Klub akustik

Šíření zvuku v polechové místnosti, zkušenosti, problémy a jejich řešení apod..
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

martinowsky píše:No to mi povidej z Hlučinska! Dalši soused ;-) ! Tak to asi zajdem pokecat do 56ky nebo do Bětky :-D
OK dobrý nápad,724 428 880 tu 56 bych bral.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

OK.Domluveno
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

Jsem rad ze jsme se potkali a skvele pokecali. A jak jsi rikal, az bude mit manzelka odpoledni, tak dej vedet a my radi prijdeme. At manzelku nerusime pripadnym bigbeatem nahlas. :thumbup: :D
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
TomHifi
Příspěvky: 9
Registrován: 30 dub 2014 17:40
Bydliště: Hať

Re: Klub akustik

Příspěvek od TomHifi »

Ano,ozvu se.
Taky jsem Vás rád poznal.
Accuphase E460,CD přehrávače Marantz CD5004. Je implementován DAC modul Sirius ,Focal Elektra 1028 BE,Cardas cross link speaker,interconect,Viocustic
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Klub akustik

Příspěvek od lubin »

A tak to má být klucíí.... :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Klub akustik

Příspěvek od fox »

Obrázek
Obrázek

Nejsem sice Prajzák, ale Císarák z Opavy. :smile: Přes víkend jsem taky tak trochu řešil akustiku poslechovky.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

pěkne, mi se hodně libi ten dirkovany sadroš hlavně na stropě. A počet akustic. panelu neni přehnany takže to opravdu vypada velice utulne. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Ivoši,
máš to fakt pěkné :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Klub akustik

Příspěvek od Teti »

Vypada to super, muzu potvrdit, ze Ivos to ma opravdu moc utulne a hraje mu to skvele. :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klub akustik

Příspěvek od mrba »

mrba píše: ...
A v druhej etape tie výkyvy vo frekvenčnej krivke plánujem upraviť ešte cez EQ v REWe príp. cez audiolense.
Ale aspoň miernu úpravu akustiky som považoval za základ.
Tak pre úplnosť a porovnanie dopĺňam ešte grafy s vyhladením 1/3 oct a 1/12 oct posunuté tak, aby boli samostatne,
Od zhora :
- pôvodny
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (direct)
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (audyssey)
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (direct + FIR filter z REW)
- ticho

Obrázek

Obrázek


A grafy pri posune mikrofónu o cca 25-30cm okolo posluchového miesta
Obrázek
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Klub akustik

Příspěvek od slayers »

Foxi to jsi kupoval a nebo tvořil? :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Klub akustik

Příspěvek od fox »

Kupoval přes Petra5.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:Kupoval přes Petra5.
Ivoši,
ještě jednou :thumbup:, vypadá to fakt pěkně.
Prosím Tě, jak se projevily zvukově ty panely od Petra?
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

Tak dnes jsme byli utužit navazanou družbu s Tomemhifi. Po nedavne seznamovačce u piva jsme s Viktorem ML vyrazili na živo ověřit Jeho sestavu v akusticky upravenem prostoru poslechovoobýváku. Podvečer to byl vskutku přijemny. Luxusni zesilovač podporoval velmi solidni repro ze zdroje sice od vyroby levneho, ale obdařeneho tuningem od Casea. Zvuk subjektivně hodnotim jako pevny, přesny, s vybornou lokalizací a velmi dobrým poměrem výšky,středy,basy. Da se řict vyrovnany. Abych jen nechvalil. Snad bych snesl trochu jiste jemnosti, kulatosti,plnosti. Stereo vyborne. Snad svuj nazor na zvuk napise i Viktor. Podotykam že se jedna o muj momentalni postřeh. Je to vyborna sestava v pro mě krasne misnosti. Dalši vylepšeni je prý na cestě. Paradni analog, pak snad luxusni SACD a pak .......se uvidi.
Děkuji Tome za vlidne přijetí, pohoštěni, paradni poslechovy zažitek a těšim se na analog a přišti navśtěvu.

Diiiiik Martin
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Klub akustik

Příspěvek od jirie »

Tohle mě docela zajímá.
Kdybych měl k dispozici nějaké rozměry, snad by se to dalo zmáknout za pár stovek.
Myslíte si, že by to šlo spáchat z tzv. extrudovaného polystyrenu, který je o něco tužší a stabilnější než ten běžný?

Už mě nebaví dávat při poslechu na plazmu huňatou deku :evil:

http://www.thomann.de/cz/the_takustik_d ... ps_set.htm
http://images6.thomann.de/pics/atg/atgd ... _final.pdf
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Klub akustik

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:
fox píše:Kupoval přes Petra5.
Ivoši,
ještě jednou :thumbup:, vypadá to fakt pěkně.
Prosím Tě, jak se projevily zvukově ty panely od Petra?
Zlepšila se lokalizace nástrojů v prostoru. Zpěv je čitelnější. Kdybych uměl anglicky, řekl bych, že jím je rozumět každé slovo. :lol: Pokud bylo na scéně více hlasů, zdálo se, že zpívají z jednoho bodu. Po úpravě difuzéry stojí pěkně vedle sebe.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od Mark Levinson »

Ivoši,
díky za popis, mám podobné postřehy :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Klub akustik

Příspěvek od Dieter Burmester »

To, co Fox popisuje, je obecnym jevem difuze v poslechovych prostorech. Bohuzel, idealniho stavu - tedy stoprocentne difuzniho pole - se dosahuje dosti obtizne :D
Dieter Burmester
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Klub akustik

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

jirie píše:Tohle mě docela zajímá.
Kdybych měl k dispozici nějaké rozměry, snad by se to dalo zmáknout za pár stovek.
Myslíte si, že by to šlo spáchat z tzv. extrudovaného polystyrenu, který je o něco tužší a stabilnější než ten běžný?

Už mě nebaví dávat při poslechu na plazmu huňatou deku :evil:

http://www.thomann.de/cz/the_takustik_d ... ps_set.htm
http://images6.thomann.de/pics/atg/atgd ... _final.pdf
Obráť sa ma fifiho na slovanete
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19374

Moje riešenie akustiky. Na foto sú tri rezonátory, meranie je robené s dvomi.
https://plus.google.com/u/0/photos/1126 ... 9093690929
Ostáva mi osadiť ešte dva rezonátory, teda celkom ich bude 5. Tri sú naladené na 40 Hz a dva na 65 Hz, každý má rozmer 800 x 800 x 250 mm.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od Riki »

miinuly rok sme sa prestahovali do starsieho domu ku ktoremu prinalazala chatrc ktoru som zrenovoval a pouzivam ju ako posluchuvnu, je v nej vyborna akustika, a to bez pouzitia modernych materialov :)
Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Klub akustik

Příspěvek od Peer »

No to je paráda.
Tam musí být radost poslouchat...
Bond 007 alias Monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Bude to asi tím žebříkem :clap:
:lol:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

To musi byt paráda. Prosím více fotek a popis. :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od Riki »

monte, skoro si uhadol je to ale kobyla :thumbup:
martinowsky na aky popis si myslel ?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

No velikost místnosti, místo poslechu . Postup opravy, úpravy. Aparát na kterém posloucháš (vidím neznámý lampáč, neznámé bedýnky, zdroj PC). Tohle všechno nás nadšence zajímá. ??????
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Klub akustik

Příspěvek od efičák »

Triody 300B v jídelně? Jak příjemně dekadentní. :-j

To chce velké Tannoy jaké má Zappadedy.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Klub akustik

Příspěvek od Riki »

velkost miestnosti 440x280x240, postup opravy ocistenie dreveneho stropu, nater proti cervotofom nasledne fermezou, oprava omietky , v stene som mal korene od bazy ktora vyrastla pri komine, nove dlazdice nie su optimalne ohladne akustiky ale v prvom rade ma miestnost sluzit ako kancelaria a dielna. Audio zostava macbook pro, DAC Hegel HD11, triodovy zosilnovac http://www.homebuilthifi.com/project/6450 , ( bude nahradeny mullard clonom 3-3 mam ho v plane postavit do konca februara) repro Fostex F120A http://www.homebuilthifi.com/project/9167 alebo Tesla 1PF68 88- tie mam vo velkej laske, husle hraju vynikajuco na zimomriavky.
Ten zosik ale vacsinou je napojeny na http://www.homebuilthifi.com/project/7545
moze byt? myslim ten popis
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Klub akustik

Příspěvek od martinowsky »

Jasně, hned si člověk počte a udělá trochu představu. Mám rád staré věci a předělaná hospodářská staveni jsou luxus. Ať Ti to hraje a do staré klasiky k lampáči určitě gramec a PC schovat do skřině. :thumbup: :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Klub akustik

Příspěvek od feco64 »

martinowsky mi to zobral z pera...teda z klávesnice. PC preč a do toho pekného " oldies " interiéru to chce kotúčák !
Paráda :clap:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Bond 007 alias Monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kde jsou ty časy
Bond 007 alias Monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Poslední dobou sleduji, kolik je tady odborníků na akustiku. Nic ve zlém, ale domácí výroby většinou nefungují. Dobrá firma na akustiku je jen Vicoustic. Ještě jsem nenarazil, že by byl někdo nespokojený. Vicoustic je prostě firma, která má prostředky na vývoj i ten materiál, aspoň podobný, nikde nekoupíte. Líbí se mi ploché panely VMT.

:arrow: https://www.vicoustic.com/

různé imitace je jen škoda času, práce i peněz
doodle_4_grande.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Klub akustik

Příspěvek od Jirka33 »

=)) Kup si co chces, ty znalče.PS ty jejich předražený difuzery stoji za vyliz "autocenzura"!
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Klub akustik

Příspěvek od Jirka33 »

Jestli jen třeba nezávidís lidem co si dokážou doma sami vyrobit difuzor. Ty to hold nesvedes a na předražený Vicoustic třeba nemáš. To stejné co tu píšeš o akustice diy já můžu napsat o českých výrobců zesilovačů nebo převodníku, nedej bože beden. Prostě další pindy.
Bond 007 alias Monte

Re: Klub akustik

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:arrow: https://zigzagshop.eu/Panele-akustyczne/1/full
3539e5f27aaf2d9b9e07369991ff3708.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět