Cambridge Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dr.fish »

lubin píše: 19 úno 2020 21:31 Edge monobloky budou jistě mimořádně dobré. CXUHD mám doma, zatím spolykal všechny formáty co dostal a na modul převodníku v řadě 851 (2x ad1955) nedám dopustit, tedy za nabízenou cenu.
Toto tvrzení musím chtě nechtě doplnit. S formáty .AVI má CXUHD v řadě případů problém. Při přehrávání z externího HDD často vyhodilo hlášku "nepodporovaný formát". Staré CXU i Oppo 105D tyto soubory bez problémů spouští.

jirie: kup si playery do zásoby! :mrgreen:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od lubin »

dr.fish píše: 19 úno 2020 22:31
lubin píše: 19 úno 2020 21:31 Edge monobloky budou jistě mimořádně dobré. CXUHD mám doma, zatím spolykal všechny formáty co dostal a na modul převodníku v řadě 851 (2x ad1955) nedám dopustit, tedy za nabízenou cenu.
Toto tvrzení musím chtě nechtě doplnit. S formáty .AVI má CXUHD v řadě případů problém. Při přehrávání z externího HDD často vyhodilo hlášku "nepodporovaný formát". Staré CXU i Oppo 105D tyto soubory bez problémů spouští.

jirie: kup si playery do zásoby! :mrgreen:
Hmmm.. mě se to nestalo, ale je možné, že mám štěstí "na formáty" :-), zrovna u filmů, kdy někdy na TV nešel zvuk, ale obraz ano, CXUHD přehrálo vše. Tedy sosal jsem myslím vždy z USB, ale to by mohlo být jedno z čeho...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

fox píše: 19 úno 2020 21:55
jirie píše: 19 úno 2020 11:44
Libor Šulc-TYKON píše: 19 úno 2020 10:54 Souhlasím, že černá bude některým lidem chybět.
Zrušili je, poněvadž je není s čím párovat, CXUHD, podobně jako OPPO a spol. přišly o dvorního dodavatele serva a transportu.
I relativně velká značka, se dnes neobejde bez dlobálních platforem.
Takže za chvílí mužeme svými Blu rayi naplnit kontejnery na plastový odpad.
Skvělé :evil:
Jirko, kulatý digitál skončil. Kup si pořádný gramofon, ten přežije vše. 🙂
Je to asi fakt, ale další výměnu nosičů a HW už bych nedal jak finančně, tak i duševně :sad: :sad: :sad:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

dr.fish píše: 19 úno 2020 22:31 jirie: kup si playery do zásoby! :mrgreen:
Ano. Vážně o tom už od léta uvažuji. Může se ovšem stát, že než našetřím budou i ty co se ještě dají koupi prodané :evil:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od fox »

Stačí koupit lasery a jednu mechaniku do zásoby. Pokud se přístroj pokazí, lze ho opravit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jirie »

fox píše: 20 úno 2020 12:36 Stačí koupit lasery a jednu mechaniku do zásoby. Pokud se přístroj pokazí, lze ho opravit.
Na svůj multi jsem doslova vysomroval novou mechaniku přímo u výrobce, ale pro takové to pokoukání a poslech pro všední den opravdu chci pořídit ještě něco "na lítačku" :angel:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dr.fish »

Zkus schrastit CXU. Je levné, umí všecko a dá se případně v Casea i vytunit (a opravit).
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
jcaesar
Příspěvky: 15
Registrován: 10 říj 2016 09:28

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jcaesar »

Zdravím, nemáte někdo zkušenost se síťovým přehrávačem CA AZUR 851N?
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Arim »

jcaesar píše: 01 bře 2020 20:00 Zdravím, nemáte někdo zkušenost se síťovým přehrávačem CA AZUR 851N?
Ano, co by te zajimalo?
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
jcaesar
Příspěvky: 15
Registrován: 10 říj 2016 09:28

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jcaesar »

Tyto máš doma? Zajímá mne jak to hraje jako DAC převodník. Zda umí přehrávat USB HDD disky velikosti 2TB. Jaké služby umí streamovat?
Arim
Příspěvky: 34
Registrován: 27 úno 2020 15:57

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Arim »

Poslal jsem ti SZ.
Jezevčík Thomson + Ceraball :ympeace:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 931
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Má někdo zkušenosti ze streamerem CXN v2?
Zajímá mne především uživatelský komfort - jestli vám něco nevadí v obsluze, ovládání apod...
Uvažuji o něm a stěžejní pro mne bude přehrávání hi-res souborů ze Synology NAS. Jde mi tedy o to, aby aplikace na iOS byla pohodlná a funkční, abych si mohl jednoduše vybírat dle tagů (alba, interpreti) a jestli je pohodlné i hledání internetových rádií či spolupráce s TuneIn.
Díky
J@nik

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od J@nik »

Vsimol som si, ze pouzivas aj fyzicke media SACD, CD.. Pre teba by bolo lepsie riesenie Oppo 105D je to all in one. Zvukovo to bude podla mna na podobnej urovni ako ten CA streamer. Ale! Casea pan Vrana robi upgrade 105D a dostanes z toho stroj na vysokej urovni mozno aj konecne riesenie. Cez amazon.de sa daju kupit aj nove kusy za 400eur len treba to kontrolovat (stale sa to tam meni). Upgrade u pana Vranu stoji cca 500e... Oppo ma velmi dobru appku na iOS. Mozno sa vyjadria aj clenovia co maju tento stroj doma.
Tu jeden predava uz s upgradom podla mna je to lepsia kupa ako CA streamer: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... p-105d-eu/
J@nik

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od J@nik »

* sry vsimol som si, ze uz dost stary inzerat neviem ci to bude aktualne.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 931
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Díky za tip!
Říkal jsem si, že na ten NAD už nebudu sahat a vydrží mi, dokud budou ještě kotoučky v kursu.
To Oppo nevypadá špatně, ale je to skoro 2x tolik jako ten CXN a kdoví, za kolik by se mi podařilo prodat tu T585...

Umí to Oppo dekódovat HDCD? Mám jich celkem dost... má to někdo reálně vyzkoušené? Na netu jsem našel protichůdné názory.
A umí to přímo samo hrát internetová rádia?
Umí posílat na analogový stereo výstup automaticky mixed-stereo, pokud je SACD/DVD-Audio pouze multikanál (NAD to umí)?
A umí si vzít zvuk z HDMI In a celý HDMI signál poslat na HDMI Out? Že bych Apple TV 4k zapojil do HDMI In a pak propojil TV do HDMI Out...

Díky!
J@nik

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od J@nik »

Terahera ma 105D napis mu. CA CXN v2 stoji 1000e. Ako som spominal vyssie na amazone maju niekedy za 400e nove kusy a posielaju aj do Ciech na Slovensko. Treba trocha pockat a pohladat. Podla mna sa to vyplati.
rotr
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2014 09:03

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od rotr »

Tak za 400e bych CXN V2 rad někde objevil
HonzaE
Příspěvky: 418
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od HonzaE »

dvader píše: 14 kvě 2020 09:10 Díky za tip!
Říkal jsem si, že na ten NAD už nebudu sahat a vydrží mi, dokud budou ještě kotoučky v kursu.
To Oppo nevypadá špatně, ale je to skoro 2x tolik jako ten CXN a kdoví, za kolik by se mi podařilo prodat tu T585...

Umí to Oppo dekódovat HDCD? Mám jich celkem dost... má to někdo reálně vyzkoušené? Na netu jsem našel protichůdné názory.
A umí to přímo samo hrát internetová rádia?
Umí posílat na analogový stereo výstup automaticky mixed-stereo, pokud je SACD/DVD-Audio pouze multikanál (NAD to umí)?
A umí si vzít zvuk z HDMI In a celý HDMI signál poslat na HDMI Out? Že bych Apple TV 4k zapojil do HDMI In a pak propojil TV do HDMI Out...

Díky!
Ahoj. Škoda, že jsem si nevšiml tohoto dotazu, když jsem se u tebe stavoval pro Soundcare, mohli jsme prodiskutovat.
Mám Oppo 105D v úpravě Casea MkI (je už i MKII).
HDCD - ano umí
internetová rádia - ne
mixed stereo z multi - ano
HDMI In - HDMI Out - ano
co se týče fyzických nosičů SACD, DVD Audio, CD... přehraje cokoliv.
Kdybys chtěl ještě něco vědět, klidně napiš. Oppo mám právě rok, za cenu nižší než byla ta v tom starém inzerátu.

Klasický streamer to není, jestli to chápu správně lze využívat jen co je přednastavené.
(Tady mě berte s rezervou moje "streamování" bylo jen s Oppo, jiné neznám)
Teď je problém s Tidal, ale mělo by to být vyřešeno přes jinou apku.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 931
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

HonzaE: díky za odpověď a snahu pomoci!

Nakonec pořizuji to CXN a s Casea jsem domluven na renovaci toho NADu T585. Pan Vrána byl velmi ochotný, celou věc jsme prodiskutovali a tohle řešení má pro mne největší smysl.
Odpovědět