Nordost

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
sorry ... netuším, co ty chápeš.
1. odpověděl jsem na tvůj dotaz jak nejlépe jsem uměl.
2. do sz bych ti k tomu neměl co napsat.
navíc jsme v tomto vlákně zcela offtopic
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost

Příspěvek od F2014 »

PítrsPraha píše: 23 led 2020 08:25 Jak si podle tebe mezi vyjmenovanými stojí kabeláž SP Audio, Sroll, Kychtax, N.A., Roth atd.? Jak z pohledu absolutní kvality, tak z pohledu poměru cena/výkon?
Možná bych mohl dát dílčí odpověď. Nejdříve však zdůrazňuji, že se jedná čistě o SUBJEKTIVNÍ posouzení kvality, tak jak ji vnímám já. Pokud si musím vybrat mezi přesností a barevností, pak má preference je jednoznačně na straně přesnosti.
Také berte do úvahy, že ve skutečnosti neporovnávám objektivní kvality kabelu, ale jen a pouze momentální dojem, který na mne kabel v čase zkoušení udělal. Neumím (ani to IMHO nelze) s odstupem času porovnat, který kabel byl lepší/horší - ale pamatuji si, jak velký dojem na mne v daný okamžik změna ve zvuku udělala.

Měl jsem možnost porovnat si u sebe starší generaci (nová zní údajně mnohem přesněji) kabelů od Kychtaxe - napájecí, propojovací, USB, od NA jsem měl zapůjčeny k otestování sadu jeho napájecích kabelů a v jiném čase sadu propojovacích, od RothAudio jsem měl jen krátce zapojený jeho napájecí kabel.

Ad) hodnocení bez ohledu na cenu
Pár kabelů jsem si taky vyrobil. Mé DIY pokusy dopadly hůř, než všechny zde diskutované produkty. Kychtax, NA i Rothaudio jistě investovali spoustu času, práce i peněz, než stvořili to, co dnes mohou světu ukázat :thumbup:
Pro mne osobně ani jeden z těchto kabelů nepředstavoval alternativu k Nordostu. Ve všech případech byl zvuk kabeláže Nordost (porovnáváno s úrovní Tyr2) přesnější - tedy má preference. Polovina posluchačů by klidně upřednostnila právě ty jiné kabely. Také jsem si vědom, že s vyšší řadou Valhalla2 přichází při zachování přesnosti i barevnost, plnost, zvuku. Uvádím to proto, aby nevznikl dojem, že barevnost zvuku vždy nutně vede ke ztrátě přesnosti. Není tomu tak.

Ad) poměr cena/výkon
Kychtax (mi) nic na prodej nenabízel, budu to brát tak, že cena je tvořena materiálem a lahvinkou kvalitního rumu za montáž.
Vícero Kychtaxových kabelů zapojených v systému vedlo k "přeladění" zvuku celého systému - od zaostřeného transparentního k teplému pohodovému. Jedině jeho USB kabel jsem nemohl skousnout, tak jsem se musel vrátit k USB Tyr2. Výsledek byl líbivý a ucelený, dávalo to celé nějaký smysl - já bych to nepreferoval, někdo by si za to rád připlatil.

Jen napájecí kabel jsem měl od všech tří a u všech jsem měl možnost testovat tak, že jsem zařadil jeden nový napájecí kabel do svého systému. Nejlepší dojem u mne zanechaly RothAudio a jeden od NA (měl jsem od něj tři a teď nevím, který to byl :sad: ). Poměr cena/výkon tady mluví ve prospěch NA.

Signálové jsem měl od Kychtaxe a od NA. Tady nemám korektní porovnání - Kychtaxův jsem zkoušel tak, že jsem postupně přidával jeho kabely do systému místo Nordostů, až jsem dosáhl stavu, kdy to přestalo tahat za uši a začalo to hrát, takže vlastně nevím, jak by dopadl samotný signálový v mém systému zaměněný za Tyr2.
Signálové od NA jsem testoval tak, že jsem měnil svůj jeden Tyr2 za jeden NA (také byly různé vzorky). Jeden z nich (poslední model v nabídce NA) byl dost dobrý a v poměru cena/výkon zase vítěz.

Shrnutí:
Pro mne je Nordost jasná volba - žádný prodejce mi nenabídnul alternativu, ke kvalitám produktu totiž nutno přidat i dostupnost a perfektní servis ze strany prodávajícího.
Pokud bych nedosáhl finančně na Nordost, snažil bych se mít kabeláž především sladěnou. Dle mých stávajících domácích testíků bych sáhl nejspíše po kabelech NA. Kychtaxovo "ladění" bylo na mne příliš pohodové, Rothaudio (aspoň myslím???) míří do vyšších cenových hladin a tam už bych nechtěl platit draze za to, co mi v úplnosti nevyhovuje.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

F2014
:thumbup:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Nordost

Příspěvek od Tony »

Jiri píše: 22 led 2020 16:28 Potenciál zákazníků v ČR je malý a tak i nabídka kvalitních kabelových firem je poměrně úzká.
Z těch top jsou zde jen Nordost, Kimber, Audioquest a Cardas co umožní vyzkoušení demo kousků od prodejců.
Vynechal si Siltech :thumbup:
Zastúpenie pre Slovensko aj Česko: http://dreamaudio.sk/sk/ponuka
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Nordost

Příspěvek od PítrsPraha »

F2014:
Děkuju za vyčerpávající příspěvek a tvou zkušenost :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Opět jsem si potvrdil, že kabely Nordost ( když je nemáte zapojené ), potřebují delší dobu na rozehrání .

Protože jsem měl konec MARSH u doktora, byla Valhalla 1 i TYR 1, skoro 2 měsíce nezapojené, po zapojení zvuk nebyl ten pravý ořechový na jaký jsem zvyklý, musely tyto kabely na ProBurn na několik hodin, a poté už tam ten zvuk opět byl.

Pamatuji si jak jsem rozehrával kamarádovi z Pražské kliky XLR Valhally 2, úplně nové , voňavé, když se zapojily , tak si říkám kde je ten skok v ceně a zvuku v porovnání s V1, poté co byl na ProBurnu 24. hodin a znovu zapojené už daleko lepší, hrál jsem celý den a poté opět přes noc na ProBurn, poté už skoro super. Ale i tak kamarád po zapojení na své sestavě , říkal , že se ještě rozehrávala nějaký čas.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Nordost

Příspěvek od PTK »

V2 (xlr) jsem rozehrával více než měsíc, než se zvuk "usadil" dle mých představ. Zlatej ProBurn.... :smile:
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Nordost

Příspěvek od bohus »

Mám takovou zkušenost s jedním tady hifiťákem.
Na jeho "doporučenou" jsem si poslechnul se závěrem :
- k CD Audionet ART G2 jsem si následně koupil zdroj napájení - Audionet EPS
- pak jsem si poslechl a koupil signálové kabely Nordost - Valhalla
- a nakonec i repro Nordost - Valhalla
A výsledek - všechno jsem zkoušel s jiným bůhvíčím a i když mě sem tam ten chlap "práglovec" pěkně sere,
tak mu říkám "zlatouško" a mám jej hodně rád.
A je to - no zkuste hádat.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost

Příspěvek od PavelDosko »

mas proste kamarada za vsechny prachy :-)
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

PTK
"měsíc" je nejasný údaj.
máš nějaký odhad počtu hodin na rozehrání XLR Valhalla 2, prosím?
Na V1 bylo potřeba tak 300 hodin (můj odhad +/-)
Quentin

Re: Nordost

Příspěvek od Quentin »

Promiň, ale poznat rozdíl před a po ve zvuku po 300 hodinách hraní...?! :-?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jasne ze jo. Si za tech 300 hodin zvyknes na cokoliv :lol:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od lachim »

japex

dvě vysvětlení. obě přeci víš sám.
pro inkvizici:
máš k dispozici druhý pár, zcela nový.
testoval jsem tak V1 - xlr, repro, síťák.

+ dostupná metoda pro kabelověrce:
posloucháš nahrávky s novým kabelem. stejné nahrávky posloucháš po 300 hodinách.
rozdíl poznáš. popíšeš.
např. člen "kulich" přijede jednou za půl roku a je schopen přesně definovat rozdíl v novosvětské ač netuší, co jsem změnil v sestavě.
chápu však, že to měřič považuje za dojmologii.
kychtax

Re: Nordost

Příspěvek od kychtax »

no po těch 300h to může být nějaký moment prozření nebo aha moment. Uvědomění si že to vlastně hraje jinak. Protože si neustále uši zvykají. Jak na nový, tak na rozehrávající se kabel + Je to samozřejmě i subjektivní.
Jinak to, že se kabel (i již kdysi notně hraný) bude chovat jinak po znovuzapojení a po např. 6 dnech pod proudem, není jen záležitostí Nordostu. Myslím si, že to tak dělají všechny lepší kably.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nordost

Příspěvek od T101 »

Pytell píše: 03 dub 2020 08:25 Opět jsem si potvrdil, že kabely Nordost ( když je nemáte zapojené ), potřebují delší dobu na rozehrání .
Mě toto dělají jakékoliv kabely.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost

Příspěvek od Pytell »

Z praxe vím, že jedině Audioquest kabely co používají DBS , hrají po odpojení na delší dobu stejně po zapojení zpět.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Nordost

Příspěvek od PTK »

Takový „aha moment“ jsem zažil tuto středu. Poslouchal jsem svého oblíbeného Isao Suzuki – Plays Ave Maria. Nádherná muzika, skvělá dynamika! No a v té chvíli mi došlo to krásné „usazení“ kabelu.
A ještě k Lachimovu dotazu: spočítal jsem to na cca 250 hodin.
U toho Audioquestu je docela důležitý nezapomenout vložit baterky… :mrgreen:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Nordost

Příspěvek od kulich »

Co se týká zahoření Valhalla2 reprokabel, tak cca po 300 hodinách jsem přestal slyšet změny ve zvuku.
Odpovědět