Accuphase E-600

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

05.jpg
13.jpg
06.jpg
Zbrusu nový integrovaný zesilovač, který podle všeho překonává původní E-560 o značný kus a podle konstruktérů se nejedná pouze evoluci starších modelů, ale o zcela nový přístroj s originální topologií. Podle Paculy se jedná o jeden z nejlepších integráčů na trhu. Výkon 2x30W (8 Ohmů) je ale pouze informativní (zbytek v AB), neboť nic moc neříká o tom, jak ve skutečnosti tenhle zesilovač hraje.

test highfidelity.pl: http://www.highfidelity.pl/@main-1889&lang=
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od lubin »

Jako vždy výborně vybavenej...tipuji kolem desítky v e.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
BVaudio

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od BVaudio »

Výkon 2x30W (8 Ohmů) je ale pouze informativní (zbytek v AB),
Výkon 2x30W/8 ohm je definitívny, žiadny "zbytek v AB" tam nie je.
2x30W/8, 2x60W/4, 2x120/2ohm, podľa výrobcu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

BVaudio píše:
Výkon 2x30W (8 Ohmů) je ale pouze informativní (zbytek v AB),
Výkon 2x30W/8 ohm je definitívny, žiadny "zbytek v AB" tam nie je.
2x30W/8, 2x60W/4, 2x120/2ohm, podľa výrobcu.
Opravdu? Nebyl bych si tím tak jistý. Předešlým modelům naměřili při testech dvojnásobek ... podobně je tomu u Luxmana. 590AII měla při 4 Ohmech okolo 150W na kanál (deklarováno 60W). To by byl asi světový rekord mezi integráči :thumbup: Přechod do z A do AB přeci není žádná ukrutná exotika.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Tony »

Ten výkon je dosť obmedzujúci pri výbere vhodných boxov.
Za tú cenu by som volil radšej niečo iné.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

Tony píše:Ten výkon je dosť obmedzujúci pri výbere vhodných boxov.
Za tú cenu by som volil radšej niečo iné.
Nemyslím si ... pokud to nebudou nějak extrémně náročné boxy ... není vůbec potřeba to párovat s nějakými hodně citlivými repro v praxi. Slyšel jsem papírově slabé áčko od Luxmana (2x30W) táhnout i BW 802/803 a problém jsem neviděl.
BVaudio

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od BVaudio »

http://www.accuphase.com/cat/e-600_e.pdf
Predpokladám, že výrobca vie čo píše.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

max_accuphase_e560_lab04.jpg
Accuphase E-560 ...

http://audio.com.pl/testy/accuphase-e-560:2
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

BVa : Co myslíte, pane Bunto, jsou hodnoty klidového příkonu 160 wattů a příkonu 200 wattů při jmen. výkonu do 8 Ohmů odpovídající deklarovanému výkonu zesilovače 30 wattů do 8 Ohmů (na kanál) v čisté tř. A ?
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

Myslím, že to bude řešeno jako u E-530 , 550 , 560 -
čili ve třídě A = 2 x 30 Wdeklarovaných - ale ve skutečnosti 2 x 65W ve třídě A ,
a snad (jako u minulých E- 5XX ) ve třídě AB = 2 x 150 W.
Je to stejná koncepce jako předešlé zesáky , na 530 chtěli
ušetřit - dali tam jiné Mosfety a pak to "shořelo" v testech.
Dostalo to jen 115bodů.
E- 560 - má 130 bodů.
Je to ale jinak super zesák - má 6 mosfetů na kanál , vynikající
Dumping factor =500, odstup s/š = 117db.
Cena bude podobná jako u E-560 - kolem 10 700 euro
______________________________________________________
Zajímalo by mně srovnání s nějakým pre C2XXX + A46 ,
máte někdo podobnou zkušenost ????
====================================================
e600 output power.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
BVaudio

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od BVaudio »

jsou hodnoty klidového příkonu 160 wattů a příkonu 200 wattů při jmen. výkonu do 8 Ohmů odpovídající deklarovanému výkonu zesilovače 30 wattů do 8 Ohmů (na kanál) v čisté tř. A ?
Ak príkon proti kľudovému stavu rastie už pri 2x30W do 8 ohm, tak to nebude Ačko ani do 30W/8ohm, prechádza to do AB. Pri A triede je príkon nezávislý na vybudení .
Pre 2x65W/8ohm v A triede by musel byť príkon (ak by bo všetko 100% optimalizované) minimálne 300W a viac .To sú principiálne limity. Ten udávaný výkon z poľského testu je pre skreslenie 1%, je to mierne v limitácii a dávno v AB triede. Seriózny údaj je ten udávaný ako "rated" to bude RMS (sinus), "peak" je špičkový, vo vrchole sinusovky.. To je niečo ako "PMPO" na spotrebke z Tesca, alebo tzv "federwatty"..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:Slyšel jsem papírově slabé áčko od Luxmana (2x30W) táhnout i BW 802/803 a problém jsem neviděl.
Neni divu, pripadny problem by byl spise slyset. Usi jsi mel tenkrat s sebou? :cool: :lol:
Dieter Burmester
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

BVaudio píše:
jsou hodnoty klidového příkonu 160 wattů a příkonu 200 wattů při jmen. výkonu do 8 Ohmů odpovídající deklarovanému výkonu zesilovače 30 wattů do 8 Ohmů (na kanál) v čisté tř. A ?
Ak príkon proti kľudovému stavu rastie už pri 2x30W do 8 ohm, tak to nebude Ačko ani do 30W/8ohm, prechádza to do AB. Pri A triede je príkon nezávislý na vybudení .
Pre 2x65W/8ohm v A triede by musel byť príkon (ak by bo všetko 100% optimalizované) minimálne 300W a viac .To sú principiálne limity. Ten udávaný výkon z poľského testu je pre skreslenie 1%, je to mierne v limitácii a dávno v AB triede. Seriózny údaj je ten udávaný ako "rated" to bude RMS (sinus), "peak" je špičkový, vo vrchole sinusovky.. To je niečo ako "PMPO" na spotrebke z Tesca, alebo tzv "federwatty"..
====================================
Prosím tě - polským testům nevěř !!! To jsou takoví machři na elektroniku , jako rumuni na auta !!!
(ty jejich polské Daniely , kazeťáky Dama-Pik to byly hrůzy hrůz , typické polské ždorba !!!!! )
Na stránkách Accuphase si stáhni brožuru k E-600. Testováno to ještě v odborných
časopisech v Německu ani Anglii nebylo - je to ještě krátce na trhu .
S tím zkreslením se mi to nezdá - aby to mělo možné zkreslení 1% .To by nebyla A třída !!!Chce to lepší testy .
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

forfans píše:Prosím tě - polským testům nevěř !!! To jsou takoví machři na elektroniku , jako rumuni na auta !!! Chce to lepší testy .
Tak, Petriku, a mas to :lol:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

BVaudio : Děkuji..:thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od martinowsky »

Nemyslim si ze by ti japonci byli uplni chuji. Je to monstrozni masina a hrat to bude paradne. Na papirove hodnoty bych nehledel, hlavni je zvuk a za ty prachy to uz hrat musi. Pockejme si az to nekdo uslysi a pak blabolme.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:
forfans píše:Prosím tě - polským testům nevěř !!! To jsou takoví machři na elektroniku , jako rumuni na auta !!! Chce to lepší testy .
Tak, Petriku, a mas to :lol:
Jojo ...mám to ... ještě teď se z toho vzpamatovávám :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

forfans píše:
BVaudio píše:
jsou hodnoty klidového příkonu 160 wattů a příkonu 200 wattů při jmen. výkonu do 8 Ohmů odpovídající deklarovanému výkonu zesilovače 30 wattů do 8 Ohmů (na kanál) v čisté tř. A ?
Ak príkon proti kľudovému stavu rastie už pri 2x30W do 8 ohm, tak to nebude Ačko ani do 30W/8ohm, prechádza to do AB. Pri A triede je príkon nezávislý na vybudení .
Pre 2x65W/8ohm v A triede by musel byť príkon (ak by bo všetko 100% optimalizované) minimálne 300W a viac .To sú principiálne limity. Ten udávaný výkon z poľského testu je pre skreslenie 1%, je to mierne v limitácii a dávno v AB triede. Seriózny údaj je ten udávaný ako "rated" to bude RMS (sinus), "peak" je špičkový, vo vrchole sinusovky.. To je niečo ako "PMPO" na spotrebke z Tesca, alebo tzv "federwatty"..
====================================
Prosím tě - polským testům nevěř !!! To jsou takoví machři na elektroniku , jako rumuni na auta !!!
(ty jejich polské Daniely , kazeťáky Dama-Pik to byly hrůzy hrůz , typické polské ždorba !!!!! )
Na stránkách Accuphase si stáhni brožuru k E-600. Testováno to ještě v odborných
časopisech v Německu ani Anglii nebylo - je to ještě krátce na trhu .
S tím zkreslením se mi to nezdá - aby to mělo možné zkreslení 1% .To by nebyla A třída !!!Chce to lepší testy .
Dobře jsi mě pobavil. Pacula je jeden z nejznámějších a nejlepších recenzentů vůbec. Proto taky měl možnost otestovat E-600ku, hned když se v prosinci dostavila na polský trh. Seriozní odborné časopisy typu Audio nebo Stereoplay jsou tak maximálně dobře jako reklamní leták. Kdo maže ten jede. Žebříčky se dají brát velmi orientačně ... německé firmy mají vždycky nějaký ten bodík navíc a pak velcí inzerenti jako McIntosh :mrgreen: . Britské What Hifi zase nedá dopustit na provenienci britskou. K relativně nezávislým testům se dopracuješ jedině vlastníma ušima a možná díky několika málo webovým magazínům, které tě mohou navést na správnou cestu. Poslední větu o zkreslení raději nebudu komentovat, abych neurazil :thumbup:

P.S. - Poláci jsou pokud se týká hifi daleko daleko před námi (jak prodeji, tak počtem lidí věnujícím se tomuto koníčku ... a stejně tak počtem periodik ... nehledě o prodejích). Jakási polská elektronika z dob dávno minulých je zcela irelevantní.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

BVaudio píše:
jsou hodnoty klidového příkonu 160 wattů a příkonu 200 wattů při jmen. výkonu do 8 Ohmů odpovídající deklarovanému výkonu zesilovače 30 wattů do 8 Ohmů (na kanál) v čisté tř. A ?
Ak príkon proti kľudovému stavu rastie už pri 2x30W do 8 ohm, tak to nebude Ačko ani do 30W/8ohm, prechádza to do AB. Pri A triede je príkon nezávislý na vybudení .
Pre 2x65W/8ohm v A triede by musel byť príkon (ak by bo všetko 100% optimalizované) minimálne 300W a viac .To sú principiálne limity. Ten udávaný výkon z poľského testu je pre skreslenie 1%, je to mierne v limitácii a dávno v AB triede. Seriózny údaj je ten udávaný ako "rated" to bude RMS (sinus), "peak" je špičkový, vo vrchole sinusovky.. To je niečo ako "PMPO" na spotrebke z Tesca, alebo tzv "federwatty"..
Nechci se plést, ale nezávisí to samotné účinnosti ... podle klidového proudu se to asi dá jen odhadnout velmi zhruba, ne? Každopádně je to zcela zřejmé, že ty zesilovače přecházejí do AB ... 2x60W v áčku v malém integráči umí jen Číňani :mrgreen:
BVaudio

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od BVaudio »

Poslední větu o zkreslení raději nebudu komentovat, abych neurazil
Prvý riadok v tom obrázku? Je to skreslenie, pri ktorom dosiahne tých 60W/8ohm/1kHz (v AB triede, mierne "prebudený"). Výrobca udáva výkon , kde skreslenie pre ľubovoľný kmitočet v pásme 20H-20kHz nepresiahne 0,003%.
Obrázek
K účinnosti A triedy -maximálne možná /teoreticky, pri ideálnych súčiastkach, dvojčinná A trieda- 50%. V praxi výrazne menej, reálne tak cca 30-35%. Ak sa mení pri určitom výkone príkon, tak koniec prechádza z A do AB, to je hranica, pokiaľ pracuje v A triede..Podľa kľudového prúdu (ak by bol známy..) sa to dá povedať presne, podľa príkonu približne, s chybou možno 20%..
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Martinowsky :
Předmětem polemiky v tomto vlákně není zvuk toho zesilovače, ale důvěryhodnost (některých) tech. parametrů deklarovaných výrobcem. Právě proto, že ten stroj stojí takové prachy a jde o renom. značku, bych očekával, že vše bude v naprostém pořádku. A ono jaksi není, poněvadž soudruzi z Japonska v případech udávání efekt. výkonu v režimu tř. A poněkud mlží.. Je třeba si uvědomit, že u zesilovačů tř. A platíte, (kromě nízkého nelineárního a absenci přechodového zkreslení), právě za výkon.. A to není žádný blábol, nýbrž fakt...
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

To Yngwie :: Já ti tleskám !!! :clap: :clap: :clap: :clap:
Opravdu !!! Tleskám těm TVÝM blábolům o polském Hifi nebo dokonce High Endu !!
Už jsi byl někdy v nějaké polské továrně nebo dílně ??? Já ano !!! Mnohokrát !!
Já nebudu jmenovat tu firmu , posílám jen jednu fotku a odkaz na web HIFISHOCK,
je s hrůzou představována jejich high-endová reprobedna. Pokud chceš, pošlu další fotky z jejich
výroby našich severních sousedů.
http://www.hifishock.org/picture.php/36 ... categories
Kolegové, to nepatří do Hifi ,natož do High - Endu , to patří do stejné skupiny jako je večerníček A JE TO !!
Mě se vždy nejvíc "líbí", když někdo vidí u nás vše černě a co je v cizině - tak to je špička !!
Že my, češi tady máme pana Dudka, pan Šrolla , že pan Suchý v emigraci vybudoval v Německu
jednu z nejlepších světových značek na gramofony - Clearaudio - na to nejsme hrdi ???? Na slováky - na JJ Electronic ??
Tady není high - end ?? Tady se nelisuji jedny z nejlepších gramodesek na světě ?? Denně 7 tun !!!!
O tom, že české gramofony z Litovle se prodávají v Usa , Australii - zkrátka po celém světě- to už jsi Yngwie zapoměl !!!
Že dva čeští elektroinženýři vymysleli radiolokátor Tamara , nad kterým američani dumali deset let - to asi taky !!!
Mně mrzí , že někteří z Vás ničemu nevěří . Časopis Audio - není německý ( majitel je švýcar !!), vydává se ve 4 jazycích !!,
prodává v celé evropě a je zajímavé, že ty jejich výsledky testů se shodují s výsledky amerických , či anglických HiFi časopisů.
To je všechno podplacené - jak píšete ?? Je zajímavé , že všechny testy v čaopise Audio ( int.zes, pre.zes,kon.zes) už rok vyhrává PASS !! (usa !!!)
Mám rád pravdu , fakta .
Toto je jen má reakce na to , že polácí jsou "dvěstě let před náma " !!!
Protože to je úplně naopak !!
A teď můžete házet kameny !!!
STUDIO-OSLO---2B.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

forfans píše:To Yngwie :: Já ti tleskám !!! :clap: :clap: :clap: :clap:
Opravdu !!! Tleskám těm TVÝM blábolům o polském Hifi nebo dokonce High Endu !!
Už jsi byl někdy v nějaké polské továrně nebo dílně ??? Já ano !!! Mnohokrát !!
Já nebudu jmenovat tu firmu , posílám jen jednu fotku a odkaz na web HIFISHOCK,
je s hrůzou představována jejich high-endová reprobedna. Pokud chceš, pošlu další fotky z jejich
výroby našich severních sousedů.
http://www.hifishock.org/picture.php/36 ... categories
Kolegové, to nepatří do Hifi ,natož do High - Endu , to patří do stejné skupiny jako je večerníček A JE TO !!
Mě se vždy nejvíc "líbí", když někdo vidí u nás vše černě a co je v cizině - tak to je špička !!
Že my, češi tady máme pana Dudka, pan Šrolla , že pan Suchý v emigraci vybudoval v Německu
jednu z nejlepších světových značek na gramofony - Clearaudio - na to nejsme hrdi ???? Na slováky - na JJ Electronic ??
Tady není high - end ?? Tady se nelisuji jedny z nejlepších gramodesek na světě ?? Denně 7 tun !!!!
O tom, že české gramofony z Litovle se prodávají v Usa , Australii - zkrátka po celém světě- to už jsi Yngwie zapoměl !!!
Že dva čeští elektroinženýři vymysleli radiolokátor Tamara , nad kterým američani dumali deset let - to asi taky !!!
Mně mrzí , že někteří z Vás ničemu nevěří . Časopis Audio - není německý ( majitel je švýcar !!), vydává se ve 4 jazycích !!,
prodává v celé evropě a je zajímavé, že ty jejich výsledky testů se shodují s výsledky amerických , či anglických HiFi časopisů.
To je všechno podplacené - jak píšete ?? Je zajímavé , že všechny testy v čaopise Audio ( int.zes, pre.zes,kon.zes) už rok vyhrává PASS !! (usa !!!)
Mám rád pravdu , fakta .
Toto je jen má reakce na to , že polácí jsou "dvěstě let před náma " !!!
Protože to je úplně naopak !!
A teď můžete házet kameny !!!
STUDIO-OSLO---2B.jpg
Ty jsi negramotný nebo na si na to jenom hraješ? :crazy: Chápu, že ne každému bylo dáno, takže polopatě .... nemluvil jsem o polských výrobcích hifi, ale komunitě a magazínech respektive recenzích ... a také objemu prodejů v hifi a high-endu. Naše úspěšné značky nikdo nezpochybňuje ... opět nevím, kde jsi to vzal mudrlante stará :lol: . Jedině ty jsi zmiňoval jakousi elektroniky z dob dávno minulých, což jsem vzhledem k obsahu toho, o čem se bavíme označil za irelevantní. Ty máš rád pravdu a fakta? :mrgreen: ... raději toho necháme :thumbup:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Tady je příklad vcelku seriózně uváděných dat u třicetiwattového zesilovače tř. A :
http://www.luxman.co.jp/global/product/ia_l-590a2.html
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

To Ygwie : Jen malá poznámka k mé a tvé gramotnosti.
V České republice žije 10,5 mil občanů , v Polsku 38 mil obačanů.
Tudíž, je jasné, že když máme přibližně stejnou životní úroveň ,-
tak v Polsku je 3,8x větší trh , 3,8 x více zákaznílů , více výstav , více
zastoupených značek, které se pro náš malý trh nevyplatí zakládat pobočku.
Ale na to , jak jsme malý národ, a kolik technicky dovedných lidí uspělo i v High-Endu
ve světě jsem reagoval na tvé "super" informace z polských testů.
Psal jsem jen, že to chce test velkého světového časopisu nebo editora .
Ale tys to pojal jako ti chlaci z Jedličkova ústavu - skupina TAP-TAP.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Yngwie »

Opět vedle ... gramotnost je schopnost číst a psát. Schopnost znát reálie je něco jiného. Ale zanechme slovíčkaření. Kdybys psal rozumných způsobem, tak by ta diskuze byla zcela o něčem jiném. Jedinců, kteří si myslí, že všude byli a všechno znají je kopec. Kdyby platila tvá jednoduchá porovnání ... např. počet obyvatel vs. velikost komunity hifi/objem prodejů, tak by to příliš jednoduché. V Polsku se například prodá přibližně 10x více komponentů Accuphase než v ČR a to i přesto, že poláci mají podobnou kupní sílu. Podobné je to zřejmě i dalších značek (stačí si někdy popovídat s prodejci). To poměru počtu obyvatel neodpovídá, že? Ano, Česko je malý trh, ale většina renomovaných značek zde zastoupení má (ale samozřejmě některé speciality jako E.A.R. tady chybí).

Pokud máš něco proti polákům a velmi uznávaným recenzentům je to tvoje věc. Pokud se ti zdá, že se pravdu dovíš pouze v německých časopisech (mimochodem zase jsi nějak vedle u toho AUDIA ... vydává německá firma WEKA Media Publishing se sídlem v Mnichově ... tzn. JE to německá firma bez ohledu na cokoli dalšího), je to taky tvoje věc. Suma sumárum jsi moc nepřesvědčil, ale používáš dost hustě vykřičníky ... možná abys dodal svým rozumům nějakou větší váhu ... tak to ale (bohudík) nefunguje.

P.S. - Pořád nechápu proč omíláš české konstruktéry ... nikdo neřekl, že neumí nebo nejsou šikovní a úspěšní. A ano (k tvé fotce z hifishock), Ancient Audio vypadá jako garážová výroba Franty z Horní Dolní, ale hraje skvěle ... konkrétně třeba CDP Lektor Prime, který jsem už párkrát slyšel.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od fox »

forfans píše:Myslím, že to bude řešeno jako u E-530 , 550 , 560 -
čili ve třídě A = 2 x 30 Wdeklarovaných - ale ve skutečnosti 2 x 65W ve třídě A ,
a snad (jako u minulých E- 5XX ) ve třídě AB = 2 x 150 W.
Je to stejná koncepce jako předešlé zesáky , na 530 chtěli
ušetřit - dali tam jiné Mosfety a pak to "shořelo" v testech.
Dostalo to jen 115bodů.
E- 560 - má 130 bodů.
Je to ale jinak super zesák - má 6 mosfetů na kanál , vynikající
Dumping factor =500, odstup s/š = 117db.
Cena bude podobná jako u E-560 - kolem 10 700 euro
______________________________________________________
Zajímalo by mně srovnání s nějakým pre C2XXX + A46 ,
máte někdo podobnou zkušenost ????
====================================================
e600 output power.jpg
Pokud to dostalo jen 115 bodů, tak bych si to nikdy nekoupil ! :thumbup: 130 bodíků ? To už je jiná liga ! :clap:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

To Fox :
Jen E-530 -jen ta dopadla mizerně , jinak všechny E 5XX , ale i
E-450 (kterou jsem měl 5 let) měly 125-130 bodu (E-450- měle 125b)
=======================================
To Yngwie :
Až budou v Česku 3 showroomy , kde budou vystaveny všechny modely
Accuphase , tak se jich prodá stejně jako v Polsku .( vystavené v Katowice- Nautilus,
Warszawa,Szceczin).
Nikdo v ČR je nemá vystavené jako poláci , v Niselu (sk) mají vystavené 4 staré stroje ,
v HIFi Opava - to je jen na objednávku.Na pultě nemaji nic.
V Česku to nikdy nebylo tak prezentováno jako v Polsku , protože
ten trh je malý,ale o tom jsem již psal ....................
Tak prosím - příště , než něco napíšeš - zamysli se , proč je v jinde v prodeji
a proč u nás ne ,než tady zase vystavíš nějaký blábol.
Bez urážek, bez vykřičníků.
DD

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od DD »

to co pisete nie je dane ani tak poctom obyvatelov ako skor jeho kupyschopnostou - pozrite si kolko obyvatelov ma napr. dansko :cool:
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

Přesně tak. A zmíněnou kupní sílu obyvatelstva ovlivňuje i výše daní, která je v Polsku podstatně příznivější (tedy nižší) než u nás..
bertram

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od bertram »

:clap: Je pozoruhodné , na čo všetko sa dá zmeniť na HE-fore každé vlákno od svojho zámeru .

Yngwie založí vlákno , aby upozornil na novinku u Accuphase , E-600 , a už je tu plno znalcov a odkláňačov od
veci samotnéj , až vlákno skončí niekde v r..i.

Stačilo by len velmi málo , trebárs , Accuphase nemá zbrusu nový zosilovač , ale upgradoval predchádzajúci model E-560
na E-600. V čom sú hlavné zmeny .Predovšetkým v riadení hlasitosti a v novom prednom paneli. Samotný zosilovač žiadnymi
zmenami neprešiel. Predný panel má hodne spoločných rysov s novým koncovým zosilovačom A-46. Cena by mala byť niečo
cez 11 000, Eur.

Kto mal možnosť doma počuť E-550,560, alebo koniecA-46. E-600 , tak na toho tu budeme čakať roky , ak tu vôbec vlastník
niekedy bude mať chuť prísť a vôbec niečo sem dať.

Good Luck
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

sekal píše:Přesně tak. A zmíněnou kupní sílu obyvatelstva ovlivňuje i výše daní, která je v Polsku podstatně příznivější (tedy nižší) než u nás..
===========================================================
Prosím tě , než začneš psát - uvolni se , pouvažuj , a pak piš.
Piš fakta - né bludy. Prosím.
V Polsku jsou tři sazby DPH - 3% ,7% a 22%.
Jezdím tam, bydlím 1km od polských hranic.
Takže je tam ještě dražší elektronika než u nás - vememe-li v úvahu to DPH.
Nebo si to najdi na netu,ať věříš.
Tak to je.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

forfans píše:...Mě se vždy nejvíc "líbí", když někdo vidí u nás vše černě a co je v cizině - tak to je špička !!
Že my, češi tady máme pana Dudka, pan Šrolla , že pan Suchý v emigraci vybudoval v Německu
jednu z nejlepších světových značek na gramofony - Clearaudio - na to nejsme hrdi ???? Na slováky - na JJ Electronic ??
...O tom, že české gramofony z Litovle se prodávají v Usa , Australii - zkrátka po celém světě- to už jsi Yngwie zapoměl !!!
Nič proti českým či Poľským značkám, ak je niečo dobré a kvalitné (nech to pre mňa za mňa vyrábajú aj "rusi").tak mi to nevadí. -> sám mám vo svojom reťazci jednu českú (Pro-Ject) a jednu poľskú(Gigawatt)..
Pozerám na Tvoj podpis a nevidím v ňom zastúpenú ani jednu značku čo si spomenul.
forfans

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od forfans »

To Vladko : mám ještě Clearaudio Emotion jako "náhradný gramofon",
a spoustu vinylů české výroby.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

Ok. Takže predsa. ;) Clear audio Emotion ako náhradný gramofón? :shock: Hmm ja by som ho kľudne mal ako hlavný. :smile:
Ak by si chcel náhradný integráč tuzemskej výroby k tomu gramcu tak čo tento? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... oll-lyric/ :D
P.S. Čo sa týka tých českých vinylov, tak tých mám veľa aj ja.
bertram

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od bertram »

Je pekné , že sa dá svet obísť za 24 hod.Chcem vidieť Japonsko , ale stačí mi Čína , Korea a pod.

Nakoniec skončím v šenku u hraníc s PL. :mrgreen:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

Všade dobre, doma najlepšie. :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:Ok. Takže predsa. ;) Clear audio Emotion ako náhradný gramofón? :shock: Hmm ja by som ho kľudne mal ako hlavný. :smile:
Evidentne nevis, jak by sis na*ral do bot :crazy:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od Vlado222 »

Je to možné. Doma u seba som ho nepočul.
Ani dobrá prenoska s dobrým predzosíkom by ho nezachránila?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Accuphase E-600

Příspěvek od sekal »

forfans :
I když tímto riskuji pravděpodobně BAN, prohlašuji, že jsi OSEL.
Ukaž mi, kde jsem psal jen o DPH. Měl jsem na mysli pochopitelně daně jako celek.. Ale i když bychom hovořili jen o DPH, tak je situace v Polsku (podstatně) příznivější než u nás - právě proto, že je třísazbová.. Ono je třeba se také podívat, co do těch snížených sazeb spadá. Do sníženého pásma (8 %) patří např. léky, zdravotnické pomůcky, elektrická energie, zemědělské stroje a dětské zboží. Do nejnižšího pásma (5 %) spadají např. zemědělské produkty, což má samozřejmě vliv na cenu potravin, která je v Polsku také významně nižší než u nás. Jako pomyslnou třešničku na polském daň. dortu lze chápat osvobození některých služeb od DPH, jako jsou např. pojistné, bankovní služby, poštovní služby apod.. Takže do snížené sazby DPH patří vesměs zboží zákl. potřeby, tudíž je celkově na tom daň. poplatník v Polsku lépe než u nás, což je neoddiskutovatelný fakt a žádný blud...

Zdroje (nástřel) :
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/gr ... ke-unii/#1 (povšimněte si grafu srovnání cen spotř. elektroniky) :mrgreen:
http://finexpert.e15.cz/cesko-je-podle- ... si-zemi-eu
http://finexpert.e15.cz/jak-se-lisi-cen ... -zemich-eu
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/dane- ... -v-polsku/
http://finexpert.e15.cz/mzdy-a-zdaneni-prace-v-polsku
Odpovědět