Cambridge Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Koncem února by měl být i u nás v prodeji nástupce sluchátkového DacMagic Plus:
https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/p ... magic-200m

Oproti předchůdci přidává především podporu DSD...
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

Nemá někdo zkušenost s integráčem Edge A? Zvažuji náhradu za Azur 851A. Jak to půjde dohromady s Azur 851C a Repro Canton Reference 7DC.... Díky
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dr.fish »

Je otázkou, zda by se tuningem 851A v Casea nevyrobil zesilovač lepší nebo stejné kvality. Osobně jsem uvažoval o Edge monoblocích. Pak jsem zjistil, že mají malý výkon a vytunil raději 851W. Mnohem levnější zásah a plná spokojenost. Za pokus to určitě stojí.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

Díky za nápad. Pravdou ale je, že 851A si chci nechat do pracovny pro svůj "B-čkový" systém. A protože jsem se zvukem spokojený, tak se asi do úprav vrhat nebudu. Spíš budu muset sehnat někoho, kdo mi v Praze Edge půjčí domů. Bez poslechu doma to myslím nemá smysl.
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Nové all-in-one stroje:
https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/products/evo

Tedy asi nic pro nás...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Zesilovač uvnitř je na bázi téhle opičárny:
https://www.hypex.nl/p/technology/ncore
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

JJ navíc za 3000,- USD... :-?
Ale vypadá to pěkně, o tom žádná :thumbup:
Zvukově je to prý pod CX řadou
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Nechci moc špekulovat, bo je to zrádné, ale tipnu si, že kombinace CXN+CXA bude hrát líp...
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

Ano, zatím ve dvou videích to recenzenti takhle naznačovali.
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Jaká asi bude cílová skupina?
All-in-one řešení je populární pro relativně velkou skupinu lidí - zapojíš a nic neřešíš...
Ale tihle lidé si k tomu asi nebudou připojovat gramo, počítač přes USB či využívat hires formáty. A kdo jde na hires formáty a nemá gramo jen jako doplněk, že mu zbyly z historie nějaké desky, tak ten si tohle nekoupí...
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Urbino »

Dneska jsem se byl podívat na Cambridge Audio Evo 150. V reálu velmi pěkné zařízení, ve stejném designu by se mi líbil moc streamer. Chvíli jsem to i poslouchal s repro AE a musím říci, že to hrálo dost zajímavě. Hezký stroj. Moc hezký.
cambridge_audio_evo_blue_wood.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od motýl »

Chápu, že Cambridge Audio CXA 35 je pro vás podložka pod nohy. Krásná krabička, hezky uvnitř udělané. Ovšem použité součástky ukazují na jednoduchý, amatérsky zvládnutelný zesik. Dvakrát jsem měl tu čest-poprvé s fake čína, podruhé snad original konce. Poslechový zázrak se nedostavil, na rozdíl od recenze : Úderný, přesný zvuk, expresivní střední pásmo. Zřejmě někde berou součástky v 1A+ kvalitě, nevím.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Motýle, slyšel jsi komentovaný stroj hrát?
Dieter Burmester
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od motýl »

motýl píše: 15 dub 2021 13:30 Chápu, že Cambridge Audio AXA 35 je pro vás podložka pod nohy. Krásná krabička, hezky uvnitř udělané. Ovšem použité součástky ukazují na jednoduchý, amatérsky zvládnutelný zesik. Dvakrát jsem měl tu čest-poprvé s fake čína, podruhé snad original konce. Poslechový zázrak se nedostavil, na rozdíl od recenze : Úderný, přesný zvuk, expresivní střední pásmo. Zřejmě někde berou součástky v 1A+ kvalitě, nevím.
Pardon. AXA 35. Opraveno.
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

@Urbino
Co to znamená "moc zajímavý"? Tys to slyšel, tak můžeš posoudit - ta cena 150tky mi přijde hodně vysoko...nebo ne?
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Stálo by za to, aby někdo (nějaké studio/prodejce) udělal porovnání s CXN+CXA81 vs. Evo75/150...
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Urbino »

Looker1 píše: 16 dub 2021 14:48 @Urbino
Co to znamená "moc zajímavý"? Tys to slyšel, tak můžeš posoudit - ta cena 150tky mi přijde hodně vysoko...nebo ne?
Prostě, když jsem to poslouchal, tak se to dobře poslouchalo. Vždy doporučím, ať si každý poslechne sám a sám si udělá úsudek. Cenu neumím posoudit, zda je to drahé s ohledem na čem hraji doma.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

Tak konečně recenze u p. Březiny na EVO 150 :thumbup:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od blesk666 »

Da sa to ohodnotit strucne: Pekne riesenie....Alebo trochu obsirnejsie - pouzitie zosilnovacieho modulu Hypex NC252MP by som v takto vysoko integrovanom zariadeni videl skor ako plus, ma vyborne objektivne (merane) parametre https://www.hypex.nl/documenten/download/908
a aj podla recenzii sa mi ro pozdava. Keby som o tomto zariadeni vedel skor, tak by som ho kolegovi odporucil, ktory nedavno kupoval hifi v podobnej cenovej kategorii, ale delene komponenty a trufnem si povedat, ze toto bude mozno aj lepsie. Nevyhodu tychto all in one vidim v relativne kratkom zivotnom cykle, kde ak vyrobca skonci softwerovu podporu (obvykle velmi skoro po ukonceni predaja modelu a jeho nahradenia novym). Taktiez jeho servisovatelnost je zlozitejsia ako pri delenych pristrojoch s mensou mierou integracie. Zabere to vsak malo miesta, bude to pekne vyzerat prakticky v akomkolvek interieri a moznosti pripojenia su fakt siroke. Za mna teda - vskutku pekne zariadenie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Zajímavé je, že v recenzi autor zmiňuje, že k porovnání sloužila i sestava se zesilovačem CXA81, ale že by napsal výsledky toho porovnání - to ne!!!
Proč asi? :shh:

Kombinace CXA81+CXNv2 teď stojí 33+30=63k a bude to hrát mnohem lépe, než tohle za 70k...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od dvader »

Nehledě k tomu, že kombinace CXN+AZur851A je jen o 4k dražší...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od PavelDosko »

dvader píše: 05 kvě 2021 10:11 Zajímavé je, že v recenzi autor zmiňuje, že k porovnání sloužila i sestava se zesilovačem CXA81, ale že by napsal výsledky toho porovnání - to ne!!!
Proč asi? :shh:

Kombinace CXA81+CXNv2 teď stojí 33+30=63k a bude to hrát mnohem lépe, než tohle za 70k...
nebo
https://www.excelia-hifi.cz/cambridge-a ... n/1290.php ... 55
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od blesk666 »

berte to ze to nie je produkt pre vsetkych, je to kategoria “lifestyle” a zaroven “all in one” ma to svoje miesto na trhu pre ludi ktori preferuju tieto dva atributy nad absolutne porovnanie s “full” systemami alebo proste ako druhy system do kancelarie, spalne...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Looker1
Příspěvky: 32
Registrován: 25 črc 2020 13:34

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Looker1 »

S CXA81 to p. Březina porovnává - je to uvedeno u článku dole v diskuzi. :thumbup:
Moon 390, Moon 860A, Canton Reference 3K, Roth Silver Gate XLR, Audioquest Rocket 44, Audioquest Carbon USB
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od jaro.vr »

blesk666
porovnával som all in one systém (Moon Neo Ace)s full systémom (Rotel, Primare....) o dosť drahším a mne vyšlo lepšie all in one !!!
Odpadá ďalšia investícia do káblov, ktoré aj tak....! Záleží však na tom čo porovnávaš. HIFI do spálne ??? :crazy: A prečo by myl byť all in one
až druhý. Ja mám 2 systémy a all in one mám ako j e d n i č k u.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Vážení přátelé,

vydali jsme nové produktové video k univerzálnímu systému Cambridge Audio EVO 150.

Více zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Xi6wJPPKGVw&t=12s
raskod
Příspěvky: 129
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: Cambridge Audio

Příspěvek od raskod »

dvader píše: 05 kvě 2021 10:11 Kombinace CXA81+CXNv2 teď stojí 33+30=63k a bude to hrát mnohem lépe, než tohle za 70k...
Mal som a nemôžem povedať že to hralo lepšie ako EVO
Odpovědět