Accuphase E-600

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Jo, ty poznámky o odporech samozřejmě platí, ale týkaly se konkrétně E-210.

Jinak tomu, sekale, přestávám rozumět. Tohle je vlákno o E-600 a svůj názor/odhad jsem řekl. Následující důkazní řízení kolem NADu považuju za zbytečnost, i když jsem ji vyprovokoval rejpavou poznámkou.

Neodpustím si dotaz - jakou máte kvalifikaci nebo zkušenost s obvodovým řešením, návrhem, testováním zesilovačů? Tipl bych si, že žádnou. A s poslechem dostatečně výkonných, kvalitních zesilovačů? Solidních reprosoustav? Už mi ta diskuse a věčná revolta začíná vadit. Diskusi čistě pro diskusi nemám rád. Mám rád konkrétní práci a nějaké výsledky.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Pane Macuro, v jednom Vám dávám plně za pravdu. Důkazní řízení NAD vs. Accuphase jste vyprovokoval jen a pouze Vy. A to nejen svou provokativní poznámkou o NADu, ale i zveřejněním části testu konc. zesilovače Accuphase (z něm. Audia), který však s mojí předchozí krátkou kritikou zn. Accuphase vůbec nesouvisel.. Takže diskuzi pro diskuzi jste odstartoval opět pouze Vy.. Příště prosím argumentujte pokud možno k věci..

Nicméně vše "zlé" je pro něco dobré, neboť bez této drobné polemiky bych se pravděpodobně nikdy nedozvěděl o chybách v zapojení zesilovačů zn. Accuphase, které zde zveřejnil p. Dudek.. Jeho příspěvek (http://highendforum.cz/viewtopic.php?p=34590#p34590) považuji za velmi přínosný a pro mě naprosto zásadní.. Čili tato diskuze pro mě smysl měla a díky ní, resp. p. Dudkovi, jsem opět o trochu chytřejší.. Za sebe jsem vcelku spokojen...:cool:
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

Aby nedošlo k mýlce, Sekale : Accuphase rozhodně nejsou špatné přístroje a jejich zpracování je mimořádně dobré....dám ti jiný příklad, kdy naprosto propadl jiný ikonický přístroj, chlubící se hlavně svým konzervatívním dyzajnem a modrými metry, jistě tušíš o čem mluvím...byl jsem kdysi u toho, kdy se jednom soukromém studiu provádělo poslední dolaďování nové výhybky pro bedny Shan...majitel toho studia v dobré víře navrhl poslech přes zmíněnou modrometrovou klasiku, neb tvrdil, že tam nic lepšího nemá...i stalo se, jenže přes všechnu snahu s výsledek pořád nechtěl dostavit, reprodukce stále nebyla ideální...až nás nakonec napadlo k poslechu použít starou dobrou Acc. 210...a ejhle, najednou to šlo a vejsledek byl o třídu lepší než předtím.... :thumbup: A to podotýkám, že nebyla " poladěná " ( což není vůbec žádný problém, takže si jí v klidu kup )
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Kazzatel :
Děkuji i za tu dovysvětlující doušku..:thumbup: Shodou okolností jsem měl nedávno delší rozhovor s jedním poměrně známým člověkem z oboru, a ten mi (kromě jiného) řekl, že zesilovače Accuphase jsou vcelku solidní stroje, ovšem poněkud předražené.. Ve stejném duchu se na Hifinázorech vyjádřil nedávno i Dawsoo, vč. kategorické kritiky Vámi zmíněné nejmenované modrometrové firmy.. Dále mi výše uvedený pán sdělil, že měření sice není vše, ale musí být vždy v pořádku.. A já se s tímto názorem plně ztotožňuji..

Už jsem tady zmínil, že si chci pořídit kvalitní zesilovač. A přesně toto je důvod mé "revolty".. Tedy získat spolehlivé a důvěryhodné informace o jednotlivých značkách, nikoliv se tady za každou cenu dohadovat. V tomto ohledu se ve mně p. Macura mýlí.. Prostě chci za své peníze obdržet co nejkvalitnější produkt a tomuto cíli podřizuji vše.. Z mého pohledu se musí jednat o stroj, který subj. dobře hraje, ale má také všechny standartně měřené parametry v naprostém pořádku.. Jistě i Vy sám uznáte, že vybrat takový zesilovač, a zvláště v dnešní době, je docela oříšek.. Vzhledem k setrvalým tlakům na výrobce HiFi ohledně minimalizace nákladů je opatrnost, myslím, maximálně na místě...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Zdeny »

kazzatel píše:Aby nedošlo k mýlce, Sekale : Accuphase rozhodně nejsou špatné přístroje a jejich zpracování je mimořádně dobré....dám ti jiný příklad, kdy naprosto propadl jiný ikonický přístroj, chlubící se hlavně svým konzervatívním dyzajnem a modrými metry, jistě tušíš o čem mluvím...byl jsem kdysi u toho, kdy se jednom soukromém studiu provádělo poslední dolaďování nové výhybky pro bedny Shan...majitel toho studia v dobré víře navrhl poslech přes zmíněnou modrometrovou klasiku, neb tvrdil, že tam nic lepšího nemá...i stalo se, jenže přes všechnu snahu s výsledek pořád nechtěl dostavit, reprodukce stále nebyla ideální...až nás nakonec napadlo k poslechu použít starou dobrou Acc. 210...a ejhle, najednou to šlo a vejsledek byl o třídu lepší než předtím.... :thumbup: A to podotýkám, že nebyla " poladěná " ( což není vůbec žádný problém, takže si jí v klidu kup )
No jasně, šlo o Audio Analoque :lol: :lol: :lol: Ne, to byl pokus o vtip, já jen že ten má taky modrý budíky:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše: Jistě i Vy sám uznáte, že vybrat takový zesilovač, a zvláště v dnešní době, je docela oříšek.. Vzhledem k setrvalým tlakům na výrobce HiFi ohledně minimalizace nákladů je opatrnost, myslím, maximálně na místě...
Z toho příspěvku je vidět, jak tu jenom troluješ ... trápí tě, co dělají výrobci v dnešní době (jak šetří na součástkách - což je blbost takhle tvrdit v globále) a sám plánuješ koupit zesilovač starý okolo 15-20 let (např. E-210/212). Promiň, ale tvé myšlenkové pochody mi hlava opravdu nebere ...
Odar

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Odar »

Yngwie píše:jenom troluješ ...
Pre niekoho mozno trolling, pre mna po precitani prispevkov par zaujimavych informacii. Ano, asi by bolo fajn oddelit to do zvlast temy , lebo je to OT vzhladom na E-600 (MOD / ADMIN sa moze cinit), ale informacie su to prinosne.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Yngwie :
Jediný, kdo v tomto vlákně setrvale troluje resp. neskutečně otravuje svými mimózními příspěvky, jsi ty. Nevšiml sis, že o reakce ignorantů, jako jsi ty, vůbec nestojím ? Mě zajímají pouze věcné příspěvky od lidí z oboru, jako je BVa, PMA, Kazzatel apod., a ty jsem obdržel.. S PMA jsem se včera trochu chytl, ale to se občas stane a je to normální jev.. Navíc ta polemika "vyprovokovala" také Pavla Dudka, aby zareagoval, což mě velmi potěšilo.. Z jejich reakcí (a několika dalších mimo toto fórum) jsem si vytvořil rel. dokonalý obrázek o tom, jak na tom tato značka je, tedy pokud jde o zesilovače..

Z keců lidí, jako jsi ty, jsem se nedozvěděl nikdy vůbec nic. Je bohužel smutnou pravdou, že takové planné žvásty tvoří 90 % obsahu tohoto fóra a dalších jemu podobných.. Jde o naprostý balast, který nemá sebemenší hodnotu..

Pokud jde o to, co si plánuji pořídit, tak o tom víš úplné ho*no.. E-210ka (příp. 211ka) byla jen jednou z mnoha variant, přičemž v tomto případě šlo o jedinou alternativu z vintage oblasti. V ostatních případech uvažuji pouze o nových strojích..

Závěrem tě žádám, abys na mě pokud možno už (nikde) nereagoval, neboť odpovídat ti, je pro mě naprostou ztrátou času.. Děkuji za pochopení...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:Yngwie :
Jediný, kdo v tomto vlákně setrvale troluje resp. neskutečně otravuje svými mimózními příspěvky, jsi ty. Nevšiml sis, že o reakce ignorantů, jako jsi ty, vůbec nestojím ? Mě zajímají pouze věcné příspěvky od lidí z oboru, jako je BVa, PMA, Kazzatel apod., a ty jsem obdržel.. S PMA jsem se včera trochu chytl, ale to se občas stane a je to normální jev.. Navíc ta polemika "vyprovokovala" také Pavla Dudka, aby zareagoval, což mě velmi potěšilo.. Z jejich reakcí (a několika dalších mimo toto fórum) jsem si vytvořil rel. dokonalý obrázek o tom, jak na tom tato značka je, tedy pokud jde o zesilovače..

Z keců lidí, jako jsi ty, jsem se nedozvěděl nikdy vůbec nic. Je bohužel smutnou pravdou, že takové planné žvásty tvoří 90 % obsahu tohoto fóra a dalších jemu podobných.. Jde o naprostý balast, který nemá sebemenší hodnotu..

Pokud jde o to, co si plánuji pořídit, tak o tom víš úplné ho*no.. E-210ka (příp. 211ka) byla jen jednou z mnoha variant, přičemž v tomto případě šlo o jedinou alternativu z vintage oblasti. V ostatních případech uvažuji pouze o nových strojích..

Závěrem tě žádám, abys na mě pokud možno už (nikde) nereagoval, neboť odpovídat ti, je pro mě naprostou ztrátou času.. Děkuji za pochopení...
Je to dlouhé, nudné a hloupé ... snažíš se, ale nemáš na to :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:Promiň, ale tvé myšlenkové pochody mi hlava opravdu nebere ...
Bud v klidu, to nikomu. A jak vidno, uz ani jistemu merakovi, do jehoz zadele se sekal popatlany lubrikantem od hlavy az k pate snazi vecpat. Cely problem (je-li to pro nekoho problem), proc je sekal tak dokonalym zhmotnenim slavne filmove postavy, je, ze sekal by chtel mit, ale nemuze si to dovolit. To neni nic spatneho a uz vubec ne ostuda. Ovsem sekal se tim stale vice vnitrne uzira a svou frustraci ventiluje timto zpusobem. Budme spise plni pochopeni, nez abychom se za to na sekala hnevali ci se mu dokonce vysmivali :!:
Dieter Burmester
Basstl

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Basstl »

Dieter Burmester píše:
Yngwie píše:Promiň, ale tvé myšlenkové pochody mi hlava opravdu nebere ...
Bud v klidu, to nikomu...
Tak třeba mě to hlava bere a mnohem víc, než kecy o ničem od pánů Yngwie, nebo Burmestera.
On totiž narozdíl od vás není pocitář, ale za základ považuje kvalitní měření, což je správně.
V dnešní době není problém koupit předraženej křáp. Problém je koupit kvalitu, za dobrý peníze.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Koupit kastli s perfektnim merenim problem opravdu neni. Problem ovsem nastava, kdyz se zvukovy projev te kastle s perfektnim merenim nelibi uchu ;)
Dieter Burmester
Basstl

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Basstl »

Tak to ale většinou není. Pokud je perfektní měření, s velkou pravděpodobností bude i perfektní zvuk. ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja mam zkusenosti jine. Proto me od jiste doby parametry zas tak moc nezajimaji. K cemu je dobre, ze maji ty Luxman kopie super mereni, kdyz jejich zvuk je homosexualne vykrouceny? Aby bylo jasne, co tim vyrazem myslim, muzete se privzdelat zde :lol: http://youtu.be/PRxz5ubznwI
Dieter Burmester
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

" ...kdyz se zvukovy projev te kastle s perfektnim merenim nelibi uchu "...
Dělal jsem také jistou dobu ve zdejším zastoupení Burmiho.... :cool:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Basstl píše:Tak to ale většinou není. Pokud je perfektní měření, s velkou pravděpodobností bude i perfektní zvuk. ;)
Bohužel, ne vždy. Nejmenší korelace je u přehrávačů.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Sebelíp navržený zesilovač potřebuje stejně kvalitně udělaný napájecí zdroj,u těch integráčů bývá problém většinou s kompromisněji řešeným napájením.
Všechno je to o ceně.
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

To je tvrzení jak když plácneš prknem vo vodu - rána a nic...máš konkrétní příklady ?
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Jasně,z lacinek třeba Cambridge Audio:
integráč Azur 651A za cca 19t,jeden toroid,i když s více sekundárními vinutími pro předek a konce
integráč Azur 851A za cca 44t,dva toroidy,extra pro předzes,extra pro konce
dělená verze 851E/851W,jednoznačně nejlepší, ale vyjde již na cca 104t,

Jinak v podstatě co firma,to podobný posun v konstrukci směrem k vlajkovým modelům

Z extra megahighendu třeba koncák Audia Strumento,ten má extra zdroje se solo toroidy pro budící stupně a pro koncovou část používá další trafo,3kW s C jádrem.
Měl jsem možnost porovnat dvě předvýrobní verze Strumenta,jedno komplet s toroidy,druhé právě se zmíněným "C" trafem-druhá verze slyšitelně lepší,byť zesáky byly jinak naprosto identické...
Jak říkám,je to o zdrojích ;)
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

To jsou tendenční kydy, praktická řešení se nedají takle jednoduše popsat, žádná " rovnítka " neexistují...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Je to i o zdrojích :smile:

Z vlastní zkušenosti, PA4 prototyp, 2 trafa po 300VA, výkon 2 x 150W/8ohm, 2 x 250W/4ohm. Finální výrobek, 2 trafa po 500VA, pravda asi o 2 V víc. Výkon 2 x 190W/8ohm, 2 x 330W/4ohm.
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od kazzatel »

Jistě že je to i o zdrojích, ale ty souvislosti nejsou tak jednoduchý jak se mu to jeví...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od PMA »

Laické veřejnosti nutno podávat problematiku co nejjednodušeji :lol: (pokud ji vykládající pochopil)
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Na angl. Ebayi je momentálně nabízen jeden kus tohoto mýtického stroje :
http://www.ebay.co.uk/itm/Accuphase-E-6 ... 58ac2a2953
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od blesk666 »

ak by sa nasiel niekto zodpovedny na meranie mam E600 na par dni doma na test (este nevybalenu nevypocutu-u mna doma na provnanie s BV P1/PA300SSE). Dajte vediet kto na to ma vybavenie a prax do PM (nie s nejakou Lajoskoskou PC zvukovkou). Som z BA.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od jupol »

Ako dopadlo to porovnávanie E-600 s BV ?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od blesk666 »

Jupol Dobre:-)
aby som nebol tak suchy tak musim povedat ze E600 je zvukovo vyborny zosilovac, v mojej zostave s B&W Matrix 801S2 nie je podla mojho ucha natolko vyznamnym prinosom aby malo zmysel o nom realne uvazovat. Bedne menit nechcem.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od adrian »

Nie ze by vyznamny prinos nebol,ale je dost drahy...myslim,ze BV audio to prehralo z lahka,je avsak 5x drahsi...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od blesk666 »

Adrian pocul si ho v porovnani s BV kombom? Alebo este trochu inak. K mojim bedniam sa charakter Accuphase az tak nehodi, skor im vyhovuje suchy, informativny, co najcistejsi a najdetajlnejsi zosilovac.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od adrian »

Urcite som nemal moznost priameho porovnania,ale s BV audio som zil 1/2 roka...popis prosim ta blizsie rozdiely medzi BV audio a E-600,popripade ako hral Acc.+B&W
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od jupol »

Osobne som BV nepočul a nepodceňujem ho, ale pripadá mi ho porovnávať s E 600 ako keby som chcel porovnávať Octaviu so 7.radom BMW
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od lubin »

V případě vysokých modelů od této značky bych se s pokorou spokojil s integráčem....zejména s tímto mazlem bych považoval cestu za ukončenou. Už nižší starší modely nejsou k zahození, pokud se dobře sladí se zbytkem.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od adrian »

lubin píše:V případě vysokých modelů od této značky bych se s pokorou spokojil s integráčem....zejména s tímto mazlem bych považoval cestu za ukončenou. Už nižší starší modely nejsou k zahození, pokud se dobře sladí se zbytkem.
Myslim,ze u mna tak isto...z domu by uz nesiel...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od blesk666 »

adrian píše:Urcite som nemal moznost priameho porovnania,ale s BV audio som zil 1/2 roka...popis prosim ta blizsie rozdiely medzi BV audio a E-600,popripade ako hral Acc.+B&W
nie je to podla mna zosilovacom ale ako tu uz bolo spomenute zladenim. Tym ze som sa rozhodol ze az pokial sa nevyskytne nieco skutocne zaujimave alebo nebude na bedne volna ciastka presahujuca niekolkonasobok ceny Matrix 801S2 tak bedne nemenim a len pripustam moznost vymenu cohokolvek ineho co mi da zvukovy jasny prinos.

Dam k tomu trochu dlhsi uvod. Zostava co mam produkuje veeeelmi pre moje ucho univerzalny zvuk a je zaujimave ze nech som mal doma akykolvek zosilovac alebo hrali bedne este u Zdenyho na kombo Bryston tak mi ich charakter vzdy vyhovoval. Za nestastie sucastneho trendu alebo vobec javu zvaneho niekedy aj "audiofilia nervosa" je ze sa kupuju pomponenty ktore nieco preferuju a argumentacia je ze nahravky su zle. Nebudem vsak vyhadzovat moju oblubenu hudbu a pocuvat nieco co sje sice skveel nahrate ale mi hudobne nic nehovori a za kratko ked nadsenie zo zvuku opadne tak budem komponentom iritovany a frustrovani a predavat ho. Preto bedne az do casu su zaklad od ktorehosa vsetko dalej odvija.
Nechcem opisovat velmi kvetnato zvuk kedze tato pojmologia je mi niekedy smiesna az neadekvatna.
Strucne rozdiel BV P1SE+BV PA300SSE+Matrix801 S2 a E600 na tie iste bedne
E600 produkuje o objemovo plnsi a na vyssich basoch doraznejsi zvuk. Vystupuju niektore ine detajly a farby nastrojov ale niektore naopak zanikaju
BV kombo produkuje o nieco "svetlejsi" zvuk, priestorovo, detajlami a cistotou porovnatelny s E600. Vystupuju niektore ine detajly a farby nastrojov ale niektore naopak zanikaju.

Obrovskou prednostou Matrix 801S2 je rozlisovanie zakladnych tonov farby nastrojov a hlasov a schopnost reprodukovat vyborne symfonicky orchester aj komornu hudbu, jazz aj elektrioniku - to vsetko pocuvam a vsetku tu hudbu cez ne milujem. Spickovy zosilovac to moze este vylepsit.
E600 ma svoj charakter a viem uz rozlisit tym ze doma mavam vselico a zodpovedne mozem povedat ze je to spickovy integrac ale neposuva zvuk u mna este tak daleko alebo nebodaj inde aby som zacal na neho setrit:-) Bud som s absolutneho meradla "autocenzura", trochu hluchy alebo som len prilis podla niekoho racionalny.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od adrian »

A Classe si skusal,analyticky zvuk...popripade z ceskych SP Audio A200 ci A400 ?
Inac k PA300SSE som mal PRE1.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od adrian »

blesk666 píše:
adrian píše:Urcite som nemal moznost priameho porovnania,ale s BV audio som zil 1/2 roka...popis prosim ta blizsie rozdiely medzi BV audio a E-600,popripade ako hral Acc.+B&W
nie je to podla mna zosilovacom ale ako tu uz bolo spomenute zladenim. Tym ze som sa rozhodol ze az pokial sa nevyskytne nieco skutocne zaujimave alebo nebude na bedne volna ciastka presahujuca niekolkonasobok ceny Matrix 801S2 tak bedne nemenim a len pripustam moznost vymenu cohokolvek ineho co mi da zvukovy jasny prinos.

Dam k tomu trochu dlhsi uvod. Zostava co mam produkuje veeeelmi pre moje ucho univerzalny zvuk a je zaujimave ze nech som mal doma akykolvek zosilovac alebo hrali bedne este u Zdenyho na kombo Bryston tak mi ich charakter vzdy vyhovoval. Za nestastie sucastneho trendu alebo vobec javu zvaneho niekedy aj "audiofilia nervosa" je ze sa kupuju pomponenty ktore nieco preferuju a argumentacia je ze nahravky su zle. Nebudem vsak vyhadzovat moju oblubenu hudbu a pocuvat nieco co sje sice skveel nahrate ale mi hudobne nic nehovori a za kratko ked nadsenie zo zvuku opadne tak budem komponentom iritovany a frustrovani a predavat ho. Preto bedne az do casu su zaklad od ktorehosa vsetko dalej odvija.
Nechcem opisovat velmi kvetnato zvuk kedze tato pojmologia je mi niekedy smiesna az neadekvatna.
Strucne rozdiel BV P1SE+BV PA300SSE+Matrix801 S2 a E600 na tie iste bedne
E600 produkuje o objemovo plnsi a na vyssich basoch doraznejsi zvuk. Vystupuju niektore ine detajly a farby nastrojov ale niektore naopak zanikaju
BV kombo produkuje o nieco "svetlejsi" zvuk, priestorovo, detajlami a cistotou porovnatelny s E600. Vystupuju niektore ine detajly a farby nastrojov ale niektore naopak zanikaju.

Obrovskou prednostou Matrix 801S2 je rozlisovanie zakladnych tonov farby nastrojov a hlasov a schopnost reprodukovat vyborne symfonicky orchester aj komornu hudbu, jazz aj elektrioniku - to vsetko pocuvam a vsetku tu hudbu cez ne milujem. Spickovy zosilovac to moze este vylepsit.
E600 ma svoj charakter a viem uz rozlisit tym ze doma mavam vselico a zodpovedne mozem povedat ze je to spickovy integrac ale neposuva zvuk u mna este tak daleko alebo nebodaj inde aby som zacal na neho setrit:-) Bud som s absolutneho meradla "autocenzura", trochu hluchy alebo som len prilis podla niekoho racionalny.
A uz je aj v predaji... Musela byt zaujimava ponuka...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět