Bowers & Wilkins

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:Majú to zmáknuté -> http://www.hifi-voice.com/component/con ... lkins.html
Na základe môjho posluchu sa s recenziou plne stotožňujem, až na malé detaily: počúval som ich na zostave McIntosh s kabelážou Audioquest, zvuk bol naozaj vynikajúci, tak ako píšu v teste, ale keď sme vyskúšali XLR kábel Valhalla a sieťový kábel LessLoss Signature, zvuková scéna sa otvorila (káble sme skúšali každý zvlášť, pretože sme ich nemali naraz k dispozícii), pribudli detaily a zlepšil sa priestor a hlavne definovanie jednotlivých nástrojov v priestore a to v obidvoch prípadoch. Potvrdzujem, že kabeláž hrá pri týchto sústavách podstatnú úlohu, ale samozrejme vzhľadom k použitej elektronike.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Vlado222 »

B&W Nautilus Loudspeaker story. :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=0FKyfTsyYZI
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Vlado222 »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

New BW 800 D3

Příspěvek od element »

Pěkný den všem..pořídíl jsem si nové BW 800 D3 a je to neskutečný zvuk, dokonalost. Oproti starším obrovský skok dopředu..ve všech oblastech..jsem absolutně nadšený...
Soulution, Ansuz
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: New BW 800 D3

Příspěvek od PavelDosko »

toz gratulace
neni placka, neni highend
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Vlado222 »

Element,
nech ti dlho robia radosť. :thumbup:
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

prosím vás pánové... 99% z vás píše starých BW 802 nebo 800....zapomeňte na to...Nové BW 800 hrají absolutně jinak než ty staré.. Nové 800 byly dovezeny do ČR před 14 dny... A další věc nové 800 je někde jinde než nové 802. Nové 800 je bedna o 2 levly výše...

Mám je doma a je to absolutní rozdíl mezi starší řadou...nebetyčný rozdíl..prostě jiná bedna....
Soulution, Ansuz
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od sartel »

Uvažovals už o kandidatuře na prezidenta ČR?
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od kulich »

Á, už se ozývají lidi, co Ti přeji...
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od sartel »

Mně je zcela fuk, co si pán koupil. Komentoval jsem jen jeho styl sdělení "držte hubu, vy víte hovno, já je mám první, pokloňte se" :-@

...rád bych se dozvěděl, co znamenají ty 2 levely nahoru, definici levelu, co bylo znamením, že je překonán první level a co následně, že i ten druhý.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste neni vse ztraceno. Co nevyrazime z elementa, u ktereho to vypada, ze zde na foru existuje jen z duvodu machrovani, to se lze docist i jinde :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/n4twwbbhrn6zi ... w.pdf?dl=0
Dieter Burmester
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

:thumbup: Zdar!

V porovnání s předchozím modelem 800 je daleko lepší podání středů, daleko lepší splynutí všech pásem při poslechu, daleko lepší čistota a přesnost v celém pásmu. celkově to hodnotím jako velice podařenou bednu a osobně si myslím ze do 1 mil. Kč není lepší reprosoustava.
Soulution, Ansuz
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od pajuna »

To je docela odvazne tvrzeni...slysel si treba FS Ktema, SF Stradivari, Wilson nebo Vivid? Docela rozumim nadseni z noveho prirustku a preji vse dobre...nicmene co prime porovnani s temito?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od fox »

Dej sem foto.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

Slyšel jsem hodně soustav od různých výrobců a říkám že do 1 mil. nehraje podle mne nic lépe.
Screenshot_20160829-142820.png
Soulution, Ansuz
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od lachim »

Element
Stejny nazor jsem nadavno slysel od znameho hifisty z brd, ktery se ve skutecnem high endu pohybuje 20 let.
Je skvele, ze sis je mohl koupit a pristich 10-20 let ti budou delat radost!
Tez bych volil tetnto model. Mohl li bych.
:clap:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od PavelDosko »

bedny krasne, urcite vyborny zvuk, ale az tak ultimativni prohlaseni, no nevim ... at delaji radost preju
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

element píše:prosím vás pánové... 99% z vás píše starých BW 802 nebo 800....zapomeňte na to...Nové BW 800 hrají absolutně jinak než ty staré.. Nové 800 byly dovezeny do ČR před 14 dny... A další věc nové 800 je někde jinde než nové 802. Nové 800 je bedna o 2 levly výše...

Mám je doma a je to absolutní rozdíl mezi starší řadou...nebetyčný rozdíl..prostě jiná bedna....
Počul som ich asi pred mesiacom v Nemecku. Úplne súhlasím. Celá rada D3 je absolútne odlišná od predchádzajúcich modelov a to jednoznačne smerom nahor. 800 D3 je naozaj absolútna špička. Počul som ich hrať na konce Jeff Rowland 501 a predzosilňovač AR REF5 SE. SUPER !!! Doporučujem všetkým, aby si ich najprv vypočuli a potom hodnotili. Ja som bol nadšený aj zvukom 802 D3 v zapojení s McIntosh v BIS audiu. Toto však je o poriadny kus ďalej a to vo všetkom - presnosť, dynamika, priestor, neutralita...Gratulujem, výborná voľba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od pajuna »

Vypadaji pekne :thumbup: ! Chteji urcite spousty prostoru a penez :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Moc ne, osm kil :thumbup:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Oboji BW 800D i D3 maji mereni spatne.
http://www.stereophile.com/content/bowe ... qJpkhmY.97
http://www.stereophile.com/content/bamp ... r3f0Rvr.97

S takovymi Vivid G1, G2, Revel ultima saloon2 - ktere meri vyborne to opravdu nelze porovnat, technicky ani nahodou Elemente!

Jen BW sneky ktery delal L. Dickie (dnes u Vividu) jsou jedine top kvalitni bedny BW.

Smutne co?

Shrnuto aby sis koupil TOP kalotove bedny BW musis si koupit BW sneky.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od kulich »

Element, prodej 800 D3 a kup si Bartoliho 1518ky, ušetříš a polepšíš si!!!!!!! :thumbup: :lol: :clap:
voltrix
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2014 01:36

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od voltrix »

Bartoli píše:Oboji BW 800D i D3 maji mereni spatne.
http://www.stereophile.com/content/bowe ... qJpkhmY.97
http://www.stereophile.com/content/bamp ... r3f0Rvr.97

S takovymi Vivid G1, G2, Revel ultima saloon2 - ktere meri vyborne to opravdu nelze porovnat, technicky ani nahodou Elemente!

Jen BW sneky ktery delal L. Dickie (dnes u Vividu) jsou jedine top kvalitni bedny BW.

Smutne co?

Shrnuto aby sis koupil TOP kalotove bedny BW musis si koupit BW sneky.
Smutné je leda to, že tady dáváš odkazy na o 200 tisíc levnější 802 a několik let staré 800 diamond. Až budeš příště někam dávat zase nějaké měření , tak si nejprve přečti o kterém konkrétním modelu je řeč :lol: :lol: .
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Je tam porad stejne mizerny stredak 150mm a vejskac a lisi to jen velikosti basaku, myslis ze tam na 802 a 800 namerim neco jineho v pasmu 1-20 kHz?

Jinak opravdu kvalitni top bedny s kalotou = 4 pasmova konstrukce ala vivid G1, to jsou neoddiskutovatelna fakta.

3p. kompromisy od BW s 150mm stredakem za skoro milion nebrat. %-(
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

kulich píše:Element, prodej 800 D3 a kup si Bartoliho 1518ky, ušetříš a polepšíš si!!!!!!! :thumbup: :lol: :clap:
Muze si koupit treba JBL M2, JBL K2, JBL Everest, hrat to bude vzdycky o dost lepe nez BW :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hrat to mozna lepe bude, ale jen aby se to elementovi libilo. Mne se taky jisty SK konstrukter snazil presvedcit, ze jeho konstrukce lepe meri nez produkty me oblibene znacky. Problem je ten, ze zvukovy projev tech jeho skatuli se mi nelibi a od druhe hodiny me z nich vzdy rozbolela hlava. K cemu mi je takovy vyrobek? Aha? :roll:
Dieter Burmester
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:Hrat to mozna lepe bude, ale jen aby se to elementovi libilo. Mne se taky jisty SK konstrukter snazil presvedcit, ze jeho konstrukce lepe meri nez produkty me oblibene znacky. Problem je ten, ze zvukovy projev tech jeho skatuli se mi nelibi a od druhe hodiny me z nich vzdy rozbolela hlava. K cemu mi je takovy vyrobek? Aha? :roll:
Ono to jestli te bude bolet hlava a celkove naladeni jakkoliv dobrych nebo i blbych repro jde udelat prostou ekvalizaci, koneckoncu mnoho dobrych beden - treba i ty revel ultima saloon 2 maji ekvalizaci na knofliku na bedne - vice vysek/mene vysek je v praxi o prepnuti 1 odporu ve vyhybce, to stejny vice/mene basu.

Jinymi slovy aby te hlava nebolela (ostre/tupe naladeni) to je to nejjednodussi a nesouvisi to s kvalitou bedny v uzsim slova smyslu, koneckoncu fyziologicka korekce pro poslech potichu a nahlas je taky neco co je nutnost pro top poslech a hifisti o tom ani neslyseli a to nemluvim o DSP multisubu, nebo DRC, akustice cimry atd...

Ale obecne kvalitu bedny dela kvalita vyrazovaciho diagramu, to jest hladkost hladkost vyzarovaci charakteristiky v ose a mimo osu, plnorozsahovost na basech + njdulezitejsi pozadavek ze tam nesmi byt zadna rezonance v pasmu 1-10kHz.

Ty BW 800 D3 jsou mizerny bedny a vubec se nedaji porovnat s Revely ultima saloon 2 nebo Vivid G1.

Ze to ale neumite interpretovat na mereni je jina vec, koneckoncu kdybyste mereni precist umeli tak byste si koupili treba ty revely :silent:
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

Je vidět že Bartoli nebo jak se jmenuje je trochu mimo...kdyby si trochu počet, věděl by že píše nesmysly.. :shock: bedna je zcela přepracovaná nové repro, nové materiály..A hlavně ten člověk to nikdy neslyšel. Hraji to ze Soulution zes. a je to boží ...dokonaléééééé..Chlapi se vam fakt divím že tu trávíte hodiny času žvaněním o ničem..Já jsem neměl problém si koupit Vividy, nebo cokoliv jiného, nejsem finančně omezován...ale ta bedna hraje fakt božsky...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...raději chlapi makejte, než tady ztrácet čas akademickými debatami..
Soulution, Ansuz
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Elemente tak jsi nadseny z nove hracky a fajn - no problem, ale za rok za dva budes mit jinou.

Jinak solution je velmi dobry zesilovac, emm labs velmi dobry digital.

Ale je to vsechno tak jak to mas zabity tema 3p. BW s pasivni vexli, ono obecne jsou ty pasivni bedny dneska uz silny anachronismus.

DSP aktivni vyhybka je lepsi reseni + 4p. konstrukce u kaloty neoddiskutovatelna nutnost.

Tady si muzes trochu osvezit jak to je s BW, jsou tam taky na videu:

Hadejte kde, napovim jsou to ty za 24 000 USD :thumbdown:


https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
element
Příspěvky: 55
Registrován: 10 pro 2012 21:03

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od element »

Chlapi neblbněte, poslouchejte hudbu a dělejte si vlastní názor podle toho jak to hraje naživo...ne podle youtube.. Fakt neblbněte..
Třeba si za rok dva koupím vividy G 1.1 mají bý příští rok na trhu..Model ještě vyšší nez G1. Cena cca 3 míče...ano to bude nářez ale do 1 mega BW je fakt top..jinak bych si koupil jiné..kupuji podle toho jak to u mne hraje..
Soulution, Ansuz
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od fox »

To, že máš spoustu peněz, ti nezávidím, ani se z toho neposeru.
Ale jinak ti gratuluji a přeji, aby sis beden užil. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
voltrix
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2014 01:36

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od voltrix »

Bartoli píše:Je tam porad stejne mizerny stredak 150mm a vejskac a lisi to jen velikosti basaku, myslis ze tam na 802 a 800 namerim neco jineho v pasmu 1-20 kHz?

Jinak opravdu kvalitni top bedny s kalotou = 4 pasmova konstrukce ala vivid G1, to jsou neoddiskutovatelna fakta.

3p. kompromisy od BW s 150mm stredakem za skoro milion nebrat. %-(
Ano bedny mají jiný charakter, jinak udělané výhybky, lepší vnitřní součástky atd. Nebudou proto měřit identicky. Pro objektivitu si proto počkejme na měření 800 D3. Do té doby je jakýkoliv komentář zavádějící a de facto zbytečný. Každopádně je zajímavé, že většina lidí, kteří slyšeli 802 D3 nebo 800 D3 , tak tvrdí, že na ně repra zanechaly vynikající dojem. Zatímco ty si neslyšel ani jedny a podle grafu na obrázku jsi poznal, že jsou špatné :lol: . To co by tě mělo trknout nejvíce, je fakt, že i recenzent ze Stereophile, na jejíž měření si sám odkazoval, napsal že 802 D3 hrály velmi dobře . Myslíš že si to celé vymyslel a ty máš pravdu? :crazy: :lol: . To už možná i to měření zfalšoval ne? :lol: Navíc 800 D3 by měly být znatelně lepší. Raději si je běž poslechnout na adekvátní sestavě a potom dělej takové soudy. Určitě máš sám ryzí high end soudím :clap:. Taky se divím, že ty tvé 1518 repra nikdo nechce , vždyť to musí být top a dá se přidat i DSP :lol: :lol: a měří to srovnatelně jako Vivid ne? Po takovém repru by se mělo jen zaprášit. Možná by to chtělo postal do Stereophile na test......
P.S Vividy G1 jsou excelentní bedny , to ti nikdo nevyvrací, jsou ale také v jiné cenové kategorii a nejsou předmětem diskuze.
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

A ted si predstav ze i ty top kalotovy vividy G1 jsou o dost horsi nez 1518/JBL M2. Ja vim je to tvrdy ale je to tak dano technickym resenim a merenim.

A v modalni oblasti pod 100Hz kde se projevuji rezonance cimry +- 20 dB pak v DSP s kvalitni promerenou DRC + multisubem dam na basech opravdu jinou kvalitu nez pasivni vexle vivid G1.

Tolik tvrda technicka fakta, zadny fantazie a basne-)

Jinak predstava ze state of the art HIFI je mozna bez DSP je mirne receno jen neinformovanost hifistu.

Sam tvurce sneku a Vividu pan Laurence Dickie v rozhovorech uvadi ze on sam preferuje DSP aktiv ale nenabizi ho protoze hifisti jsou hloupi a nekoupili by to a on se tim prodejem Vividu zivi tak prodava co trh chce.

Dohledejte si rozhovory s L. Dickie na webu, pan tvurce Vividu umi!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od PavelDosko »

to uz neni ani k zasmani
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od aretax »

Bartoli, vďaka, že si aj na tomto fóre. Bez Tvojich "duchaplných" príspevkov by tu bola nuda. Dúfam, že sa nenecháš odradiť a naďalej budeš písať tie Tvoje "múdrosti". Potrebujem od Teba radu. Včera mi na parkovisku v BA ponúkali tento reproduktor:
New-Arrival-Best-Price-Mini-Portable-Megaphone-Foldable-Bullhorn-Handheld-Grip-Loud-Clear-Voice-Amplifier-Loudspeaker.jpg_640x640.jpg
Myslíš, že by sa mohol vyrovnať Tvojim 1518? Meranie je výborné v pásme 0-1 mega Hz a cena - pomer/výkon absolútna. Po jednaní je za 10 €/pár. Prosím, poraď, či sa mi oplatí toľko investovať, alebo by boli lepšie Tvoje 1518, samozrejme za podobnú cenu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Vlado222 »

Element Bartoliho si nevšímaj. Je to trubka, čo neustále trúbi do sveta ako pokazená platňa stále len to svoje že všetko okrem jeho 1518 sú mrdky a každývečer sa modlí k MaBatovi a Floydovi.

Ozaj predal si subík Velodyne 1000 s akými reprákmi si ho kým si si nekúpil D3 prevádzkoval?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Dieter Burmester »

element píše:...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: New BW 800 D3

Příspěvek od jirie »

element píše:Pěkný den všem..pořídíl jsem si nové BW 800 D3 a je to neskutečný zvuk, dokonalost. Oproti starším obrovský skok dopředu..ve všech oblastech..jsem absolutně nadšený...
Zmátla mě fotka v příspěvku výše (jsou tam jen regálovky), tak jsem si myslel, že to nebude adekvátní k tvému aparátu.
Teď už jsem v obraze a ačkoliv jsem je neslyšel sdílím tvé nadšení :thumbup:
Slyšel jsem všechny předchozí modely, ale znovu se potvrzuje schopnost B&W přijít s něčím dokonalejším. Pozoruhodné je zavedení hliníkových součástí do konstrukce jak ozvučnice, tak samotných hliníkových "turbín".
Doufám, že v krátké době se objeví i u pána, který mi umožnil poslech starších modelů :smile:
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Bartoli »

Dieter Burmester píše:
element píše:...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Panove ale srovnavat mezi sebou seriozne 2 ruzne reprosoustavy vyzaduje splneni nekolika doma velmi obtiźne dosazitelnych podminek.

Reprosoustavy musi byt porovnavany naslepo v double blind testech, reprosustavy musi byt umisteny na specialni rampu aby byla mozna rychla vymena repro na stejnym miste za 3 sekundy, repro musi mit srovnanou hlasitost aby nevitezilo hlasitejsi repro a vubec to neni o tom ze si nekde nejak nahodile poslechne Element Vividy a pak z takovyho nahodileho poslechu neco iluzorne usuzuje.

Ja vim ze je to tady v mode vydavat imprese na oko za bernou minci o zvuku ale to jsou jenom omyly hifistu. Napriklad taky nepripada v uvahu poslouchani dlouho hodinu nebo hodiny, ale naopak musi to byt jen kratke 30 sec ukazky.

Tady to mate polopate:

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Bowers & Wilkins

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:
element píše:...a opravdu jsem slyšel na vlastni uši značky o kterých mi zde píšete...
No a pri nynejsim vyberu k porovnani Vivid vs. B&W doslo?
Těžko říct, jestli to není nějaká fabulace, protože stěhovat takové bedny na jedno místo a porovnávat je téměř nemožné s ohledem na hmotnost a dostupnost a ochotu prodejců. Nehledě na to, že třeba i výše zmiňované JBL Everest DD67000 a K2 9900 jsou v celé ČR dvoje (a majitelé je nedají z ruky) ... D3 jsou nezpochybnitelně vynikající hifi (tady je dobré klást důraz) bedny ... jestli skutečně nejlepší je otázkou. Podle mě neexistuje nic takové jako nejlepší bedna nebo zesilovač ...

Jako vždy poměrně zvrhlá debata se směsicí závisti a mudrlantství :mrgreen:
Odpovědět