AUDIO RESEARCH CORPORATION

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od mac »

anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

ARC aktualizovalo svoju stranku http://www.audioresearch.com
Su tam vsetky aktualne produkty vratane uplne noveho DSPre Line Stage, ktory ma integrovany prevodnik odvodeny od DAC8.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Mark Levinson »

Mně se vždycky zamlouval player CD 8. Jednoduchý až strohý design, který tím pádem nestárne a mně nezevšední. Prostě player na celý život, kdo má doma tohle, tak už nemusí nic řešit...... :mrgreen:
Snad jen barvu, já bych volil černou, ale to už je jen věcí vkusu.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Guliver »

Audio Research od februára ponúka možnosť update na verziu SE pre REF 5 (2500 EUR), REF Phono 2 (2000 EUR) a LS17 (800 EUR)
Viac info tu: http://www.av-magazin.de/Ton_News.49+M5 ... 750.0.html
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

REF 5 SE uz je doma. Necham trosku rozohrat a zdelim vam svoje dojmy.
bertram

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od bertram »

Anawaku , gratulujem k novéj mašine ,ale ako pozerám na príspevok od Gulivera nie je lepšie update stávajúceho modelu na SE?
Ide mi hlavne o sumu .Predávať pôvodný model a kúpiť vylepšený SE ,oplatí sa to? Neviem aký si obchodník ,ale oplatí sa to?
Príliš vela otázok ,ale toto ma naozaj zaujíma ,nakolko takúto možnosť vela výrobcou neponúka.Značku určite dobre poznáš,tak som
zvedavý na tvoj názor.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

bertram píše:Anawaku , gratulujem k novéj mašine ,ale ako pozerám na príspevok od Gulivera nie je lepšie update stávajúceho modelu na SE?
Ide mi hlavne o sumu .Predávať pôvodný model a kúpiť vylepšený SE ,oplatí sa to? Neviem aký si obchodník ,ale oplatí sa to?
Príliš vela otázok ,ale toto ma naozaj zaujíma ,nakolko takúto možnosť vela výrobcou neponúka.Značku určite dobre poznáš,tak som
zvedavý na tvoj názor.

Je to uhlom pohladu. Update je pre niekoho dobra a vyhodna vec a pre niekoho je to vyhodne menej ako novy komponent. Tazko hodnotit a posudzovat. Pre mna su updates porusenim originality komponentu a osobne s nimi nesuhlasim. Ale je to len moj nazor a pocit.

Mimoto moja povodna REF5 ide po porovnavacom teste kamaratovi a budem rad, ze bude mat doma vysnivany predzosil. Tak mi ta financna strata ani tak extremne nebude vadit.

Inak obchodoma obchodovanm sa zivim cez 15 rokov ale do Hi-Fi nemozem tieto veci aplikovat leboi Hi-Fi je mojim konickom. A tie su stratove vzdy, nech si akykolvek dobry obchodnik.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

teda TAKMER VZDY. Aby ma tu zase niekto nenapadol za slovicko.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od funkyman »

Zaujal ma ten update... Aky ja tam prinos zvukovy asi este nevie nik.. Alebo? Mam totiz doma novy phono 2 .. Este panicky zvuk.. Cca 50 hod... Takze casu na upgrade je vela... Len ci to aj vedie ku niecomu.... Okrem investicie....
....music is my sanctuary,music is my life....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

to Funkymann:

Update pre REF 5 a REF Phono2 znamena najmä vymenu kondenzatorov za nove. Tie nove maju lepsie parametre, lepsiu konstrukciu, mali by viac vydrzat a kopu dalsich veci, ktorym nerozumiem. Kondenzatory na povodnej REF 5 a REF 2 boli takym , akoo by som povedal, citlivym miestom tychto predzosilov. Nove su robustnejsie, menej nachylne a podobne.

Zvukovo by to tiez malo mat velky prinos pretoze REF5 SE a REF 2 SE su vlastne odvodene od REF ANNIVERSARY a tou vraj v ARC objavili "novu dimenziu" zvuku. Konkretnejsie to budem vediet popisat ked sa masina trochu rozohra. Lebo porovnavat REF 5 s 1500 hodinami a REF 5 SE s 5 hodinami asi nema velky vyznam.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od funkyman »

Super,rozumiem
Pockam si na tvoju skusenost....
....music is my sanctuary,music is my life....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od anawak »

Dalsi REFERENCE kusok od ARC. Tentokrat by mal oslovit milovnikov digitalu a streamu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Cena je ohlasovana na cca 15 000 $.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od lubin »

Zajímalo by mě, jestli má doma někdo tohoto krasavce...vt115 , najde se někdo??
Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od lubin »

Chtěl bych upozornit na neméně zajímavý novější produkt z dílen AR. Jedná se o zesilovač třídy "D", patrně s pulzním zdrojem (nevím jistě), který poskytuje vysoký výkon, vynikající dynamiku, ale neztrácí mnoho ze své muzikálnosti zděděné od svých lampových bratříčků....mě se dokonce na stejném řetězci líbil o chlup více, než REF 250.

http://translate.google.cz/translate?hl ... CEcQ7gEwAA

Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od vintage »

Máte někdo osobní zkušenost se zesilovači AR v třídě D? Konkrétně mě z
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od kulich »

Měl jsem pár monobloků D 450 a upgradované MF 750 k je rozcupovaly za 10 vteřin a šly na audiomarkt....
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od vintage »

Není nad osobní zkušenost, byl jsem k D zesilovačům vždy skeptický, ale nadsene recenze vyvolaly zvědavost. Dík za post.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Fidji99 »

Ja som dostal ako "nahradne vozidlo" DS225, ked som mal v udrzbe svoje REF 250.

Musim povedat, ze som bol velmi spokojny a to az tak, ze som ho potom [za dobre peniaze] kupil a pouzival ho ako koncak v druhej zostave niekolko rokov. Podla mojho nazoru, elektricky velmi kompetentny zosilovac, super kontrola na basoch. Ziadny problem ani s tazkymi bednami. Zapojenie cez XLR je po

Ja nie som poeticky typ, co pise o svetle duhy medzi notami, ale bohaty prijemny zvuk v celom pasme, velmi transparentny, bolo pocut kazdu zmenu v retazci. Ak ho vies kupit za dobru cenu - odporucam.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Halíř »

Kurňa, to by mě zajímalo, kde po cestě dochází inkoust. Nejprve vintage : "konkrétně mě z" a hned kousíček pod tím fidji99 : "zapojenie cez XLR je po". :lol:
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Fidji99 »

to vies, to bude tym ethernotovym kablom ....
[alebo mojou blbostou] ...

XLR preamp je potrebny, to bola myslienka ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od vintage »

Halíř píše: 14 kvě 2020 10:30 Kurňa, to by mě zajímalo, kde po cestě dochází inkoust. Nejprve vintage : "konkrétně mě z" a hned kousíček pod tím fidji99 : "zapojenie cez XLR je po". :lol:
:lol:
No jak píšu přes telefon, tak se mi to občas v půlce psaní sekne a nedá se stim nic dělat, dal jsem odeslat s tím že to pak zedituju, ale nešlo mi to 😀
Konkrétně mi jde o integrac DSi200...
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Halíř »

Jj, me prislo usmevny, ze se to tiskové vakuum vyskytlo hned obdva prispevky :smile: .
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Urbino »

Je fakt dost dobry.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od MAR »

Podrobnější popis, hlavně zapojeni 4,8,16 ohm a trioda vs pentoda.

http://www.highfidelity.pl/@main-3993&lang=
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od MAR »

MAR píše: 03 zář 2021 19:45 Podrobnější popis, hlavně zapojeni 4,8,16 ohm a trioda vs pentoda.

http://www.highfidelity.pl/@main-3993&lang=
https://www.soundstageaustralia.com/ind ... -amplifier
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Fidji99 »

Vyzera, ze Audio Research zbankrotoval. (Na inom fore bol postnuty link na wbf)


https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... rch.36751/
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od blesk666 »

hmm, ked uz AR nevie prezit tak neviem. Na jednej strane pomerne lacne a velmi slusne Cinske produkty, na druhej strane drahe az extremne drahe kable a prislusenstvo definuju suucasne hifi/high end
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Fidji99 »

blesk666 píše: 30 dub 2023 15:38 hmm, ked uz AR nevie prezit tak neviem. Na jednej strane pomerne lacne a velmi slusne Cinske produkty, na druhej strane drahe az extremne drahe kable a prislusenstvo definuju suucasne hifi/high end
Nezufal by som, stale to mozu kupit Cinania a pod znackou Audio Research predavat drahe kable.

Ale vazne, ako exmajitela AR ma to netesi. Ten zvuk bol velmi specificky a velmi prijemny. S WA to sedelo ako rit na serbel. Aj ked uprimne- tesil som sa, ked som ich kupil. Ale tesil som sa aj ked som ich predal.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od blesk666 »

alebo budu robit soundbary a moznost je este aj pouzit meno na note booky ako su drahsich MSI+Dynaudio alebo ako priplatkove audio do aut
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Audio Research má nového vlastníka a pokračuje normálně dál, beze změn.
Běžně s nimi obchodujeme a VŠE funguje na 100%.

Zájemců byla celá řada, ale byl vybrán investor, který není spekulant ani jestřáb, co se živí přeprodejem značek.
Nový majitel se jmenuje Valerio Cora, a je to známý konstruktér audiotechniky a reprosoustav.
Firma pod jeho vedením bude pokračovat v politice nekompromisní kvality a výroby v USA.

Co vím, tak propustili akorát nějakého nákupčího a jakéhosi koordinátora, které jsem ani neznal.
Všichni vývojáři a technici zůstali na svých místech.
A to je dobře.

Držme jim palce, zaslouží si to👍
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: AUDIO RESEARCH CORPORATION

Příspěvek od blesk666 »

Tak to je dobra sprava.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět