Roger Waters

Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roger Waters

Příspěvek od Dieter Burmester »

U vinylu takovou kompresi udelat nelze. Resp. lze, ale muzes ho rovnou hodit do kose. Treba Rogers ale takovou kompresi jinak vyzaduje :smile:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Roger Waters

Příspěvek od Dasta »

Zaplať pánbůh, že nelze,díky tomu taky si každý kolotočář svojí sbírku opatruje jako oko v hlavě a elpíčka jsou vůči digi formátům ve vzrůstající oblibě, přestože jejich potenciál je neskonale vyšší, ale bohužel, DR5, max.7 hovoří za vše.
Mým k tématu: Pro mně jako milovníka PF absolutní bomba. Každá ze skladeb by mohla být klidně zařazena na jakémkoliv pozdním LP Pink Floyd sRW. Zvuk se mi líbí, poslouchám z lp.Zvukově je deska pro mně srovnatelná s deskami PF(mluvím o vinylech). S "Amused To Death" bych zvukově neporovnaval- přítomnost Qsound efektů na Amused vs.komornějšímu podání novinky. RW není hudba pro každého,její občasný depresivní charakter nemusí každého oslovit.Koho však osloví, toho náplní beze zbytku. Díky za poslední studiový počin Rogera Waterse.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Roger Waters

Příspěvek od tm.watch »

To Dasta: Diky, krasne napsane. Ja tu hudbu vnimam stejne jako ty. Dik RW!
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Roger Waters

Příspěvek od PGH »

Waters je skvělý, zatim mam jen flac. Zvuk LP mam rád ale problem je že aby gramofon hral stejně jako CD-SACD přehravač tak z vlastni skušenosti vim že to bude stat minimalně 3 krat vic. Bohužel za kvalitní zvuk se musi hodně připlatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Roger Waters

Příspěvek od lidumil »

Tak jsem to poslechl několikrát a celkem soustředěně, pro mě je to vykrádání sebe sama a PF zejména. Již jsem to tu psal, přijde mi to jako zbytky ze Zdi, z Animals, z Final cut .... Já se toho rozhodně budu zbavovat. Ale je to svobodná volba každého soudruha - no flame.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roger Waters

Příspěvek od Frogyman »

lidumil píše:Tak jsem to poslechl několikrát a celkem soustředěně, pro mě je to vykrádání sebe sama a PF zejména. Již jsem to tu psal, přijde mi to jako zbytky ze Zdi, z Animals, z Final cut .... Já se toho rozhodně budu zbavovat. Ale je to svobodná volba každého soudruha - no flame.
Já jsem se k poslechu dostal zatím jen jednou a to včera večer a celou dobu jsem přemýšlel, kde je hranice mezi autorským rukopisem, inspirací sebe sama a kdy už jde o vykrádání a sběr zbytků. Zatím jsem albu nepřišel na chuť, ale dám mu ještě šanci, třeba svůj názor s odstupem času přehodnotím.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Roger Waters

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak to není dobrá zpráva, ne ty rozpaky z hudby, to je silně individuální, ale ten zvuk.
A jak je na tom se zvukem to předešlé živé dvojalbum The Wall z roku 2015?
Díky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters

Příspěvek od jirie »

Tím odkazem Tě nechci urazit Pavle, ale ten DR je fakt na pováženou :sick:
http://dr.loudness-war.info/album/list? ... m=The+wall

Je to podle mého názoru mrhání potenciálem dnešních medií.
Steven Wilson by asi také nejásal :roll:

Zato jeho kolega je na tom očividně lépe:
http://dr.loudness-war.info/album/view/136261 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Roger Waters

Příspěvek od RedBaron »

Podle mě je spousta z těchhle "starejch kluků" od rockový muziky prostě lidi, který tvoří, maj technicky zmáknutou kytáru a tím to končí. Pokud se o to technicky nezajímaj, skončí to u lidí, kterým tihle kluci věří že svoji práci dělají dobře a to je někdy ten průser. Je krásně vidět, že Gilmour (nebo jeho lidi) prostě ví, jak nemá vypadat blbej finální mastering a Waters (nebo jeho lidi) to prostě neví.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters

Příspěvek od jirie »

RedBaron píše:Podle mě je spousta z těchhle "starejch kluků" od rockový muziky prostě lidi, který tvoří, maj technicky zmáknutou kytáru a tím to končí. Pokud se o to technicky nezajímaj, skončí to u lidí, kterým tihle kluci věří že svoji práci dělají dobře a to je někdy ten průser. Je krásně vidět, že Gilmour (nebo jeho lidi) prostě ví, jak nemá vypadat blbej finální mastering a Waters (nebo jeho lidi) to prostě neví.
Jo, tohle zní docela logicky :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roger Waters

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že nás letos čeká mimořádný zážitek - vydání Amused To Death v boxu 4LP na 45RPM 200god Analog Productions :thumbup:
https://store.acousticsounds.com/d/1403 ... l_Box_Sets

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters

Příspěvek od vitek »

Jen aby to bylo letes... Mám tento titul objednaný už od loňska a nic, ale rád si počkám....
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Roger Waters

Příspěvek od Frogyman »

Titul mám v několika vydáních (2LP od AP2015 + původní CD 1992 + set CD+BluRay 2015), takže na něj nespěchám a taky si rád počkám.
Jen tak nějak doufám, že nás nebude AP natahovat stejně, jako to s oblibou dělá MSFL...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Roger Waters

Příspěvek od Dieter Burmester »

MFSL musi na tech preorderech nejprve vydelat na lisovaci naklady :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

2. října ohlášeno vydání Roger Waters Us and them
71dX-uX5GnL._SL1500_.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Roger Waters

Příspěvek od dvader »

Máte někdo Ca Ira? A líbí se vám to?
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roger Waters

Příspěvek od F2014 »

Ano. Ano.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Roger Waters

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes jsem objednal lístky na koncert v Praze 24.5.2023 a tak jsem nemohl dnes jinak než pustit nějakou tu desku od Rogera Waterse a to Radio K.A.O.S. a následně Amused To Death.
https://www.ticketmaster.cz/event/vstupenky/45069
Mark Levinson
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Roger Waters

Příspěvek od Fidji99 »

Komcerty v Krakowe zrusene.

https://www.rferl.org/a/ukraine-russia- ... ke%20place.

Dobre. Nech ide spievat ruskym vojakom na front.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Roger Waters

Příspěvek od jirie »

Waters naprosto nezpochybnitelně výrazně ovlivnil směřování Pink Floyd po odchodu Syda Barretta. I podle hudebních odborníků spočívala síla Pink Floyd v jejich vzájemné spolupráci. Jako sóloví umělci byl každý z nich jen stínem své mateřské formace. To jak začala houstnou atmosféra při realizaci projektu The Wall byl jen slabý odvar toho co mělo přijít. Rick Wright se pak stal první obětí Watersovy čistky. Muselo to být pro něj obzvlášť nepříjemné absolvovat koncertní turné The Wall s vědomím, že už není de facto členem skupiny.
The final cut už hodně fanoušků považovalo za sólový projekt Waterse se spoluúčastí Gilmoura. Na albu se znovu a v daleko větší míře projevuje Watersova noční můra, kterou je ztráta otce při vylodění v Itálii. Ubohý Eric Fletcher Waters padl, aby spojenecká vojska zkrátila válku v Evropě, kterou rozpoutal psychopatický malíř pokojů, svobodník Adolf Hitler. Stejný psychopat se svou armádou vtrhnul na Ukrajinu, ale to už Waters sleduje jinou optikou a nazývá U.S. prezidenta válečným zločincem, který svou materiální pomocí podporuje napadený stát a prodlužuje tím válku. Proč ve svých textech také svému otci nevyčítá jeho účast ve válce? Pokud by se přeci Hitlerovi neodporovalo, mohl by jeho "blitzkrieg" opravdu skončit velmi brzy. To byl Roosewelt také válečný zločinec když podporoval válčící protihitlerovskou alianci?
Kdo delší dobu sleduje Watersovy názory asi nebyl příliš překvapen. Ano, každý máme právo na svůj názor a je to tak dobře. Jeho texty mnohdy poukazují na velké problémy lidské civilizace jakými jsou ony zmíněné války a jejich oběti, sociální nerovnosti, politické intriky, promarněné životy i v relativním bohatství. Podle mě však svým vyjádřením směrem k Ukrajině u mne překročil onu pomyslnou mez, kterou jsem bych ochoten ještě tolerovat.
......And the worms ate into his brain.

Takže je mi líto Rogere, ale tentokrát beze mě. I já mám svou hranici lidské důstojnosti.
tomiik
Příspěvky: 48
Registrován: 08 pro 2020 04:26
Bydliště: Vysočina

Re: Roger Waters

Příspěvek od tomiik »

:clap: :clap: :clap:
jirie píše: 25 zář 2022 10:57 Waters naprosto nezpochybnitelně výrazně ovlivnil směřování Pink Floyd po odchodu Syda Barretta. I podle hudebních odborníků spočívala síla Pink Floyd v jejich vzájemné spolupráci. Jako sóloví umělci byl každý z nich jen stínem své mateřské formace. To jak začala houstnou atmosféra při realizaci projektu The Wall byl jen slabý odvar toho co mělo přijít. Rick Wright se pak stal první obětí Watersovy čistky. Muselo to být pro něj obzvlášť nepříjemné absolvovat koncertní turné The Wall s vědomím, že už není de facto členem skupiny.
The final cut už hodně fanoušků považovalo za sólový projekt Waterse se spoluúčastí Gilmoura. Na albu se znovu a v daleko větší míře projevuje Watersova noční můra, kterou je ztráta otce při vylodění v Itálii. Ubohý Eric Fletcher Waters padl, aby spojenecká vojska zkrátila válku v Evropě, kterou rozpoutal psychopatický malíř pokojů, svobodník Adolf Hitler. Stejný psychopat se svou armádou vtrhnul na Ukrajinu, ale to už Waters sleduje jinou optikou a nazývá U.S. prezidenta válečným zločincem, který svou materiální pomocí podporuje napadený stát a prodlužuje tím válku. Proč ve svých textech také svému otci nevyčítá jeho účast ve válce? Pokud by se přeci Hitlerovi neodporovalo, mohl by jeho "blitzkrieg" opravdu skončit velmi brzy. To byl Roosewelt také válečný zločinec když podporoval válčící protihitlerovskou alianci?
Kdo delší dobu sleduje Watersovy názory asi nebyl příliš překvapen. Ano, každý máme právo na svůj názor a je to tak dobře. Jeho texty mnohdy poukazují na velké problémy lidské civilizace jakými jsou ony zmíněné války a jejich oběti, sociální nerovnosti, politické intriky, promarněné životy i v relativním bohatství. Podle mě však svým vyjádřením směrem k Ukrajině u mne překročil onu pomyslnou mez, kterou jsem bych ochoten ještě tolerovat.
......And the worms ate into his brain.

Takže je mi líto Rogere, ale tentokrát beze mě. I já mám svou hranici lidské důstojnosti.
Zes. Mark Levinson 585
Digi: ML 5101, Roon, SOtM
Analog:ML 5105, Luxman E-250
Xavian Virtuosa Anniversario
Synergistic Research, Krautwire, AAI
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Roger Waters

Příspěvek od F2014 »

@jirie: :thumbup:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Roger Waters

Příspěvek od lubin »

:thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Roger Waters

Příspěvek od efendi »

Jirie, úplný súhlas.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Roger Waters

Příspěvek od PGH »

Nechápu ze Waters takto zblbnul. Už asi ani nebudu poslouchat ty jeho sólo desky.
Odpovědět