ivanb_cko

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

nastaly změny a nová zjištění!

Zjistil jsem, že Phono Box RS nefunguje jak má a tak se vydal na servis. Dost mě to mrzí, protože jsem si chtěl užít Kiseki přenosku a měl jsem ji zapojenou právě do Pro-jectu - bytostně se mi totiž nechce přenastavovat phono-pre v integráči, protože s to musí v rámci jeho "vnitřností" a... :sad: Na druhou stranu jsem teda s novým slipmatem - a to je ta největší změna! znovu nasadil na Space Ace arm VDH přenosku, na kterou mám phono-pre nastaveno a zjistil, že je prostě skvělá. Už před instalací měděného slipmatu jsem si poslechl (abych v jeden den slyšel starý vs nový slipmat za stejných podmínek) a zvuk mě bavil. V celém spektru, svým charakterem...prostě to celé fungovalo jak má.
No a po změně slipmatu a opětovném přenastavení raménka? Upřesním (pokud by to někdo nezaznamenal v tématu slipmatům se věnující), že slipmat je tl. 6mm, měď a Dastou vyrobený a dodaný. Zvuk je jednoduše prezentnější. Je vidět - slyšet, že odezva přenosky na desku je podstatně silnější, což nutně vede k přesnějšímu zvuku. Nemám pocit, že by něco vystoupilo víc nebo míň, ale spíš, že se vše zdůraznilo, lépe vyseparovalo a zvuk je více reálný...každopádně první dojem je skvělý :thumbup:

fullsizeoutput_5aa.jpeg
fullsizeoutput_5b0.jpeg
fullsizeoutput_5b7.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ivanb_cko

Příspěvek od lidumil »

Vypadá to luxusně.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
terahera

Re: ivanb_cko

Příspěvek od terahera »

Takže další s nejtkem :cool: Ale ty máš teda pěkný macek,já mám 3mm verzi a i tam je posun ve zvuku veliký :thumbup: Přeji mnoho příjemně strávených chvil u poslechu analogu vylazeneho mědí :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

musím se přiznat, že hifi mám momentálně na druhé koleji. Vlastně je to nějakej ten měsíc :arrow: jednak s druhým narozeným synem se poslechový azyl v ložnici ještě víc omezil díky postýlce a vychýlení poslechového místa, práce mimo domov byla taky spousta a k tomu, že jsem si chtěl trochu užit gramec mi "odpomohlo" poslání Phono Box RS preampu do servisu přes AQ a ten se stále nevrací!!? A když je čas na krátký poslech, tak jej nechci krátit přehazováním přenosky nebo kabelů a vůbec celým roz/laděním systému. Že!

Ale jsou i pozitivní věci. Od Dasty výše uvedený Cu slipmat, který mi doplnil vyfrézováním "etikety" a který mi opravdu moc pomohl s gramofonem a pak letošní maximálně se navrátivší chuť do adrenalinové jízdy na kole, kterou jsem - a to se musím pochlubit - završil koupením nového kola!

Snad se brzy vrátí orpavený preamp a budu si moci užít přenosku Kiseki HO, kterou jsem už slyšel a i po velice krátkém poslechu je jasné, že zvuk bude směle konkurovat VDH MC-10 LO :smile: Tak snad brzy... A přes zimu vymýšlet úpravu poslechových možností v prostoru a čase (protože nové muziky mám neustálý přísun \:D/ )

IMG_3879.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ivanb_cko

Příspěvek od efičák »

Ivanb_očko nádhera. :clap:
Gratuluju k druhému synkovi, vracíme energii a lásku vloženou do nás a domnívám se, že my hifisté máme více empatie díky vášni k hudbě a dobře temperovanému zvuku. Vcítit se a naslouchat srdci které radí nejlépe, co dítě potřebuje nejvíc, jistotu a náklonnost.
Prckové nepotřebují drahé hračky a dary či dovolené, chtějí to nejcennější, náš čas. A když ten hladový cit nasytíme, vyroste krásná nezávislá bytost odolná ústrkům a příkořím.

Připomělo se mi, že já dostal k prvnímu těhotenskému sonu které prozradilo brzký příchod syna PJ Tube box. Ten Tvůj mě mrzí, Phono box RS je velmi kvalitní pomocník, jen prostě indukuje a chtělo by to reverzní audio inženýring.
Jeden fanda analogu používal RS a najednou hluk z phona. Po čase se ukázalo, že soused v dvojdomku začal podnikat a hned ve vedlejší místnosti umístil obrovské svařovací trafo.

PS: na noční pláč pomůže chránič sluchu, nebo uzavřená sluchátka. %-(
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

na sluchátka jsme chvíli čekal - právě při oslavě narození druhého syna jsem minulá ztratil :mrgreen:

Sice nejsem fanda Číny a celého toho zřízení a tím pádem jejich výrobky musí projít opravdu důkladným zvážením, ale už minulá sluchátka KZ ZS6 mě přesvědčila, že tohle udělali dobře a tak jsem teď pořídil rovnou jeich současný TOP model ZS AS16...
fullsizeoutput_69c.jpeg
fullsizeoutput_69e.jpeg
fullsizeoutput_69f.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ivanb_cko

Příspěvek od blesk666 »

“v zdravom tele zdravy duch”. Bike chvalim, tomu sa posledne dva roky venujem viac ako hifi
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

dlouho jsem chtěl začít žít s nějakým hires player-em do kapsy. Protože ať je to jak chce, tak stejně nejvíc poslouchám při cestování. A tak poté co jsem pořídil sluchátka, se naskytla koupě staršího a tím pádem levného přehrávače. Muzika z telefonu mě už dlouho nebavila a tak jsem vlastně poslouchal většinou audioknihy a tak na zkoušku jsem stroj pořídil. No a teď po prvních pár dnech byl problém s muzikou pryč - problém byl evidentně především ve kvalitě přehrávače! Tady s tím postarším modelem Astell&Kern AK120 vs KZ AS16 je všechno jinak. Objevené se objevuje znovu a neobjevené je úžasné :thumbup:

Je jasné, že i tak je to víceméně entry level, ale i tak z toho mám velkou radost. Časem zkusím připojit přes optiku na DAC doma jako zdroj proti MACu..
918E437D-5407-4EE4-9986-F96BC67DD27A.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

dorazila ISKRA1, tak uz se tesim na zapojeni :smile:
62CB8BB0-B12B-409A-B022-6D295E73FE4A.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

něco se chystá! I když poslední 2 roky nemám na hifi vůbec "prostor", tak přeci jenom si jednu tužbu pomaličku plním. Bude to běh na dlouhou trať. Nottingham Analogue bude v budoucnu vystřídán na své pozici, ale třeba...no to už jsem hodně daleko :silent:
s-l1600-4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: ivanb_cko

Příspěvek od jupol »

Ako hraje Iskra, ako si spokojný?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

upřímně moc ne - mám pocit, že je někde nějaká technická chyba, protože jednak zesiluje dost málo(a to mám nastavení, že by měl signál zesílit až 30dB + 40dB! a druhak je pozadí velmi hlučné. To se mi nezdá, že by takhle mělo fungovat, proto si myslím, že je prostě technicky něco špatně. Bohužel jsem zatím neměl čas se tomu moc věnovat, takže až nyní v blízké budoucnosti nechám přeměřit a asi pošlu zpět výrobci na analýzu. Docela mě to mrzí, protože se jinak zvukově zdá být docela dobrá za ty peníze.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

takže Tri-Planar mkII je doma - je to teda neskutečně krásně kus techniky ^:)^ Ve fonolab je domluveno kompletní vyčistění a nastavení a já se už nemůžu dočkat na "hraní" :thumbup:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: ivanb_cko

Příspěvek od valderon »

Moc se těším na poznatky, vypadá to úžasně 👍
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

konečně vše spolu a funčkní! Sice jinej setup (synátorovi se povedlo shodit a rozbít Dynavector rameno i s přenoskou (zrovna, když bylo demontované uložené ve skříni :sad: ) s Nottingham Analogue ramenem, ale i tak velká radost. Triplanar rameno mi pomohl namontovat a nastavit Pytell za což mu ještě jedou velké díky! A také velké díky za oživení ramena Fonolab - opět TOP práce a rychlost.
IMG_2703.jpg
IMG_2705.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ivanb_cko

Příspěvek od efičák »

Tati, můžeme ti očistit gramofon? Jo.
Puk a pohled provinilýma očima. Další přenoska papá. Chvějka spanilé Ortofon MC10, LO přenosky s hedvábným zvukem jako z Japonska nenávratně ztracena. Můžeme se na ně zlobit ? NE !

Nové rameno, to je radost. Díky že sdílíš, díky za foto.
Miki má rameno Saec z Fonolabu. Našel mu "jeho" přenosku a je šťasten.
Gratuluju k novinkám a přeju moc krásný zvuk, lepší než na samotné nahrávce. :razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ivanb_cko

Příspěvek od blesk666 »

To je pekne ked taketo skody hodnotite ze sa na deti nemozete hmevat. Ja som radsej hifi pri narodeni deti zredukoval a to co zostalo boli pomerne lacne aktivy rovno na stoliku s profi kovovymi krytmi. Tak to zostalo az odrastli a potom som sa vratil k vacsej plnohodnotnejsej zostave
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ivanb_cko

Příspěvek od YamahaMan »

Tiež sa pripojím k debate a možno by sa malo založiť nové vlákno "Deti a možné poškodenie techniky" :-?
Ivane, krásny pohľad! Tá strata ramena určite zamrzí ale náhrada hrá určite famózne. Dve ramená je tiež môj sen...
Užívaj a vychutnávaj :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

já teda doufám a chci věřit tomu, že se povede to rozbité rameno opravit! I když to zjevně nebude lehké a ani levné...ale cítím jakousi povinnost to minimálně zkusit :thumbup:

Jinak synka poté co jsem zjistil, že se mu nic nestalo, bych nejraději vyhodil z okna, že!? Ale hned vzápětí jsem byl fakt rád, že se mu nic nestalo - spadl hrozně a myslím, že moc dobře pochopil co se stalo a kde se stala chyba...tak jsem se vyvztekal a "zaplakal" hezky v duchu a jede se dál :thumbup:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

chalupa system jede. Zatím "základní" verze - časem jiná přenoska a hlavně jiný Bluetooth/DAC streamer, ale už teď to dělá radosti na rozdávání! Gramo prošlo celkovým repasem, takže je jak novej a zesilovač prostě hraje dobře. Navíc se zdá, že phono-stage v něm bude kus dobré práce :thumbup:

Tak nás čeká spousta krásných večerů.
IMG_3131.JPG
IMG_3132.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ivanb_cko

Příspěvek od terahera »

Další znovuzrození Tesly :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ivanb_cko

Příspěvek od efičák »

Hezká sestava. :thumbup:
Tesla MC-400 je krásný gramofon a eskové ramínko s magnetickým antistatingem, slibuje slušné výsledky. To je poctivý 9"?
Mám velkou úctu k šikovným lidem, repas mi nejde a když sem spolehl na odborníka, spálil mi konektor v ramínku. :sad:
Ivane je radost číst co pro hobby podnikáš.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

už dlouho si říkám, že vyměním současný CD player za víc "user-friendly" stroj a ačkoliv to vůbec neřešil skočila na mě aukce s kouskem na fotce a za supr cenu koupil od pohledu novýho Denona a ačkoliv to není žádný highend, tak jako transport to bude věřím dobrý a po dloooouhý době změna v sestavě a já se moc těším až ho zapojím! Tak z toho mám vlastně dost radost, že jsem se musel pochlubit :shh:
IMG_0279.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ivanb_cko

Příspěvek od blesk666 »

tymto DCD1450AR ides nahradit svoj doterajsi Denon DN-961FA?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

takový je plán - on ten profi Denon co hraji teď je na ovládání nepohodlnej.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Odpovědět