Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Mark Levinson »

davidsound píše:ML
Jake trollovani.
Jaké?
Například tady toto:
davidsound píše:Buřtmistře a ty jen bubláš a bubláš jak holá pr.del v mýdlové vodě.
Trollům je jedno v jakém jsou vlákně!
Mark Levinson
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Mark Levinson píše: Pepo :thumbup:,
přesně o tohle mi celou dobu jde a někteří jedinci to nemohou stále pochopit.
Basstle, Sekale, Odare, BVA atd. prosím Vás nechte už toho Trollování, vždyť je to furt do kola. Vyjádřete svůj názor (ostatně to už jste každý udělali několikrát) to je v pořádku, ale respektujte, že ti lidé si chtějí popovídat o svých zkušenostech.
A tohle že je nestranný?

Trollování? Myslíš něco takovýho?
Dieter Burmester píše:bigjoe: jako obvykle :thumbup:
Dieter Burmester píše:
adrian píše:To Sekal :
Dufam,ze mas jeden z nich doma... :mrgreen:
=)) =)) =))
Dieter Burmester píše:
Burmester: umíš i něco jinýho, než se jen přiblble posmívat? :thumbdown:
Jestli nemáš žádnou věcnou připomínku, tak radši nic nepiš.
Mám. Velkému Džouovi patří :thumbup:
Dieter Burmester píše:
Basstl píše:Za to, že se 40let nic nenaučil? :thumbup:
On se naucil. Ale tobe nebude stacit ani 140 let :thumbup:
Dieter Burmester píše:S tim jsem ale naprosto spokojen :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

Nechápem kde sa v niektorých ľuďoch neustále berie stále tá bezodná chuť presviedčať ľudí čo počujú zmenu po výmene káblu,poistky, ceraballu atď atď...že nič nepočujú, že sú len obeťami marketingu a autosugescie.Prečo neustále pociťujú nutkanie a potrebu presviedčať veriacich na nevercov, resp inovercov ktorí majú veriť len merákom.
Veď keď si to všetko veriaci len vsugerúvajú, je to len ich a ich problém a sú to len ich a ich vyhodené peniaze za chujovinu ich to bolieť nemusí.
Nechápem ani to prečo sú takí agresívny vo svojich príspevkoch, prečo sa neustále posmievajú do zlatoušcov a hifikozmonautov Nikde som nevidel že by ich zlatoušci a hifikozmonauti nazývali hlucháňmi alebo žumpovými meračmi. či inak.
Veď majú svoje bastlérske fórum, kde si môžu navzájom vymieňať svoje poznatky a skúsenosti
Už som to tu napísal ži a nechaj žiť. Bude nám navzájom všetkým lepšie.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Mark Levinson »

Jsem rád, že jsi zkopíroval oba účastníky konverzace z čehož je patrné, že DB jen reaguje na nemístné narážky stejnou mincí. Takže prvopočátkem je provokace, která sklízí reakci. Což mi přidělává práci a chtěl jsem tomu předejít přesunutím irelevantních příspěvků do tohoto vlákna.


Ty znáš BigJoa? Víš kolik má roků, jaké má zkušenosti, vzdělání, čeho v životě dosáhl? Co Tě opravňuje k tomu, že se mu posmíváš, že se nic nenaučil? Trocha pokory a slušnosti by neškodila, potom se podivuješ nad reakcí.

Přesně tohle myslím:
Basstl píše:
Za to, že se 40let nic nenaučil? :thumbup:

Dieter Burmester píše:
On se naucil. Ale tobe nebude stacit ani 140 let :thumbup:
Mark Levinson
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Tohle podle tebe není napadání?
Jen jsem reagoval.
bigjoe píše: Vždyť jsem vám to už psal. Vy 3 (možná 4), pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje) si založte vlákno s touto tématikou a já si myslím, že vás tam nebude nikdo napadat, dokonce si myslím, že to vlákno ani nebude nikdo číst, ale to vy asi víte, tak musíte onanovat tam, kde vás nechtějí :lol: . Vyžívejte se v tom co vás baví a o čem jste přesvědčeni, přece musí být jasné už i vám, že o tuto vaši péči fakt nikdo nestojí.
On ví co jme zač, kolik jsme toho slyšeli a jaké máme zkušenosti?
Já přece netvrdím, že to nemůže bejt slyšet, jen že metoda, kterou se k tomu dostali, nevypovídá vůbec o ničem.

Nesčetněkrát se tu zmínil slepý test.
Nikdo z těch zlatoužců se k němu zatím nevyjádřil.
Jen tupě stále dokola tvrdí, že to slyší a tomu já prostě nevěřím.
Pokud někdo uspořádá slepý test, rád se ho zúčastním.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od bigjoe »

Pokud někdo uspořádá slepý test, rád se ho zúčastním.

No, to je nabídka !
Tak jo.
Vyhlašuju slepý test na příští týden: Budeme si vybírat nový starý - prý jsou se slepým testem nejlepší výsledky :lol: :lol: :lol:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

No konečně rozumnej příspěvek. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rado se stalo, ale pripomnel bych, ze Peer...
Dieter Burmester
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Komar »

Stale ma udivuju jedinci, ktori tvrdia, ze uchom rozoznaju vsetko a ti ostatni, co meraju su nejaki sarlatani, co robia zbytocnu aktivitu navyse, ktora je dokonca nepravdiva, lebo neukaze :crazy: to, co ucho pocuje. :YMALIEN:
Nie som si isty, ci si takito uvedomuju, ze nebyt merania, tak nemaju na com pocuvat a momentalne ani na com datlovat tieto svoje nezmysly?
Je nutne si uvedomit, ze kazde zariadenie sa sprava v medziach fyziky a nie je mozne z nej uniknut.
Ani pri zostrojovani urychlovaca v Cern sa nespoliehali na dojmologicky usudok, ale MERALI a vysledok tomu zodpoveda.

Pokial niekto nevie z merania vycitat, kde je chyba, pripadne, co na merani vidi; je to neschopnost interpretovat zobrazene meranie, pripadne neschopnost vobec spravne nieco namerat. Takeho tu dokonca mame, schovava sa za F(c).

Jedincom, ktori tvrdia, ze jablko pada na strom ako jediny dokaz vlastnej deziluzie pomoze stav, ze im jablko padne na hlavu, inak nevidim moznost uvedomenia sa.
Aj jednemu panovi raz jabko padlo na hlavu, no ten dostal napad. Poistkarom by to estelen otvorilo oci.
Pocutie javov, ktore fyzikalne byt nemoze mi pripada ako diagnoza 'audio hypochonder'. Co si clovek vsugeruje, sa mu aj skutocne stane.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

BVA: Kým ma niekde zaradíš, prečítaj si najprv, čo vlastne píšem. Ja som nikdy rozdiel v poistkách nepočul, lebo som to nikdy neskúšal. Požiadal som však ľudí, čo to skúšali najprv o ich názor predtým ako tu budem skúšať aj ja. Na rozdiel od Teba nie som génius. Ale pretože o sebe tvrdíš ( hlavne tak vystupuješ), že ovládaš všetky poznatky súčasnej vedy, mohol by si už vedieť aj čítať.
Komar: Závidím Ti. Aj ja by som si rád kúpil napr. zosilňovač Tesla, Technics, JVC a pod. za pár €, keby som si vedel vsugerovať, že hrá ako špičkový zosilňovač. Ty to pravdepodobne dokážeš, preto Ti závidím. Škoda, že to nedokážem aj ja.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Komar píše: Ani pri zostrojovani urychlovaca v Cern sa nespoliehali na dojmologicky usudok, ale MERALI a vysledok tomu zodpoveda.

Pokial niekto nevie z merania vycitat, kde je chyba, pripadne, co na merani vidi; je to neschopnost interpretovat zobrazene meranie, pripadne neschopnost vobec spravne nieco namerat. .
sekal píše:
Co se týče podpory těchto nesmyslů ze strany Mr. Federmanna, jde jednoznačně o komerčně motivované stanovisko...
Tak jsme se dostali až do Cernu, měření povýšili nade vše a současně jej zpochybnili, přitom nejsme schopni přiznat, že stačí znalosti Ohmova zákona probíraného na základní škole, a přiznat si podíl změny signálu na impedanci reproduktoru, vřazením různého odporu pojistky.

Pokud někdo slyší rozdíl, rozhodně nemohu zpochybňovat jeho sluchový vjem, řadou testů by se dalo dovodit, nakolik je tento vjem objektivního či subjektivního původu, namísto toho jsme svědci jen napadání a útočení.

Při měření prohlásit vliv 0,05Ω či 2Ω pojistky v sérii s 4Ω reproduktorem za komerčně motivované stanovisko je rovněž vypovídající samo za sebe, tím je zpochybněn jak poslech, tak jakékoliv měření a zůstává jen prostor pro Trollování.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

2 Vlado222
Podobne
Nechápem kde sa v niektorých ľuďoch neustále berie stále tá bezodná chuť presviedčať ľudí čo
vedia, že sa signál (teda ani zvuk..)nemohol zmeniť , pretože sa o tom presvedčili 1000x na základe objektívnych meraní, skúseností, počúvania(nebudete veriť, ale aj vlastníci a užívatelia merákov majú dobré uši a radi počúvajú hudbu.) a 40 rokov neustáleho vzdelávania a skúseností. Vedia, ako tie prístroje fungujú, že ani o 50 alebo 350km ďalej fyzika nefunguje inak, preto vedia aj to, že údajné "počutie" takýchto javov je len výsledok subjektívneho rozpoloženia, očakávania zmeny a tak jednoduchých vplyvov, ako že hlasnejšie (stačí 1 dB) je subjektívne lepšie a podobné vplyvy, má to krajší vzhľad, tak je pocit lepší (ale zvuk, meranie, čo sú nerozlučné veci) kľudne výrazne horšie..Takýchto dôkazov je množstvo (napr. testy, kde sú nadšene hodnotené prístroje, ktoré sú neskoršími meraniami preverené ako technicky "príšerné"..), dôkazov počuteľnosti napr. výmeny poistky ani jeden, okrem výkrikov "počujem!!"
Reprodukcia zvuku je striktne technická záležitosť, jeho vnímanie je čiste subjektívna vec, nemá (skoro) nič spoločné s objektívnou kvalitou. Kľudne sa horšie môže javiť lepšie, to ale neznamená, že to lepšie je.
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

Při měření prohlásit vliv 0,05Ω či 2Ω pojistky v sérii s 4Ω reproduktorem
Poistku (nelineárny odpor) do série s reproduktorom dá len 3:-O , :o) alebo pán F. Normálny konštruktér to neurobí.
A veľakrát som bol svedkom, ako počúvajúci počul rozdiel vo zvuku (aj s popisom detailov) po cvaknutí nikam nezapojeného prepínača, pretože rozdiel čakal..
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Já blbec se snažím ke změně zvuku k lepšímu dospět návrhem akustiky a ono stačí vyměnit pojistky a hlavně je pořádně zahořet... :eek:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

Pre meračov uvádzam nasledovné meranie:
Pod ich vplyvom som sa rozhodol premerať káble Nordost Valhalla XLO Signature, viazací drôt: merania boli úplne odlišné:
XLO Signature XLR: dĺžka s konektormi: 1m, priemer 10mm, farba modro - fialová, cena 2400 €
Nordost Valhalla XLR: dĺžka s konektormi: 1,1m, priemer 6mm, farba strieborná, cena 4500 €
Viazací drôt: dĺžka 1m, farba zinková, priemer 2mm, cena: 0,2 €/m

Po ich natiahnutí všetky vykazovali absolútne rovnú charakteristiku s rozsahom m - 1m. Mierny "hrb" som zaznamenal v oblasti konektorov, ale tomu sa dá jednoducho pomôcť a pomocou karbobrúsky ich môžeme zarovnať tak, aby charakteristika bola v celom pásme absolútne rovná.
Absolvoval som aj "slepý test", ale po zatvorení očí som zaspal, takže výsledky neuvádzam. Po zrovnaní charakteristiky ich nebolo možné zapojiť do aparatúry, tak som si ich vyrovnal a zavesil na stenu, aby som stále videl krásne rovnú charakteristiku. Výhoda je v tom, že ich charakteristika sa rovnako prejavuje na všetkých hudobných žánroch.
Keby mali "merači" záujem, môžem im zmerať aj ich káble, prípadne vyrovnať ich charakteristiku, dokonca zadarmo!!
Použité meracia prístroje: Pásmo 30 m (keby bola potrebná charakteristika nedostatočná, aby som mal rezervu), šublera
Víťaz testu: Viazací drôt, ktorý nevykazoval žiadne skresleniepri konektoroch (žiadne nemal).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

Forum slouzi svemu ucelu! Basstl je od ted obohacen o neco, co doposud netusil :thumbup:
Dieter Burmester
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

2 aretax
Doporučujem ešte test IQ (ale bude treba minimálne mikrometer), potom budú výsledky plne relevantné..Len aby testovaný subjekt tiež nemal nulový výsledok. :cool:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Pytell »

Žijeme v demokracií, tak i toto forum je otevřené k různým názorům a chce to tolerovat i druhou stranu. Bohužel, jsem se setkal při poslechu a testování, že dotyčný změnu slyší, ale z principu, že je to neměřitelné bude trvat, že je to blbost, tak ho u toho nechám, je to jeho názor. Slyšel by to i hluchý, nebo jak mi napsal jeden technik, .. dědku vždyť už ve svém věku nemůžeš nic slyšet a je to slyšet na pytel,.....

Nedávno u mě byli dva aktivní muzikanti z filharmonie, jejich vnímání hudby ( převážně se poslouchala vážná ), bylo pro mě fascinující, věděli co přijde , nástupy nástrojů, vůbec je nezajímaly kabely, bedny, prostě zvuk a krása hudby.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Federmann »

BVaudio píše:
Při měření prohlásit vliv 0,05Ω či 2Ω pojistky v sérii s 4Ω reproduktorem
Poistku (nelineárny odpor) do série s reproduktorom dá len 3:-O , :o) alebo pán F. Normálny konštruktér to neurobí.
.
Pane Bunta, jako účelová manipulace dobré, ale tu 2Ω pojistku dávali odborníci na Audiowebu, Vy však nezapomenete podsunout obecenstvu co jste podsunul.

1. Zvuk posluchači Audiowebu hodnotili slovy, cituji "basy jako Hovna padající na stan"
2. Měřením odborníci na Audiowebu zjistili na pojistce až více než 10V úbytek o to samozřejmě menší výstupní výkon.

Takže neoddiskutovatelně nezávisle na mé osobě potvrzeno před mnoha lety na Audiowebu, jak poslechem, tak i měřením napětí na výstupu a pojistce i měřením odporu pojistky, viz mé předchozí citace.

Někteří nejenom v minulosti dávali pojistky do výstupu zesilovače, někteří do napájecích větví, někteří za transformátor a někteří před transformátor, a‘t je pojistka kde chce, v konečném důsledku se úbytek na ní vždy více či méně musí projevit, včetně úbytku na el. přívodu a pojistkách v rozvaděči, až po vliv NN vedení, proto někteří mění nejenom kabely k zesilovači, dávají různé pračky, ale často mění i přívodní vedení k domovnímu rozvaděči.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

BVaudio píše:2 Vlado222
Podobne
Nechápem kde sa v niektorých ľuďoch neustále berie stále tá bezodná chuť presviedčať ľudí čo
vedia, že sa signál (teda ani zvuk..)nemohol zmeniť , pretože sa o tom presvedčili 1000x na základe objektívnych meraní, skúseností, počúvania(nebudete veriť, ale aj vlastníci a užívatelia merákov majú dobré uši a radi počúvajú hudbu.) a 40 rokov neustáleho vzdelávania a skúseností. Vedia, ako tie prístroje fungujú, že ani o 50 alebo 350km ďalej fyzika nefunguje inak, preto vedia aj to, že údajné "počutie" takýchto javov je len výsledok subjektívneho rozpoloženia, očakávania zmeny a tak jednoduchých vplyvov, ako že hlasnejšie (stačí 1 dB) je subjektívne lepšie a podobné vplyvy, má to krajší vzhľad, tak je pocit lepší (ale zvuk, meranie, čo sú nerozlučné veci) kľudne výrazne horšie..Takýchto dôkazov je množstvo (napr. testy, kde sú nadšene hodnotené prístroje, ktoré sú neskoršími meraniami preverené ako technicky "príšerné"..), dôkazov počuteľnosti napr. výmeny poistky ani jeden, okrem výkrikov "počujem!!"
Reprodukcia zvuku je striktne technická záležitosť, jeho vnímanie je čiste subjektívna vec, nemá (skoro) nič spoločné s objektívnou kvalitou. Kľudne sa horšie môže javiť lepšie, to ale neznamená, že to lepšie je.
V poriadku BV. Ale prečo tie posmešky typu zlatoušci a hifi kozmonauti? Videl ste niekedy že by sa zlatoušci a hifi kozmonauti posmievali z majiteľov napr. BV A že sú hlucháni lebo si ho kúpili, že sú hlucháni a Lov end potapači keď si nekupujú drahé železo, repráky, sieťové, interkonekty, či reprokáble? Že by majiteľom Vášho BVA neustále vyhadzovali na oči že by nedokázali byť takí svieži ak by tie RG, či krížové dvbojčatá nenamazali cesnakom, či hadím olejom zaúsvitu polnočného mesiaca. tak ako to robia niektorí ľudia na úkor iných?
Odpovedal Ste mi ale nie na to na čo som sa pýtal. To všetko stále píšete dokola nič nové.
Ale prečo niektorí ľudia nenechajú žiť iných , nenechajú ich v kľude sa podeliť o svoje skúsenosti, hoci sú to podľa iných hlúposti. Trápi ich niečo? Zožiera? Prečo je tomu tak?
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Tinariwen »

Slepý test v akusticky upravenej miestnosti x_x

si myslim , že za učasti technikov v.z. laikov by bol zbytočný,zmätočný a neuspešný.

Som presvedčený že týmto testom by sa potvrdilo že jedna strana žiadnu zmenu nepočuje a druha strana zmeny vo zvuku počuje.

Hadky a urážky by pokračovali priamo na slepom teste ~x(

Druhý pokus:

Na slepom teste sa zučastnia iba technici a stavitelia komponentov a vysledok bude, že žiadne zmeny vo zvuku sa nekonali.

Tretia situacia:

Na slepom teste sa stretnu skusení hifisti,čo si už svoje "napočuvali" a zhodne skonštatuju že rôznými výmenami kablov a poistiek,cerebalov pod komponentami, zmeny počuju,alebo pri niektorých zamenach v pohode bez emocii priznaju, že zmena nenastala.



Priliš veľa politiky škodí aj na forach

\m/
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

Pri slepých testech je úplne jedno kdo jsi a co jsi zac, technik nebo laik. Pri správném slepem testu, který trosku popsal sekal je hned jasne oč tady kráčí.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Tinariwen »

Ano rozumiem,pri slepom teste komponentov ,teda pristrojov je jedno kto je zučastnený.

Pri slepom teste "poistka přistrojova,kabel silovy,kabel signalový,cerebal a ine voodoo služiace na doladenie zvuku už nie som si istý či by pobyt zainteresovaných v jednej miestnosti nevyvolal napätu atmosferu ako popisujem vyššie :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Basstl

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Basstl »

Tinariwen píše:Ano rozumiem,pri slepom teste komponentov ,teda pristrojov je jedno kto je zučastnený.

Pri slepom teste "poistka přistrojova,kabel silovy,kabel signalový,cerebal a ine voodoo služiace na doladenie zvuku už nie som si istý či by pobyt zainteresovaných v jednej miestnosti nevyvolal napätu atmosferu ako popisujem vyššie :smile:
Nesmí být dopředu známé co se bude měnit a poslouchat.
Proto je test slepý.
Můžou se vyměnit třeba komponenty, nebo taky nic.
Důležitý je, co popíší za změny ve zvuku (ideálně na papír, aby se ostatní nemohli chytit a přidat se).
Vše se potom statisticky vyhodnotí.

Tohle ale ví každý, kdo se někdy podobného, slepého, solidně zorganizovaného testu zúčastnil.
To mě jen utvrzuje v tom, že nevíte, jak testovat a tudíž vypovídací hodnota o obrovském vlivu na zvuk všech "vylepšovadel" je vlastně nulová...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Tinariwen »

No dobre,vzdavam sa :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

vlado222
Ale odpovedal som, pretože to robí aj druhá strana, a oveľa agresívnejšie a bez vecných argumentov, len sa tvrdí že "počuť je to len na dobrom železe, nie na hnojačkách", že "merači" počúvajú grafy, "na BVA je to škoda" alebo
Ak to testoval na nejakých hnojačkách tak sa nečudujem že test dopadol ako dopado
alebo
pro které je Hifi koukání na displej měřáku (aby poznal jak to hraje)
, alebo
Zase štěkaj jen ti s krátkým řetězem
, ,prípadne
dělat slepý test je naprostá kravina. Ať si ho dělají ti co nevěří !!! Když čtu ty kecy pacientů, kteří to nikdy nezkusili a podle sešítku ze šesté třídy je jim jasné
To je OK? A nakoniec, nikdy som sa nikomu neposmieval, že niečo vlastní alebo nevlastní (ani raz!!), len som tvrdil že "počuť" a objektívna realita nie sú rovnaké veci, na čo vy a iní subjektivisti reagujú štýlom "však to počujem, tak je to pravda a hotovo, nech si merajú tí hluchí..".
Pre mňa za mňa vymieňajte čo chcete, ako chcete, užívajte si to, len sa nesnažte subjektívne pocity "objektívne" vysvetlovať citovaním nezmyslov z marketingových materiálov, higendovým newspeakom bez obsahu a popretím elementárnych fyzikálnych princípov..
Ale kľudne sa môžeme baviť vecne a bez emócií, skúste mi vysvetliť alebo "načrtnúť" mechanizmus, ako zmena poistky (možná zmena prechodových odporov o stotiny ohmu..) na primáre trafa môže ovplyvniť zvuk zosilňovača, napájaného jednosmerným napätím z usmernenia a filtrácie za tým trafom ??
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od jimmi »

BVaudio , Pán Bunta , jednoducho si kupte tie poistky a vymente u seba v aparáte a zistíte.
Ak to sám nevyskušate tak ju to len obyčajné prázde reči donekonečna o niakom simulovaní a dokázať si to musíte Vy sám.
Inak je to len mlátenie prázdnej slamy bez reálneho posluchu.

Ak to nepočujete ten rozdiel bud funguje vaša psychoakustika že to nechcete počuť a máte to v hlave zablokavané alebo ste hluchý.
Alebo máte zlu aparaturu, nedostatočne vyladenu, nekvalitné káble všade(sieťove , repro, prepojovacie) aj BV reproboxoch ,zlu nekvalitnu filtráciu siete.

Dalšia vec ak to aj budete počuť je či to budete aj ochotný takto na verejnosti priznať že to naozaj ste počul.

Nechcem Vás urážať ale inak sa to napísať nedá. ;)
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Komar »

Komar: Závidím Ti. Aj ja by som si rád kúpil napr. zosilňovač Tesla, Technics, JVC a pod. za pár €, keby som si vedel vsugerovať, že hrá ako špičkový zosilňovač. Ty to pravdepodobne dokážeš, preto Ti závidím. Škoda, že to nedokážem aj ja.[/quote]
Ja o voze, ty o koze...ale inak dufam v pohode, chuti ti jest atp...
Federmann píše:Při měření prohlásit vliv 0,05Ω či 2Ω pojistky v sérii s 4Ω reproduktorem za komerčně motivované stanovisko je rovněž vypovídající samo za sebe, tím je zpochybněn jak poslech, tak jakékoliv měření a zůstává jen prostor pro Trollování.
Poistku k reproduktoru? :-j Zase zijes vo vlastnej realite?
Tema je o poistke na vstupe od zdroja, nie o poistke pri reproduktore, kde nema co robit.
Trollovanie je to, co prave predvadzas. No pokial to myslis vazne, tak ostava ta iba polutovat.
Federmann píše:Pane Bunta, jako účelová manipulace dobré, ale tu 2Ω pojistku dávali odborníci na Audiowebu, Vy však nezapomenete podsunout obecenstvu co jste podsunul.
Klames. Pic or didnt happen.
jimmi píše:Ak to nepočujete ten rozdiel bud funguje vaša psychoakustika že to nechcete počuť a máte to v hlave zablokavané alebo ste hluchý.
Alebo máte zlu aparaturu, nedostatočne vyladenu, nekvalitné káble všade(sieť.......
Ak pocujes rozdiel medzi poistkami, tak funguje len tvoja psychoakustika, pretoze pocujes, co chces pocut bez ohladu na skutocnost a mas to v hlave zablokovane. Alebo mas rozladenu aparaturu.....
Inu da sa oponovat presne rovnakym sposobom a z pohladu toho, co sa da skutocne namerat na vystupe je pravda zial nie na vasej ezoterickej strane.
Dakto tu pisal, ze pri slepom teste nepocul rozdiel MP3 a hires nahravku. No ked dakto nepocuje rozdiel v komprimovanej a nekomprimovanej nahravke, tak pocut poistky je riesenie rovno pre Choholouska. :-c :mrgreen:
Sranda v tomto ohlade bol test Behringera A500 na lacnych bedniach a rovnako zlozeny set s cenou asi 5x vacsou. Publikum v slepom teste nerozoznalo, ktory set hra. Da sa to este vyguglit.

:arrow: Zabavne je spravit slepy test, kde by sa pri povedalo, ze sa komponent zmenil, a ci niekto pocuje rozdiel vo zvuku....a v skutocnosti by sa ziadny komponent nezmenil. No nasli by sa ludia, ktori by sa bili, ze rozdiel vo zvuku skutocne bol :lol:
To tejto kategorie spada aj poistkove voodoo, napajacie kable hrube ako hasicske hadice v bytovom stekri s hlinikovym rozvodom a pod. alchymisticke vystrelky.
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Komar »

Tu je slepy test lowcost vs. highcost: http://matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od aretax »

BVaudio píše:2 aretax
Doporučujem ešte test IQ (ale bude treba minimálne mikrometer), potom budú výsledky plne relevantné..Len aby testovaný subjekt tiež nemal nulový výsledok. :cool:
Pôjdeme tam spolu!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

2 aretax
Zo zvedavosti som to nedávno vyskúšal ... Výsledok 142. A ty?
jimmi
Poistky som menil veľakrát, používam od viacerých výrobcov a vždy to meria a hrá rovnako.. "Prieser!!!" Bude to určite tými káblami, akustikou a simulovaním :lol: ...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od jimmi »

BVaudio píše:2 aretax
Zo zvedavosti som to nedávno vyskúšal ... Výsledok 142. A ty?
jimmi
BVaudio píše :Poistky som menil veľakrát, používam od viacerých výrobcov a vždy to meria a hrá rovnako.. "Prieser!!!" Bude to určite tými káblami, akustikou a simulovaním :lol: ...
BVaudio píše :Poistky som menil veľakrát.

jimmi sa pýta: Aj tie za 50€ ? Su aj drahšie 70-80€/ks . :crazy: :clap:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Vlado222 »

BVaudio píše: jimmi
Poistky som menil veľakrát, používam od viacerých výrobcov a vždy to meria a hrá rovnako.. "Prieser!!!" Bude to určite tými káblami, akustikou a simulovaním :lol: ...
Pan Bunta, keď som išiel na High End Slovakia 2014, tak som sa po ceste u Vás zastavil na posluch. Bol som tam s dvomi kamarátmi.
Pustil Ste tam Rogera Watersa a povedal Ste že to budú určite púšťať aj na výstave. Povedal som si dobre. Túto skladbu mám doma napočúvanú tak si ju rád vypočujem na MAXOCH cez ktoré Ste mi ju pustil.Konkrétne Ste mi pustil úsek skladby kde kone ťahajú nejaké sane , či koč a znejú pri tom roľničky. U mňa doma tá časť znie tak, že vľavo zo zadu sa priblížujú smerom k ľavému repráku tie kone prejdú okolo neho a za dupotu kopýt a cinkania roľničiek postupne prechádzajú k pravému repráku, prejdú okolo neho , pokračujú smerom doprava zo dva metre a potom postupne zatáčajú do ľava a postupne odchádzajú v pravo vzadu do neznáma za tým pravým reprákom. Na tejto skladbe je pekne vidno či sa vedia repráky stratiť a či hrá len hudba a či a ako dokážu zahrať predozadný a ľavopravý priestor.
U Vás na Vašom železe a na Vašich MAX-och Kone prišli k ľavému repráku ale nie zo zadu zľava spoza neho ale sa len postupne k nemu približovali neurčito z ľava niekde zozadu , neprešli okolo neho, ale cezeň, pokračovali smerom k pravému, ale len niekde doprava, nie okolo neho ale cezeň, a nezatočili znovaa do ľava a nepokračovali vpravo mimo reprákov do zadu za pravý reprák, ale len niekde neurčito vpravo do zadu.
Toto je moja osobná skúsenosť s Vašim audiom vo Vašej posluchovke.
Možno sa niekomu mohutný zvuk vašich MAX-ov páči, ale ja mám radšej vernosť. Píšete aké dôležité sú merania ale Vaše audio ma o tom že by ste robil nejaké extra dobré hi-fi nepresvedčilo.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od palipol »

Kašlite na to, už sa len navzájom fackujete a ide len o to, kto vydrží stáť dlhšie. Obecenstvo už spí, tak je čas odobrať sa do šatne a položiť si otázku aký to malo zmysel... :roll:
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

vlado222
Posudzovať vernosť umelo vytvoreného priestoru (v nahrávke) na rozličných aparatúrach v rôznych priestoroch, či idú kone okolo reproduktora alebo rovno cez reproduktor , (akustika) je dosť naivné. Ak by si postavil svoju aparatúru u nás, alebo ja Maxy u teba, bolo by všetko inak..A to čo som povedal, že budú určite púšťať aj na výstave bol Chris Jones-No Sanctuary here, pamäť mám dobrú, Waters bol potom..
jimmi
jimmi sa pýta: Aj tie za 50€ ? Su aj drahšie 70-80€/ks
Najlepšia poistka je žiadna, skrat, obídenie poistky, čo som takisto skúšal, meral, počúval... A stále sa nič nezmení. 50-100€ viem minúť aj príjemnejšie..
davidsound

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od davidsound »

Vlado 222
Ty koně hraji na každém aparátu jinak. A pokud hodnotiš zobrazení prostoru nahrávky podle toho odkud ti vyběhl grošák tak to si celkem vedle.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Federmann »

Vlado222 píše: U mňa doma tá časť znie tak, že vľavo zo zadu sa priblížujú smerom k ľavému repráku tie kone prejdú okolo neho a za dupotu kopýt a cinkania roľničiek postupne prechádzajú k pravému repráku, prejdú okolo neho , pokračujú smerom doprava zo dva metre a potom postupne zatáčajú do ľava a postupne odchádzajú v pravo vzadu do neznáma za tým pravým reprákom. Na tejto skladbe je pekne vidno či sa vedia repráky stratiť a či hrá len hudba a či a ako dokážu zahrať predozadný a ľavopravý priestor.


U Vás na Vašom železe a na Vašich MAX-och Kone prišli k ľavému repráku ale nie zo zadu zľava spoza neho ale sa len postupne k nemu približovali neurčito z ľava niekde zozadu , neprešli okolo neho, ale cezeň, pokračovali smerom k pravému, ale len niekde doprava, nie okolo neho ale cezeň, a nezatočili znovaa do ľava a nepokračovali vpravo mimo reprákov do zadu za pravý reprák, ale len niekde neurčito vpravo do zadu.
Toto je moja osobná skúsenosť s Vašim audiom vo Vašej posluchovke.
Krásně popsané poslechové rozdíly, bylo by zajímavé, jak by dopadlo měření ...
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Federmann »

davidsound píše:Vlado 222
Ty koně hraji na každém aparátu jinak. A pokud hodnotiš zobrazení prostoru nahrávky podle toho odkud ti vyběhl grošák tak to si celkem vedle.
Co jiného pak určuje prostor? Koně v nahrávce běhají pořád stejně, otázkou je proč tomu tak není při poslechu, když to měření zesilovačů nepostihne.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Tinariwen »

Komar píše:Tu je slepy test lowcost vs. highcost: http://matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm :thumbup:

Už len vodné fajky im chýbajú :lol:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
BVaudio

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od BVaudio »

Co jiného pak určuje prostor?
Akustika priestoru, odrazy, to rozhoduje na 95%.. Postavte tie boxy von,do priestoru bez odrazov, presne rovnako ďaleko, aj poslucháča do toho istého bodu..
Odpovědět