Electrocompaniet

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
Sanycz
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2013 20:49

Re: Electrocompaniet

Příspěvek od Sanycz »

martindc-Všechny EC jsem poslouchal v Ostravském TYKONU na různých typech Wilson Benesch (další má oblíbená značka :lol: ).Konkrétně AW600 Nema jsem poslouchal na WB Chimerach a ACT C60 převážně s CD EMMlabs a EMC 1Up jako předzesy byly většinou Music First Audio ale i EMMlabs, prostě samé lahůdky, alespoň pro mě.Jinak na nový zesák se těším, ale ještě mám pár želizek v ohni a nerad bych něco uspěchal, takže uvidíme ale zatím to vypadá na ty EC AW180.Taky mě dráždí AUDIA Flight 100 a ještě mám v merku McIntosh ale nemám páru jak si to sedne s WB, alespoň jsem neslyšel o nikom kdo by tuto kombinaci vlastnil.No ještě mě čeká dlouhá cesta, ale doufám že příjemná.
Electrocompaniet AW250R+EMM Labs CDSA SE+WB Discovery
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Electrocompaniet

Příspěvek od phenom »

Zdravím všetkých. Nedávno som sa stal šťastným majiteľom Electrocompaniet ECI 6dx. Je to skvelá mašinka. Vzhľad je známy zo starších modelov, ale je fakt že v jednoduchosti je krása.Nebola to prvá voľba integrovaného zosíku(all in one), rozhodoval som sa ešte medzi Moon ACE. Moon som si vypočul iba základný 240i. Celkom sa mi pozdával a na domáce použitie určite stačí. Ale podmienka bola streamer. Kamarát má Bluesound Node2i a je s ním spokojný.Ale stále ma nejak škrelo- ďalší prístroj, káble, zásuvka naviac... Preto Moon ACE. O Electrocompaniet som dovtedy ani nerozmýšľal, bolo to riadne mimo rozpočet.Ale keď sa objavila ponuka-výpredaj zo štúdia, fúú, tam to začalo 🙂bezsenné noci, kalkulovanie, čítanie recenzií, nikde som nenarazil na zlé skúsenosti. A po telefonickom dohovore s pánom kt mal 6dx napočuvané, ma veta "moon by Vám nedelal takovou radost" presvedčila na slepý nákup. Áno možno je to porovnavanie jabĺk z hruškami (ACE vs 6dx)A pre niektorých je to len základná trieda.. , ale pre mňa to bolo niečo vysnívané. Zabrdnút do 100tisícovej kategórie. Zatiaľ mám napočuvané niečo cez 50 hodín, ale neľutujem jediné €. Keby niekoho niečo zaujíma, kľudne napíšte.
Príjemný deň prajem.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Electrocompaniet

Příspěvek od PGH »

Já jsem zase poslouchal a uvažoval také o ECI 5mk2 ale přesvědčil mě pravě MOON ale to je už o osobních preferencích. Ale je to výborný zesilovač o tom není pochyb já ho slyšel na Dynaudio C1
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Electrocompaniet

Příspěvek od phenom »

Presne tak, každý má to svoje. Priznám sa, že moon už bol v košíku, ale nedalo mi to a musel som sa presvedčiť či nebude € lepší. MOON ma lákal veľmi dlho, ale na vyššie rady jednoducho nebol rozpočet a holý základ som nechcel, aj keď je podľa mňa v pohode. Náhrada bol ešte Hegel h120. Rozpočet na zostavu bol max 5000€,ale nakoniec sa to nejak zvrhlo, ved to poznáte 🤭.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Odpovědět