McIntosh

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Ok, díky za info, snad se povede domluvit poslech. Pojistky nikdy řešit nebudu (nic proti pojistkářům, kdo si hraje, nezlobí :cool:), k jeden kvalitní kábl mám, vezmu ho sebou.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

gabik píše: 21 říj 2019 20:10 Je mozny, ze soucasny McIntosh (integrace) hareje jinak (lip), nez nekdy pred deseti lety? Nikdy me jeho zvuk tenkrat jeste na HEPu pred 8-10 lety nezaujal, ale dle Youtube muze kombinace s ProAc fungovat. Dycky mi to prislo takovy nijaky, unyly, uondany. Vetsinou se to prezentovalo se Sonus Faberama. Z Trubky (Youtube) lze tezko neco usuzovat, ale je stokrat lepsi, nez psany recenze. Samzorejme si ho poslechnu, tak uvidim.
Máš pravdu, staré McIntoshe hrali naozaj "zatiahnuto". Ale verzie cca od 2016 roku (predzosilňovače od typu C2500) hrajú diametrálne inak. Sú otvorené, dynamické. Presnosťou síce nevynikajú, ale na druhej strane je zvuk mohutnejši, koncertnejší, ale rozhodne nie je zatiahnutý. Jednoducho nie je analytický, ale plný, živý. Ako som už písal, sú veľmi citlivé na káble.
Gabik: K poistkám iba toľko. Skúšal som rôzne poistky, aj lacnejšie, aj drahé. V predzosilňovači hrajú najlepšie tie, čo tam sú, teda obyčajné sklenené trubičky cca za 20 centov. Až nakoniec som osadil 1 ks AHP, ktorá hrá o niečo presnejšie. Vyskúšaj, stojí cca 18 €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Tak pristi tyden jsem si domluvil porovnani Accuphase E-470 + DP560 vs. McIntosh MC302 / McIntosh C47 s MCD 350, tohle je k dispozici ve studiu, vezmu si tam svoje ptaci budky a uvidim, jeslti neco z toho sedne.

Co se tyce amplifikace, me bude stacit integrac, u McIntoshe neco jako MA8900. Kabelaz jsem omylem zjistil, ze u me funguje (zdravim pane Bunto :smile:), ale pojistky jdou mimo me. Ja vam neberu, ze muzou mit vliv, ale pro me naprosto zbytecny resit. Me to testovani, shaneni veci, porovnavani vubec nebavi, ba dononce je mi proti srsti. To ten cas radsi venuju poslechu muziky nebo ostatim konickum.

V tomto tematu neresme pojistky, to se resi v jinich vklaknech, neco jsem prolitnul.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: McIntosh

Příspěvek od whisp »

Mc302 nie je bohvieco. Mc 312 skokove zlepsenie ta 302 bola docela tragedia. MC462 velky skok oproti MC312. Pisem vlastnu skusenost. C47 je vraj v pohode nepocul som. To co tu aretax pise o lampovych predzosilovacoch plati ak chce niekto presnost tak trazistorove predzosilovace dodaju na ukor organicnosti zvuku.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Ok, díky. Stejný názor ohledně MC302 vs 462 jsem si přečetl v nějaký anglický diskuzi. Taky zároveň zjišťuju, jaká je to bída s možností poslechu :-). Je to první studio, tak uvidím.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: McIntosh

Příspěvek od PavelDosko »

Gabik : velky sortiment McIntosh ma kupodivu malinke studio Safir v Olomouci
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Ok, ještě jsem koukal, že by neměl bejt problém v pphifi v Praze. Ale popravdě spíš mám očekávání od Fejzu a od McIntoshe moc nečekám, nechám se překvapit :-)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Takže tedy... samozřejmě platí pro moje ušiska, s mejma ptačíma budkama a kabelama na jakých to bylo zapojený. Repro kabel byl QED Supremus, linkový nevim.

Zkrátka a dobře začli jsme Accuphase, pak krátce přepnuli na McIntose. Jak jsem od něj neměl žádný očekávání, tak příjemně překvapil. Barví pěkně, jen co pravda a to myslím v dobrym, jsem zvyklej na Marantze :-). Dejme tomu 10-15% pro mě těch správnejch barviček, jinak neutrální (mimochodem asi lepší "zvuková signatura", než toho 10-15% Accuphasího zabarvení)... Po přepnutí zpět na Accuphase už nebylo třeba řešit McIntosh. Nehrál detaily - takový ty náznaky nádechu do mikrofonu, separace tónů byla o trochu horší, hudební scéna o něco míň přehlednější. Tohle byl malej, ale slyšitelnej rozdíl. Co byl ale celkem velkej rozdíl, že na McIntoshovi hudba hrála v reprobednách, Accuphase ji vytáhl ven z beden. Kdyby nebyla hudba z McIntoshe zalezlá, tak by to bylo skoro na hození mincí. Jak mě nebaví porovnávat a zkoušet, tak tohle mi rozhodování ulehčilo.

Jinak repro kabel QED Supremus ke kombinaci McIntosh + mý ProAc celkem pasuje, v kombinaci s Accuphase ne e.

K Accuphase se snad dokopu časem něco napsat a udělat nějaký pěkný foto, v tomto vlákně se to nehodí.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

A ještě jsem zapomněl - opět se mi osvědčilo vybírat poslechem, to se nedá recenzema ani YouTubem nahradit... Je to celkem magie co si k sobě sedne a co ne.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od Rothaudio »

Doporučuji si vzít sebou např svůj reprokabel. Ten Qed se charakterově nehodí k uvedeným zesilovačům.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

Tak já mám kabel nic moc, ale k ProAc sedí. Na cestě jsou lepší kabely.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Nenapísal si, o aké modely ide. Nerob unáhlané závery. Je známe, že nižšie modely zosilňovačov McIntosh - nič moc. Ale pozor! McIntosh je veľmi, veľmi závislý na kábloch. Podľa mojich zistení (mám McIntosh predzosilňovač) keď zvolíš správne káble (napr. Nordost, XLO) a hlavne sieťový kábel, prípadne ak je potrebné vhodnú filtráciu, zvuk je celkom inde. Accuphase je menej citlivý na kabeláž.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tento retro zesilovač je hodně chválený MCINTOSH MC-2125 :arrow: [https://skyfiaudio.com/products/mcinto ... 8g78Lo3Xos
stažený soubor.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

aretax: o pár příspěvků výše, 22.10. 2019: McIntosh MC302 / McIntosh C47 s MCD 350.

Závěry jsou podle toho, jak jsem to slyšel ve studiu, 3 jsme se shodli. S tím, jaký tam mají kabely nic neudělám, nepřijel jsem testovat kabely, ale vybrat zesík a CD přehrávač.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Gabik:
Práve preto, že si vyberáš zosilňovač domov, nemôžeš ho vyberať v štúdiu. Čo sa týka káblov, nič som nepísal o ich testovaní, ale o tom, ktoré pasujú k McIntosh. Ale to je naozaj Tvoja vec a mňa je ho... do toho, čo si vyberieš. Z mojej strany to bola iba dobre mienená rada. Poznáš Murphyho zákony? Ak nie, ujo Google Ti ich ponúkne. U Teba platia na 100%.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od gabik »

No, kdyz jak jsem zjistil, je tezky vubec sehnat neco na poslech ve studiich. Muj cil nebyl sehnat domu treba 5 zesiku a tejden zkouset... to vubec. Nevim co myslis tema Murphyho zakonama a hlavne jakej presne mas na mysli, je jich asi milion. Muj vyber novejch masinek spis patri do osobniho vlakna (ktery tu nemam), sem se to asi uplne nehodi.

Ad kabely - ja vim jak jsi to myslel, ty mozna taky jak jsem to myslel ja, tak jenom pro jistotu: ja neovlivnim jak to ve studiu prezentuji. Nemam doma 10 paru ruznych kabelu (ani mit nikdy nebudu), netusim ketry kabely k cemu sednou (protoze me to ani nezajima, me nebavi zkouset a provovnavat), takze pro me ladit kabelama naprosto bezpredmetny. Ja napsal jak jsem to slysel, pokud te to jako majtele stve, tak to je mi lito, vsak mas uplne jinej predzes, nez tam hral. S tim by to bylo asi lepsi, ale to uz je na me moc penez. Je to hodne i tom co si spolu sedne. Kazdopadne si nemyslim, ze ty atributy McIntosh vs. Accuphase (presne ty typy co jsem sylsel) se daji doladit kabelama a vybral jsem si co se mi libilo vic. Jinak nevim jak jinak bych mel vybirat, nez usima a podle toho, co se mi v danej moment libi. Jinak McIntosh vubec nehanim, naopak. Idealni by bylo, kdyby se z tech dvou dal udelat jeden :)

Souhlasim, ze poslech doma je lepsi, ale poslech ve studiu je druha nejlepsi moznost, tak bych ji uplne za me neschazoval.

Tahle debata nema smysl, proto uz v ni nebudu pokracovat. U pivka by to bylo vyreseny hned :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

gabik píše: 26 lis 2019 19:07
Tahle debata nema smysl, proto uz v ni nebudu pokracovat.
:thumbup:
P.S. Ako majiteľ McIntosh - mám to, čo mi vyhovuje. To, že Ty ho kritizuješ - to ma naozaj neštve. Ako som písal, je mi to fuk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

81254961_10159620266652575_603120610742108160_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Parádní macek :thumbup:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Nový procesor MX170 zapojen🎶🤗
89F9BEB6-6BEE-40B1-AB94-95A75E4DE81B.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od Yngwie »

Otikle píše: 02 led 2020 16:58 Nový procesor MX170 zapojen🎶🤗89F9BEB6-6BEE-40B1-AB94-95A75E4DE81B.jpeg
Máš to pěkné. Je by to chtělo více místa 😀. Zvuk nejvyšších Intoshů je celkem návykový. Ještě nějaký ten Ultra Short Range 4K projektor a je vymalováno.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Yngwie píše: 02 led 2020 17:10
Otikle píše: 02 led 2020 16:58 Nový procesor MX170 zapojen🎶🤗89F9BEB6-6BEE-40B1-AB94-95A75E4DE81B.jpeg
Máš to pěkné. Je by to chtělo více místa 😀. Zvuk nejvyšších Intoshů je celkem návykový. Ještě nějaký ten Ultra Short Range 4K projektor a je vymalováno.
Děkuji🙏🏻. Místo nemám, to je limit.😰 Projektor už plánuju, hlavně kvůli akustice. Mám teď 8K TV a tak ji chci ještě chvilku používat, aby si holka za ty nekřesťanské peníze něco odmakala.🤑
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: McIntosh

Příspěvek od whisp »

Parada. Ale akakolvek zmena, rozobrat a zlozit praca tak na cely den :thumbup: Ten projektor by si mal vyriesit je to lepsie ako akakolvek tv.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Otikle píše: 02 led 2020 17:26 Mám teď 8K TV a tak ji chci ještě chvilku používat, aby si holka za ty nekřesťanské peníze něco odmakala.🤑
A kolik obsahu v 8K jsi na ni uz videl? 🙂
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Dieter Burmester píše: 03 led 2020 07:50
Otikle píše: 02 led 2020 17:26 Mám teď 8K TV a tak ji chci ještě chvilku používat, aby si holka za ty nekřesťanské peníze něco odmakala.🤑
A kolik obsahu v 8K jsi na ni uz videl? 🙂
No úplně všechno vidím v 8K, protože ta televize (jak asi tušíš) si veškeré video do rozlišení 8K převede a pak až ho zobrazí :razz:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Dieter Burmester Ale protože se ptáš na nativní 8K video, tak toho je samozřejmě minimum. To ovšem neznamená, že po upscalingu z 4K do 8K není obraz super. Dokonce i z 1080p je to velmi dobrý obraz. TV má umělou inteligenci a neustále se učí z přehrávaného obsahu a upscaling vylepšuje. Nemůžu říct, že je 8K o mnoho lepší než obraz na předešlé 4K televizi, ale po delším sledování z něj nemám unavené oči. Více obrazových bodů je prostě posun. Možná jen jako 44,1/16 oproti lepší verzi MP3, ale je to posun. :thumbup:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

V poradku, pristupy ke sledovani obrazoveho materialu mohou byt ruzne 🙂
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: McIntosh

Příspěvek od whisp »

Inac to je vlakno mcintosh. Tak pripadne skuste zalozit vlakno 8k tv.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dotaz na uživatele této značky, máte někdo zkušenost s výměnou žároviček v podsvětlení čelních panelů?
Jak co se týče opravy u dovozce-servise, tak nákup žároviček a jejich samovýměna.
Jsou tam žárovičky s vývody pro pájení a také s plastovou přírubou pro bajonetové uchycení do plošňáku.
Myslím, že to budou cenné informace pro mnoho majitelů starších kousků, ty žárovičky nejsou věčné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Quentin

Re: McIntosh

Příspěvek od Quentin »

Ano, mám zkušenosti.

Měl jsem:
- preamp C41, tam byly žárovky v plastové objímce. Výměna byla poměrně rychlá, stačil jeden velký šroubovák.
- konec MC202, tam byly pájecí žárovky. Zesilovač se musel dost rozmontovat, největší pakárna byla rozebrat budíky a nepoškodit tu modrou folii. Kdo si netroufne, je to lepší nechat na servisu. A trafopájka není vhodná!

Žárovky jsem měl od německého dealera, ale dají se koupit na ebay.

:idea: Doporučuji koupit kompletní sadu na konkrétní model. Žárovky totiž nejsou záměnné mezi modely a liší se i počty kusů!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: McIntosh

Příspěvek od jirie »

Nesledoval někdo z vás včerejší film Veterán na ČT1???
Jsem pozorný divák, a tak mi neušla sestava MacIntosh v jednom z pokojů vily primátora (Pavel Kříž) :angel:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: McIntosh

Příspěvek od PGH »

Taky jsem to viděl.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: McIntosh

Příspěvek od Ramones »

Nebyl to mistostarosta???
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: McIntosh

Příspěvek od jirie »

Jestli to byl jen místostarosta, tak pak bych rád viděl sestavu pana starosty :lol:
... A tady je první i druhý postřeh:
Screenshot_2020-02-10 Veterán.png
MacIntosh Screenshot_2020-02-10 .png
Repro bych si dovolil tipnout na Sonus Faber?!?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mne spíš zaujal fotograf Šimík. Sice má pěkné fotky, ale jde hlavně o možnostech. Je mnoho skvělých fotografů, ale u něho mi něco nehraje.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: McIntosh

Příspěvek od PavelDosko »

Šibíka asi myslíš ...
neni placka, neni highend
Bond 007 alias Monte

Re: McIntosh

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Asi ano, nevím přesně. Neustále ho zdarma prosazuje ČT.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Doporučený upgrade pre C2300, C2500 a C2600:
12AX7WA JAN GE NOS BOXED VALVE TUBE
Teraz mám namiesto pôvodných čínskych lámp tieto: Gold Lion 12AX7. Zvuk je oproti pôvodným presnejší a zároveň mohutnejší, je lepšie podanie priestoru a hlavne basy sú presnejšie a nemajú ten "mcintoshovský" efekt. Rozdiel je dosť veľký. Uvidím, čo urobia nové elektrónky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: McIntosh

Příspěvek od aretax »

Potrebujem poradiť. Neviem, čím to je, či výmenou elektróniek, alebo zosilňovačom, ale v poslednej dobe vždy, keď ho zapnem, ta sa ozve: "Corona vírus". To isté robí žene aj žehlička. Robia vám to aj iné značky?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět