Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Tak teď jsem zvědav, jaký reprokabely budou u Zappa ty nejvíc nejlepší za měsíc únor 2022. :?:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dieter Burmester píše: 08 úno 2022 14:16
-Kocour- píše: 08 úno 2022 13:28 (…) ale to je o nadseni a casu…
No ale toho nadseni ma zappa ze vsech mistnich clenu velmi mnoho, ne-li momentalne nejvic. S casem ale netusim. Ty neurazejici vyhybky jsou origos, nebo si s nimi jiz nekdo pohral (protoze jinak vime, ze zrovna tyhle bedny vyhybkami z vyroby urazeji pomerne slusne)?
ne, ne, ta kontroverzní vyhýbka byla úplně první verze Tannoy, ne Tannoy Westminster Royal, to už byla i skřín jiná, tohel je originál vyhýbka s kterou nikdo nic nedělal
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri, ale no tak. Kimber jsou jasný, ale pro mne je velké dilema zda 3035, s kterými prostě neprohloupíš. Ale je fakt, že málokdo z nás má zkušenosti s jinými než u nás dosutupnějšími Nordost, Audioquest, Kimber, Cardas apod. Je pravda, že občas dělám chybu, že mne jiný zvuk, který mi byl doposud odepřen nadchne, ale pak časem zjistím, že přeci jen to není úplně ono, např. Fractal nebo u rca Ansuz C2. Polož si ale ruku na srdce jestli se ti toto občas nestává, a že si toho nevyzkoušel taky hafo. Jestli jseš tak zvědav, který kabel chci vyzkoušet tak je to Jorma Origo nebo Prime biwire, obojí je měd, také se může stát, že to bude starší Transparent reference XL či zpětně Kimber KS-3035.
Pavel. Prosím tě na ty monobloky ti mohu dát kontakt na výrobce Mirka Vodehnala, ten ti o tom může říct více. Já si je půjčil, ale on je chce prodat, má velmi dobrá vazební trafa, a ty ruské lampy jsou levné a hrají fakt výborně, ale ta má velká místnost potřebuje děla, minimálně 40w na kanál. Čekám na Moon W8, měl by dorazit v pátek. W8 by měl občas střídat Challenge, abych je tak rychle neutahal, poslouchám fakt hodně, někdy i 8 hodin denně, je to děsně návykové, a já ten čas prostě mám, když podnikám doma. V létě bude příjemné, když zesilovače nebudou hřát. :cool: A jestli mně ale bude W8 sr.t tak prostě půjde. :lol:
Kocour. Moc děkuji za ty terminály, hraje to lépe, a jěště k tomu je to ted příjemné měnit kabely, jde to lehce, rychle a pohodlně.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

diky, Michale, s panem Vodehnalem jiz jsem v kontaktu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri. To s tím Kimbrem platí s momentálními zesilovači, tuto teorii si potvrdím jen jak dostanu zpět muj monoblok, což bude ve čtvrtek, a dále až dostanu v pátek Moon W8. Stále platí, že Kimber KS-3038 je výborný kabel, jen je třeba vyhodnotit, zda je to ten nejvhodnější z pohledu vkusu, a zda přednosti v tvém systému převáží určitá negativa, je to těžké objektivně hodnotit s pouze s jedním zařízením. Tuto teorii/ zkušenost, kterou jsem nastolil, že měd bude v mém systému zřejmě lepší si také potvrdím až budu mít ve čvrtek oba kabely KS vedle sebe a budu je moci vyzkoušet s mými referenčními monobloky. Je stejně jasné, že se zřejmě nikdy úplně nedopátráme jak k sobě poskládat aparáty s kabeláží, těch možností a lákadel je prostě příliš mnoho, technologie jde stále rychle nahoru, je těžké ze vším držet krok. Nicméně je pravda, že tady s těmito 10w prcky se mi to jevilo takhle. A stále platí, že čistota Kimber je neskutečná, a v některé hudbě může být značně lepší, a v některé zase obráceně, vždy je to těžký boj preferencí. A pak, když už si myslíš, že to je takto, zapojíš jiný přístroj, a je všechno zase jinak. Myslím, že víš sám dobře, že to tak je. Je to prostě alchemie, a stále se učíme, stále přicházejí novinky, občas chceš něco vyzkoušet, je to zábava. Dnes už vím jak to mají recenzenti těžký, a proč mluví občas tak diplomaticky a tak, aby je někdo nemohl nařknout, že kdysi prohlásil, že tohle je lepší než to druhé, dnes už jsou v tom recenzenti velmi obratní.
A víš co, kdyby tady všichni byli studení, a nechtěli sdílet své zkušenosti, aby se třeba náhodou neztrapnili tak by to forum byla možná nuda. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Já to beru a jak říkáš, když sdílíš své zkušenosti, tak nuda s tebou rozhodně není. :lol:
Pokud máš Ansuz C2 RCA a jsi nadšený a potom vyzkoušíš Tchernov a prohlášíš Ansuz za bolehlav a přitom si následně zase pořídíš Kimber KS-1036 a ten se ti v sestavě líbí, tak třeba pro mě už tvé hodnocení nemají prakticky žádnou vypovídací hodnotu, protože mám jinou osobní zkušenost.
Toť vše, přeji šťastnou ruku při dalším výběru kabeláže k testu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 09 úno 2022 16:21 Zappa
Já to beru a jak říkáš, když sdílíš své zkušenosti, tak nuda s tebou rozhodně není. :lol:
Pokud máš Ansuz C2 RCA a jsi nadšený a potom vyzkoušíš Tchernov a prohlášíš Ansuz za bolehlav a přitom si následně zase pořídíš Kimber KS-1036 a ten se ti v sestavě líbí, tak třeba pro mě už tvé hodnocení nemají prakticky žádnou vypovídací hodnotu, protože mám jinou osobní zkušenost.
Toť vše, přeji šťastnou ruku při dalším výběru kabeláže k testu.
Jak jsem řekl, ano chvíli jsem z Anzusu nadšený byl, hrál jinak než na co jsem byl zvyklý, velice transparentní, velké rozlišení, ale časem mé nadšení polevilo. Rakušák, který ho dostal mi také psal po prv ním testu jak se mu líbí, a za týden už mi psal, že je to bezemoční kabel, a dal ho na prodej. Myslím, že u tebe nastala stejná situace s Ansuzem jak mi bylo řečeno kolegy, jen s rozdílem, že ty s tím nejdeš ven. Tchernov byl zajímavý, ale pravdu máš, že to nebylo konečné řešení, měl hezký tembr, tím mne proti Ansuzu zaujal, ale zase nebyl tak transparentní. Je těžké najít kabel, který by byl to pravé, hledám. Kimber jsem dostal výměnou za kabel, který mi nesedl do sestavy Heavens gate, který jsem dostal též výměnou za Ansuz. Kimber zatím v sestavě je do doby než najdu stejně kvalitní, ale s malinko lepším tembrem. Tím kabelem může být, ale nemusí být Jorma Origo, který jsem ze ztrátou získal výměnou za Tchernov a Vovox, pro mne, ale stejně výhodné, protože těch kabelů bych se těžko zbavoval, . Za vším co píšu si stojím, poctivě každý kabel ohodnotím jak to slyším. Zřejmě dělám chybu, že sdílím svůj prvotní dojem, polepším se. Nakonec je to na tobě jestli mé příspěvky budeš číst nebo ne, to je tvoje věc.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 09 úno 2022 19:27 Myslím, že u tebe nastala stejná situace s Ansuzem jak mi bylo řečeno kolegy, jen s rozdílem, že ty s tím nejdeš ven.
Já jsem s Ansuz C2 nadmíru spokojený a to jsem zkoušel Kimber KS-1138 nebo AAI Maestoso, u mě není důvod měnit.
Nevěděl jsem o tom, že ty kabely takhle vyměňuješ, takže ti doma přistane něco, co vlastně ani nechceš a proto mě zaujalo, že při svých poslechových preferencích se zbavíš Ansuz C2 aby sis pořidil Kimber KS-1036, který je ještě více neutrální a analytický a tudíž pro tebe "bez duše" (měl jsem ho a možná, že zrovna ten můj set u tebe skončil (ser. číslo BD060042 ? :lol: ).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mně osobně se v mé současné konfiguraci 1036 líbí více než Ansuz v bývalé konfiguraci, zvláště za ty peníze, rozdíl v ceně dost drastický. Nicméně je otázkou jak by hrál Ansuz dnes v současné konfiguraci, to už se asi nedozvím. Sám určitě jako zkušený hifista víš, že to tak je, vyměníš jednu věc a všechno je jinak, je to alchemie. Tenhle Kimber se mi zatím ze všech vlastněných propojovacích kabelů co jsem měl líbí nejvíc. Ansuze jsem se chtěl zbavit za každou cenu, ten kabel mne začal přímo znervoznovat. Samá cink sem cink tam, ale hudba nikde. Jsem rád, že aspon někdo je s ním spokojený
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 09 úno 2022 19:58 Ansuze jsem se chtěl zbavit za každou cenu, ten kabel mne začal přímo znervoznovat. Samá cink sem cink tam, ale hudba nikde. Jsem rád, že aspon někdo je s ním spokojený.
=)) tak to určitě nebyla chyba Ansuzu, přeji ti dlohodobý klidný poslech bez nervozity
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pecuch »

Hustý….
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Ja jsem u zappy ten Ansuz slysel a taky to nebyl muj salek. Zvuk jak kdyby expandoval a explodoval a bylo toho vsude a moc. Mi ten ansuz pripominal v necem Nordost. Hned to chtel clovek tlumit. Pak s Tchernovem se scena pekne vykreslila, zestabilnila a dalo se hrat hlasiteji ve vysledku.
Zrejme tam nebyl ten detail, ale zvuk jako celek sedel lip. Alespon mi. Jestli nekdo pochybuje nad vlivem kabelu.. tak tady by to slysel kazdy.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 09 úno 2022 21:14
zappa píše: 09 úno 2022 19:58 Ansuze jsem se chtěl zbavit za každou cenu, ten kabel mne začal přímo znervoznovat. Samá cink sem cink tam, ale hudba nikde. Jsem rád, že aspon někdo je s ním spokojený.
=)) tak to určitě nebyla chyba Ansuzu, přeji ti dlohodobý klidný poslech bez nervozity
Říkám, že to na to má názor spousta lidí úplně stejný, i v jiných sestavách, ale chápu, že si bráníš to svoje pro případ prodeje.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

zappa píše: 09 úno 2022 21:36
Jiri píše: 09 úno 2022 21:14
zappa píše: 09 úno 2022 19:58 Ansuze jsem se chtěl zbavit za každou cenu, ten kabel mne začal přímo znervoznovat. Samá cink sem cink tam, ale hudba nikde. Jsem rád, že aspon někdo je s ním spokojený.
=)) tak to určitě nebyla chyba Ansuzu, přeji ti dlohodobý klidný poslech bez nervozity
Říkám, že to na to má názor spousta lidí úplně stejný, i v jiných sestavách, ale chápu, že si bráníš to svoje pro případ prodeje.Možná to je ten zakopaný pes, že do mne tak šiješ, v tom případě se omlouvám, tohle mne nenapadlo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

To neni o tom jestli je kabel lepsi horsi. Ale zda sedi nesedi. V vetsine pripadu a u drahych kabelu. Umim si predstavit, ze jinde by Tchernov byl deka a s Ansuz zvuk presny a transparentni, ve vsem akorat. Proto je to s kabely zradne.. a je lepsi nehodnotit lepsi/ horsi. To vsichni zname, nejsme tu tyden. :lol: :crazy:
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 09 úno 2022 21:36 Říkám, že to na to má názor spousta lidí úplně stejný, i v jiných sestavách, ale chápu, že si bráníš to svoje pro případ prodeje.
Zappa, postup nákup/chvála/prodej je přesně tvůj přístup.

Já mám na Ansuz svůj názor a zkoušeno i na jiné sestavě a o nervozitě nemůže být řeč a mimochodem celkem mi sedí i popis od p.Justana:
http://www.audiodrom.net/cs/interkonekt ... signalz-c2
nebo od Jay's Audio Lab:
https://www.youtube.com/watch?v=cLA3Id4PF2Y
https://www.youtube.com/watch?v=DnzrFThI6wc
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Ak porovnávate káble AAI, je potrebné ich dlho zahorovať. Zahorením sa ich zvuk výrazne mení a to smerom k lepšiemu, t.j. je dynamickejší a aj detailnejší. Napriek tomu, že nová rada XLR je strieborná, na zvuku sa to neprejavuje negatívne, t.j. nepotláča sa stredy. Doporučujem ich zapojiť aspoň na 2-3 dni do Proburnu a potom ich nechať v zostave hrať aspoň 2 mesiace. Výsledok je nad očakávanie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 09 úno 2022 21:59
zappa píše: 09 úno 2022 21:36 Říkám, že to na to má názor spousta lidí úplně stejný, i v jiných sestavách, ale chápu, že si bráníš to svoje pro případ prodeje.
Zappa, postup nákup/chvála/prodej je přesně tvůj přístup.

Já mám na Ansuz svůj názor a zkoušeno i na jiné sestavě a o nervozitě nemůže být řeč a mimochodem celkem mi sedí i popis od p.Justana:
http://www.audiodrom.net/cs/interkonekt ... signalz-c2
nebo od Jay's Audio Lab:
https://www.youtube.com/watch?v=cLA3Id4PF2Y
https://www.youtube.com/watch?v=DnzrFThI6wc
Všechny kabely co jsem prodal bylo dobré až výborné, pouze nesedli do mého systému. A jaký postup by měl být 1. nákup- chceš ho ukrást? :?: 2. Chvála - kabely byly dobré a nesedly úplně do systému, mám je nějak hanit, když jsou doubré :?: 3. prodej - mám si je všechny nechat, tak bohatý nejsem :lol: Jaký postup by si volil ty, jaký je tvůj přístup? :crazy:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 09 úno 2022 21:50 To neni o tom jestli je kabel lepsi horsi. Ale zda sedi nesedi. Ve většine případů a u drahých kabelu. Umim si predstavit, ze jinde by Tchernov byl deka a s Ansuz zvuk presny a transparentni, ve vsem akorat. Proto je to s kabely zradne.. a je lepsi nehodnotit lepsi/ horsi. To vsichni zname, nejsme tu tyden. :lol: :crazy:
Přesně tak. Proto obchod s kabely zkvétá. Víme přeci, že koupě kabelu většinou neznamená konečnou, kabely už dnes vyrábí kde kdo, a všichni tvrdí jak zrovna jejich kabel je to pravé ořechové. Není divu, že se v tom mnohdy ztrácíme, zvláště když chcete, aby vaše přístroje, které jste tvrdě zaplatili, hráli v plném potenciálu. Kabel může sestavu naprosto zazdít. Říká se hraje vám to jako nejslabší článek v řetězci, a to platí i o kabelech.
Co se týče mne, nejdéle jsem měl Harmonixy asi 10 let. Nedávno jsem vyměnil, kromě Tannoy, celý systém a tudíž je logické, že přišla na řadu i výměna kabelů. Nyní přichází na řadu VÝBĚR kabelů, a ten není zrovna lehký, musela by to být obrovská náhoda a štěstí, kdyby si hned první vybraný kabel sednul. Už dříve jsem tady o možných častějších prodejích kabelů upozornoval s ohledem na pořízení nového systému. Ti co koupili kabely ode mne, si je většinou nejdříve půjčili. Nevidím na takovém nic špatného, navíc se rád ze zkušenostmi podělím.... nutno podotknout, že mé hodnocení za kterým si stojím i nyní, nemá žádné postranní úmysly. A ted se na tvrdo zeptám. Doufám Jiri, že mne neobvinuješ ze záměru - koupím na kšeft, vychválím, a prodám??? V tom případě bych ti dal :thumbdown: Na Ansuzu jsem např. prodělal přes 20 tisíc, ale moje blbost.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

Zappo nemyslím si že se musíš omlouvat a vysvětlovat.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

slayers píše: 10 úno 2022 10:38 Zappo nemyslím si že se musíš omlouvat a vysvětlovat.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Od uterka tu mám xlr kabel švédské firmy Jorma Origo, je to kabel, který je uprostřed Jorma hiearchie, před ním už je jen Prime a Statement. Od úterý do pátka jsem poslouchal Origo s Moonem W8. Po zapojení Origo mne nečekalo nic jiného než šok. Čekal jsem všechno možné, jen ne tak výrazný skok ve zvuku. W8 začal hrát téměř jako lampy, pro někoho by to mohlo být zklamání, ta tam byla ta "čistota" stříbrného Kimbru. Neberte mne však za slovo, čistota není ten správný výraz. Ono je to asi tak, že Kimber a jiné kabely prostě opojí posluchače svou jiskrností, transparentností, údernými pevnými basy, a úžasnou separací nástrojů. Ano, ale, kam se poděla hudba? Kde je život, kde je ta hledaná realita? Kde je plnost a hutnost nástrojů(když tam má být) ,kde jsou emoce, když vám zpívá doma např. zpívá Leonard Cohen? Začínám si myslet, že tyhle atributy, které sice vypadají v recenzích velmi efektně ,posluchače okrádají o autentický hudební zážitek, který vám v tomto případě zprostředkovává právě Jorma Origo. Neuvěřitelné, nechápu. Musím si zvykat, ovšem změna je velmi příjemná. Všechno co má Kimber tam je! Ale jinak. Víc přirozenosti, a plnosti na středech. Výšky nejsou agresivní, nezní za žádných okolností plasticky. I poslech vážné hudby je najednou silnějším zážitkem. Ta velikost a monstróznost symfonáku, to drama, plnost a přitom super rozlišení, které se mnohdy s použitím jiných kabelů při této kombinaci vytrácí. Velmi návykové. . A to je jenom Origo a repro kabel Kimber KS-3035, jaké to bude s repro kabelem Jorma Prime? Nad tím snad ani nechci ani přemýšlet, to bych nedospal.. Prime má být podstatně dál než Origo,vážně? Uff
Jorma zřejmě nebudou vhodným kabelem pro posluchače, kteří rádi suchý zvuk, ani pro lovce zvuků, cink tam cink sem.
Dnes přišly mé Challenge monobloky z malé repase, měnily se všechny kondíky na obouch, a upravovalo se uložení té velké lampy, aby lépe v uložení seděla. Zpočátku, když byly zcela studené, jsem téměř nepoznal rozdíl oproti W8, to se začalo ovšem měnit za 2-3 hodiny, všechno jěště tak o 30% lepší. Vracím se po poslechu opět k této mini recenzi, a zase se to zlepšilo, nadšení roste, ale musím se brzdit. :smile: V každém případě jsem moc rád, že je mám zase konečně doma. Je moc příjemné se opět koukat jak se ve tmě usmívají a osvicují prostor, navozují příjemnou atmosféru a doladují útulnost a teplo domova.
Uvidíme, zda se mé dojmy budou měnit v čase, zatím velký palec nahoru.
jorma-origo-1024x768.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

No nazdar, to uz zavani senzibilitou.... Jako, dobre se po tobe cte, ale me uz to připadá , jako hledani vecne pravdy, viz bible a dalsi autosugestivni dila.
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Pripodobnovat toto k hľadaniu pravdy v biblii už mi príde riadne pritiahnuté za vlasy :crazy:. Ale je to tvoj názor.

A k tej zappovej skúsenosti ak to tak počuje prečo by to malo ist v tomto prípade o autosugesciu. Co potom skusenosti iných. Len málo ľudí na tomto fóre rieši základnú vec a to napríklad kvalitu danej nahrávky a hudby ako takej. Ci je ochotný človek počúvať iba to co mu dobre hraje na aparate alebo sa nato vyserie a počúva všetko čo ho baví aj napriek tomu, že to nie je dokonalo audiofilne. Riešia sa tu v podstate 💩.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Janik píše: 19 úno 2022 11:44 Pripodobnovat toto k hľadaniu pravdy v biblii už mi príde riadne pritiahnuté za vlasy :crazy:. Ale je to tvoj názor.

A k tej zappovej skúsenosti ak to tak počuje prečo by to malo ist v tomto prípade o autosugesciu. Co potom skusenosti iných. Len málo ľudí na tomto fóre rieši základnú vec a to napríklad kvalitu danej nahrávky a hudby ako takej. Ci je ochotný človek počúvať iba to co mu dobre hraje na aparate alebo sa nato vyserie a počúva všetko čo ho baví aj napriek tomu, že to nie je dokonalo audiofilne. Riešia sa tu v podstate 💩.
Souhlas. Pro mne osobně je nejpodstatnejsi zvuk a libivost nahravky dle meho vkusu, plus poslech v akusticky vyhovujicim prostredi. Me jen udivuji ty sokujici rozdíly pri vymenach dratu. Mozna by stálo za to, snimat pri vymenach hudbu pres kvalitní rekordér a pak to v nějakém hudebnim programu plynule sestrihat v navaznosti na sebe bez mezer. Nasledne se snazit rozpoznat rozdil v dany moment, ne tim, ze jsem na neco dopředu zvedavy a nateseny.... to prece musi byt rozdil, kdyz uz jsem to zapojil, ze? 😊
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Není co řešit, jenom sdílím to co slyším a jak vnímám já. Bud to někoho zaujme, něco vyzkouší nebo si to jen přečte, a řekne si zappa je blázen, a má pravdu pokud bláznovství tkví v obseci k hudbě pak budiž, jsem pro. :smile: V neděli máme velký test propojovacích kabelů kubala Sosna-Elation, Stealth Indra, Jorma Origo a Kimber Ks-1036, měl tu být také Actinote Sonata, ale bohužel prodejce ho nedostal zpět včas ze zápujčky. Actinote Sonata je nejvyšší model a je to od té firmy zcela čerstvá novinka, jedná se také o měd, a prý hraje velmi muzikálně. Škoda, protože takové kabely máme rádi, nicméně se k němu příští týden dostanu, pak podám report. Kdyby se někdo chtěl zítra od 12-16h zúčastnit, dejte vědět, jste vítáni. Po akci se pujde dolů do pizzerie kde poklábosíme a posílníme než se rorejdeme.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 19 úno 2022 11:53
Janik píše: 19 úno 2022 11:44 Pripodobnovat toto k hľadaniu pravdy v biblii už mi príde riadne pritiahnuté za vlasy :crazy:. Ale je to tvoj názor.

A k tej zappovej skúsenosti ak to tak počuje prečo by to malo ist v tomto prípade o autosugesciu. Co potom skusenosti iných. Len málo ľudí na tomto fóre rieši základnú vec a to napríklad kvalitu danej nahrávky a hudby ako takej. Ci je ochotný človek počúvať iba to co mu dobre hraje na aparate alebo sa nato vyserie a počúva všetko čo ho baví aj napriek tomu, že to nie je dokonalo audiofilne. Riešia sa tu v podstate 💩.
Souhlas. Pro mne osobně je nejpodstatnejsi zvuk a libivost nahravky dle meho vkusu, plus poslech v akusticky vyhovujicim prostredi. Me jen udivuji ty sokujici rozdíly pri vymenach dratu. Mozna by stálo za to, snimat pri vymenach hudbu pres kvalitní rekordér a pak to v nějakém hudebnim programu plynule sestrihat v navaznosti na sebe bez mezer. Nasledne se snazit rozpoznat rozdil v dany moment, ne tim, ze jsem na neco dopředu zvedavy a nateseny.... to prece musi byt rozdil, kdyz uz jsem to zapojil, ze? 😊
Chápu co říkáš, ale tady u Jormy a Kimber je ten rozdíl tak veliký, že i hluchon by to slyšel. :smile: Nejlepší drát je ten, který nechá hrát komponenty jak mají, a to je přetěžký úkol. V případě Jorma bych řekl, že by to tak téměř mohlo být.
Nicméně takový recordér bych tůze rád, protože video nahrávky z Samsung S10e opravdu nezachytí zvuk jak má, taková nahrávka je jen silně orientační a musí se brát s velkou rezervou, a to je škoda.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Dasta
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dasta »

Co je prosím v hudbě dokonalé a audiofilní?
Co to je zase za blbost takto nahlížet na hudbu.To mají jako lidi přestat poslouchat Queen, Zeppelin a podobné věci,jenom proto, že to nehraje třeba jako japonské jazzové trio na značce Impex?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dasta píše: 19 úno 2022 12:15 Co je prosím v hudbě dokonalé a audiofilní?
Co to je zase za blbost takto nahlížet na hudbu.To mají jako lidi přestat poslouchat Queen, Zeppelin a podobné věci,jenom proto, že to nehraje třeba jako japonské jazzové trio na značce Impex?
Myslím, že to Janik myslel právě tak jako ty, nepřestat hrát nahrávky, které máme rádi, i když to není zrovna zrovna moc dobře nahrané. Nicméně i tady práve Jorma boduje, najednou mne začínají bavit i nahrávky, které mne trochu přestali bavit, ted už vím proč, děkuji Jorma. Zvláštní, že ve švédsku je několik super špičkových výrobců kabelů, Nordost, Ansuzs a Jorma, určitě jsou i další. Jorma je, ale jediná kdy jejich kabely hrajou přirozeně( i s velkým rozlišením) i v nižších modelech. A dále je zajímavé, že až ty nejvyšší a super drahé modely firem kromě Jormy hrajou přirozeně, jako třeba Odin. Nejsem expert na kabely,ale rád si vyzkouším kabely, které nejsou úplně mainstream, k těm se dostat je však v Čechách umění. kdybyste někdo měl něco zajímavého, dejte vědět. Z těch renomovaných a známých bych rád vyzkoušel Mit, Transparent, Siltech, Clear, Stealth.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dasta píše: 19 úno 2022 12:15 To mají jako lidi přestat poslouchat Queen, Zeppelin a podobné věci,jenom proto, že to nehraje třeba jako japonské jazzové trio na značce Impex?
Si nevyberes, to zminene japonske jazzove trio zni hifi, ale zase hrajou uplne sra*ky 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Když hodnotím kabely tak právě poslouchám i staré nahrávky, abych věděl jak si s nimi poradí. No včera když jsem slyšel Rare Bird _ Sympathy tak to je jak hudba nebes, nádhera, bigbít, plný zvuk neořezaný, který baví, super nahrávky úžas co z toho leze. To je je kabel února. :thumbup: Doporučuji pro fajnšmejkry, vaše sestavy budou hrát jiný level, na který si budete lehko zvykat. Je to dospělý zvuk, žádný kunkání, žádný protivný zvuky. Ale jak říkám, pak je jiná sorta pacientů, kteří to mají úplně jinak, a ti se mohou chytat za hlavu, tak to prostě je.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Dasta píše: 19 úno 2022 12:15 Co je prosím v hudbě dokonalé a audiofilní?
Co to je zase za blbost takto nahlížet na hudbu.To mají jako lidi přestat poslouchat Queen, Zeppelin a podobné věci,jenom proto, že to nehraje třeba jako japonské jazzové trio na značce Impex?
Pisem práve o tom co píšeš (asi si zle pochopil). Ja osobne počúvam hlavne hudbu aj keď je nedokonalo náhrana žiaľ ale vyvoláva emócie a baví ma to. Možno si si všimol, že mám rád jazz ale rovnako rock a pop atď. Niekedy si dam tie audiofilne vydania jazzu ale rovnako mam rad autenticke dobové vydania rocku/popu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa nemam vubec problem verit, ze jorma predci, nordost, stribrny kimber a podobne "nervozni" kabely. Velke plus, ze vybiras dle poslechu, ne znacek nebo zarucenych rad. Fandim Ti.. :clap: . ^:)^
Takova kabelova seslost. Vidim tam malinky problem v poctu, mnozstvi kabelu. Aby z toho nevznikla gulasovka(misto pizzy :angel: )
Jinak u zappy zmeny v sestave jsou velmi slysitelne. Z me vlastni zkusenosti. A jeste jedna poznamka. Jestli Ti ted sedu 3035, nespechal bych s prodejem. Odhaduji ze by mohl sedet i lepe nez 3038. Byt je to nizsi model.
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

zappa píše: 19 úno 2022 11:55 Není co řešit, jenom sdílím to co slyším a jak vnímám já. Bud to někoho zaujme, něco vyzkouší nebo si to jen přečte, a řekne si zappa je blázen, a má pravdu pokud bláznovství tkví v obseci k hudbě pak budiž, jsem pro. :smile: V neděli máme velký test propojovacích kabelů kubala Sosna-Elation, Stealth Indra, Jorma Origo a Kimber Ks-1036, měl tu být také Actinote Sonata, ale bohužel prodejce ho nedostal zpět včas ze zápujčky. Actinote Sonata je nejvyšší model a je to od té firmy zcela čerstvá novinka, jedná se také o měd, a prý hraje velmi muzikálně. Škoda, protože takové kabely máme rádi, nicméně se k němu příští týden dostanu, pak podám report. Kdyby se někdo chtěl zítra od 12-16h zúčastnit, dejte vědět, jste vítáni. Po akci se pujde dolů do pizzerie kde poklábosíme a posílníme než se rorejdeme.
Jj, blazen, ale v dobrem slova smyslu. Akorat kroutím hlavou nad těmi financemi, co do toho cpes, protoze ty spokojen nebudes nikdy... Tanoy je specifikum, ale mozna jine, ani ne tak drahe bedny by ti predvedli, co mas v systemu za kvalitu. To je vsak jen poznamka, jelikož srdcar je menit nebude...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 19 úno 2022 13:39
zappa píše: 19 úno 2022 11:55 Není co řešit, jenom sdílím to co slyším a jak vnímám já. Bud to někoho zaujme, něco vyzkouší nebo si to jen přečte, a řekne si zappa je blázen, a má pravdu pokud bláznovství tkví v obseci k hudbě pak budiž, jsem pro. :smile: V neděli máme velký test propojovacích kabelů kubala Sosna-Elation, Stealth Indra, Jorma Origo a Kimber Ks-1036, měl tu být také Actinote Sonata, ale bohužel prodejce ho nedostal zpět včas ze zápujčky. Actinote Sonata je nejvyšší model a je to od té firmy zcela čerstvá novinka, jedná se také o měd, a prý hraje velmi muzikálně. Škoda, protože takové kabely máme rádi, nicméně se k němu příští týden dostanu, pak podám report. Kdyby se někdo chtěl zítra od 12-16h zúčastnit, dejte vědět, jste vítáni. Po akci se pujde dolů do pizzerie kde poklábosíme a posílníme než se rorejdeme.
Jj, blazen, ale v dobrem slova smyslu. Akorat kroutím hlavou nad těmi financemi, co do toho cpes, protoze ty spokojen nebudes nikdy... Tanoy je specifikum, ale mozna jine, ani ne tak drahe bedny by ti predvedli, co mas v systemu za kvalitu. To je vsak jen poznamka, jelikož srdcar je menit nebude...
Ted jsem naprosto spokojený, a býval jsem často spokojený, ale to víš zvědavost mi nedala. Už jsem to říkal, jiné komponenty, potřebovali i jiné adekvátní kabely. Víš, jsem pořád doma, jako v izolaci, tak si dělám radost, bavím se tím, hodně poslouchám, u mne to nejsou vyhozený peníze.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

zappa píše: 19 úno 2022 12:51 ...Zvláštní, že ve švédsku je několik super špičkových výrobců kabelů, Nordost, Ansuzs a Jorma, určitě jsou i další. Jorma je, ale jediná kdy jejich kabely hrajou přirozeně( i s velkým rozlišením) i v nižších modelech. A dále je zajímavé, že až ty nejvyšší a super drahé modely firem kromě Jormy hrajou přirozeně, jako třeba Odin. Nejsem expert na kabely,ale rád si vyzkouším kabely, které nejsou úplně mainstream, k těm se dostat je však v Čechách umění. kdybyste někdo měl něco zajímavého, dejte vědět. Z těch renomovaných a známých bych rád vyzkoušel Mit, Transparent, Siltech, Clear, Stealth.
Jen pro upresneni, Nordost jsou Americani a Ansuz Dani.
Jinak je Tve nadseni supr. Skoda ze ma Tvuj system tak kratky polocas rozpadu. Ty kabely jsou jako vitr, prichazeji a odchazeji, s jarem prijdou dalsi... =))
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Lidi co vyvijeli Odin presli k Ansuz.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 19 úno 2022 16:36
zappa píše: 19 úno 2022 12:51 ...Zvláštní, že ve švédsku je několik super špičkových výrobců kabelů, Nordost, Ansuzs a Jorma, určitě jsou i další. Jorma je, ale jediná kdy jejich kabely hrajou přirozeně( i s velkým rozlišením) i v nižších modelech. A dále je zajímavé, že až ty nejvyšší a super drahé modely firem kromě Jormy hrajou přirozeně, jako třeba Odin. Nejsem expert na kabely,ale rád si vyzkouším kabely, které nejsou úplně mainstream, k těm se dostat je však v Čechách umění. kdybyste někdo měl něco zajímavého, dejte vědět. Z těch renomovaných a známých bych rád vyzkoušel Mit, Transparent, Siltech, Clear, Stealth.
Jen pro upresneni, Nordost jsou Americani a Ansuz Dani.
Jinak je Tve nadseni supr. Skoda ze ma Tvuj system tak kratky polocas rozpadu. Ty kabely jsou jako vitr, prichazeji a odchazeji, s jarem prijdou dalsi... =))
Řeknu to znovu. vyměnil jsem celý aparát, musím nají adekvátní kabel ke špičkovým komponentům, a který mi vyhovuje, očividně jsem ho našel. Jěště uvidíme, co se stane příchodem Jorma Prime biwire. Pokud bych si seděl na kabelech, které jsou sice vynikající,ale nedosahují levlu sestavy, hrálo by to jako nejslabší článek sestavy, toho jsem se chtěl vyvarovat. Není jednoduché mezi těmi spoustami možnostítakový kabel najít, možná se právě zadařilo a potkalo mne štěstí.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

kychtax píše: 19 úno 2022 16:47 Lidi co vyvijeli Odin presli k Ansuz.
Nikoli.Kristenssen nic nevyvijel.Jen dohodil kamose Borrensena, ktereho Nordost vyuzil, pze jim dosly napady. Az se zacali chovat prasacky, prisel B. s vlastni znackou a K. do toho dal prachy. Ale vzdyt je to vlastne fuk...
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

zappa píše: 19 úno 2022 13:42
Ramones píše: 19 úno 2022 13:39
zappa píše: 19 úno 2022 11:55 Není co řešit, jenom sdílím to co slyším a jak vnímám já. Bud to někoho zaujme, něco vyzkouší nebo si to jen přečte, a řekne si zappa je blázen, a má pravdu pokud bláznovství tkví v obseci k hudbě pak budiž, jsem pro. :smile: V neděli máme velký test propojovacích kabelů kubala Sosna-Elation, Stealth Indra, Jorma Origo a Kimber Ks-1036, měl tu být také Actinote Sonata, ale bohužel prodejce ho nedostal zpět včas ze zápujčky. Actinote Sonata je nejvyšší model a je to od té firmy zcela čerstvá novinka, jedná se také o měd, a prý hraje velmi muzikálně. Škoda, protože takové kabely máme rádi, nicméně se k němu příští týden dostanu, pak podám report. Kdyby se někdo chtěl zítra od 12-16h zúčastnit, dejte vědět, jste vítáni. Po akci se pujde dolů do pizzerie kde poklábosíme a posílníme než se rorejdeme.
Jj, blazen, ale v dobrem slova smyslu. Akorat kroutím hlavou nad těmi financemi, co do toho cpes, protoze ty spokojen nebudes nikdy... Tanoy je specifikum, ale mozna jine, ani ne tak drahe bedny by ti predvedli, co mas v systemu za kvalitu. To je vsak jen poznamka, jelikož srdcar je menit nebude...
Ted jsem naprosto spokojený, a býval jsem často spokojený, ale to víš zvědavost mi nedala. Už jsem to říkal, jiné komponenty, potřebovali i jiné adekvátní kabely. Víš, jsem pořád doma, jako v izolaci, tak si dělám radost, bavím se tím, hodně poslouchám, u mne to nejsou vyhozený peníze.
Tak to mas vlastne pravdu. Spokojenost je dulezita a prakticky jedno jestli s kabely nebo treba Ferrari. Škoda, ze je to pro mne z ruky. Prijel bych si udelat vlastní nazor na onen dual concetric nebo jak se to pise 🤗
Kdysi jsem slysel jejich male regálové soukmenovce a na rozdil od KEF mne nicim nezaujali. Takovy tupejsi zvuk. Z tech tvych, kdyz nic , tak aspon diskotéka poradna.... Teda, rockoteka 70 let.
Jinak, za Rare Bird tleskam 👍
Odpovědět