Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Zajímavé internetové stránky, tipy na výhodný nákup, časopisy apod..
Odpovědět
KarlN

Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

Opakovaně, přes sluchátka, jsem se snažil uspět ale marně. :shock: Snad jen v podání klavíru možná rozdíl v dozvuku tónů, ale ruku do ohně za to nedám. Po přečtení diskuze pod videem jsem usoudil, že jsem tetřev hlušec. :lol: Jak jste na tom vy, pánové?

https://www.youtube.com/watch?v=Qj2rEgiGCBU
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od blesk666 »

sa necudujem, Musian zdiela techniku od Denafrips. Je to v zasade len minimalne upraveny Ares Ii. Merania maju toez velmi podobne len Musician ich ma este o chlp horsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od PavelDosko »

testovat neco na zvuku z YB je jako trenovat plavani v obyvaku
neni placka, neni highend
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

PavelDosko píše: 29 dub 2022 14:44 testovat neco na zvuku z YB je jako trenovat plavani v obyvaku
No proto to sem dávám :thumbup: protože pak mám pocit, že v podstatě všichni kteří to okomentovali, když tvrdili že slyšeli rozdíly a to nemalé, buďto lžou nebo mají opravdu super sluch. :crazy: Nebo mají pocit, že něco slyší...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od aretax »

KarlN píše: 29 dub 2022 15:15
PavelDosko píše: 29 dub 2022 14:44 testovat neco na zvuku z YB je jako trenovat plavani v obyvaku
No proto to sem dávám :thumbup: protože pak mám pocit, že v podstatě všichni kteří to okomentovali, když tvrdili že slyšeli rozdíly a to nemalé, buďto lžou nebo mají opravdu super sluch. :crazy: Nebo mají pocit, že něco slyší...
Alebo: Podľa seba súdim Teba?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

aretax píše: 29 dub 2022 15:23
KarlN píše: 29 dub 2022 15:15
PavelDosko píše: 29 dub 2022 14:44 testovat neco na zvuku z YB je jako trenovat plavani v obyvaku
No proto to sem dávám :thumbup: protože pak mám pocit, že v podstatě všichni kteří to okomentovali, když tvrdili že slyšeli rozdíly a to nemalé, buďto lžou nebo mají opravdu super sluch. :crazy: Nebo mají pocit, že něco slyší...
Alebo: Podľa seba súdim Teba?
Otázka zněla : Jak jste na tom vy, pánové? Takže slyšel jsi rozdíl? Sám jsem psal, že po přečtení komentářů pod videem jsem měl a mám pocit, že jsem asi hluchý... :lol:
Proto jsem se ptal, nic víc, nebo míň
Moje odpověď byla na dvě předchozí sdělení z kterých podle mě vyplývá, že takhle porovnávat zvuk je nonsens.S čímž souhlasím,toť vše. Pokud tedy máš poznatek, sluchový, k videu, budu moc rád když ho uvedeš. :smile:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od YamahaMan »

KarlN píše: 29 dub 2022 11:41 Opakovaně, přes sluchátka, jsem se snažil uspět ale marně. :shock: Snad jen v podání klavíru možná rozdíl v dozvuku tónů, ale ruku do ohně za to nedám. Po přečtení diskuze pod videem jsem usoudil, že jsem tetřev hlušec. :lol: Jak jste na tom vy, pánové?

https://www.youtube.com/watch?v=Qj2rEgiGCBU
Večer to dám na slúchadlá a napíšem.
Sú ale jedinci, ktorí počujú rozdiely aj v rozhlase vo po drote.
To neprehanam, čo povedali - to sa potvrdilo v štúdiu....
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

YamahaMan píše: 29 dub 2022 17:19
KarlN píše: 29 dub 2022 11:41 Opakovaně, přes sluchátka, jsem se snažil uspět ale marně. :shock: Snad jen v podání klavíru možná rozdíl v dozvuku tónů, ale ruku do ohně za to nedám. Po přečtení diskuze pod videem jsem usoudil, že jsem tetřev hlušec. :lol: Jak jste na tom vy, pánové?

https://www.youtube.com/watch?v=Qj2rEgiGCBU
Večer to dám na slúchadlá a napíšem.
Sú ale jedinci, ktorí počujú rozdiely aj v rozhlase vo po drote.
To neprehanam, čo povedali - to sa potvrdilo v štúdiu....
Tomu já věřím, jen mě překvapilo to množství naprosto jistě rozlišujících komentářů :shock: ...a s tím co napsali jak PavelDosko i Blesk666 (mimochodem díky za osvětu, nevěděl jsem, jak blízko typově si testované přístroje jsou) nemůžu než souhlasit. Tak jsem zvědavý, jak dopadneš ty. Díky za účast! :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od YamahaMan »

Tak, dva krát som to prehral na slúchadlách. Prvý krát s 3,5mm jackom a druhý na 2,5mm symetrike.
Nemám "netopierie ucho" ale na svoj vek sluch a rozsah nadpriemerný. Merané každý rok v špec. zariadení kvôli zamestnaniu.
Ja tam rozdiel, aj keď malý počujem.
Pri Aquarius-e sú nástroje /ako klavír a sólo akust. gitara/ viac zretelnejšie a separácia je lepšia. Basy sú viac-menej rovnaké ale celé mi to príde pri Aquaarius-e pre mňa muzikálnejšie.
Asi tak a idem na Pink Floyd na ČT ART...
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

YamahaMan píše: 29 dub 2022 19:44 ...Ja tam rozdiel, aj keď malý počujem.
Pri Aquarius-e sú nástroje /ako klavír a sólo akust. gitara/ viac zretelnejšie a separácia je lepšia. Basy sú viac-menej rovnaké ale celé mi to príde pri Aquaarius-e pre mňa muzikálnejšie.
Dobře ty! :clap: Moc díky! Zítra to herdek zkusím ještě jednou, ale moc dobře to nevidím. :lol: Já měl dojem maličkého rozdílu vlastně jen u klavíru, jak jsem psal.
koudy42

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od koudy42 »

Pavle na YT jsou I kvalitni nahravky, stejne tak to dokazuji I videa 4k,8k (Nekomentuji konkretni odkaz). [-x
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od efičák »

Díky za vlákno Jirko, a je fajn, že se někdo zabývá srovnáním.
Za mě je to pod možností uší, stejně tak AKG K340 nejsou monitorové. Naživo s dobrýma ušima to bude asi výraznější, TAD dle mě nemají chybu. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od F2014 »

Já bych řekl, že vůbec dobrý sluch nemám, ale ty rozdíly mi přijdou docela zřetelné, a to i přes omezení, které forma prezentace musí mít a i přes velice kompromisní akustiku u mne doma. V reálu ten rozdíl musí být ještě mnohem větší. Poslouchal jsem na velkém systému, nikoli přes sluchátka.

Věci, které mne na první poslech zaujaly:
První skladba - hloubka nahrávky
Druhá a čtvrtá - kontrola basu
Třetí - živost klavíru.

PS: Poslechl jsem si to jednou a diskusi nečetl, tak mne, prosím, nekamenujte.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

efičák píše: 30 dub 2022 16:45 Díky za vlákno Jirko, a je fajn, že se někdo zabývá srovnáním.
Za mě je to pod možností uší, stejně tak AKG K340 nejsou monitorové. Naživo s dobrýma ušima to bude asi výraznější, TAD dle mě nemají chybu. :thumbup:
Ahoj Aleši, moc díky za příspěvek. ^:)^ Hodně mě to právě zajímalo už z toho důvodu, že se v podstatě přes všechna fóra lidé neustále dohadují, jestli jsou rozdíly byť přístrojů slyšitelné či nikoliv, o kolik apod. Proto jsem si řekl, že bychom mohli kolektivně poslechnout nějaké to srovnání v klidu, bez emocí, prostě na pohodu...jen tak, sdělit si své dojmy a kdo na čem poslouchal. :thumbup: Zdravím tě z Plzně.
KarlN

Re: Deset stupňů ke zlaté...aneb kdo slyší rozdíl.

Příspěvek od KarlN »

F2014 píše: 30 dub 2022 18:02 Já bych řekl, že vůbec dobrý sluch nemám, ale ty rozdíly mi přijdou docela zřetelné, a to i přes omezení, které forma prezentace musí mít a i přes velice kompromisní akustiku u mne doma. V reálu ten rozdíl musí být ještě mnohem větší. Poslouchal jsem na velkém systému, nikoli přes sluchátka.

Věci, které mne na první poslech zaujaly:
První skladba - hloubka nahrávky
Druhá a čtvrtá - kontrola basu
Třetí - živost klavíru.

PS: Poslechl jsem si to jednou a diskusi nečetl, tak mne, prosím, nekamenujte.
Ahoj zdravím, bezvadně vodítko, tvé postřehy...zkusím také pustit přes systém. Zatím jsem šel pouze přes sluchátka a možné je, že je to omezeno právě jimi. Ale také úplně klidně, že to prostě nerozliším, no. :lol: Každopádně děkuji i tobě. :ympeace:
Odpovědět