Sinus audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

Nový Slovenský výrobca audio zariadení -> http://www.sinusaudio.com/

Predzosilňovacia časť:
Elekrónka 2 x 6N6P Gold grid na kanál
Frekvenčná charakteristika 0,5 Hz > 1MHz (+0 -3dB)
Harmonické skreslenie 0,001%
Vstupná citlivosť max. RCA 500 mVeff/ 20kohm
XLR 1 Veff/ 20kohm

Koncová zosilňovacia časť:
Výkon 65 W / 8 ohm, 100 W / 4 ohm
Frekvenčná charakteristika 1,9 Hz – 390 kHz (+0 -3dB)
Separácia kanálov > 116dB
Harmonické skreslenie 0,01% 1W max. výkon 0,03%
Odstup signál šum >109 dB
Rovnováha medzi kanálmi 0,3 dB 1kHz
Tlmiaci faktor > 270
Výstupná impedancia > 0,0295 ohm

Toroidný transformátor 2 x 250 VA
Váha 23 kg
Cena 9500€.
t_sinus_1_203.jpg
t_sinus_2_297.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Tá cena - to má byť vtip? To je cena tých najlepších zosilňovačov. Ak si takúto cenu dovolí "nasadiť" nový výrobca, môže to mať iba 2 dôvody: 1. zosilňovač je naozaj výnimočný a patrí k svetovej špičke, prípadne je vykladaný zlatom a drahými kameňmi
2. ten radšej nebudem písať, ale asi všetci ho poznajú....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sinus audio

Příspěvek od Yngwie »

VU metry mám rád, ale v podání Accuphase nebo Luxe to vypadá trošku jinak .... to provedení je trošku bída, ale třeba to vynahradí zvuk. Cenovka je ovšem podle mého názoru naprosto mimo. Je to zajímavý trend ... dostat na trh výrobky bez předchozí historie a bez značky (kdo za tím celým stojí? Nějaký známý konstruktér?) v divné krabici za nehorázné ceny :thumbdown:

Kdybych chtěl exotiku (již ověřenou - Made in USA), tak si vezmu Odyssey Audio referenční sestavu (preamp, monobloky + repro) v ceně tohoto konce. Je ovšem možné, že Sinus Audio křivdím :shock:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

S tou cenou vysoko zarúbali. :smile:
Ža tie prachy sa dá už vyberať. Ale ktovie ... Čas ukáže, čas ten všetko preverí.

Na bastlérskom fóre -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight= sa už prezentovali. No veď tam ich už miestne celebrity a tamojší guruovia vyspovedajú. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sinus audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zda se, ze v Sinus audio maji manazera svetoveho formatu... :cool:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Zda se, ze v Sinus audio maji manazera svetoveho formatu... :cool:
Čo sa týka ceny, tak určite. To zvládli na prvý raz (alebo že by sa pomýlili a cena je v CZK?). Páni zo Sinus asi pozabudli na skutočnosť, že si treba najprv urobiť meno, t.j. presvedčiť zákazníkov kvalitou vypracovania a kvalitou zvuku a potom je možné aj "pýtať" . Kvalita spracovania je na úrovni zosilňovačov rádovo za 1000 - 2000 € (čo sa týka japonských značiek v tej cene, tak pri nich je kvalita podstatne vyššia). Zvuk posúdiť neviem, ale pochybujem, že by na ňom dohnali tú obrovskú sumu. Už vidím, ako si niekto namiesto Luxmanu, Accuphase, Mark Levinsonu, Audio Research, McIntoshu kúpi práve Sinus, za vyššiu cenu, ako uvedené značky. Keď chlapci tak "vysoko rúbu", verím, že ich uvidíme na výstave v Prahe, prípadne ak by Praha bola pod ich úroveň, tak v Mníchove. Tá cena by si to "zaslúžila".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sinus audio

Příspěvek od blesk666 »

bude na neho recenzia v jarnom cisle High & Style.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sinus audio

Příspěvek od Yngwie »

.....
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Sinus audio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Čo sú to za blbé kecy? Vraj presvedčiť zákazníkov kvalitou spracovania a zvuku.... To akože ponúknuť 1000-2000€ kvalitu za 500?? Urobiť si meno zosilňovačom s LM3886 aby si potom neskôr mohli vyhodiť z kopýtka a zapýtať si viac?? Napadlo ma prirovnanie ako napr. začínal David Wilson. Pánko nebol spokojný s bedňami čo boli na trhu, tak si postavil vlastné. V roku 1981 neznáma značka Wilson audio ponúkla WAMM a nebolo to lacné. Toto je HighEnd fórum, 10 tisíc € je HighEnd cena, tak čo riešite? Nikto z vás to ešte naživo nevidel a ani nepočul, ale nad foto koncáku známejšej značky za dvojnásobok (možno horšie spracovaného, alebo horšie hrajúceho) tu budete úctivo pokyvkávať hlavami.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sinus audio

Příspěvek od Yngwie »

Bubuxin-KILBRU power píše:Čo sú to za blbé kecy? Vraj presvedčiť zákazníkov kvalitou spracovania a zvuku.... To akože ponúknuť 1000-2000€ kvalitu za 500?? Urobiť si meno zosilňovačom s LM3886 aby si potom neskôr mohli vyhodiť z kopýtka a zapýtať si viac?? Napadlo ma prirovnanie ako napr. začínal David Wilson. Pánko nebol spokojný s bedňami čo boli na trhu, tak si postavil vlastné. V roku 1981 neznáma značka Wilson audio ponúkla WAMM a nebolo to lacné. Toto je HighEnd fórum, 10 tisíc € je HighEnd cena, tak čo riešite? Nikto z vás to ešte naživo nevidel a ani nepočul, ale nad foto koncáku známejšej značky za dvojnásobok (možno horšie spracovaného, alebo horšie hrajúceho) tu budete úctivo pokyvkávať hlavami.
To nejsou blbé kecy ... je prostě fakt, že neznámý výrobce odněkud z horní dolní poptává za svůj konec to co Accuphase, Luxman nebo Intosh. Pokud chceš prodávat za ceny první ligy, tak musíš mít vše do mrtě dopracované, což v tomto případě nejsou ani ty webové stránky, kde se toho moc člověk nedozví. Samozřejmě to může hrát dobře, ale nedozvíme se ani odkud daný konstruktér vyšel ani žádné bližší podrobnosti o zesilovači nebo o samotné firmě. Když si tento konec koupí, tak je "resale" hodnota blízká nule. Bude tady výrobce za dva roky? Vůbec si netroufám hádat, co je v podnikatelském záměru firmy .... pokud dělat na zakázku pouze v případě, že někdo bude mít zájem, tak je to asi ok a splnění pěkného snu ... pokud to má být seriózní živnost, tak to dopadne zle téměř na 99%. Design není úplně můj šálek kávy, ale za třetinu ceny bych neměl žádné problémy ... ale počkejme na seriózní recenze, třeba to opravdu všechny konce v té ceně strčí do kapsy a budeme si sypat popel na hlavu.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Sinus audio

Příspěvek od vanadoo »

Yngwie píše: To nejsou blbé kecy ... je prostě fakt, že neznámý výrobce odněkud z horní dolní poptává za svůj konec to co Accuphase, Luxman nebo Intosh. Pokud chceš prodávat za ceny první ligy, tak musíš mít vše do mrtě dopracované, což v tomto případě nejsou ani ty webové stránky, kde se toho moc člověk nedozví. Samozřejmě to může hrát dobře, ale nedozvíme se ani odkud daný konstruktér vyšel ani žádné bližší podrobnosti o zesilovači nebo o samotné firmě. Když si tento konec koupí, tak je "resale" hodnota blízká nule. Bude tady výrobce za dva roky? Vůbec si netroufám hádat, co je v podnikatelském záměru firmy .... pokud dělat na zakázku pouze v případě, že někdo bude mít zájem, tak je to asi ok a splnění pěkného snu ... pokud to má být seriózní živnost, tak to dopadne zle téměř na 99%. Design není úplně můj šálek kávy, ale za třetinu ceny bych neměl žádné problémy ... ale počkejme na seriózní recenze, třeba to opravdu všechny konce v té ceně strčí do kapsy a budeme si sypat popel na hlavu.
Tato rovnica plati od kedy, ze co si kto moze dovolit? To hovoris z pozicie zamestnanca, alebo nejakého podnikatela? Je to len jeho vec za kolko to bude predavat a keby pytal za to aj milion, tak ti to moze byt ukradnute. Kludne sa pozri na takeho Srolla za kolko sa predaval, a za kolko sa predavaju teraz jeho komponenty. Alebo taka zn. Ante, aka to bola cena a kde je teraz? Fakt len blbe kecy..., nic viac.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

vanadoo píše: Tato rovnica plati od kedy, ze co si kto moze dovolit? To hovoris z pozicie zamestnanca, alebo nejakého podnikatela? Je to len jeho vec za kolko to bude predavat a keby pytal za to aj milion, tak ti to moze byt ukradnute. Kludne sa pozri na takeho Srolla za kolko sa predaval, a za kolko sa predavaju teraz jeho komponenty. Alebo taka zn. Ante, aka to bola cena a kde je teraz? Fakt len blbe kecy..., nic viac.
Máš v niečom pravdu - kde sú Ante? Pýtali, koľko pýtali, videl a počul som veľa reprosústav podstatne lepších po zvukovej aj estetickej stránke za zlomok ceny. Pýtaš sa, kde sú teraz - pokiaľ viem, nepredali jediný kus, občas chodia po výstavách a výsledok - nič moc. V tomto prípade sa ani nedá o nejakej značke hovoriť. Presne o tom bol môj príspevok ohľadom Sinus. Aby nedopadli tak, ako Ante. Naozaj im prajem, aby sa presadili, iba som v tom smere skeptický. Táto rovnica neplatí tak, ako píšeš - kto si čo môže dovoliť. Ten, kto si to môže dovoliť si kúpi známu značku, ktorá je na trhu etablovaná, ktorá má "niečo za sebou". Veľmi dôležitá je aj jej následná predajnosť. Ak si kúpiš od renomovanej značky zosilňovač za 10000 € - za koľko ho predáš po 5-tich rokoch? Za koľko asi predáš po 1 roku Sinus? A my hifisti, máme radi zmenu. To, koľko za to pýtajú, je naozaj ich vec. Ale vecou zákazníka je, či to za tú cenu kúpi...Porovnanie so Srollom neobstojí, Sroll je dnes už renomovaná značka a navyše je aj lacnejší...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vanadoo
Příspěvky: 66
Registrován: 06 led 2012 22:46

Re: Sinus audio

Příspěvek od vanadoo »

aretax píše: Ten, kto si to môže dovoliť si kúpi známu značku, ktorá je na trhu etablovaná, ktorá má "niečo za sebou". Veľmi dôležitá je aj jej následná predajnosť. Ak si kúpiš od renomovanej značky zosilňovač za 10000 € - za koľko ho predáš po 5-tich rokoch? Za koľko asi predáš po 1 roku Sinus? A my hifisti, máme radi zmenu. To, koľko za to pýtajú, je naozaj ich vec. Ale vecou zákazníka je, či to za tú cenu kúpi...Porovnanie so Srollom neobstojí, Sroll je dnes už renomovaná značka a navyše je aj lacnejší...
Pevne verim ze hovoris len za seba, alebo sa mylim? Ak si nieco nove vyskusam a sadne mi to, tak to kupim skor, ako "etablovanu znacku, ktora ma nieco za sebou" a pri tom mi to az tak nesedi. Urcite nekupujem veci preto, aby som uz od pociatku kalkuloval, ze za kolko to mozem potom predat. To mi pride take usmevne :) (ale poznam takych expertov). Ak kupim kvalitny aparat, tak ma vydrzi viac ako 5rokov, ale pokial je medzi "hifistami" tolko "alfa samcov", tak je to cool, aspon sa hybe obchod a tak isto bazar... .

A ten Sroll?! Obstoji neobstoji, viacmenej mi to je jedno, lebo "marketing znesie". Skor som poukazal na jeho ceny, ze ak sa dobre pamätam..., prisiel na trh zo 600tis. strojom , a kde je cenami teraz? Opät ide o "etablovanu znacku na trhu, ktora ma nieco za sebou" a urobi nieco taketo "degradujuce" ked ma také "nezname a inovaticne technicke novinky, ktore boli aplikovane pri vyvoji a je to to najlepsie a este neviem ake? Avsak kazdi ma na to pravo, ci si nastavi cenu na 10.000€, alebo 20.000€, alebo len 7000€ je to uplne jedno, nakolko trh rozhodne ci sa bude predavat... .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Ja vždy hovorím iba za seba, verím, že aj Ty. Ja na rozdiel od Teba vždy myslím na to, za čo to budem môcť neskôr predať, lebo sa poznám a viem, že budem chcieť časom zmenu. Ak Ti to pripadá úsmevné, pokojne sa smej. Čo sa týka Srolla, iba si potvrdil to, čo som písal. Nebolo by dobré, aby Sinus išli "jeho cestou" - ale je to iba na nich. Ja som spomínal Sroll vzhľadom na jeho terajšie ceny. Väčšina výrobcov ide opačnou cestou - začnú s uvádzacími cenami a potom ich podľa dopytu upravujú, napr. pomerne nová nemecká značka BMC. Kvalita dobrá, zvuk tiež, cena v norme...Ale týmto nechcem nikomu dávať marketingové rady, je to iba moje stanovisko - možno v budúcnosti potenciálneho zákazníka. Tá rovnica, o ktorej si písal je: na jednej strane výrobca, na druhej, ako píšeš zákazník. Riešením tejto rovnice je výsledná cena. Tebe to je jedno, mne tiež. sú to iba názory a možno téma na diskusiu. Nič viac.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sinus audio

Příspěvek od pajuna »

Jelikoz toto vlakno neni zalozene primo touto znackou, muzeme se tady vykecavat :smile: .
Ja presne vim, o cem aretax mluvi a to nerikam, ze se tim ridim. Nicmene, kdyz clovek zvazuje koupi a neni si jisty, ze to bude mit na veky, muze to byt jeden s faktoru rozhodovani. Neni to cernobile - libi se mi = koupim.
Sam s tim mam osobni zkusenosti, prodej je pak v pripade mene zname znacky obtizny, ikdyz kvalita komponentu prevysuje i tu renomovanou. Jedna se zejmena o drahe veci, tam to pak opravdu boli vice.
Jinym pohledem obecne muze byt i zazemi znacky, dostupnost servisu apod (ted jsem odbocil od pripadu Sinus). Jako priklad uvedu i me zvazovani noveho SW renomovane US znacky, ktera zde nema zastoupeni.

Jinak kazde nove "lokalni" firme bych pral uspech v pripade, ze to dobre vypada a hraje vzhledem k cene.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sinus audio

Příspěvek od blesk666 »

Su aj ine typy ako ti co chodia na toto forum. Dokonca taky co by nechceli od predajcu ani len pocut ze to ma skvely pomer vykon/cena a aj taky co maju radi nezname, exoticke alebo len domace produkty. Je ich malo ale su aj taky. Pre mnohych by bolo vela aj keby dali cenu 1000Eur pre tych asi tato firma vyrabat nechce. Podla mna existuju daleko vacsie "high End" somariny za totalne neadekvatne peniaze ako takyto zosilovac. Lacne to neni, ale asi to ani nechcelo byt lacne. Vyrobca si ale dost nebehol ked prisiel vobec na toto forum
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Sinus audio

Příspěvek od palipol »

Áno. Výrobca si nabehol v dobrej vôli, že niečo predstaví a že to niekto aj ocení. Bohužiaľ, ak má byť prijateľný len výrobok za 1000€, ktorý bude exkluzívne urobený s fantastickým zvukom, ktorý sa dá za 10 rokov predať za 2000€, tak to bude mať (aj) tento výrobca ťažké. Mal som možnosť tento produkt vidieť naživo. Koncepcia a použité obrábacie technológie niečo subdodávateľsky stoja. To nie je žiaden Modushop, ani jeho klony. Zvuk som nemal možnosť hodnotiť, ale aj vnútorné spracovanie veľa napovie a chystám sa tam znovu - takže som skutočne zvedavý, ako to tým veci neznalým a nezmysly bláboliacim konštruktérom (ako ich posmešne zvozili na Slovanete) hrá.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Sinus audio

Příspěvek od sekal »

blesk666 píše:Vyrobca si ale dost nebehol ked prisiel vobec na toto forum..
..což je trochu paradox, neboť zrovna tady bych podobné neg. reakce neočekával. Zvláště s ohledem na to, jak je zde přistupováno např. k lampovým bastlům type Lebenu nebo jak se tady chodí opatrně, po špičkách, kolem velmi drahých strojů typu Šroll apod. V dané souvislosti si vzpomínám na jistý výrok B. Polívky : "Hlavně se nepos*at"..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sinus audio

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:
blesk666 píše:Vyrobca si ale dost nebehol ked prisiel vobec na toto forum..
..což je trochu paradox, neboť zrovna tady bych podobné neg. reakce neočekával. Zvláště s ohledem na to, jak je zde přistupováno např. k lampovým bastlům type Lebenu nebo jak se tady chodí opatrně, po špičkách, kolem velmi drahých strojů typu Šroll apod. V dané souvislosti si vzpomínám na jistý výrok B. Polívky : "Hlavně se nepos*at"..
¨
Já si zase vždy u Tvých komentářů vzpomenu na film Saši Gedeona, jehož hlavním představitelem je František =))
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Sinus audio

Příspěvek od sekal »

Mně zase tvé moudré a vtipné glosy evokují film Blbý a blbější. Která z těch dvou hlavních postav odpovídá více tvé mentální vyspělosti si doplň sám..:lol:

P.S. A nezapomeň vždy citovat příspěvek, který je bezprostředně před tebou a na který reaguješ. To je znakem hluboce analytického myšlení a nezpochybnitelné konverzační bravury..:lol:
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Sinus audio

Příspěvek od palipol »

Okolo Šrolla sa chodí po špičkách preto, že špičkový skutočne je. Zvukom predovšetkým.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Sinus audio

Příspěvek od sekal »

Za ty peníze, co to stojí, bych ani nic jiného neočekával..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sinus audio

Příspěvek od adrian »

sekal píše:
blesk666 píše:Vyrobca si ale dost nebehol ked prisiel vobec na toto forum..
..což je trochu paradox, neboť zrovna tady bych podobné neg. reakce neočekával. Zvláště s ohledem na to, jak je zde přistupováno např. k lampovým bastlům type Lebenu nebo jak se tady chodí opatrně, po špičkách, kolem velmi drahých strojů typu Šroll apod. V dané souvislosti si vzpomínám na jistý výrok B. Polívky : "Hlavně se nepos*at"..
Konecne by si uz mohol zverejnit na com hras,lebo z Tvojich prispevkom mam pocit,ze s aparaturou ledva ziahas na nizsiu strednu triedu,verim,ze nemas ani len integrac od Tvojho guru,BV audio! :thumbdown:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Sinus audio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Vidím že niektorí tu pochopili celkom presne o čo ide...... o prachy. Jeden má len nižšiu strednú triedu, iný ani to nie. A ani jeden z nich teda nemá právo prispievať na HighEnd fórum. No a ja, bastlič domáci, tiež len drzo píšem mimo tému.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Sinus audio

Příspěvek od Yngwie »

Kluci, nebudeme směřovat tímto směrem tyto diskuze, že ne? :mrgreen:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Sinus audio

Příspěvek od sekal »

Bubuxin-KILBRU power píše:Jeden má len nižšiu strednú triedu, iný ani to nie. A ani jeden z nich teda nemá právo prispievať na HighEnd fórum.
Možná budou v tomto smyslu vbrzku změněna i pravidla vstupu na toto elitní fórum. Važme si tedy toho, že máme dosud ojedinělou příležitost sdílet virtuální prostor v tak výjimečné společnosti..

Sekale,
prosím, zdrž se svých provokací.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sinus audio

Příspěvek od adrian »

Yngwie píše:Kluci, nebudeme směřovat tímto směrem tyto diskuze, že ne? :mrgreen:
Mas pravdu...nie je to potrebne...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sinus audio

Příspěvek od adrian »

V zajtra vystava v Kosiciach,verim,ze sa tam dany kus ocitne ( Sinus audio ) a najde sa osoba,ktora to aj zreferuje...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
Hralo to úplne inak, ako ostatné oveľa drahšie značky, basy boli presné, čo je na BW 802 D2 problém. Na koniec som zistil na slovanete od výrobcu, že signál je v tzv. plávajúcej zemi a plne symetrický, čiže repro je zapojený symetricky.
Takto Sinus hrá https://www.youtube.com/watch?v=moGMAALICbo
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Sinus audio

Příspěvek od Vlado222 »

A aké žánre, resp čo ste na tom ešte počúvali? Hrala napr. aj nejaká vážna hudba?
Dúfan že nie len tie tresky plesky, ktoré sú vhodné tak akurát na diskotéku. :roll:
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

Vlado222 píše:A aké žánre, resp čo ste na tom ešte počúvali? Hrala napr. aj nejaká vážna hudba?
Dúfan že nie len tie tresky plesky, ktoré sú vhodné tak akurát na diskotéku. :roll:
Predajcovia si púšťali skladby, na ktorých si testujú zosíky čo som si od nich vypočul, aby ich vedeli porovnať a púšťali sa skladby od Hansa Zimmera, Spyro Gyra nejaký smooth jazz a aj vážnu hudbu Šostakoviča, tie tresky plesky čo ste napísali používajú kvôli basom ako ich zosík zvládne, ostatné zosíky túto skladbu ťažko zvládajú na BW 802.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sinus audio

Příspěvek od pajuna »

funksin píše:Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
...
Muzes nam popsat, jake sestavy a jake typy MAC a AR tam v porovnani hraly, zesilovace, zdroj a kabely?

Predpokladam, ze po tomto "hodnoceni" ted BIS zvazi likvidaci tech US "shitu", ktere stale kupuje :crazy: . Nebo se treba podrobnejsim popisem prida :?: . Zajimalo by nas to konkretneji.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
mirec1
Příspěvky: 33
Registrován: 27 úno 2012 09:06

Re: Sinus audio

Příspěvek od mirec1 »

.... mne pride trochu zvlastne , ze funksin sa zaregistroval a hned jeho prvy prispevok su oslavne ody na tento koncak. Naozaj to silne zavana ako reklama na objednavku ......... :)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

funksin píše:Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
Hralo to úplne inak, ako ostatné oveľa drahšie značky, basy boli presné, čo je na BW 802 D2 problém. Na koniec som zistil na slovanete od výrobcu, že signál je v tzv. plávajúcej zemi a plne symetrický, čiže repro je zapojený symetricky.
Takto Sinus hrá https://www.youtube.com/watch?v=moGMAALICbo
Mohol by si napísať, v ktorej predajni BIS Audio si ho počul? Rád by som si ho išiel vypočuť aj ja. V Bratislave ho nemajú.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sinus audio

Příspěvek od jimmi »

Tiež ma zaujíma presne na aké reprosustavy , typ, cena ,na aké prepojovacie, repro a sieťové káble , predzosilnovac a zdroj zvuku je tento koncák zapojený .Aká filtrácia sieťe a velkosť teda cca rozmer posluchovky. Dalej aké su prevedené upravy , teda akustika v miestnosti. :cool:
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

pajuna píše:
funksin píše:Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
...
Muzes nam popsat, jake sestavy a jake typy MAC a AR tam v porovnani hraly, zesilovace, zdroj a kabely?

Predpokladam, ze po tomto "hodnoceni" ted BIS zvazi likvidaci tech US "shitu", ktere stale kupuje :crazy: . Nebo se treba podrobnejsim popisem prida :?: . Zajimalo by nas to konkretneji.
Čo som videl na čom sa hralo bol zdroj wadia a gramec marantz a phonopreamp transrotor išlo sa priamo bez predzosilňovača do zosilňovačov, káble neviem. Bol tam najskôr zapojený Mc MA8000 a potom Sinus a môžem potvrdiť a nechcem nikomu robiť reklamu, nech si ju robia, či už Mc-u alebo Sinus-u. Píšem len to čo som videl a počul a môžem potvrdiť názor a reakcie predajcov, že Sinus hral lepšie na BW 802 a kontrola basov tam bola úžasná. Bol to aj pre mňa príjemné spestrenie víkendu v BB. Bolo to v Bis BB v Europe Shoping Center v showroome, čiže žiadny upravený priestor a určite nebudú likvidovať Macy, je to pre Bis top značka. Čo ja viem tak Sinus je v enigme v BB a zrejme v Bis-ku si ho chceli vypočuť, lebo ho nemajú na predajni. Chcel by som ho určite počuť hrať aj na Focaloch.
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

aretax píše:
funksin píše:Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
Hralo to úplne inak, ako ostatné oveľa drahšie značky, basy boli presné, čo je na BW 802 D2 problém. Na koniec som zistil na slovanete od výrobcu, že signál je v tzv. plávajúcej zemi a plne symetrický, čiže repro je zapojený symetricky.
Takto Sinus hrá https://www.youtube.com/watch?v=moGMAALICbo
Mohol by si napísať, v ktorej predajni BIS Audio si ho počul? Rád by som si ho išiel vypočuť aj ja. V Bratislave ho nemajú.
Bolo to v BIS audio v Europe v Banskej Bystrici.
funksin
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 16:23

Re: Sinus audio

Příspěvek od funksin »

mirec1 píše:.... mne pride trochu zvlastne , ze funksin sa zaregistroval a hned jeho prvy prispevok su oslavne ody na tento koncak. Naozaj to silne zavana ako reklama na objednavku ......... :)
Nechcem nikomu robiť reklamu, len ma to zaujíma a hladám na internete okolo značky Sinus a píšem len to čo videl a počul nič viac, to je to isté ako náramkové hodinky, ktoré patria medzi najlepšie na svete sa vyrábajú na slovensku Fabry&Molnar a stoja aj 100 000 € a nikto na slovensku ich tu nepozná, alebo Flea microphone patria medzi top na svete v štúdiových microfonoch a tiež sa vyrábajú na slovensku a málo kto ich tu pozná.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

Ak to bolo v BB, musel to byť zaujímavý test, pretože keď som tam bol asi pred 2 týždňami, tak tam žiaden McIntosh ani AR v zodpovedajúcej kvalite nemali. Keď už píšete, ako dopadol v teste s uvedenými značkami, bolo by dobré aj napísať, o aké modely sa jednalo. Nie je dobré miešať hrušky s jablkami a nezabúdajme na to, že Sinus stojí 10000 €, tak tomu by mali zodpovedať aj ostatné testované prístroje. Tvrdeniu, že Vám v BIS Audiu povedali, že sa podstatne drahšie značky naň absolútne "nechytali" akosi nemôžem uveriť. Verím, že Sinus je dobrý, možno aj výborný zosilňovač, ale tie vyjadrenia sa mi zdajú hodne prehnané.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sinus audio

Příspěvek od aretax »

funksin píše:
pajuna píše:
funksin píše:Tento zosilňovač som videl a aj počul ho hrať na BW 802 D2 a bol som veľmi prekvapený a takisto boli prekvapení aj predajcovia z BIS audia a povedal by som, že už majú niečo odpočuté na ešte oveľa drahších mašinách ako je Sinus a značky ako Mcintosh a AudioResearch sa absolútne na tento zosilňovač zvukovo nechytali.
...
Muzes nam popsat, jake sestavy a jake typy MAC a AR tam v porovnani hraly, zesilovace, zdroj a kabely?

Predpokladam, ze po tomto "hodnoceni" ted BIS zvazi likvidaci tech US "shitu", ktere stale kupuje :crazy: . Nebo se treba podrobnejsim popisem prida :?: . Zajimalo by nas to konkretneji.
Čo som videl na čom sa hralo bol zdroj wadia a gramec marantz a phonopreamp transrotor išlo sa priamo bez predzosilňovača do zosilňovačov, káble neviem. Bol tam najskôr zapojený Mc MA8000 a potom Sinus a môžem potvrdiť a nechcem nikomu robiť reklamu, nech si ju robia, či už Mc-u alebo Sinus-u. Píšem len to čo som videl a počul a môžem potvrdiť názor a reakcie predajcov, že Sinus hral lepšie na BW 802 a kontrola basov tam bola úžasná. Bol to aj pre mňa príjemné spestrenie víkendu v BB. Bolo to v Bis BB v Europe Shoping Center v showroome, čiže žiadny upravený priestor a určite nebudú likvidovať Macy, je to pre Bis top značka. Čo ja viem tak Sinus je v enigme v BB a zrejme v Bis-ku si ho chceli vypočuť, lebo ho nemajú na predajni. Chcel by som ho určite počuť hrať aj na Focaloch.
To Ste testovali super špičkový koncák Sinus s integrovanám zosilňovačom MA 8000 (navyše bez predzosilňovačov) a na základe tohto testu tvrdíte, že je Sinus výrazne lepsí? Nezdá sa Vám, že miešate "hrušky s jablkami"? A s akým koncom AR Ste to porovnávali, keď píšete, že Sinus je výrazne lepší ako všetky AR a McIntoshe (je to Vaše vyjadrenie, že "prehrá" podstatne drahšie prístroje). Po týchto Vašich vyjadreniach akosi prestávam mať záujem si Sinus vypočuť. Ako som písal v predošlom príspevku, že pochybujem o vyjadreniach predajcov o tom, že Sinus je to najlepšie, čo počuli, teraz s istotou napíšem, že tomu neverím. Poznám ľudí v BIS Audiu a títo by také niečo nikdy nepovedali. Sú to profesionáli. Takýmito vyjadreniami robíte firme Sinus "medvediu službu"!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět