Rockna

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

zjistil jsem, ze tu zatim neni forum vyrobku tohoto rumunskeho vyrobce zejmena digitalnich pristroju - DACu a streameru. Ve svete se jedna o dlouhodobe ocenovane vyrobky at jiz v rade Wavedream tak novejsi a mirne nizsi rade Wavelight.

stranky vyrobce - https://www.rockna-audio.com/

distributorem znacky v CR je AudioStudio v Olomouci http://www.superhifi.cz/

Pokud mate s touto znackou vlastni zkusenosti, podelte se prosim o ne.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rockna

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rockna

Příspěvek od Yngwie »

To jsi mu pomohl :thumbup: Já jsem slyšel před lety wavedrem, ale to asi nebyla aktuální verze. Za me hodně dobré. Rozlišení ale ne zbytečná analýza. Z důvodu ceny jsem nakonec šel do Luxmanu DA 06.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rockna

Příspěvek od jirie »

K tématu nemám nic, jen jsem opravil link, kterému chybělo jen písmenko, aby fungoval :mrgreen:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

Wavedream se dela dodnes ve dvou /ctyrech/ verzich - Edition a Signature, rozdil je v deskach FPGA a R2R zebriku, obe verze se delaji v provedeni SE (single ended, RCA 2 desky R2R) nebo BAL (XLR, 4 desky), ceny od cca 5500 Euro po 14000. Vtip je v tom, ze firmware R2R a FPGA zmeni vlastnosti celeho pristroje jako bys zmenil HW.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

jirie píše: 07 úno 2021 16:35 K tématu nemám nic, jen jsem opravil link, kterému chybělo jen písmenko, aby fungoval :mrgreen:
link byl v poradku :-)

(Edit by ML)
Pavle, původní link opravdu nefungoval. Jirie dal správný a funkční odkaz na Audio studio p. Oudese v Olomouci, původní odkaz opravdu nebyl funkční, chybělo tam písmeno "r". Tento odkaz jsem dodatečně opravil já a tím vzniklo nedorozumění. Snad je to tímto vysvětleno.
Děkuji všem za pochopení.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rockna

Příspěvek od jirie »

"Děkuji, že ses mě zastal náčelníku."
:cool:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Rockna

Příspěvek od F2014 »

Yngwie píše: 07 úno 2021 15:54 ..Já jsem slyšel před lety wavedrem, ale to asi nebyla aktuální verze. Za me hodně dobré. Rozlišení ale ne zbytečná analýza...
Souhlas. Má zkušenost je také pár let stará - vybíral jsem USB DAC. Velice se mi po zvukové stránce zamlouvala (byla to ta verze přes 200 tisíc Kč) při přehrávání přes koaxiální vstup - byl to žhavý kandidát než jsem připojil PC. Bohužel, přes USB vstup to hrálo ve srovnání s koaxem dost špatně - "bláto" podobné tomu, co jsem tehdy měl doma, takže z koupě sešlo.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

citace majitele -
@AudioBang

Dík. chci poukázat na to, že v žádném případě nejsem žádný odborník, který by řádně přezkoumával nebo posuzoval, ani jsem neposlouchal mnoho daců, jen jsem měl to štěstí, že jsem si mohl dovolit koupit WD a vyzkoušet si to, pak sdílet své osobní dojmy tím nejlepším způsobem mohl. skromný, ale stojí za zmínku seznam daců, které jsem slyšel, obsahuje terminátor denafrips (můj dac před WD), mnohokrát jsem slyšel akord dave v mém vlastním nastavení, pak Aries cerat behemoth dac zvaný kassandra ref ii. Bohužel jsem nikdy neslyšel o tom, co jste zmínil výše.

WD dac mi připadá perfektně vyvážený. Sám se skromným zdrojem se stále ohýbá a vykazuje některé podstatné schopnosti. Ale v mém případě, když jsem dlouho vlastnil server jako N10 (můj předchozí server), věděl jsem, že potřebuji správný server, abych odemkl plný potenciál DAC a nemohl jsem plně posoudit WD, než to udělám. Nedávno a ještě předtím, než provedu pohyb WD dac, jsem byl unavený zvukem aurender a začal slyšet jeho slabosti více než jeho výhody. Na krátkou chvíli jsem tedy zvažoval získání jedné ze současných superhvězd dneška, SGM extrému nebo růžového faunu 2.16, ale jejich ceny byly mnohem vyšší, než jsem plánoval utratit, nechtěl jsem stavět server DYI jako někteří přátelé můj udělal, pak jsem udělal přechod z terminátoru na WD dac. Mým původním plánem bylo čekat na server wavelight, protože jsem CD vůbec nepotřeboval, ale nemohl jsem se dočkat, až to Rockna vydá, místo toho dostal NET. 3 dny do používání rockna stacku, im short; Můj pocit byl, že by se Rockna měla více snažit je prodávat jako balíček, jak mi někteří řekli, zatímco jsem čekal na svoji NET!

Žil jsem se zdrojem singxer po dobu 2 měsíců, několikrát jsem si vypůjčil N10 mého přítele, dokonce jsem si na pár dní vypůjčil aurický G1. Ale jakmile uslyšíte něco „lepšího“, lépe porozumíte tomu, co chybělo. V tomto případě s NET, více ze všech dobrých vlastností, zesílení a zvednutí výkonu dac (samotný dac je velmi dobrý, ale žádné srovnání). to, co mě upoutalo pozornost po lehce neuspokojivém dni 1, je zvýšená dynamika, zvýšené detaily, krásné textury, přidáno dokonalé množství těla a sladkosti. Moje kombinace laptop / zpěvák / zpěvák byla za aurenderem v reprodukci středů / vokálů a zněla tenčí, ale měla lepší útok, dynamiku a průhlednost (je to směšné, ale pravdivé!). NET si tyto dobré vlastnosti ponechal, překonal je o dobrou částku, A dal sladkosti a plnosti aurender krásné středy. Aha, opět neuvěřitelně tvrdé údery, nádherně texturované basy, které se spouštějí a zastavují téměř okamžitě (v tom hraje roli mnoho dalších komponent, mluvím o streamerové části reprodukce basů). Pak větší, hlubší fáze s lepším oddělením a alokací nástrojů ve virtuálním 3D prostoru, obvyklá klišé popisující vylepšení:). Ticho na černém pozadí, které získáte pouze se slušným designem serveru, další klišé, které zde platí. Ve vší poctivosti, kdybych musel dát v procentech, řekl bych možná 40% zlepšení oproti něčemu, co už bylo vynikající. Po vyslechnutí změn, které jsem dostal, jsou někteří přátelé dokonce zvědaví vyzkoušet NET v jejich nastaveních s jejich Dacs, zejména můj přítel, který vlastní kassandru, protože teď nechce platit 25 000 euro za extrém. Pokud to bude fungovat a jeho synergie bude lepší než jeho aurender N10 (jo, oba jsme měli N10), dostane jeden. Myslím, že by to bylo snadné z toho, co teď slyším!

Doporučil bych vám, abyste nejprve vyzkoušeli a poslouchali sami, co by se mi mohlo líbit, vám nemusí vyhovovat. Rockna zvuk je živý, dynamický, dobře načasovaný, čistý a hudební. Nezaměřuje se na to, že emoční vlastnosti jsou „teplý“ nebo „hustý“ typ zvuku, ani klidný, ale není ani tenký / brutální ani agresivní. má muzikálnost, aby vás zaujal, a správné množství všeho. Je těžké to opravdu charakterizovat. Z jedné stopy na druhou se mění její barva.

Všechno se scvrkává na to, co preferujete, a musí mít ve vašem seznamu priorit očekávání od špičkového DAC. Doufám, že jsem pomohl;)
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 07 úno 2021 17:52, celkem upraveno 1 x.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

PavelDosko píše: 07 úno 2021 16:39
jirie píše: 07 úno 2021 16:35 K tématu nemám nic, jen jsem opravil link, kterému chybělo jen písmenko, aby fungoval :mrgreen:
link byl v poradku :-)

(Edit by ML)
Pavle, původní link opravdu nefungoval. Jirie dal správný a funkční odkaz na Audio studio p. Oudese v Olomouci, původní odkaz opravdu nebyl funkční, chybělo tam písmeno "r". Tento odkaz jsem dodatečně opravil já a tím vzniklo nedorozumění. Snad je to tímto vysvětleno.
Děkuji všem za pochopení.
Diky panove, omluva za nefukcni link
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

Jinak jako vsechny R2R DAC nema Rockna rada dlouhe vypnuti, v zasade se doporucuje ji vubec nevypinat ... po zakoupeni to trva nekolik dnu, nez se dostanee do kondice
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Rockna

Příspěvek od Jiri »

ROCKNA je fajn, dříve kupovala a používala MSB Platinum a Signature R2R moduly do svých DACů (stejně jako to dělal Thrax v modelu Maximinus). Teď už si Rockna dělá své vlastní R2R moduly.
Kamarád v Brně má WaveDream ve verzi Balanced a je spokojený.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

je to tak, v second handu je jich minimum a kdyz uz tak se jedna o starsi kusy s MSB deskou, vlastni Rockna jsou udajne lepsi
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

Pavel: tak som zvedavy ci vyberes nakoniec Rocknu alebo Holo Audio May
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

Holo May KTE je ted nedostupne a return policy je na kratsi dobu nez se staci zahoret, neni kde pujcit na otestovani ... vypada to na Rockna
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rockna

Příspěvek od zappa »

Nebo Merging Nadac?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Rockna

Příspěvek od tujatuja »

Na stránkách Kitsune i evropského prodejce Magna Hifi je dnes uváděno, že May DAC KTE mají skladem.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

Magna ma od patku 2 Holo May KTE skladem, oba zamluvene jak mi Jos dnes psal ...nicmene tady je to o Rockna vyrobcich
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rockna

Příspěvek od zappa »

Namá Rocknu Oudes?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

ma zastoupeni Rockny pro CR - viz vyse. Psal jsem mu
Doba je na uplne na h....
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

tak pres superhifi.cz objednana Rockna Wavedream Edition XLR, do ctyr tydnu bude doma. Stay tuned
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Rockna

Příspěvek od Jiri »

Pavle, proběhlo vyzkoušení proti SPaudio DACu v domácím prostředí?
Jinak samozřejmě obrovská gratulace a vítej v klubu R2R DACů :clap:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

gratulujem, budem zvedavy na report
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

stale ve vyrobe ...
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

tak este maju par dni cas (pisal si 10.2. - dodanie do 4 tyzdnov od objendania). Ale verim ze netrpezlivo cakas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Rockna

Příspěvek od lubin »

Chtěl jsem Ti Pavle volat, co jsi nakonec vybral. I kdy mě bylo jasné, že to bude R2R, tak s Rocknou jsem spíše nepočítal. Hodně mě zajímá potom výsledek... Jinak gratuluji, v posledních měsících máš velký posun...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 111
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Rockna

Příspěvek od djrix »

Rocknu WaveDream jsem celkem nedavno mel v pazourach na upgrade, tusim ze Jiri ji slysel, byt se osobne nezname :) Hodne zajimave udelana masina :)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

nejsou soucastky, cekani na Rocknu se prodluzuje :-(
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rockna

Příspěvek od zappa »

:sad: To je tedy pech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

je obecne nedostazok chipov a skoro vsetko od aut az po elektroniku kvoli tomu ma vasto sklzy
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

nejen chipu .. ty dokonce Rockna ani nepotrebuje
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

skoro kazda elektronika potrebuje chipy. Aj v Rockne ich je niekolko, od ovladania displaya, cez FPGA chip pre USB na co myslim pouzivaju Spartan od Xilling, ale aj dalsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

uz v tej DAC casti su pred tym rebrikom chipy:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

jezis, ja psal ze je nepotrebuje Rockna, myslel jsem jako tovarna, desky ma ... jak vypada DAC uvnitr tusim
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

co nepotrebuje Rockna? vsak su tam chipy a nevyrabaju si ich oni
reagovao som na tvoj prispevok kde pises:
“ nejen chipu .. ty dokonce Rockna ani nepotrebuje” no a ja som ti dal obrazky ze Rockna chipy potrebuje. Co je na tom nezrozumitelne?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

tak pomalu ... chipy nejsou to co jim ted schazi ...ani deseti dalsimi zbytecnymi posty se to nezmeni
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Rockna

Příspěvek od blesk666 »

ok tak inak. Co si myslel tymto? “ ty dokonce Rockna ani nepotrebuje´
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

,,, protoze je ma ...
promin, dam vedet az prijde, tohle mi fakt pripada nesmyslne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rockna

Příspěvek od PavelDosko »

nekdy se to sejde
Obrázek
neni placka, neni highend
Odpovědět