Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Různé průzkumy apod.

Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

1967 - The Piper At The Gates Of Dawn
7
2%
1968 - A Saucerful Of Secrets
2
1%
1969 - More
2
1%
1969 - Ummagumma
4
1%
1970 - Atom Heart Mother
7
2%
1971 - Meddle
23
7%
1972 - Obscured By Clouds
3
1%
1973 - The Dark Side Of The Moon
73
22%
1975 - Wish You Were Here
60
18%
1977 - Animals
14
4%
1979 - The Wall
76
23%
1983 - The Final Cut
14
4%
1987 - A Momentary Lapse Of Reason
7
2%
1994 - The Division Bell
35
11%
 
Celkem hlasů: 327

Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Yiakubou »

Dasta píše: 02 srp 2022 15:01 Vidim to tak, že starší kluci,co poslouchali Floydy v sedmdesátých letech upřednostňují desky ze sedmdesátek, mladší posluchači (dnešní čtyřicátníci+až kolem padesáti) mají radši desky, které vznikly od roku 87. dále.
Debata,zda je lepší "Division Bell" nebo"Animals" nemá žádnou vypovídací hodnotu, protože je to jak pro koho.
V obou případech jde o nadprůměrná díla a upřednostnění jednoho před druhým je pouze věcí osobní preference.
Nemyslim si. Ja jsem spise ten mladsi posluchac a bavi me od Floydu jenom ty sedmdesatky, a to jeste jen od DSOTM po The Wall. Ten psychedelickej rock predtim me nebavi vubec a vsechno po The Wall uz mi prijde takove nezajimave, malo inovativni, takove dojeni neceho, co uz bylo. Podobne to ma i vetsina mych znamych vrstevniku, se kterymi jsem to nejak resil. Podle me tahle etapa od DSOTM po The Wall je proste nejpopularnejsi napric vsemi generacemi.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od terahera »

Já třeba PF vůbec neposlouchal,nemohl jsem jím přijít na chuť :cool: Jsem přesně ta kategorie,jak popisoval výše Dasta,čtyřicátníķ táhnoucímu na pade.Co mě u PF otevřelo oči(uši) bylo až to,že Saša(zabiny) na jedné z návštěv u mě řekl,nemáš na LP floydy?Říkám mám,zeď,ale nevím kde,nepouslouchám to.Saša v šoku mi řekl,že jsem barbar a asi týden potom mi od něj přišel BD od Waterse The Wall.Kua já čučel jak bacil do lékárny,je to něco mezi dokumentem a live koncertem,jsou u toho i české titulky,takže negramota jako já najednou chápe i texty,to byl u mě zlom a od té doby PF poslouchám.Nemám zatím žádné album,které bych upřednostnil,prostě si je jen užívám :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od dvader »

Já zase třeba Zeď zase tolik nemusím… ano show je to parádní ale když chci od nich poslouchat muziku, šáhnu po Dark Side, Wish You, Meddle či Final Cut.

To poslední mám hodně rád a vím, že plošně není moc oblíbené.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od Mark Levinson »

Yiakubou píše: 02 srp 2022 17:34
Dasta píše: 02 srp 2022 15:01 Vidim to tak, že starší kluci,co poslouchali Floydy v sedmdesátých letech upřednostňují desky ze sedmdesátek, mladší posluchači (dnešní čtyřicátníci+až kolem padesáti) mají radši desky, které vznikly od roku 87. dále.
Debata,zda je lepší "Division Bell" nebo"Animals" nemá žádnou vypovídací hodnotu, protože je to jak pro koho.
V obou případech jde o nadprůměrná díla a upřednostnění jednoho před druhým je pouze věcí osobní preference.
Nemyslim si. Ja jsem spise ten mladsi posluchac a bavi me od Floydu jenom ty sedmdesatky, a to jeste jen od DSOTM po The Wall. Ten psychedelickej rock predtim me nebavi vubec a vsechno po The Wall uz mi prijde takove nezajimave, malo inovativni, takove dojeni neceho, co uz bylo. Podobne to ma i vetsina mych znamych vrstevniku, se kterymi jsem to nejak resil. Podle me tahle etapa od DSOTM po The Wall je proste nejpopularnejsi napric vsemi generacemi.
Líbí se mi názor Yiakuba, dle mne to není jen věkem, ale poslechovými preferencemi. Které album je lepší, jestli "The Division Bell" nebo "Animals" je to určitě jak píše Honza, jak pro koho. Je tady jedno "ALE" a to odborné hodnocení. Ať se podíváte kamkoli, tak deska "Animals" má jednoznačně mnohem lepší hodnocení než deska "The Division Bell".
Nechci tady vyvolávat nějaký flame, všechny jejich desky jsou výborné, jen mne udivil počet hlasů v anketě.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od fox »

Obě tato alba hodnotím jako nejslabší od PF.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od HonzaE »

Mark Levinson píše: 07 srp 2022 11:50 Ať se podíváte kamkoli, tak deska "Animals" má jednoznačně mnohem lepší hodnocení než deska "The Division Bell".
Nechci tady vyvolávat nějaký flame, všechny jejich desky jsou výborné, jen mne udivil počet hlasů v anketě.
Přisuzoval bych to možná tomu, že k Division Bell jeli PF turné a měli jsme to štěstí, že se zastavili také na Strahově.
Mimochodem jediný koncert v bývalé východní Evropě!
Pro mě jeden ze životních hudebních zážitků.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od HonzaE »

Já poslouchám od Meddle dále, starší věci mě neoslovuji.
Pořadí oblíbenosti stejně jako v anketě.

Nedávno jsem si pořídil A Momentary Lapse of Reason a musim říci, že mě celkem zklamalo, dle mého patří k těm slabším. Takže verzi v mch si asi odpustim.
K Animals jsem si chvíli hledal cestu, vlastně mě nakoplo poslední tour a koncert R.Waterse v Praze. Od té doby poslouchám Animals častěji a už se těším na vydání v mch.

Zajímavé jak se tvoří ceny: A Momentary ... 1.000,- , Animals 500,- oboje formát BD.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Anketa-Pink Floyd - kterou desku máte nejraději?

Příspěvek od HonzaE »

HonzaE píše: 07 srp 2022 21:50 Pořadí oblíbenosti stejně jako v anketě.
Myslel jsem první tři místa. Dále pak asi

4. Meddle a Animals
5. Division Bell
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Odpovědět