iFi Audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Quentin

iFi Audio

Příspěvek od Quentin »

...o této značce se tady hodně píše, ale samostatné vlákno jsem nenašel. Krom zde hodně zmiňovaného spínaného zdroje, USB kabelů či jiného příslušenství vyrábí i analogový phono zesilovač, kterému se chci krátce pověnovat.

Před asi sedmi lety jsem zaregistroval a koupil micro iPhono, které bylo za poměrně rozumné peníze a velmi, velmi tiché s navíc poměrně širokou možností nastavení. Cena bylo, tuším do 500,--€.
Po pár letech přišel nový zesilovač s označením micro iPhono2. Cena byla proti původnímu vyšší asi o 100,--€. A to i díky již standardně přiloženému adaptéru iPower s vyšším napájecím napětím. Posun zvuku u druhé generace byl skutečně slyšitelný a tedy významný. Změny byly nejen v deklarovaných parametrech, ale i ve vnitřním uspořádaní na desce plošných spojů a hlavně použitím nových zesilovačů pracujících ve třídě A. Jednoduše řečeno, původní verze byla zcela přepracována.
A nyní přichází iPhono3. A za sebe...jsem zklamán! Kromě černého krytu jsem našel jedinou další změnu, a zato významnou! Cena poskočila na 1.100,--€ !
Nic jiného hmatatelného - parametry na chlup stejné, popis funkcí je snad opsán z předešlého modelu a vnitřní uspořádání beze změny (nenašel jsem na foto jediný rozdíl).
Nechci být špatným prorokem, ale nepředpokládám, že při skoro dvojnásobné ceně bude hrát alespoň o 5% "lépe". Takže jsem zvědav, jestli si ho tady někdo za ty prachy pořídí a porovná s iPhono2 :-?

Snímek obrazovky 2020-06-21 v 20.14.58.png
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: iFi Audio

Příspěvek od terahera »

Jj,je to bohužel dnes již asi standart,nic nevymyslet,ale cenu zdvojnásobit :shock: U této značky mě to fakt mrzí,uměli za pár kaček hodně muziky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

těžko odhadnout co zatím stojí.. tento trend ale mají všichni výrobci.. když jsem se před rokem díval na svůj repro kabel taky teď stojí 2x tolik a jediné co dostal byla jiná barva opletu.. :clap: od té doby sem se nedíval na jiný kabel :lol:

Jinak, reálně k tématu této značky. Jejich výrobky jsou všeobecně kvalitativně jednoznačně přínosem. Kdo je vlastní tak si myslím, že i kdyby na každém výrobku udělali z 500 dolarů 700 dolarů neřekne půl slova.

Mě v průběhu dneška dojde nová verze ifi iPower X. cena je taky 2x vyšší, ale tento produkt byl již několik týdnů testován oproti starému a rozdíl znatelný jak v designu,tak zvuku tak i konstrukci . Takže na doporučení majitele sem neváhal a objednal.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

tak je doma... je obrovský oproti standartní verzi :thumbup:

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: iFi Audio

Příspěvek od Vinco »

Obrovsky je, to ano.
Preco ale spinany zdroj ?
K comu to ma byt pouzite ?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

Vinco píše: 22 čer 2020 20:02 Obrovsky je, to ano.
Preco ale spinany zdroj ?
K comu to ma byt pouzite ?
K modemu a routru.. jiz tam mam predchozi verze tak zkusime i novinku..i predchozi verze jak ke switchum tak routrum pomohly.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: iFi Audio

Příspěvek od Vinco »

Aha. A co tak v tomto pripade vyskusat linearny zdroj ?
Pokial by sa pouzil dualny ( hlavne ked su switch a router nedaleko ) , nebol by to ani velky cenovy skok.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

Vinco píše: 22 čer 2020 21:24 Aha. A co tak v tomto pripade vyskusat linearny zdroj ?
Pokial by sa pouzil dualny ( hlavne ked su switch a router nedaleko ) , nebol by to ani velky cenovy skok.
To sem u sebe zkousel a rozdil sem nepoznal tak sem zustal u ifi.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

Po pár týdnech hraní a testování s min.verzí, není co řešit. Nové napájecí zařízení ifi Power X udělalo kus cesty. Zvukově čistější a klidnější celkový projev. Přijde mi, že i bassová složka se hnula k lepšímu (ale je to můj subjektivní pocit). Konstrukčně již tolik netopí. Je mnohem větší, takže asi zapracovali na chlazení. Co se týče designu, no je prostě futuristický, já sním problém nemám mě sedí k supře :smile: , ale věřím že ne každému to se to líbí. :cool:

Závěrem: otázka zní mám dát 2x tolik jak původní verzi. Ten kdo nemá nic bude mít problém přecaj stojí skoro 3tis. takže bude chvíli váhat. My co je máme - tak já měním a je již pevně zakotven v sestavě :smile:



Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: iFi Audio

Příspěvek od terahera »

Tak u mě bohužel nepoužitelné,ne kvůli funkčnosti ale kvůli tomu cirkusovému osvícení horní části těla ifi ~x( Absolutně nechápu,jak takovou blbost vůbec může někdo vymyslet,je to jak jezevčík z 90tek plný diod,ještě chybí,aby to blikalo do rytmu puštěné hudby :oops:Asi vývojář hulil nějaký dobrý matroš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: iFi Audio

Příspěvek od tesarpa »

LEDky běžně přelepuji stříbrnou páskou. Funguje to :-)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: iFi Audio

Příspěvek od terahera »

Kdyby to stálo 149 korun,tak to pochopim a prelepim,ale spinany zdroj za pomalu 3000 s dopravou,který je mimochodem funkční,by se mi prelepovat nechtělo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: iFi Audio

Příspěvek od F2014 »

zatty píše: 08 črc 2020 06:23 Po pár týdnech hraní a testování s min.verzí, není co řešit. Nové napájecí zařízení ifi Power X udělalo kus cesty. Zvukově čistější a klidnější celkový projev. Přijde mi, že i bassová složka se hnula k lepšímu (ale je to můj subjektivní pocit). Konstrukčně již tolik netopí. Je mnohem větší, takže asi zapracovali na chlazení.
Nemáš náhodou srovnání s nějakým lineárním zdrojem?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

[/quote]
Nemáš náhodou srovnání s nějakým lineárním zdrojem?
[/quote]

jak sem psal před tím, s obyčejným lineárem do 4k mi pořád přijde výhodnější mít ifi, ale na podzim bude hotov nový projekt takže pak bude srovnání přesnější a věrohodnější
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: iFi Audio

Příspěvek od MAR »

Takový dotaz?
A co srovnáni s napajením z baterie, muže to být jako s ifi ? Nevyzkoušel to náhodou někdo porovnat.
Jbajci
Příspěvky: 12
Registrován: 18 pro 2019 00:02

Re: iFi Audio

Příspěvek od Jbajci »

Omlovám se za malou odbočku od ifi, ale zajímavá alternativa k ifi je Nirvana SMPS. Dělá se jen verze 5V/2,85 A. Výrobcem uváděné parametry jsou velmi dobré.
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: iFi Audio

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Ak by to niekoho zaujalo vyskúšal som silencer a defender pokiaľ nechcete veľa investovať do ošetrenia USB za mňa :thumbup:.

Z krátkeho počúvania... Prvý dojdem... Zle nahrávky sú ešte viac nepocuvatelnejsie. Ale! V kvalitnych nahrávkach vystúpili nejaké nuancie a celkový dojem pri nie prilis expresivnych nahrávkach viac kľudu. Tiež badať lepšiu separáciu a priestor. Po zahoreni čakám, ze to pôjdem tym istým smerom - kľud a menej "digi šum".
2020-08-07 11.19.38 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

měl jsem taktéž zapojeno ale po změně USB kabelu ho začal brzdit takže šel do šuplíku. Jinak ano šum a klid na původním kabelu rozhodně korigoval takže za těch pár kč je to dobrá investice
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: iFi Audio

Příspěvek od Hercules_Poirot »

mal si aj defender aj silencer? aky kabel to dokazal redukovat?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: iFi Audio

Příspěvek od zatty »

Ano, a nejvíc sem používal defender při posledním kabelu než sem přešel. Teď tam mám Chord řady Signature
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět