Pro-ject Phono Box RS

Diskuze o phono předzesilovačích.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od PGH »

Kamarád vlastní phono box rs a k tomu externí napájení a když ma zapnuty integrovaný zesilovac Denon 2000 a pak zapne toto phono tak to dá velkou ranu do repro. Podle mě je neco špatně. Když to chce zapnout bez te rány tak musi nejprve vypnour phono a pak internetový zesilovač. Byl to reklamovat u prodávajícího a pry to dělá všem a je to tak normální. Konzultoval jsem to se spoustou lidi co maji různé phono zesilovače a zadny nemá tento problém. Chtěl jsem kontaktovat Renowna z druhého fóra ale nemuzu se tam přihlásit.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od dkc69 »

Taky vlastním RS a externí bateriový zdroj.Lupnutí se mi ozývá pouze při vypínání,proto nejdříve vypínám zesilovač a pak RSko.Podotýkám,že to tak dělalo i bez externího zdroje,nicméně pro mne je to díky jeho zvuku jen malá vada na kráse.
mám to co mám...a jsem za to rád
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od PGH »

Ano dělalo to ještě před zapojením externího zdroje ale podle mě a dalších to je vada. U žádného phono to nedělá, kdyby to bylo moje tak žádám zpět peníze nebo opravu, to neni správně.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od Frogyman »

Vypínám vždy pouze zdroj, za ním mám lampový předzes + monobloky a lupnutí žádné...
Při jakékoliv manipulaci s RS (změna nastavení, zesílení atd) zapínám mute.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od terahera »

U mě stejně jako u dkc69,proto taky první vypínám zesilovač a potom phono
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od dkc69 »

Nemyslím si,že je to konstrukční vada.Je spousta jiných zesilovačů,které při zapnutí a vypnutí lupou v bednách,proto mají ty softstarty...nebo jak se tomu správně říká.
mám to co mám...a jsem za to rád
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od aretax »

Skúšal som ho, zvukovo je vynikajúci, ale aj mne pri vypínaní a zapínaní dával dosť silné "rany".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Phono BOX rs

Příspěvek od terahera »

Když už je tu tohle vlákno,mohli by vlastníci toho phona napsat zkušenosti,napr. s nastavením na různé přenosky,nejake tipy apod.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od dkc69 »

Takže já hraju na Dynavector DV 20x2 high output,no a nastavení phona na mm přenosky s nastavením kapacity 200pF.Gramo PJ experience a externí bateriový zdroj PJ power box RS phono.
mám to co mám...a jsem za to rád
terahera

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od terahera »

Já jej hraju s Blue point no 2,nastaven na 47kohm,kapacita 200pf,zisk 50db
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Project Phono box RS

Příspěvek od blesk666 »

chcel by som otvoeit diskusiu ohladne rohto phono preampu, kedze som ho na zakalde pozitivnych recenzii zakupil.
Phono vetva u mna:
gramo: Project 2Xperience acryl
prenoska: Ortofon: Quintet Blue
kabelaz: od prenosky do preampu VDH D501 silver, RCA od phono preampu do predzosionovaca VDH 102 mkII hybrid RCA

predtym som mal Mofi studuophono

porovnanie: Mofi som bol v zasade spokojny, ale proste je viac casu na pocuvanie teraz, tak som skusil upgrade. Po prehodeni na Phono box RS, som bol prve trochu prekvapeny ze charakter zvuku sa na prvy sojem prakticky nezmenil. Po case v vnimam trochu pribudnutiw mikrodetajlov a je nizssia hladina sumu. Co vsak sposobilo to, ze vnimam viac hluk z drazky a jeho prenos od pohonu. Na niektorych vinyloch je to mimimalne, niekde trochu viac. Zaujimave ze predtym mi to na Mofi nijak neprekazalo a pritom toho hluku nie je viac. Chapem ze by pomohlo step up trafko, co asi budem riesit.

Otazka vsak k nastaveniu phono. Ako by ste to nastavili vy?
Ma viac moznosti nastavenia ako Mofi (aj ked ani to na tom nie je zle). Pre prenosku Ortofon Quintet black (ktora ma velmi podobne tech parametre ako blue). Vyrobca odporuca podla nizssie prilozeneho obrazku:
0D021212-3916-4DE7-BBA0-9745FB0A9547.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Project Phono box RS

Příspěvek od blesk666 »

ospravedlnujem sa za preklepy, zial uz to neopravim
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Project Phono box RS

Příspěvek od blesk666 »

chapem to spravne ze nastavenie podla druheho obrazku zdola (odporucenie pre Ortofon Quintet black) a nastavenie podla uplne spodneho obrazku je defacto elektricky identicke? Teda 10 Ohm zatazovacia Impedancia prenosky, zosilnenie 60dB (RCA)? Nie je 10 Ohm malo ked vyrobca k prenoske udava ze by tato hodnota mala byt vacsia ako 20 Ohm?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

Ja som RS nastavil podľa návodu, čo dal Žabiny v jednom vlákne.
Je to na Qblack ale možno to funguje aj na modrú.
Ohm koliečko mám na 25ke.
RS Qblack.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

Můžeš vložit obrázky ve větším rozlišení, aby bylo poznat, na co se ptáš?
Jinak za mne - neztrácej čas a rovnou sežeň step up trafo, stejně u něj skončíš. Získáš tak z RS maximum a budeš opravdu spokojen!
Osvědčené je Verto, ale aktuálně mohu doporučit drobného francouzského výrobce Sculpture a jeho mini nano step-up (https://www.anamightysound.com/shop/ste ... o-step-up/). Mám jej už asi 14dní doma na test a je fantastické! Zkoušeli jsme jak u mne na Audio Research, tak i s dalším phony včetně RS a vždy bylo významným přínosem.
O trafu chci udělat samostatné vlákno, protože za to stojí, snad se k tomu dostanu přes víkend :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

EDIT - tak jsem vlákno založil hned :lol:
viz viewtopic.php?f=21&t=7113
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

YamahaMan píše: 15 led 2021 20:25 Ja som RS nastavil podľa návodu, čo dal Žabiny v jednom vlákne.
Je to na Qblack ale možno to funguje aj na modrú.
Ohm koliečko mám na 25ke.
RS Qblack.jpg
JJ, přesně tak. A kolečkem toč a zkus různé hodnoty. U každého může vyjít jako ideál něco jiného. V tomto je RS dokonalé, protože nejsi omezen jen nějakými třemi/čtyřmi hodnotami přednastavenými od výrobce, jako u jiných předzesů.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

Dakujem moderatorovi za zlucenie tem a zaroven sa ospravedlnujem za duplicitu, nejak som tuto temu prehliadol. Taktiez za zlucenie tem a odpovede.
Aka je fixna hodnota zatazovacej kapacity, ked su DIP prepinace vzadu v polohe vsetky dole? V navode pise vyrobca ze pre MC nie je podstatna, ale zas celkom to tak nie je a zaujimalo aka je v to to default nastaveni? Ktora je odporucana pre P. Quintet black.
Ked mam impedanciu tak ako odporuca vyrobca teda na 10Ohm (minimum) tak je zvuk o chlp menej “objemny” skor viac analyticky, vyssia kapacita cca v rozmedzi 30-50Ohm sa mi to javi ako zatial optimal. Vyssia hodnota prinasa uz trochu neprirodzenejsie “nafuknutie” zvuku (vacsie tela ako real) a zdorazni sa v tichych pasazach hluk z drazky
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

Hodnotu nedávej podle výrobce, ale experimentuj a nech tak, jak ti to vyhovuje nejvíc. Ideálně, když sedí a necháš někoho jiného měnit hodnoty.
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 15 led 2021 21:28, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 15 led 2021 21:19 Dakujem moderatorovi za zlucenie tem a zaroven sa ospravedlnujem za duplicitu, nejak som tuto temu prehliadol. Taktiez za zlucenie tem a odpovede.
Aka je fixna hodnota zatazovacej kapacity, ked su DIP prepinace vzadu v polohe vsetky dole? V navode pise vyrobca ze pre MC nie je podstatna, ale zas celkom to tak nie je a zaujimalo aka je v to to default nastaveni? Ktora je odporucana pre P. Quintet black.
Ked mam impedanciu tak ako odporuca vyrobca teda na 10Ohm (minimum) tak je zvuk o chlp menej “objemny” skor viac analyticky, vyssia kapacita cca v rozmedzi 30-50Ohm sa mi to javi ako zatial optimal. Vyssia hodnota prinasa uz trochu neprirodzenejsie “nafuknutie” zvuku (vacsie tela ako real) a zdorazni sa v tichych pasazach hluk z drazky
Veď to je práve o tom, že si to môžeš prispôsobiť svojim ušiam a vkusu.
Ináč pre Qblack:
nternal impedance, DC resistance - 5 Ohm
Recommended load impedance - > 20 Ohm
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

inak vyrobca sa nikde o tom nezmienuje a ani na webe som nedohladal. Avsak v priebehu casu bolo phono box RS modifikovane a jedna (zrejeme starsia verzia, netusim dokedy vyrabana) ma na vstupe operaky OPA2134AP a druha (zrejme novsia) ma na tejto pozicii SSM2019. Daju sa poznat na prvy pohlad dovnutra podla toho ze ta co ma OPA2134 tak ma potenciometer hned za prednym panelom a druha (s SSM2019) ho ma v zadnej casti spojeny hriadelom s ovladacom.
Tie dva operaky maju dost rozdielne vlastnosti a som presvedceny ze aj zvuk. OPA2134 ma trochu vyssie sumove hodnoty a nizssie hodnoty skresleni THD+N (dost vyrazne nizssie)
E475E6C5-4561-4F9A-9DFE-01CB1FBF32CE.jpeg
E960BF25-6AE2-49F7-AFCA-AA46D331A16E.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

Na toto ti neviem odpovedať lebo som ho nemal rozobratý.
Ale je dosť možné /čo som si všimol/, že staršie modelu majú v zadu na "myšom klavíre" červeno-čierne šupátka a
novšie modro-čierne.
Či to má súvis s tebou uvádzanými operákmi neviem ale malo by to logiku...
Ps.. teraz čo je lepsie /ja mám červeno-čierne/.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

uvazujes asi spravne, ja mam cerveno biele tie DIP prepinace vzadu a je to z roku 2018 a mam tam OPA2134AP, to by mohla byt ta zvukova podobnost s Mofi, kde su tiez OPA2134 na vstupe
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

blesk666 píše: 15 led 2021 22:34 uvazujes asi spravne, ja mam cerveno biele tie DIP prepinace vzadu a je to z roku 2018 a mam tam OPA2134AP, to by mohla byt ta zvukova podobnost s Mofi, kde su tiez OPA2134 na vstupe
:thumbup:
Sorry, samozrejme nie čierne ale biele.
Čiže máš asi rovnaké operáky ako ja, tak skúšaj podľa návodu toho Qblack.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

Tak pozeram ze zvonku to nemozno bezpecne rozlisit, tie modre DIP prepinace vzadu mohli mat aj tie co mali pouzite operaky tiez OPA2134
94A9A3CA-9269-416E-BDF4-F705665AF748.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Jano,
na RS nelze provozovat dva gramofony najednou.
Pouze buď XLR, nebo cinče.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 17 led 2021 10:05 Jano,
na RS nelze provozovat dva gramofony najednou.
Pouze buď XLR, nebo cinče.
Sorry za OT :arrow: Když by byl jeden gramofon na XLR a druhý na RCA a přepínalo by se to tím přepínačem na zadní straně, to by fungovalo a nebo ne? :-?
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

ano tak som to myslel. bud jeden alebo druhy prepinacom prepinas medzi xlr alebo rca...
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Pouze po za přání zat


kami
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Ale zapojené do preampu musíš mít pouze jeden.
Kolegovi rušilo reprodukci i zacpání XLR zátkami. Však to zkus.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Je to tak,jak píše Dasta,pouze jeden vstup,i zacpání xlr zátkami u mě byl problém,a trvalo mi asi půl roku,než jsem na to přišel,to byly nervy :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

cize zatky bolo horsie ako bez zatok?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

blesk666 píše: 17 led 2021 13:22 cize zatky bolo horsie ako bez zatok?
Ano,u PJ phonobox rs to byl problém
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Ok ale tak dalo by sa to určite upraviť u casea alebo djrixa.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Na přání Saši (Žabiny007) byly příspěvky o Pro-ject Phono Box RS přesunuty z jeho osobního vlákna do tohoto vlákna.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od YamahaMan »

Ale veď to, že sa nedá zapojiť XLR+RCA naraz je písané v príručke dokonca dva krát /str. 5+7/
RSko nie je jednoducho na to prispôsobený a moc by som do toho nešpáral....
RS RCA XLR.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

Ja si myslim ze by sa to vyriesit dalo, prepinac RCA/XLR zrejme neopdaja pri prepnuti zem, ale len signalne vodice a kedze je zosilnenie velke (pre LOW MC az 60dB RCA a 66dB pre XLR) tak aj rusenie nazberane cez zem pripojeneho kabla+prenosku sa zosilni a prenesie. Zalezi od konkretnych podmienok (ako to ma dalej riesene nadvazujuci aparat (integrac/predzosik a umiestnenie phono)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem dnes zaregistroval, že je "na světě" aktualizovaná verze gramofonového předzesilovače pod názvem Project Phono Box RS2. Sympatické je komplet ovládání z čela, možnost nastavení zisku od 40 do 70 atd.
Podrobné Info lze najít třeba zde: https://www.aq.cz/pro-ject-phono-box-rs2-p33453/

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
- Vstupní impedance: Fixní 47 kΩ, Variabilní 10 - 1000 Ω
- Přepínatelná kapacitance: 50, 100, 150, 200, 250, 300, 350 400 pF
- Zisk MM: RCA: 40, 43, 46, 50 dB (+ 6 dB při použití XLR)
- Zisk MC: RCA: 60, 63, 66, 70 dB (+ 6 dB při použití XLR)
- Poměr signálu k šumu: MM (40 dB): 89 dB A-wt (10 mV); MC (60 dB): 79 dB A-wt (1 mV)
- THD: < 0,0015 % (MM 40 dB, 1 kHz); < 0,0024 % (MC 60 dB, 1 kHz)
- Přesnost RIAA: V rozmezí 0,4 dB / 20 Hz - 20 kHz
- Subsonický filtr: Při 20 Hz s 18 dB / oktávu
- Vstup: RCA a XLR
- Výstup: RCA a XLR
- Napájení: 20 V / 3 A DC; 110 - 240 V, 50 / 60 Hz
- Spotřeba energie: Max. 350 mA DC
- Rozměry Š x V x H (Hloubka s konektory): 206 x 72 x 200 (230) mm
- Hmotnost: 1600 g bez napájení


Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od blesk666 »

ano vyzera to zaujimavo ale aj cena skoro dvojnasobna. Konstrukcne je to vsak uplne nove, plne diskretne osadene. Co nechapem a v tejto cene uz vobec, je dovngrade RCA konektorov za tieto hnusoby, neznasam ich a su pre mna KO kriterium
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-ject Phono Box RS

Příspěvek od jupol »

Má už niekto RS 2 doma, alebo mal na skúšku? Dívam sa, že dostal celkom pochvalu v STEREO 91% a v AUDIO 123 bodov.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět