Primare

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Kutil191
Příspěvky: 80
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Primare

Příspěvek od Kutil191 »

Primare I 25 Prisma

Má někdo zkušenost tímto zesilovačem? Než vyrazím do studia na poslech můžete mě poskytnout poznatky. Díky.
Vím že nic nevím.
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: Primare

Příspěvek od Loophazz »

Mám tento zesilovač od 04/2020. Neměl jsem možnost porovnání s cenově podobnými déčky (dříve NAD D3020), ani s přístroji ve třídě AB. Vybral jsem si ho, protože je pro mne důležitý mne uživatelský komfort, ovládání z mobilu, možnost snadného streamování, aby vše prostě fungovalo tak nějak inteligentně a samo. Využívám jen integrovaný streamer (NAS, občas Spotify) a jako druhý vstup zvuk z TV přes TOSLINK s funkcí Autosense pro automatické přepínání - to funguje výborně. Naposloucháno mám s Xavian Primissima a Wharfedale Linton.

Se zvukem jsem velmi spokojený. Proti původnímu NAD D3020 je celková kontrola, pevnost, rozlišení úplně někde jinde. Piano je jednoduše fantastické, se ve všech nahrávkách jakoby rozsvítilo. Primissimy ani Lintony ale nejsou ještě asi bedny, které by odhalily plný potenciál I25.

Nyní k tomu, co se v recenzích ani při krátkém poslechu ve studiu neodhalí. Firmware byl od začátku trochu problematický. Nefungoval mi korektně gapless playback z NASu přes UPnP, zápolil jsem s jednoduchým ovládáním hlasitosti přes mobil (Android). Dokázal jsem zesilovač dokonce opakovaně shodit s nutností tvrdého restartu. Ke cti výrobce a distributora chyba nahlášena a snad i opravena. Velký posun přišel teď na začátku prosincem s novým firmwarem 2.05 a novou verzi aplikace. Od té chvíle je za mě celek už jakžtakž použitelný, gapless funguje, firmware je stabilní. Nicméně ještě předtím mi to nedalo a zprovoznil jsem si z monitoringu síťového provozu vlastní alternativní způsob přepínání vstupů a změny hlasitosti přes mobil. V tomto ohledu mohu poskytnout cenné rady. Řešení mám funkční pro Android - v mnoha ohledech je stále lepší a rychlejší než přes originální Prisma aplikaci. Na druhou stranu nevím, jestli by u mne obstálo nějaké řešení od konkurence - určitě mají také svoje mouchy.

Co mi vadí:
- Nepamatuje si poslední použitou úroveň hlasitosti (možnost nastavení jen pevné hodnoty při startu + mute hodnota)
- Aplikace od výrobce na Android není vhodná pro denní používání (UPnP Streaming, Volume control), využívám a mohu doporučit tuto: https://play.google.com/store/apps/deta ... p.upnpcast
- Spotify Connect - nepoužitelné ovládání hlasitosti s Android aplikací (příliš velký skok za použití tlačítek)
- Nemá podporu funkce ReplayGain

Nechtěl bych, aby moje povídání vyznělo nějak negativně. Shrnul jsem spíš objevená negativa a možná úskalí, poslech si užívám a dokážu si představit, že u mě zesilovač pár let do dalšího upgradu sestavy vydrží. Určitě bych teď zvážil k porovnání za podobné peníze i kombinaci NAD C658 + NAD C298 s BlueOS a Purifi koncáky.
Kutil191
Příspěvky: 80
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Re: Primare

Příspěvek od Kutil191 »

Dík za zajímavé informace a poznatky. Ještě uvidíme pro jaký zesilovač se rozhodnu. Prodává se teď za 70 000 Kč !
Vím že nic nevím.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

Já mám doma sice jen ten sedmikanál Primare, ale taky je to digitál Primare. Krmím s ním v biampu zadní efekty. Zkoušel jsem ho svého času na 804D2 taky v biampu, na to ale fakt tento zesilovač nestačil. Dalo se čekat. Takže bych asi dával pozor na hladové bedny, které by pak nemohly ukázat svůj potenciál. Jinak dobré info, docela jsem byl zvědavý co ta Prisma umí. Zajímalo by mne, jak se jim to prodává, tento segment hifi mne míjí...jsem plackař... :smile:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: Primare

Příspěvek od Loophazz »

Já ho za ceníkovou cenu také nekupoval - jen sleva byla 2x větší než celý můj původní NAD :-).

Hodně záleží na potřebách a využití. Je to all-in-one přístroj do obýváku. Zaznamenané potíže souvisí s "chytrými" funkcemi, které při hraní z fyzických nosičů a IR dálkáčem prostě nemohou nastat. Mít dedikovanou poslechovku jen na Hi-Fi, také bych pravděpodobně hledal jiným směrem.

V blízké době by měla pro všechna Prisma zařízení dorazit Roon podpora (nevím, zda to může být nějaký přínos). Zatím mi přijde, že výrobci se snaží o to nalepit si na krabici co nejvíc log streamovacích služeb a protokolů a někomu se to prostě daří lépe a někomu hůře.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

V primare se budou dít věci. Osmikanálový koncák s možností můstkového zapojení. Dále pak AV procesor SP35. 16 kanálů!
No přečtěte si sami... :thumbup:
https://primare.net/faq-item/what-plans ... -products/
A já myslel, že s kinem definitivně skončili...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Lilian
Příspěvky: 28
Registrován: 21 pro 2012 18:43
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Primare

Příspěvek od Lilian »

Ahojte,

Dlhu dobu zvazujem koncak A34.2. viete niekto porovnat trebarz so starsimi A30.2.

Dakujem,
BRYSTON Speakers - A2, Amini, AC1 mini
AV preamp - Bryston SP2
SW- AudioPhysic MINOS, REL S2
Power amp. (BV PA300sse)
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

Tak je to digitál. Já mám taky digitál, sedmikanál. Zkoušel jsem jím napojit BW 804D2 v biampu a myslím tedy, že na to naprosto nestačil. Poctivý zesík v můstku si s nimi poradí lépe. Možná tedy nenáročné bedny ano. Možná bych počkal na ten osmikanál, promůstkoval ho 4 kanály na obě hlavní, 2 na centr a 2 na oba zadní. To by mohlo být dobré.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

SP35 Prisma processor preamplifier

16 channel fully balanced preamplifier
Dolby Atmos and DTS X
4k UHD HDR switching
Dirac Live DSP capabilities
eARC
Prisma network player technology
MSRP TBD (estimated €6000)
Launch date TBD (estimated fourth quarter 2021)

Primare tedy odpověděl na požadavky trhu, zařadil do svého SP35 vlastnosti Prismy, takže to bude plnohodnotný streamer a síťový přehrávač (doufejme, že vychytají aplikaci atd.)
Mají tam Dirac, jelikož korekce místnosti prostě frčí, bez toho se to dneska neprodá
podpora UHD samozřejmostí
16 kanálů předpokládá pořídit minimálně dva koncáky A35.8

A35.8 multi-channel amplifier

8 channels, 150 watts per channel (all channels driven)
XLR and RCA inputs
Each pair of channels is bridgeable to mono
MSRP TBD (estimated €4000)
Launch date TBD (estimated second quarter 2021)
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: Primare

Příspěvek od Jurajc »

Ahoj všetkým, chcem len zareagovať na túto vetu, ktorá je vyššie: ".....Co mi vadí:
- Nepamatuje si poslední použitou úroveň hlasitosti (možnost nastavení jen pevné hodnoty při startu + mute hodnota)..."
Ja som sa práve pre túto funkciu rozhodoval medzi Hegel-om a už mojím vlastným Primare i35 :angel: bez toho zosík nechcem.....
..jednoducho každému niečo iné..
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Primare

Příspěvek od Frogyman »

A mne to přijde právě jako dokonalá vychytávka a nechtěl bych nic, co bude hrát od startu ve stejné hlasitosti jako "minulé".

Nebo tobě hrají všechny zdroje a všechny nosiče stejně nahlas?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Loophazz
Příspěvky: 10
Registrován: 23 led 2021 21:56

Re: Primare

Příspěvek od Loophazz »

No já jsem na pamatování prostě zvyklý ze starších přístrojů, je to koneckonců i přirozené chování analogových potenciometrů. Hlasitost při spuštění tak nějak lépe odpovídá dennímu rytmu. Ráno to nezačne hned řvát, protože si pamatuje, jak bylo večer vypnuto. Prakticky mi asi nejvíc vadí, když usednu k večernímu poslechu a přehrávání se spustí s denní hlasitostí.

Hlasitost různých zdrojů se u Primare dá kompenzovat nezávislým gainem pro každý vstup. Kdyby měl Prisma streamer podporu ReplayGainu, tak by i všechny nahrávky hrály téměř stejně hlasitě. Ještě jednou škoda.

Ideálně by měl výrobce dát uživateli vybrat. Nicméně u mého Primare to funguje tak, že se hodnota Startup Volume nastaví/vyresetuje už při přechodu do režimu Standby. Není-li v Eco režimu, lze i během "spánku" s hlasitostí hýbat. Nic mi tedy nebrání přes nějaký plánovač přímo TCP příkazy nastavit Startup Volume třeba pro každou hodinu jinak (to je totiž asi nejblíže tomu, co bych chtěl). Zatím mě to ale netrápí tak, abych šel a udělal to :-).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Primare

Příspěvek od Frogyman »

Nemyslím je rozdílnost hlasitost vstupů, ale i rozdílnou hlasitost nahrávek. Mám CD, která hraji třeba na 30 a pak dám jiné CD a to dávám na 50. A u vinyl je ten rozdíl ještě větší.
BTW - z Audio Research bys byl nejspíš úplně na prášky. Ten se spustí nejen v mute režimu, ale i s hlasitostí na 0. A dokonce když přepínám např. mezi phono vstupy, tak se to automaticky zamutuje. A jsem tomu rád. Myslím, že to přináší více výhod, než nějakou nevýhodu. Ale holt to máme každý jinak
:-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

Mám nastaveno po spuštění na 10 a nemůžu si vynachválit. Zkoušel jsem u SP33 i poslední nastavenou hlasitost, ale denní režim není noc a to mne dost mátlo. Ráno mi to začlo řvát v hlasitosti ze včerejška, tak jsem to zrušil a nastavil na těch 10.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Re: Primare

Příspěvek od Jurajc »

Na staršom zosíku som práveže večer usínal pri sledovaní filmov na hlasitosti cca 30+, skoro ráno si púšťam stream Vlna alebo Rockova republica na 8!! 30 by bol už riadny nárez... Start volume je super vec!!
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 334
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Primare

Příspěvek od dr.fish »

No to je fakt. U filmů je ten rozdíl krutý...film koukám na 42 a hudbu 20-30 dle stáří CD (DR). Tam by mne to ráno slušně zvedlo z postele....
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Kutil191
Příspěvky: 80
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Re: Primare

Příspěvek od Kutil191 »

Zesilovač Primare I25 Prisma propojení s CD přehrávačem Primare DD 35
Použít optiku nebo koax?
Dík za odpovědi k dotazu.
Vím že nic nevím.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Primare

Příspěvek od terahera »

Koax :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 933
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Primare

Příspěvek od dvader »

Co mě přijde jako divné je, že se audio firmy nedohodly na aktualizaci standardu S/PDIF na optickém rozhraní - často nazývané TOSLINK.
Přes koax (RCA) je možné přenášet data víceméně bez omezení (zde aktualizace standardu probíhají), ale přes optiku má většina výrobců limit max. na 24/96...
Přitom optika eliminuje elmag. rušení či proudové smyčky. V IT jede vše na optice na rychlostech násobně vyšších, než je audio - technicky to tedy není problém...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Primare

Příspěvek od Frogyman »

Anebo jet v analogu přes RCA. U mých PRIMARE je dekódování přímo v přehrávači lepší, než následně v zesilovači. Určitě to porovnej!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
accup
Příspěvky: 27
Registrován: 29 lis 2011 16:31

Re: Primare

Příspěvek od accup »

DD 35 je transport........
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Primare

Příspěvek od Frogyman »

Aha, nestudoval jsem, jen vycházel z informace CD přehrávač, jak jest psáno v dotazu... Tak pak koax 😇👍
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět