Sonus Faber

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teda o Olympica ne, protoze to jsou Sonusy, ale ve spojitosti s JAPEXEM ano.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sonus Faber

Příspěvek od pajuna »

Yngwie píše:
JAPEX píše:
pajuna píše:
Nechci tady do toho prilis zasahovat. Nicmene poslechni si nekde v klidu Olympica 1 a pak muzes zavitat na kafe a poslechnout Accordo u me, nez se rozhodnes :smile: . Muzes si vzit i Luxmana, znam i zvuk teto kombinace. U acka bych do SF nesel, tady u modraka je to diskutabilni a zavisle na tvem vkusu.
Muj osobni nazor - FS je zvukove lehce posunuty SF :thumbup:
Chlapci, motáte mi šišku :crazy:
FS se mi také líbí. Ale chtěl bych vyzkoušet podlahové repro... :-?
FS Accordo se k 505uX hodí méně, než by člověk čekal ... tam špičková kalota tam odhalí jisté nectnosti 505uX (ať se majitel nenaštve, nemyslím si, že je to špatný zesilovač). Svého času jsem doma měl 507u a pak 590AX a 590AXII na Accordo, takže si dovolím říct, že k Accordo to chce minimálně tu 590AXII/509X/Accuphase E-600/650/470 nebo lépe hodně silné lampy (Jadis/Leben). Sonus Faber Olympica 1 je pro mě nejlepší bedna té série (nemá ty problematické basy dražších sloupků) .... Accordo je nicméně (podle mého názoru) ve všech ohledech lepší (pokud nehraje v místnosti větší jak cca 20m2) ... na hraní rocku a metalu to ovšem není.

505uX hodně lidí poslouchá (dlouhodobě) s různými variacemi BBC monitorů.

P.S. - Nevím, jestli je to aktuální, ale v Havířově je možnost poslechu Luxmanů A/AB na Accordo a Olympica 1.

Petre,
Souhlas ze ten 505 zesik neni k accordo prilis vhodny, je to nejnizsi lux liga.

Ja jsem prvotne pochopil ze japex mluvi o regalech a Olympica 1. Proto jsem nabizel srovnani...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
JAPEX

Re: Sonus Faber

Příspěvek od JAPEX »

...jenom pro info, hledám špičkový zvuk, ale momentální Liuto monitor nehrají tak pěkně, jako Unison Research + QUAD S2! (a fakt nehrály ani s McIntoshem). Středy a výška jsou sametové, ale basy divné. Samy o sobě ne, ale při srovnání ano!
A to ty QUADy stály zlomek SF!
Ale zvuk Luxmana se mi líbí (už to není nejnižší model, je ještě jeden pod ním :lol: )

Koukám na KEF, ale mám i jiné favority. Pojedu do Německa poslouchat...ale 7000€ nedám!

Jsem limitován nejen rozměrem, ale i barvou...a chci nové... :angel:

P.S.: a teď jsem navíc pod vlivem :sick:

Jo a ještě jedno, já jsem na přelomu HiFi a High End...mám i jiné hobby, takže mě "dělte dvěma"!
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od gabik »

Zdá se, že nová řada Olympica Nova hraje líp. Slyšel někdo?
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

gabik píše: 02 lis 2019 00:22 Zdá se, že nová řada Olympica Nova hraje líp. Slyšel někdo?
Jsem taky zvedav na zkusenosti s novymi SF
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

gabik píše: 02 lis 2019 00:22 Zdá se, že nová řada Olympica Nova hraje líp. Slyšel někdo?
Áno, na McIntosh. Naozaj je zvuk otvorenejší, svetlejší a nie sú tak "zamazané" basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Sonus Faber

Příspěvek od lachim »

Značce SF, dle mého, velmi ublížilo přeložení výroby (někdy od 2013 ?) do Číny.
Řada Venere se tam vyráběla komplet.
(na mém testovacím kousku popraskal klavírní lak)
O kvalitě měničů a jejich produkci tam jsem též "něco" zaslechl.
Holt.... převzetí této srdcovky od "táty" hifi do rukou odborníků na "excelové tabulky" přineslo "výsledky".
Od 2018 by se již komplet vše mělo vyrábět zpět v Itálii.
Přeci jen tom v korporátu dostali rozum!
Divím se jen, že o tom návratu k výrobě v Itálii SF více neinformuje.
:crazy:
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od gabik »

Diky za info. Ted je za peknou cenu puvodni rada Olympica, ale got otazka jestli do ni jit :), nejspis repro resit ted nebudu.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Urbino »

aretax píše: 02 lis 2019 06:31
gabik píše: 02 lis 2019 00:22 Zdá se, že nová řada Olympica Nova hraje líp. Slyšel někdo?
Áno, na McIntosh. Naozaj je zvuk otvorenejší, svetlejší a nie sú tak "zamazané" basy.
Mám SF Olympica I a ve spojení s Copland cta 408 dost dobré. Zkusím poslechnout ty SF NOVA.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od whisp »

Hraju o dost lepsie ako povodne olympicy. V poslednej dobe sa mi zda ze nove generacie idu kvalitativne hore. Okrem B&W tam je to nejake divne ale uvidime co prinesie nova generacia.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Nový model SF Maxima Amator je venku :arrow: zde

Cena je tedy brutální :silent:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Ako hovoril nas jeden byvaly predseda uz neexistujucej politickej strany: “Musi j...t páni” Trosku uz prehanaju, kedze to je stale len neplnorozsahova dvojpasmovka
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Janik »

sry za vyraz ale asi im hrabe pytat tolko love za tie repraciky
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 02 lis 2019 10:09 Značce SF, dle mého, velmi ublížilo přeložení výroby (někdy od 2013 ?) do Číny.
Řada Venere se tam vyráběla komplet.
(na mém testovacím kousku popraskal klavírní lak)
O kvalitě měničů a jejich produkci tam jsem též "něco" zaslechl.
Holt.... převzetí této srdcovky od "táty" hifi do rukou odborníků na "excelové tabulky" přineslo "výsledky".
Od 2018 by se již komplet vše mělo vyrábět zpět v Itálii.
Přeci jen tom v korporátu dostali rozum!
Divím se jen, že o tom návratu k výrobě v Itálii SF více neinformuje.
:crazy:
Aby sme neboli nemilo prekvapení. V Číne môže byť výroba podstatne kvalitnejšia, ako v Taliansku. Otázne je, čo im do tej výroby zadali a kde sa to vlastne pos.alo. Pokiaľ viem, ani výroba v Taliansku nemusí byť žiadne terno.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Poctivo urobeny vyrobok je od kompetentneho navrhu a odladenia, cez pouzitie kvalitnych menicov a suciastok az po material ozvucnic, lakov, dodrzania postupov, vystupnu kontrolu...
Samotny SF pre mna siel po vstupe Cinskeho investora uz nezaujimavym smerom. Ceny su ake su a zvuk ma par krat tak sklamal, ze som ich proste odpisal a ked este vidim tie ceny, tak si len tukam na celo
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Sonus Faber

Příspěvek od YamahaMan »

Nepočul som ich hrať ale parametrami za tú cenu sú ďaleko mimo tejto cenovej hladiny, najmä tie spodky... /môj názor/.
To už radšej doplatím dvojku a mám Amphion Krypton3 /raz si ich kúpim :oops: /
MuVo
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015 21:38

Re: Sonus Faber

Příspěvek od MuVo »

No ja sa na v Cine vyrabane SF Venere 3.0 nemozem stazovat. Mam ich stale a to v drevo dekore. A vizualne uplne v poriadku, bez chyby. Rovnako mam pripojene inde aj SF Olympica 3, je to ina liga aj materialmi aj zvukom, ale kvalita vyhotovenia Venere aspon u mna je velmi velmi dobra. Nemozem sa stazovat na nic. Tiez zneju velmi dobre, menej neutralne, ale velmi pekne, vyrazne.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Asi se to jednou muselo stát:
Spoustu lidí možná naštvu a spousta jich bude zklamaná, ale Sonus Faber je regulérní masovka. Možní špičkové modely vyrábí, ale Olympica to fakt, svým provedením, není!

Krátce zopakuji - v běhu času jsem měl celkem čtvery (nové) SF, ale jenom jedny se nerozbily.

U prvních Concertino (ořech) se odlepila kopulka středobasového reproduktoru. Byly v pětileté záruce, výměna obou repro (L+P) proběhla na počkání. Stane se…

U druhých Concertino Home (klavírní lak) mi přišlo, že pravá bedna poněkud ztratila výšky. S vadou jsem je velmi dobře prodal do DE. Nový majitel sebou při platbě ani necukl…později jsem se dozvěděl proč a dnes tomu na 100% rozumím.

Třetí byla Liuto Monitor (klavírní lak). Ta nehrála zle, ale nemělo to “koule”. Prý to byla poslední verze bedýnek z “pera” Franco Serblina, ale už pod taktovkou čínských majitelů. Toužil jsem po hlubších basech, tak šla po pár letech z domu. Prodala se také, dobře a to do Irska.

Když vyšla nová řada Olympica Nova, tak ta původní padla s cenou na rozumnou hladinu…a nebylo o čem přemýšlet…
První dojmy po vybalení byly (alespoň pro mé uši) fascinující. Líbivý a “podmanivý zvuk” s opravdu hlubokými basy. Hlubšími a důraznějšími, než má předešlá odbočka ke sloupkům quadral…! Středy a výšky sametové. Luxusní vzhled a provedení (kromě terminálů, ty se mi moc nezamlouvaly a propojky “letěly” hned). Ale jinak se mi to fakt líbilo.

Takže proč ten povyk?!…:

Asi před měsícem jsem poslouchal CD “Mari Nakamoto III” od vydavatelství TBM. Basa Isao Suzuki je tak hluboká a silná, že z levé bedny vycházely divné zvuky k base jaksi nepatřící. Nejdříve jsem to připisoval nahrávce jako takové (mám jazzové desky, kde je skutečně v záznamu sóla drnčení čehosi). Když jsem ale přešel z poslechové vzdálenosti k bedně, problém byl na světě. Bedna se rozlepila!

A rozlepila se tak nešťastně, že nešla opravit:
Mezi boční stranou v místě oblouku a dnem bedny to regulérně foukalo. Když si představíte, že Olympica má bassreflex (z boku) vlastně na celou výšku bedny, tak ta díra byla opravdu asi významná. Basový reproduktor totiž nestačil vytlačit vzduch z onoho bassreflexu a tlačil ho právě tou škvírou skříně.
První myšlenka byla rozebrat a slepit. Po demontáži (vyjmutí) repro jsem zjistil, že to opravit nepůjde.
Skříň má z MDF jenom dno a horní stranu. Zbytek je něco jako lisovaný papír připomínající spíše Sololit, než cokoli jiného - dřevo nešlo kolem ani náhodou! Tento materiál se asi snadno obrábí. V místě ohybů je totiž vyfrézováno v celé výšce bedny po asi 10 lamelách. Tím je síla materiálu v obloucích zmenšená z 20mm tak na max 5mm, a to v šířce asi tak 60mm. Takže tam vlastně nemůže být mnoho lepidla na přilepení dna a víka skříně. Konkrétně v mém případě, dokonce nebylo na vadné straně lepidlo žádné!!! Bohužel bez totálního rozlepení bedny nejde spoj opravit. Není totiž ke spoji přímý přístup.
Takže jsem si tu bednu akorát pořádně prohlédl. Součástky výhybky jsou, řekl bych, poměrně kvalitní. Horší to už je s její samotnou montáži. Bez jakýchkoli distančních sloupků je natvrdo přišroubovaná k bočnici. Díky letovaným spojům, které logicky vadí, je deska prohnutá jako luk… Výplň tlumící stojaté vlny je pouze z malé části skříně na bočních stěnách a vyrobená z poměrně tenkého molitanu. Vnitřní výztuha držící bassreflex je z téhož “papíru” jako zbytek bedny, ale pouze o síle pouhých 5mm…ale jak se říká, co oči nevidí, to srdce nebolí!

To, že vnější strana bedýnky není dýha, ale jakýsi moderní odolný materiál v kombinaci s lakem, bych bral jako přednost. Ani při bližším zkoumání opravdu dokonalého povrchu to není na závadu, jenom škoda, že se k tomu SF nepřiznají…a vypráví něco o dřevě.

Možná to zní hanebně, ale SF se v mých očích přeměnilo na navoněnou bídu.

Pozn. 1: Později jsem zjistil, že ke stejné vadě měla našlápnuto u druhá bedýnka. Jednoduše, konstrukční vada. Podotýkám, že hraji na zesilovač 2x40W a nehraji moc nahlas…nemám to rád.

Pozn. 2: Hledal jsem informace, jak je bedna vyrobená. Na YouTube jsou videa z návštěv v továrně, ale vždy demonstrují výrobu dražších beden, kdy je bočnice vyrobena z lepeného ohýbaného sendviče (překližky). Ten je poté přilepen na MDF rámy dole a nahoře, u větších beden i tvarově stejnými výztužemi mezi.Takže závěr je ten, že od serie Homage a výš je dřevo a od Olympica níž je to “papír”. Proto i v testech už Guarneri Tradition hrají o parník lépe, než Olympica, ale také stojí o kotel peněz víc.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PavelDosko »

husty cteni ... no neni vse zlato co se za nej vydava
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Sonus Faber

Příspěvek od dvader »

Mě můj prodejce takto varoval před současnou produkcí SF a Xavian...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PavelDosko »

rez soucasnym Xavianem na posledni prazske vystave byl ... smutny
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Sonus Faber

Příspěvek od dvader »

No jo no...
Ale to se tu už probíralo 100x - doba se výrazně zkomercionalizovala a buď se to zvrhlo do masovky nebo do hodně drahých produktů. Zlatý střed tak nějak chybí :sad:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PavelDosko »

problem je, ze i cenove hodne prestrelene produkty jsou po prozkoumani rekneme odflakle, aspon pokud se bavime o reprosoustavach
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Zail davnejsie mam tento dojem zo SF. Ku sucastnym Xavian sa vyjadrovat nechcem.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od whisp »

Tieto veci maju aj iny rozmer ako je kvalita vyhotovenia. Znacka a udrzanie ceny. Toto vo vela pripadoch rozhoduje. Ak to ale takto systematicky odrbavaju nakoniec ich to dobehne a a zo znacky sa stane sracka. Mam doma sonusy... :shh:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonus Faber

Příspěvek od aretax »

Nakoniec všetci skončíme tu: http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudsp ... ojects.htm. To, čo píšete je jasná odpoveď na otázku, prečo si nekúpim "kvalitné" repro, ale si ich robím sám. Preto, lebo viem, z čoho robím a navyše už pri výrobe môžem upgradovať návrhy podľa seba a aj zvuk si viem čiastočne upraviť podľa mojich požiadaviek. O cene ani nepíšem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sonus Faber

Příspěvek od blesk666 »

Nie vsade sa to “odrbava”. Par rokov dozadu som bol na exkurzii v Brightone vo fabrike B&W kde vyrabaju radu 800 a “slimaky” (220V), tak tam som musel smeknut ako poctivo a kvalitne a z akych materialov vyrabaju ozvucnice.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Dasta »

Blesk,
K Tvému včerejšímu příspěvku, ve kterém píšeš, že se nechceš k novým Xavianům vůbec vyjadřovat bych chtěl podotknout pouze to, že může u těchto nových modelů mít člověk výhrady ke zvuku a k měničům, ale co se týče zpracování, nelze mít výhrady vůbec, ba naopak může se tato značka dávat za příklad ve zpracování.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
bali858

Re: Sonus Faber

Příspěvek od bali858 »

Olympica Nova, a který konkrétní model to byl?
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

bali858 píše: 27 bře 2021 09:15 Olympica Nova, a který konkrétní model to byl?
Ne Olympica Nova, ale Olympica I. Ale asi v konstrukci a materiálech skříně nebude rozdíl... ~x(
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

whisp píše: 26 bře 2021 23:48 Tieto veci maju aj iny rozmer ako je kvalita vyhotovenia. Znacka a udrzanie ceny. Toto vo vela pripadoch rozhoduje. Ak to ale takto systematicky odrbavaju nakoniec ich to dobehne a a zo znacky sa stane sracka. Mam doma sonusy... :shh:
Řekl bych, že právě Tvých modelů se TO už netýká :thumbup:
bali858

Re: Sonus Faber

Příspěvek od bali858 »

Diky, myslel jsem ze se ti rozlepila sloupovka.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

bali858 píše: 27 bře 2021 09:33 Diky, myslel jsem ze se ti rozlepila sloupovka.
Konstrukce je úplně stejná. Jenom je korpus skříně vyšší. Pochybuji, že by tomu bylo jinak... :-?
bali858

Re: Sonus Faber

Příspěvek od bali858 »

Je to smutné, SF jsem nikdy nemel rad, ale ze neumí udělat pevnou ozvucnici jsem netušil.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

bali858 píše: 27 bře 2021 09:41 Je to smutné, SF jsem nikdy nemel rad, ale ze neumí udělat pevnou ozvucnici jsem netušil.
Takhle bych to úplně neřekl. To se jenom potkala lajdácká práce s minimalizací nákladů... :oops:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PGH »

A co na to řikal prodejce? Vyreklamovat.
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

PGH píše: 27 bře 2021 10:03 A co na to řikal prodejce? Vyreklamovat.
Už je to za mnou...ale špatná otázka. Prodejce ty bedny nevyrobil!!!
bali858

Re: Sonus Faber

Příspěvek od bali858 »

Ono v takové cenové by se takové věci neměli dít ani blbou náhodou.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Sonus Faber

Příspěvek od PGH »

Jak to tedy dopadlo, vyměnili je nebo vrátili penize?
Quentin

Re: Sonus Faber

Příspěvek od Quentin »

Asi takto: přejdu to mlčením :-|
Odpovědět