AURALiC

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

AURALiC

Příspěvek od Mark Levinson »

V posledním týdnu jsem měl možnost být testu několika modelů streamerů značky Auralic. Testovali jsme jak u kolegů, tak i mne. Ostatně ještě mám doma jeden model a stále poslouchám a nestačím se divit kam se streamování posunulo, mám na mysli kvalitou zvuku. Konkrétně se jedná o modely Altair G1, Vega G2.1 a Sirius G2.1. Zkoušeli jsme porovnávat zvuk nejen mezi sebou, ale i s jinými zdroji jako SACD či HiRes nahrávkami na HDD/SSD. Napojení na WiFi nebo LAN a to běžným kabelem CAT7, tak i kvalitním kabelem Furutech.
Není jednoduché to teď shrnout, protože stále ještě poslouchám jeden model doma, ale jsem velmi mile překvapen jak kvalitní reprodukce z toho lze dosáhnout. Má dosavadní zkušenost byla vůči tomuto způsobu přehrání hudby spíše skeptická i když jsem už slyšel velmi drahé systémy, které už byly zvukově slušné, ale cena byla neakceptovatelná. Tyto přístroje Auralic spadají do kategorie "zaplatitelné" i když kombinace Vega+Sirius už je trochu dražší, ale samotná Vega nebo Altair jsou za "rozumné" peníze.
Asi bude lepší založit samostatné vlákna pro jednotlivé přístroje a tam je probrat, protože každý model má jiné zaměření a vlastnosti.
.
2021-06-04 16.05.55.jpg
2021-06-04 16.41.21.jpg
2021-06-04 18.02.59.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Auralic

Příspěvek od PavelDosko »

Aries G2.1 se tam neprimotal ?
neni placka, neni highend
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic

Příspěvek od vitek »

Aries je v podstatě Vega, jen nemá převodník a my jsme potřebovali a chtěli srovnat i převodníky.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Auralic

Příspěvek od PavelDosko »

Vega je DAC se stream funkci, jiste. Auralic je streamer co nema se streamerem ve Vega nic moc spolecneho.
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Auralic

Příspěvek od efičák »

Už se nevyrábí Auralic Aries Mini.
Není snadné pro mě nastavit všechno to ovládání přes ipad. Pomohli kámoši s technickým darem a zprovoznili.
A jestli byly výhrady s původním spínaným zdrojem, pomocí iFi iPower X 15V se poučka HiFi o zlepšení zvuku o malinko za hodně peněz mění a pro mou cenovou třídu a rozlišení je to nedostižný zdroj s přístupem na stream z iTunes a Tidal Master, plus co mám na disku a USB.

Kdo chce víc, dokoupí lepší DAC a slyšel sem i DAC s procesorem na úpravu zvuku jako předzesilovač před mým koncákem. Vynikající.
Abych dorovnal analog k digitálu v kvalitě basů a dynamiky digitálu, stálo by to hodně. Veškerá elektronická hudba má podle mě převahu v tom, že se nemusí nahrávat mono kvůli přebuzení přenosky drážkou.

Analog je kult a kdo má talent sladit sestavu, dosáhne kvality i za nepřemrštěné peníze.
Poslední digital pokročil v možnosti vybrat zvuk s chtěnou barvou a navíc s možností úpravy zvuku na své ucho a pokoj.
O skvělé hudbě na špatných nahrávkách ani nemluvím. Nač je mi nejvyšší Highend, když to zahraje jen audiofilské drnkací blbiny.
:idea:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Auralic

Příspěvek od PavelDosko »

Ahoj, myslel jsem Auralic Aries G2.1
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Auralic

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše: 08 čer 2021 16:16 Veškerá elektronická hudba má podle mě převahu v tom, že se nemusí nahrávat mono kvůli přebuzení přenosky drážkou.
Muzes to nejak dovysvetlit? Protoze mne ta veta nedava smysl :-?
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic

Příspěvek od vitek »

Tak bohužel nerad, ale zítra vracím Vegu G2.1 a Sirius G2.1. Zatím ve zkratce - dynamika, prostor a "analogovost"... fakt hodně dobré.

IMG_0824.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Auralic

Příspěvek od Mark Levinson »

U mne zatím zůstal na poslech Auralic Altair G1, který se mi jak zvukem, tak i vybaveností zdá velmi sympatický. Zkoušel jsem různá propojení a porovnání zvuku se svým playerem. Dnes jsem se dozvěděl, že bude možné i přímé porovnání Altair G1 s novinkou Altair G2.1, což bude velmi zajímavé.
.
2021-06-06 11.44.12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: AURALiC

Příspěvek od Urbino »

Tak jsem taky měl možnost se seznámit se a vyzkoušet si výrobky Auralic (Altair G2.1, Aries G1).
Auralic Altair G2.1 - zvuk výborný ( za mým Meitnerem, lehce zaostával). Aplikace pro ovládání streamování z Tidalu, z disku, pracovala super. Pro majitele koncového zesilovače (a nejen je) doporučuji se o tento přístroj zajímat pokud hledají zařízení 3v1. Nemít Meitnera, tak neváhám.
Aries G1 jen jako streamer k mému převodníku mne úplně nepřesvědčil.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

rada G1 a G2.1 jsou vyrazne rozdilne stroje i kdyz na pohled vypadaji skoro stejne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: AURALiC

Příspěvek od Mark Levinson »

Urbino píše: 07 zář 2021 11:51Aries G1 jen jako streamer k mému převodníku mne úplně nepřesvědčil.
Karle,
prosím Tě jak jsi to teda slyšel? Já tomu moc nerozumím, tak mne to zajímá.
Chápu to tak, že kombinace Notebook - Maitner MA-1 hrála lépe než kombinace Auralic Aries G1 - Maitner MA-1?
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: AURALiC

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše: 10 zář 2021 12:04
Urbino píše: 07 zář 2021 11:51Aries G1 jen jako streamer k mému převodníku mne úplně nepřesvědčil.
Karle,
prosím Tě jak jsi to teda slyšel? Já tomu moc nerozumím, tak mne to zajímá.
Chápu to tak, že kombinace Notebook - Maitner MA-1 hrála lépe než kombinace Auralic Aries G1 - Maitner MA-1?

Ano, libila se mi vice kombinace NTB a Meitner.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: AURALiC

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky, teď už to mi dává smysl. :thumbup:
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AURALiC

Příspěvek od blesk666 »

To ma celkom prekvapuje, ja som prave mal jednu dobu kombinaciu NB+Emm Labs DAC2 a ked som namiesto NB presiel na Aurender N100H, tak to bol dost dramaticky posun k lepsiemu. Najmarkatnejsie to bolo pocut na sykavkch a celom hornom pasme ktore sa precistilo a ziskalo viac rozlisenia a “hladkosti”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

ve stream vetvi je tolik promennych, ze vysledek muze byt pro kazdeho jiny, nehlede na preference samotneho posluchace
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AURALiC

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko: ano s tym suhlasim. Prenositelnost takehoto hodnotenia je blizka nule.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

již několik dnů mám ve své sestavě k poslechu zapůjčený streamer Auralic Aries G2.1 (děkuji prodejci). Tento komponent (cena cca 120 000 Kč) mne velice překvapil až ohromil, na zvuku není co rozumně kritizovat a rozhodně nebude brzdou ani sestavy z vyšších cenových pater. Zvuk je homogenní s krásným prostorem, oddělením nástrojů, reálnou barvou nástrojů i hlasů, přehledný, detailní, prostě pokud chcete streamování zařadit do své sestavy máte příležitost to udělat velice elegantně s tímto přístrojem. Nativní ovládací aplikace Lightning DS pro iOS je přehledná, rychlá, bohužel jsem jí prozatím nedonutil číst všechna metadata lokálně (NAS) uložené hudby, u alb streamovaných z Qobuz není primárně vidět rozlišení, po spuštění alba samozřejmě viditelné je.
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AURALiC

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko: s cim si porovnaval?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

se ctyricetiletou zkusenosti s poslechem a svym resenim streamu
neni placka, neni highend
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: AURALiC

Příspěvek od tomiik »

PavelDosko píše: 24 pro 2021 13:30 již několik dnů mám ve své sestavě k poslechu zapůjčený streamer Auralic Aries G2.1 (děkuji prodejci). Tento komponent (cena cca 120 000 Kč) mne velice překvapil až ohromil, na zvuku není co rozumně kritizovat a rozhodně nebude brzdou ani sestavy z vyšších cenových pater. Zvuk je homogenní s krásným prostorem, oddělením nástrojů, reálnou barvou nástrojů i hlasů, přehledný, detailní, prostě pokud chcete streamování zařadit do své sestavy máte příležitost to udělat velice elegantně s tímto přístrojem. Nativní ovládací aplikace Lightning DS pro iOS je přehledná, rychlá, bohužel jsem jí prozatím nedonutil číst všechna metadata lokálně (NAS) uložené hudby, u alb streamovaných z Qobuz není primárně vidět rozlišení, po spuštění alba samozřejmě viditelné je.
Blahopřeji, také jsem nad ním uvažoval, ale ještě než byl k mání, uhranul mi ML 501. Mohli bychom je někdy srovnat.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AURALiC

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko píše: 24 pro 2021 16:25 se ctyricetiletou zkusenosti s poslechem a svym resenim streamu
Pravdu povediac, tak ako si napsial to hodnotenie, moze znamenat pre kazdeho nieco ine. Nepoznam ako mas rieseny stream doteraz.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

Nepsal jsem porovnani, napsal jsem jak se mi Aries G2.1 jevi.
neni placka, neni highend
kychtax

Re: AURALiC

Příspěvek od kychtax »

ten by se mi líbil rovněž. Z hodnocení v cizině má Auralic vč. tohoto výhodný poměr cena/výkon. Konstrukčně je to moc hezky udělané.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AURALiC

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko píše: 25 pro 2021 06:37 Nepsal jsem porovnani, napsal jsem jak se mi Aries G2.1 jevi.
Tomu rozumiem ze si to tak napisal a preto som sa pytal na porovnanie. Ak teda nechces porovnavat, aj to je odpoved.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: AURALiC

Příspěvek od PavelDosko »

proste je to zvuk co mi sedl, nic mne tam nestve a nic mi tam neschazi
neni placka, neni highend
Griff500
Příspěvky: 4
Registrován: 03 lis 2022 13:50

Re: AURALiC

Příspěvek od Griff500 »

Sorry for speaking English - my Czech is not much better than is useful in the pivovar so far…

I started with the Aries Mini and it was great value for the sound it produced.

I currently have the Aries G2 with upgraded power supplies inside and it really is an excellent streamer and the app works very well. Good products that are very well supported by the manufacturer in terms of firmware updates and software updates, these being quite regular and very rarely having problems.

I am currently selling most of my system except for speakers and some cables to go for a simplified system, so the Aries G2 is for sale, but I intend to replace the various components with a Vega G2.1. I had a Vega G2 for a month on loan from a dealer while I waited for my components to be produced and almost cancelled the order to keep the Vega G2 - it’s exceptionally good in my opinion.
Odpovědět