zabírají pouze místo.
Budu poslouchat "přes kabel" :idea:
Když tak pěkně hraje....
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Kocmeister »

Celej problém je v tom, že si pár lidí spletlo fórum. Ten co má sedm dětí - běž se pochlubit na emimino. Ty co zaměstnáváš Amíky - běž si zamachrovat nevim třeba na finexpert, tady to nikoho neohromí a ty co hulíš dobrej matroš, běž na fórum o drogách. A ty Ramonesi, běž do inzerce. Jedinej , kdo si nespletl fórum je Aretax :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Ještě než toto vlákno uklidím nedá mi to a musím reagovat.
Pohrdáte tímto fórem, pohrdáte jeho členy, které nazýváte "zlatoušci" nebo "pocitáři". Na jiných fórech popisujete jací tady jsme hlupáci, tak proč tady pořád jste?
Myslím, že se každý najde.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od terahera »

Kocmeister píše: 22 kvě 2020 10:11 Celej problém je v tom, že si pár lidí spletlo fórum. Ten co má sedm dětí - běž se pochlubit na emimino. Ty co zaměstnáváš Amíky - běž si zamachrovat nevim třeba na finexpert, tady to nikoho neohromí a ty co hulíš dobrej matroš, běž na fórum o drogách. A ty Ramonesi, běž do inzerce. Jedinej , kdo si nespletl fórum je Aretax :thumbup:
Provedu,pane! :silent:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Ramones »

Hifisti, chtelo by to trochu nadhledu a smyslu pro srandu. Nejde o zivot 😁
Kdo na to ma a chce, koupi, treba jen pro svuj pocit a ani nemusi nic zvlastniho slyset. Take nemam techniku za par drobnych, jen to tak nehrotim.
Jo, Kociku, nakonec bedny neprodam. Zjistil jsem, ze to bez nich fakt nehraje a zkousel jsem ty draty ruzne, biwi i biamp... nic, jen ticho. Neboj, zesilovace byly vypnuty 😏
Chce to poslouchat vice veselejsi muziky, kluci jedni, usati 🎶
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Jiri »

svartenatt
a co by si s tím měřením reprokabelů asi tak dělal?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od svartenatt »

Aspoň porovnat s konkurencí. Ono RLC je to hlavní, tak by se vědělo, kde ten kabel reálně stojí.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od PítrsPraha »

Jiri píše: 22 kvě 2020 15:31 svartenatt
a co by si s tím měřením reprokabelů asi tak dělal?
Poslouchal by jeho obrazek na monitoru prece :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od pulenej »

aretax píše: 22 kvě 2020 06:56
Kde až prišla debata o jednom teste a jednom kábli, ktorý väčšina ani nepočula hrať....
Aretaxi už to fakt nehul ..to se fakt nedá ,,nic osobního ..ale tyhle bludy akorat matou všechny slabší jedince
a nasíraj lidi to používat to co maj mezi ušima :crazy:

můžu slyšet hrát dobrej komponent vs horší komponent ..
špatnej kabel to může zhoršit .. dobrej zlěpšit ..
ale vsugerovat si že slyšíš jak hraje konkretní kabel je totální blud a vopíjení sebe sama rohlíkem
ale je to holt hifistická mantra pro jedince co ulitávaj na kabelech místo aby pořídíli lepší přístroje nebo řešili něco
smysluplnějšího

psychoakustika .. vidim tak slyším, akademickej reverzní enginering po tom co vidim kabel a dozdím se kolik stojí
a začnu ten parádní zvuk přisuzovat tomu kabelu je totální hifistická haluz

tyhle výrobky a jejich fandové to je pro mě důkaz že lidská civilizace je zralá k zániku ..to se fakt nedá tohle
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od svartenatt »

Pítrs, jistě, když do toho přidáš nějaké to marketingové voodoo zkreslení, tak se i Gordon Ramsay bude u monitoru oblizovat.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od pulenej »

opravdu mě fascinujou všechny ty testy napájecích kabelů kde každej kdo s hifi něco prožil ví že většina zesilovačů
hraje naplno až druhej den po zapnutí ..
nikdo nemá tak dlouhou poslechovou pamět ..ale najdou se taci co vypínají přístroj , prohazují napájecí kabely a hned slyší rozdíl :lol: ,
přijdou .. novej kabel ..no jo to hraje jinak ..líp než před 14 dny co jsem tu byl
větší vliv má jakej je tlak vzduchu a jaký kafe sis kde dal než tyhle vsugerovaný pocity ulítávačů na kabelech
pocitaření a psychoakustika ..voko vidí ..ucho slyší ..funguje to víc než si dokáže většina hifistů připustit !!!

ta "recenze" je samozdrejmě normalní výsměch všem lidem co nemaj v hlavě nasráno..
jenže evidentně někdo je placenej i za takovýhle zvratky .. lidi pro peníze udělaj vše ..teda ne všichni ..
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

pulenej píše: 22 kvě 2020 16:13 opravdu mě fascinujou všechny ty testy napájecích kabelů kde každej kdo s hifi něco prožil ví že většina zesilovačů
hraje naplno až druhej den po zapnutí ..
nikdo nemá tak dlouhou poslechovou pamět ..ale najdou se taci co vypínají přístroj , prohazují napájecí kabely a hned slyší rozdíl :lol: ,
přijdou .. novej kabel ..no jo to hraje jinak ..líp než před 14 dny co jsem tu byl
větší vliv má jakej je tlak vzduchu a jaký kafe sis kde dal než tyhle vsugerovaný pocity ulítávačů na kabelech
pocitaření a psychoakustika ..voko vidí ..ucho slyší ..funguje to víc než si dokáže většina hifistů připustit !!!

ta "recenze" je samozdrejmě normalní výsměch všem lidem co nemaj v hlavě nasráno..
jenže evidentně někdo je placenej i za takovýhle zvratky .. lidi pro peníze udělaj vše ..teda ne všichni ..
Že by sa Ti vysmievali? Ty totiž nemáš problém s psychoakustikou, ale s vlastnou psychikou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od svartenatt »

Myslím, že pulenej má pravdu.
Aretax, psycholog nic nestojí, máš možnost.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od pulenej »

Aretaxi ..
že si dokážu přiznat co to většina kabelářu ne tak mám psychickej problem ?
nebo že nazývám věci pravými jmény a nějakýmu kabelovýmu hračičkovi nebo pocitáři tím rozhodím sandál nebo vezmu
dobrej pocit z jeho psychozy ? kabelu za mega ..jsi mě upřímně rozesmál ..fakt ..

žádný argumenty jen pocity ..
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od matori »

Aretax- povznes se nad to. Už máme věk, praskne nám žilka a ....trombón z bubnem nám to zakončí. Vo co goo? Tebe těší zvuk kabelu, proti tomu nic nemám. Ty to slyšíš hned ve dveřích a já až mi to někdo řekne. Já mám jen proti tomu, když ze mne dělá někdo blbce, kterého je třeba oškubat a ztrapnit. Víš jak se řehní v marketingu všelijakých firem. A opravdu např. vyzdvihovat lakovaný plast.. a jiné reklamštiny ??? A ta stejná firma u jiného svého výrobku píše- žádný plast, ale opravdu masivní kovový konektor (to jako příklad).
Pusť si něco příjemného tvému uchu a ........
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

svartenatt píše: 22 kvě 2020 14:30 Ta recenze je úměrná zaplacení od AQ dle mě.
Chtělo by to nezávislé posouzení a hlavně měření.
Výrobní cena může být pár tisíc a díky marketingu, který AQ umí, si mohou tu konečnou požadovat. Pár lidí si to koupí a firma je v pohodě.
Tady vznikly zbytečné dohady o nějakém kabelu, ale ono jde o schopnost firmy prodat produkt.
Myslím, že by si mohol robiť experta na ceny káblov. Vieš vôbec, čo sú výrobné náklady? Ty, na základe akéhosi pochybného merania dokážeš presne povedať, aké boli náklady na vývoj? Koľko pracovníkov a ako dlho tento kábel navrhovalo? Koľko stoja technológie ohľadom úpravy samotných vodičov, technológie ostatných materiálov a pod.? Keby sa takýto kábel dal urobiť za "ľudovú cenu", určite by tak v AQ urobili a celý trh s káblami by skolaboval. Bol by iba jeden kábel - AQ Dragon. To by bol zárobok a nie to, že predajú ročne pár metrov drahého kábla. Ale chápem Ťa, Ty si ľahko vypočítaš výrobné náklady: kúpiš si pár metrov zvonkového drôtu, pár metrov bužirky, koncovky, upletieš kábel, pospájkuješ a zaúčtuješ 20 min. svojej práce - a máme "výrobnú cenu". A potom sa kábel dlho, predlho meria. Ešte niečo: to nezávislé meranie predpokladám, že by si robil Ty. Prezraď mi, čo by si asi meral. Podľa mňa akurát jeho dĺžku a priemer. Zaráža ma aj názor Tvoj a Tebe podobným na to, že všetci, okrem Vás sú hlupáci a všetko, čo sa predáva drahšie, ako vy uznáte za "prípustné" je iba falošný marketing. To musia byť na svete samí blbci a predajcovia absolútni géniovia v oblasti oblbovania ľudí. Už som tu písal o Dacii a Rolls Royce. Obidve autá Ťa odvezú z bodu "A" do bodu "B", iba záleží na tom, ako Ťa odvezú. Alebo že by v Rolls Royce mali tak geniálny marketing, aby oblbli všetkých bohatých ľudí?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od pulenej »

někdo kdo zcela vážně tvrdí jak slyší že kabel za mega výborně hraje když hrajou komponenty má psychiku podle Aretaxe v pořádku a může se
ukliďnovat jakej je znalec a slyší

kdo tvrdí že je to zlodějina a totální haluz tak má psychickej problem

to přesně vystihuje diagnozu na tomhle foru u některých jedinců :lol:

VIP klub lidi co slyší trávu růst
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

matori píše: 22 kvě 2020 16:40 Aretax- povznes se nad to. Už máme věk, praskne nám žilka a ....trombón z bubnem nám to zakončí. Vo co goo? Tebe těší zvuk kabelu, proti tomu nic nemám. Ty to slyšíš hned ve dveřích a já až mi to někdo řekne. Já mám jen proti tomu, když ze mne dělá někdo blbce, kterého je třeba oškubat a ztrapnit. Víš jak se řehní v marketingu všelijakých firem. A opravdu např. vyzdvihovat lakovaný plast.. a jiné reklamštiny ??? A ta stejná firma u jiného svého výrobku píše- žádný plast, ale opravdu masivní kovový konektor (to jako příklad).
Pusť si něco příjemného tvému uchu a ........
V podstate máš pravdu - o nič nejde. Ja, na rozdiel od Teba neriešim, či ma chce, alebo nechce niekto ošklbať. Buď sa mi vec páči, chcem ju a som za ňu ochotný zaplatiť, alebo nie. Keby som žiaden rozdiel nepočul, rozhodne si ju nekúpim, dokonca ju nechcem ani zadarmo. Tento kábel si taktiež nekúpim, lebo je pre mňa drahý, ale to neznamená, že budem o ňom tvrdiť, že je zlý. Je naozaj vynikajúci a počul som ho na vlastné uši. To je všetko k tejto téme.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od pulenej »

Už som tu písal o Dacii a Rolls Royce. Obidve autá Ťa odvezú z bodu "A" do bodu "B", iba záleží na tom, ako Ťa odvezú. Alebo že by v Rolls Royce mali tak geniálny marketing, aby oblbli všetkých bohatých ľudí?

jestli nevidiš mezi Dacii a Rolsem rozdil a jseš schopnej to takhle srovnávat jako že stačí parametr z bodu A do bodu B
tak mě udivuje že slyšíš přínost kabelu mezi komponenty

u jednoho do očí bijící účelový demagogický zjednodušení u druhýho až mikroskopický schopnosti :razz:

fakt mě bavíš Aretaxi ..to jsem nežral ..
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od svartenatt »

Aretax, jsi velmi naivní. Myslíš, že prodávají pro většinu lidí drahý produkt s nízkou marží? AQ není nějaká neziskovka.
Ten kabel je jen vodič s izolací. Oni to vyrobí na oko dražší a s tunou marketingu. Potom mohou na tak drahém kabelu vydělat. Dělá to i Nordost.
Cena toho jejich zázraku je třeba 1000€, zbytek marketing/marže.
Skoro se mi zdá, že pro ně děláš, když je tak obhajuješ. Tak jaké vzácné technologie použili? Materiály, složení?
Na to sousloví "falešný marketing" si dej pozor, nikde sem jej neuvedl a teď to tu posouváš.
Měření kabelu je normálně na metr délky. Podle hodnot měření lze srovnávat.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od matori »

Aretax, nech prosím tě toho podsouvání že něco řeším (ošklbání). Já to píšu obecně, když něco chci taky si to koupím a neřeším, ale nebavíme se snad o řádech milionů. V tomto chtění ne nutně potřebného.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Halíř »

Ale vy jste tu zapomneli na dost dulezitou vec a to sice, ze ty nesmyslně drahé výrobky obecně, nikoliv jen v hifi, vyzadují po výrobcích ti exclusivní zákazníci sami. Kdyby si totiž ten výrobek mohl koupit kazdy, ztratil by tu premiovost a tedy pro toho top zákazníka atraktivitu. Ze je to o snobství? No jiste, ale nebýt s mnoha set milionovým majetkem snobem alespoň do určité míry, je velmi nesnadné.
Odpovědět