Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Už jsem sdoma, a jsem napnutý jak bude hrát nový dac. Mám trochu strach, abych nebyl zklamán. Zahřívám.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Michal,
len žiadne rýchle a predčasné závery!🙂
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 13 lis 2023 19:54 Michal,
len žiadne rýchle a predčasné závery!🙂
Proto jsem jěště nenapasal ani první dojmy. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

a co ze se to tedy u tebe rozehrava?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes už snad napíšu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

nemuzes se od toho odtrhnout?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

V hifistických kruhoch sa šepká, že Michal pri tomto testovaní načisto ohluchol :lol:
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 87
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jisk »

si užívá a nás napíná :lol:
A: PJ 2Xperience - AT95ML/O-Quintet - PJ DS2
D: RPí Tidal streamer DIY (nulová SW manipulace s daty) - EverSolo Z8
HK-970 mods pre + A-800 reference - Shan 330mk2
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pecuch »

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nějak se k tomu nemou dostat, nemám bohužel moc času musím pracovat víc než bych chtěl. Makat se musí, když se pouštíte do týhle mašinérie, černá díra na peníze. Ale čekání bude stát za to, bude to report desetiletí. :thumbup: A jak Tony říkal, neunáhli se. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Michal nerob fory a aspoň dačo pusť vonku 😅
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nejlepší koupě mého hifi života?

Za posledních 30 let mi prošlo rukama spoustu zajímavých hifi hračiček, to je fakt. Taky jsem už několikrát opěvoval některé z nich, to je taky fakt. Ale nenapadlo mne, že zažiji tak dramatické chvíle jako nyní s novým referenčním strojem – Lampizátor Pacific, o kterém jsem věděl, že to může být výrazně jiné než ze současným dacem, který jěště vlastním. Ale začnu od začátku.
Určitě si každá z nás prožil velký adrenalin při první koupi svých miláčků, které nám zprostředkovali mnoho štastných chvilek z hudbou. Vývoj je však neúprosný, po nějaké době objevujeme u nových kamarádů či na výstavách i jiný zvuk, zjištujete, že po příchodu domů vás to už tak nebaví. Prostě jste byli j v šoku, když jste slyšeli své oblíbené písně hrát na jiných sestavách, a nejen na těch referenčních. Většina z nás jsme limitováni nejen zkušenostmi, ale výrazně i financemi. :sad: Časem taky zjštujeme, že se nám líbí určitý zvuk víc než jiný, který je pro mnohé dokonalý. Toto zjištování chvíli trvá, to není hned, je to přirozený vývoj, a každý to můžeme mít zcela jinak, to už taky víme. To co se líbí nám, se nelíbí jiným. A to někdy bývá trochu zmatečné. Vám se něco líbí, ale váš zkušenější kamarád vám dává rady jak poslouchat ,a co je lepší, který zvuk je věrnější atd. Hodně vás to ovlivňuje ve vašem vývoji, někdy vás to může přivézt na špatnou kolej, na kamarády pozor. :lol: A tak se v tom můžete trochu motat, od zdi ke zdi. To se stávalo i mně, kamarádi prostě ovlivnují svým směrem. Nedejte se. :thumbup:
Určitě si mnozí pamatují ty moje začátky se značkou Naim, Tannoy, zkoušením lampových přístrojů, mcIntosh, Jadis, Manley, JJ322, domácími výrobky,Leben atd. Zkoušel, zkoušel, až to vykrystovalizovalo v současný systém, monobloky SE-833, Pacific, NAT...Většinou jsem byl finančně limitován, a tak jsem chtěl dostat ten nejlepší zvuk za co nejméně peněz, a to se vlastně nemění. Ale zkušenostmi a věkem se přeci jen posouváme dál. Odchováte děti, a peněz je najednou trochu víc, a pokud je hifi vaším životním koníčkem nebo i životním stylem pak se začne odrážet ve vaší sestavě. To je pak mazec. Najednou si můžete čas od času pořídit něco vysněného a referenčního. Zážitky u hudby jsou najednou daleko intenzivnější, a zažíváte opět ty okamžiky štěstí, které nastávali, když se vám povedlo objevit zařízení, které vám v minulosti zásadně posunulo zvuk do jiné dimenze. Osobně jsem došel (i přes opovržlivé reakce některých kolegů) k názoru, že lampy jsou tou cestou k opravdovému hifi štěstí. Záhy jsem zjištoval, že elektronkové zařízení mohou být velmi různorodé,a to ne zrovna v pozitivním slymslu.Ne každá topologie je to pravé ořechové, některé zkušenosti byly až otřesné.Takže pozor na to, abyste neodsoudili elektronky po nějaké takové negativní zkušenosti. I tady platí, že se musí vybírat,a někdy to holt vaší kapsu rujnuje. Pokud se vám však podaří dostat se k dobrému elektronkovému zařízení, můžete propadnout určité závislosti na takovém zvuku. Následně se tvrdošíjně držíte elektronek nebo v opačném případě tranzistorů, a nekoukáte nalevo a napravo a jdete si tou určitou cestou. Ale musím říct, že po mých zkušenostech se rozdíly hodně ztrácí, obě technologie se v tom nejvyšším highendu opravdu vytrácí. Přesto i v těch nejlepších tranzistorových systémech se mi zdá, že mi tam chabí ta monumentálnost, kterou vám dá špičkový systém složen s elektronel.mnozí už přiznávají, že i v systému, který je složen z vynikajících tranzistorových přístrojů musí být aspon jednen komponent s lampou!!!! Velkým problémem u nás je absence možnosti vyzkoušení některých referenčních značek, např Aries Cerat, Lampizátor, Jadis, Ch Precission, Allnic, D Agostino, Nagra, Riviera, Enstein…….Takže možnosti se k těmto věcem je dost obtížné. :(
No abych se už konečně dostal k věci. Jak víte koupě repro Horning Agalme nastartoval novou spirálu. Najednou kvalita současné sestavy nestačí, Horning dokonale odhalí vše co mu postavíte do cesty, pozitivně či negativně. Moon 740a opustil mou poslechovku, najednou jsem začal pokukovat i po jiném referenčním dacu. Před 3 roky jsem si již výběrem dacu procházel. Mým adeptem byl Aries Cerat Kasandra nebo Helene, Lampizator Pacific a také Mola Tambaqui. Tím, že nebyla možnost vyzkoušení prních dvou A.C. a L.P. tak jsem si nakonec pořídili Molu T. Musím říct, že jsem s Mola byl nadmíru spokojený, ale stále mi vrtala hlavou jak by hrály zmíněné dacy. No a v poslední době ve mně vyklíčila představa koupi nového dacu. Objevil jsem super nabídku Pacificu na Audiomarktu , jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že se jedná o podvodný inzerát, pozor na to! Napadlo mi zkontaktovat přímo lampizátor. Věděl jsem, že vyšel nový král daců Horizon, a že mnozí majitelé Lampizátorů budou chtít využit program výměny za nový. Opravdu, skladem měli 2 roky starý dac s jěště 3 letou zárukou v největší palbě za slušnou cenu. Neváhal jsem a zajel si do Varšavy.
Byl jsem natěšený jak bude hrát. Po vybalení jsem plesal jak krásně zapadl vizuálně do mé sestavy, je to krásný stroj, nová láska. Absence Moon se projevila tak, že jsem hrál přes Tambaqui napřímo do mých monobloků. Poslední varianta, používání dacu bez její digitální regulace hlasitosti díky tomu, že mé monobloky mají vlastní regulaci hlasitosti, byla naprosto tou nejlepší. Zvuk najednou byl přes Horning plnější a přirozenější, zvláště, když jsem zapojil do sestavy nový aes/ebu Kraut Gold pro, bas se stal hlubším přitom konturovanějším, prostor i rozlišení se dramaticky zlepšilo. No stejnou cestou jsem zapojil Pacific, který má pasivní analogovou volume regulaci.

Tak jak jsem byl natěšený, ale bohužel se nekonalo žádné wow, naopak po pár pisničkách si říkám, kde je ten bas, ta hmota? :( Pouze velice transarentní zvuk, který mne však v žádném případě neoslovoval. Byl jsem neštastný, radost se nedostavila, pouze zklmání. Říkám si, to není možný, něco je špatně, proč by si lide kupovali tak drahé zařízení a na internetech ho opěvovali jako jeden z těch úplně nejlepších daců planety?! Napsal jsem jěšte ten večer do Lampizátoru. Reakce byla velmi rychlá a opravdu velice vstřícná. Po pár emailech bylo jasno. Impedance Pacificu není shodná s mými monobloky. Nezbývalo mi než zkusit NAT Magnetic předzesilovač. Mým plánem bylo používat nějakou dobu Pacific bez předzesilovače, a finančně se zotavit.Také bych měl čas na výběr budoucího předku. To už jsem počkal do rána, už v 6 ráno jsem vstal, nemohl jsem dospat v očekávání co se bude dít. Zapojil, nechal rozehřát, pustil tentokrát už s Nat Magnetic. WOW, WOW, WOW. Obrovská úleva. Moc jsem si oddychl.
Už podruhé zachránil referenční zařízení NAT Nagnetic. V tomto případě zachránil mne a Lampizátor. Nemohu slovy popsat co se začalo odehrávat, naprostá transformace. Hudba zněla místností bez hranic, repro se naprosto vytratilo, prostor, prostor, prostor. Už před tím prostor byl vynikající, ale toto je zcela jiná dimenze. Jste naprosto obklopeni úžasnými tóny, reálný tembr nástrojů, v reálné velikosti a úžasné rozlišenosti scény, rozvrstvenost v řadách jak muzikanti stojí. I v nejsložitějších pasážích se zvuk nerozpadá, stále je vše slyšet zcela jasně ve všech zminovaných aspektech. Tady se ztrácí význam frekvencí, vyváženosti a všech možných hifi slovutvarů, prostě hraje hudba v té nejkrásnější podobě. Když pouštím Laca Dacciho živák, všiml jsem si zásadní vlastnosti, i v nejnašlapanější rytmické části jje slyšet ton dalších nástrojů naprosto zřetelně až do konce než zas vyloudí dalšícmelodický tón na kytaru či klavesy, či jiný nástroj v naprosté harmonii z ostatnímu zvuk, to jsem jěště u sebe nikdy nezaznamenal. Tato vlastnost je je umocněna obrovskou mikro a makro dynamikou, a proto se v takových pasážích neudržíte v klidu, říkám tomu sedící tanec. :) Co bych ale opravdu vyzvedl jak u mne Pacific s celou sestavou ,zdá se souzní, a jak si vše krásně notuje. Pink faun tu má své velké místo, Horning to zase dokážou vše zúročit do výsledného zvuku, který je pro mé uši téměř nadpozemský. Nahrávka za nahrávkou, různé styly, vše to hraje tak jak jsem nikdy neslyšel. Ač to bude možná znít nabubřele, ale nepamatuji si, že bych někde slyšel tak bravurní zahrát hudbu. Byl jsem s Pacificem na jeho žádost v jeho poslechovce, a jeho sestavu to též transformovalo stejným způsobem, všichni přítomní byli zcela pohlceni tou nádherou. To přitom u mého kolegy hraje i tak naprosto úžasně, ale Pacific udělal to,co u mne, repro neexistovaly, prostě zmizely.

Takže,mám problém, závislost na hudbě se znásobila,nedá se to vypnout, naštvaně vypínám, když jdu do práce, a jsem nervní, když nemohu poslouchat. :) Domov ted začíná mít větší význam, domov je tam kde je skvěle, a je to tady a v mé poslechovce. Vše co jsem předtím slyšel mi příjde jako "hra na hudbu". Ted je to tady, hudba a v té největší parádě. Takové zážitky jsou nevýslovné, mohu se tu snažit popsat co slyším a jak to cítím, ale to opravdu nelze vyjádřit slovy, nejsem básník jako pan Březina či pan Justán z Audidormu, který sofistikovaně rozebírá to či ono. Mne jen přišlo, že bych se měl podělit aspon touto neobratnou cestou jak mi to ted hraje, a pokud si v tom někdo najde něco pozitvního tak budu spokojen.

Poslední velká výzva je tedy předzesilovač, to je jasné. Taky je jasné, že se bude muset hodně zkoušet. Určitě mou poslechovkou zazní pár předzesilovačů než se najde ten správný. Musím si trochu vydechnout, finančně to momentálně hodně bolí. Zřejmě se budu muset spokojit po nějakou dobu se zařízením, které nebude finální. Rozpočet a možnosti slyšet adepty jsou limitované. Mezi tyto adepty patří NAT Magnetic, je to úžasný stroj, ale preferoval bych vlajkovou lod Magnetostat (SE). Tady vím jak to hraje, a to je hodně důležité, druhá otázka je jak se prodá až objevím svatý grál, tady bych byl skeptický. Dalším adeptem je Aries Cerat Incinito, první verze bez "S", ta nejlevnější, mám dobrou nabídku, Aries Cerat na trhu z druhé ruky není příliš často. A posledním dnes známým adeptem je Allnic D7000, také vyjímečná koupě, to by mohla být téměř konečná, nejvyšší model je však D10000. Kamarád koupil phono Allnic H7000 a říká, že to je jeho nejlepší koupě života. Posledním adeptem je Westminsterlab Quest, který ale potřebuji slyšet znovu ve své sestavě, všechno je už zase jinak. Doufám, že Pavel Diok umožní starýmu bláznovi to jěště jednou vyzkoušet. Momentálně na něj nejsou finance.:( Uff těžké rozhodování, kdy 2 adepti by byli naslepo, jen Magnetic je zárukou, že si v této sestavě opravdu sedne.Quest je zase mimo můj rozpočet, a nevím jak by sedl do nové sestavy. Babo rad. To abych si hodil korunou. :???:
Tak takto vypadá radost staršího muže, kterého vášen nejsou ženy, sport, ani auta či turistika, ale hudba ze vším všudy. Jsme na světě jen jednou, a moc před sebou už nemám, tak si dělám radost. Tuhle investici opravdu dělám rád, je to zdravé, a svět s hudbou se jeví daleko krásnějším než ve skutečnosti je. Hudba mi pomáhá léčit své strasti a dělá mne štastným, hudba prostě nikdy nezklame, je to vášen.
Na závěr Horning a Pacific mne dostávají zcela jinam než doposud. Určitě patří mezi ty nejlepší koupě mého života, a to i Pink faun. Takže tyto zařízení zařazuji do komponentů, které výrazně převyšují jiné s kterými jsem měl tu čest. „Music is the best“

Na závěr přeji krásný víkend, užívejte hudby co to dá. :thumbup:
20231113_112709.jpg
20231115_122429.jpg
20231115_122415.jpg
IMG_1815.jpg
20230628_173833a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 859
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidji99 »

Fakt sa musim uz zastavit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

A je to konečne vonku…nemáš lampy - nemáš zvuk.
Michal - gratulujem!👍🙂
Janik
Příspěvky: 1660
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Gratulacia Michal a diky za slova. Potešili viac ako od Brezinu a toho ďalšieho čo si spomenul 😅.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
MANA
Příspěvky: 237
Registrován: 30 zář 2021 22:17

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od MANA »

Opravdu neskutečné. Naprostý obdiv a poklona :clap:
Díky za sdílení všeho - hrozně rád si tvé vlákno pročítám.
Za mě velice inspirativní ^:)^
Užívej hudbu v plných douškách :smile:
SPaudio-P1(S) + A400(S),STRANKA GT2
SPaudio-D1(S),ROON Nucleus,Pioneer PD-S904 transport
Project RPM10, Ortofon SPU Royal N, Parasound JC3+
PSaudio P20, solo přívod
STRANKA,Townshend,Roth,PSaudio,Oyade,VDH
akustika Martin Vitvar
STRANKA RBS podložky
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

super, kluku
neni placka, neni highend
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Nádhera! :thumbup: A co prodat Tannoy Westminster a koupit Westminsterlab quest? Z tvého popisu to vyznívá, že už spíše zůstávají v rohu...
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Super, gratulujem. Nie k novej aparatúre, ale k tomu, že si spokojný. Už si riešil káble, nožičky, vyskúšaj aj poistky. Napriek všetkému, čo sa tu o nich popísalo, fakt je, že dokážu zásadne zmeniť zvuk a to tak k výrazne lepšiemu, ako aj k horšiemu. Schválne nepíšem značky, lebo ani tu neplatí, že tá najdrahšia musí byť aj najlepšia. Investícia je zanedbateľná (oproti tomu, čo si investoval) a výsledok Ťa môže ohúriť. Konkrétne mám na mysli poistky v koncových častiach (pri vstupe silových káblov do strojov), nie všetky poistky v prístrojoch. Mňa momentálne veľmi príjemne prekvapila čínska poistka Gustard (cca 25 €) v koncových monoblokoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

20231113_120812.jpg
Maxpower píše: 17 lis 2023 16:03 Nádhera! :thumbup: A co prodat Tannoy Westminster a koupit Westminsterlab quest? Z tvého popisu to vyznívá, že už spíše zůstávají v rohu...
Tahle kapitola jěště není dokončena. Vůbec nevím jak to bude hrát nyní v kombinaci s těmito změnami. Samozřejmě pokud to bude nutné, budu se muset rozloučit s jedněmi. Ale taky se může stát, že nechám oboje. uvidíme. Tady na fotce ve Varšavě, a ukazuji Horizon, momentální vlajková lod. Už mi bylo řečeno, že pracují na novém modelu. Tak to možná jěště stihnu, když to dobře dopadne. :smile:
Kluci, díky za pozitivní reakce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

Asi žádná bedna nehraje dokonale vše a tvoje kombinace by to mohla hezky pokrýt..
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Maxpower píše: 17 lis 2023 16:27 Asi žádná bedna nehraje dokonale vše a tvoje kombinace by to mohla hezky pokrýt..
přesně tak, ale musím říct, že zatím nemám touhu to dávat na Tannoy, ale příští týden tu změnu udělám, to ude určitě taky zajímavý
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak jsem si tak se zájmem četl jako mnozí zde tu dobrodružnou cestu za svatým grálem a jako technika mě zaujala informace, že převodník LAMPIZÁTOR nehrál dobře protože mu vadila vstupní impedance Tvých lampových monobloků. Uvedl jsi „Impedance Pacificu není shodná s mými monobloky“ Což je technicky nesmysl, výstupní a vstupní impedance není nikdy shodná a ani to není žádoucí stav, zjevně jsi se pouze nepřesně vyjádřil, a mělo tam být použito označení „není vhodná“ Problém v tomto se děje pokud je vstupní impedance příliš nízká a přetěžuje výstupní obvody předřazeného přístroje. Pokud vím, tak lampové koncové zesilovače oproti tranzistorovým mají ale hodnoty vstupních impedancí vysoké, často 50-100k ohmu protože se tak nějak počítá s použitím lampových předzesilovačů a ty nemají rádi nízké. Abych neobtěžovat dotazem, tak jsem se snažil se někde dohledat technických dat k těm monoblokům abych se dozvěděl hodnotu té impedance, což se mi nepodařilo, pravděpodobně výrobce již nefunguje, nebo jde o nějakou kusovou výrobu bez propagace, a místo toho jsem narazil na Tvůj inzerát na Audio marktu na jejich prodej, což mě překvapilo. I když zase ne až tolik, protože jsi vlastně mistr na překvapeních tohoto druhu. Každopádně mě skoro mrzí, že už nejezdím jako dříve kolem, mohl by to být zajímavý poslechový zážitek, a pizza bývala také dobrá. :thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
manev
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2021 11:52

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od manev »

Zappa,Tvůj text je úchvatný,to je majstrštyk.Takhle poutavě to seřadit a vypointovat:krása.Ani jedna věta není zbytečná.Věřím,že doma už se dotýkáš hudební nirvány.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

NA-Noble Audio píše: 17 lis 2023 17:17 Tak jsem si tak se zájmem četl jako mnozí zde tu dobrodružnou cestu za svatým grálem a jako technika mě zaujala informace, že převodník LAMPIZÁTOR nehrál dobře protože mu vadila vstupní impedance Tvých lampových monobloků. Uvedl jsi „Impedance Pacificu není shodná s mými monobloky“ Což je technicky nesmysl, výstupní a vstupní impedance není nikdy shodná a ani to není žádoucí stav, zjevně jsi se pouze nepřesně vyjádřil, a mělo tam být použito označení „není vhodná“ Problém v tomto se děje pokud je vstupní impedance příliš nízká a přetěžuje výstupní obvody předřazeného přístroje. Pokud vím, tak lampové koncové zesilovače oproti tranzistorovým mají ale hodnoty vstupních impedancí vysoké, často 50-100k ohmu protože se tak nějak počítá s použitím lampových předzesilovačů a ty nemají rádi nízké. Abych neobtěžovat dotazem, tak jsem se snažil se někde dohledat technických dat k těm monoblokům abych se dozvěděl hodnotu té impedance, což se mi nepodařilo, pravděpodobně výrobce již nefunguje, nebo jde o nějakou kusovou výrobu bez propagace, a místo toho jsem narazil na Tvůj inzerát na Audio marktu na jejich prodej, což mě překvapilo. I když zase ne až tolik, protože jsi vlastně mistr na překvapeních tohoto druhu. Každopádně mě skoro mrzí, že už nejezdím jako dříve kolem, mohl by to být zajímavý poslechový zážitek, a pizza bývala také dobrá. :thumbup:
taky mi to prislo divne, nevim jak to bylo zapojene. Pokud ma Pacifik svuj preamp (interni) tak je tam obdoba pasivu Khozmo a ten pozaduje vstupni impedanci konce 50 kilo coz lampy mivaji s prehledem.
Hlavni je ze se to vyresilo jinym preampem.
Michale, pospojovane to mas Jormou nebo jsi je uz prodal?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 17 lis 2023 17:17 Tak jsem si tak se zájmem četl jako mnozí zde tu dobrodružnou cestu za svatým grálem a jako technika mě zaujala informace, že převodník LAMPIZÁTOR nehrál dobře protože mu vadila vstupní impedance Tvých lampových monobloků. Uvedl jsi „Impedance Pacificu není shodná s mými monobloky“ Což je technicky nesmysl, výstupní a vstupní impedance není nikdy shodná a ani to není žádoucí stav, zjevně jsi se pouze nepřesně vyjádřil, a mělo tam být použito označení „není vhodná“ Problém v tomto se děje pokud je vstupní impedance příliš nízká a přetěžuje výstupní obvody předřazeného přístroje. Pokud vím, tak lampové koncové zesilovače oproti tranzistorovým mají ale hodnoty vstupních impedancí vysoké, často 50-100k ohmu protože se tak nějak počítá s použitím lampových předzesilovačů a ty nemají rádi nízké. Abych neobtěžovat dotazem, tak jsem se snažil se někde dohledat technických dat k těm monoblokům abych se dozvěděl hodnotu té impedance, což se mi nepodařilo, pravděpodobně výrobce již nefunguje, nebo jde o nějakou kusovou výrobu bez propagace, a místo toho jsem narazil na Tvůj inzerát na Audio marktu na jejich prodej, což mě překvapilo. I když zase ne až tolik, protože jsi vlastně mistr na překvapeních tohoto druhu. Každopádně mě skoro mrzí, že už nejezdím jako dříve kolem, mohl by to být zajímavý poslechový zážitek, a pizza bývala také dobrá. :thumbup:
Napsal jsem co mi řekl technik z Lampizátoru. Nejsem technicky zdatný. Jedná se o ukrajinské monobloky, které nejsou oficiálně prodávány a jsou založené na legendárních Wavac SE-833, takže to zkus vyčíst z nich.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maxpower »

zappa píše: 17 lis 2023 16:35
Maxpower píše: 17 lis 2023 16:27 Asi žádná bedna nehraje dokonale vše a tvoje kombinace by to mohla hezky pokrýt..
přesně tak, ale musím říct, že zatím nemám touhu to dávat na Tannoy, ale příští týden tu změnu udělám, to ude určitě taky zajímavý
:thumbup: Třeba v inzerci přistane nějaký quest z druhé ruky a bude vystaráno..
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 17 lis 2023 18:01
NA-Noble Audio píše: 17 lis 2023 17:17 Tak jsem si tak se zájmem četl jako mnozí zde tu dobrodružnou cestu za svatým grálem a jako technika mě zaujala informace, že převodník LAMPIZÁTOR nehrál dobře protože mu vadila vstupní impedance Tvých lampových monobloků. Uvedl jsi „Impedance Pacificu není shodná s mými monobloky“ Což je technicky nesmysl, výstupní a vstupní impedance není nikdy shodná a ani to není žádoucí stav, zjevně jsi se pouze nepřesně vyjádřil, a mělo tam být použito označení „není vhodná“ Problém v tomto se děje pokud je vstupní impedance příliš nízká a přetěžuje výstupní obvody předřazeného přístroje. Pokud vím, tak lampové koncové zesilovače oproti tranzistorovým mají ale hodnoty vstupních impedancí vysoké, často 50-100k ohmu protože se tak nějak počítá s použitím lampových předzesilovačů a ty nemají rádi nízké. Abych neobtěžovat dotazem, tak jsem se snažil se někde dohledat technických dat k těm monoblokům abych se dozvěděl hodnotu té impedance, což se mi nepodařilo, pravděpodobně výrobce již nefunguje, nebo jde o nějakou kusovou výrobu bez propagace, a místo toho jsem narazil na Tvůj inzerát na Audio marktu na jejich prodej, což mě překvapilo. I když zase ne až tolik, protože jsi vlastně mistr na překvapeních tohoto druhu. Každopádně mě skoro mrzí, že už nejezdím jako dříve kolem, mohl by to být zajímavý poslechový zážitek, a pizza bývala také dobrá. :thumbup:
taky mi to prislo divne, nevim jak to bylo zapojene. Pokud ma Pacifik svuj preamp (interni) tak je tam obdoba pasivu Khozmo a ten pozaduje vstupni impedanci konce 50 kilo coz lampy mivaji s prehledem.
Hlavni je ze se to vyresilo jinym preampem.
Michale, pospojovane to mas Jormou nebo jsi je uz prodal?
Budu zkoušet KR 242 elektronky, ty jsou prý č hlasitější než 45. Zitra budu zkoušet Pacific direct. Propojené mám kabely slovenského výrobce EPC(Ernest Peter cables). Jormy jsou připravené k prodeji. Řeším právě předzes a finance by se moc hodily. Mám momentálně velké dilema. Mohu koupit starou verzi vlajkové lodi NAT Magnetostat nebo novou veri Magnetic s odděleným PS, dále šance koupit nejnižší model Aries Cerat Incito (ten mne hodně zajímá) a pak Allnic L7000 z druhé ruky, vzácnost v second handu. Rozpočet mám velmi nízký, zlomek ceny WL Questu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Michale,
v prvé řadě gratuluji k touženému upgrade sestavy vytouženým směrem. Abych byl upřímný, tak jsem ve Tvé hádance tajně myslel na DAC od Lampizátor. Pravidelně vystavují ve Varšavě a vždy to hraje velmi dobře, letos DAC Lampizátor-Poseidon a aktivní reprosoustavy Sveda. Z jejich produkce se mi ještě moc líbí design a provedení napájení s příslušným názvem Kraftwerk 8, ale nemám žádnou osobní zkušenost.
Docela se těším na to, až bude možnost to u Tebe slyšet po těchto velkých změnách :thumbup:.
.
2023-10-28 16.18.15.jpg
2023-10-28 16.18.43.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jo Viktore, rád vás uvidím, určitě doražte. Dnes mi to nedalo, a vyzkoušel jsem po dlouhé době Tannoy. Zapojeno s předzesem, nezkoušel jsem Pacific na přímo. ŘEKNU to takhle, to málo co jsem slyšel, Laco Decci živák mne bavil více na Horning, zvuk živý a transparentní tak jak jsem popisoval, nástroje jsou zřetelně slyšet i když je to hudební mumraj, rozumějte složité pasáže, to TW tak dobře nedokážou, ale např Dado na Tannoy ve mne vyvolala emoce, naprosto jiný zvuk, plný a hutný, to zase Horning nedokážou. Po dlouhé době jsem také zkusil posunout TW víc od sebe dozádu, a hrálo to podstatně lépe, ta hutnost nablízko je prostě moc. Proto se také doporučuje poslech aspon 3m od repro, a to se potvdilo. U Horning zase vhodnější poslech zblízka, tak trochu sluchátkový poslech, ale pak je to mazec. Zítra se naposledy rozloučím s Tambaqui, jěště mi na rozloučenou než odjede do Dánska jednou zahraje, možná i slza ukápne. Je to skvělý dac.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Chyba, myslel jsem Dido.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pavel M. »

zappa píše: 17 lis 2023 13:44
Ted je to tady, hudba a v té největší parádě. Takové zážitky jsou nevýslovné, mohu se tu snažit popsat co slyším a jak to cítím, ale to opravdu nelze vyjádřit slovy, ...
Michale, mě tvoje nadšené příspěvky baví :thumbup: :thumbup:
Díky za sdílení!

Teď u tebe v poslechovce bude asi narváno, :lol: ale někdy se rád stavím.
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
HonzaE
Příspěvky: 420
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od HonzaE »

Michale, gratuluji k dalšímu posunu. Ani si nedovedu představit jak ti to hraje nyní :eek: , když už při nedávné návštěvě to byl zážitek :thumbup:
Nádherně napsaná reportáž, přečetl jsem až v klidu o víkendu :smile:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa - gratuluji ke špičkovému DACu od Lampizator, který do tvé sestavy kvalitativně odpovídá a ukázal ti limity Tambaqui. Věřím, že až pořídíš odpovídající předzesilovač, tak to bude široko daleko ultimátní sestava.
Jsem zvědavý na tvůj další vývoj, máš teď 2 špičkové reprosoustavy a přesto zcela rozdílně hrající. Opravdu budeš podle nálady pokaždé přehazovat reprosoustavy? Nebylo by lepší pořídit místo toho jedny, které by měli požadované atributy z obou reprosoustav? Psal si, že jsi chvilku uvažoval nad nabídkou Wilson Audio MAXX, tak to bych si uměl představit jako ten ideál, co by splnil tvá očekávání.

Omlouvám se, když jsem tě někdy škodolibě provokoval ale chtěl jsem ti naznačit, že je třeba u nákupu/prodeje HIFI zachovat časový odstup a chladnou hlavu, protože rozhodování v momentální chvilkové euforii/agónii se může dost prodražit.
Upřímně přeji šťastnou ruku a chladnou hlavu při výběru finálního předzesilovače - bude mít zásadní vliv na celkový zvuk.
Ať ti to hraje k tvé plné spokojenosti. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 19 lis 2023 23:01 Zappa - gratuluji ke špičkovému DACu od Lampizator, který do tvé sestavy kvalitativně odpovídá a ukázal ti limity Tambaqui. Věřím, že až pořídíš odpovídající předzesilovač, tak to bude široko daleko ultimátní sestava.
Jsem zvědavý na tvůj další vývoj, máš teď 2 špičkové reprosoustavy a přesto zcela rozdílně hrající. Opravdu budeš podle nálady pokaždé přehazovat reprosoustavy? Nebylo by lepší pořídit místo toho jedny, které by měli požadované atributy z obou reprosoustav? Psal si, že jsi chvilku uvažoval nad nabídkou Wilson Audio MAXX, tak to bych si uměl představit jako ten ideál, co by splnil tvá očekávání.

Omlouvám se, když jsem tě někdy škodolibě provokoval ale chtěl jsem ti naznačit, že je třeba u nákupu/prodeje HIFI zachovat časový odstup a chladnou hlavu, protože rozhodování v momentální chvilkové euforii/agónii se může dost prodražit.
Upřímně přeji šťastnou ruku a chladnou hlavu při výběru finálního předzesilovače - bude mít zásadní vliv na celkový zvuk.
Ať ti to hraje k tvé plné spokojenosti. :thumbup:
Díky za tvůj poctivý přípsěvek, jsem za něj moc rád. :thumbup: A opravdu zvažuji prodej repro s kterými jsem žil 10 let, chtěl bych si za ty peníze doladit sestavu, a bylo by zbytečné to mít jeden pár repro, který y tu ležel a překážel. Taky nechci být beran a držet se něčeho za každou cenu, i když jsou Tannoy velkou srdcovkou. Vývoj je neúprosný, a našel jsem bednu, která je prostě opravdu tak dobrá, že bych prodeje neměl litovat. Wilson Alexandria mohou to repro být, ale nejsem si jistý zda by to nespustilo další spirálu. Ted mám Horning, které mi tak sedí, že necítím potřebu po něčem jiném. Dnešní zjištění mne tomu ujistili.Zvuk po výměně elektronek je natolik dospělý, že mne Alexandrie už přestaly lákat. Horning mají obrovskou výhodu, a proto jsem do nich šel, že mají citlivost kolem 100db a tudíž nepotřebuji žádné monstra, aby ty repro utáhly, což se u QAlexandrie může lehce stát. A zvukově si dovolím tv rdit, že nezahrajou tak jako Horningm ale je to jen můj názor, mohu se mýlit. Ale i kdybych se mýlil, vím, že Alexandrie nebudou hrát tak dobře, abych se mlátil do hlavy, že mám Horning Agalme. Přijed a poslechni, pak se můžeme pobavit zda potřebuji Alexandrie. Jseš srdečně zván. :thumbup:
Dnes jsem do Pacificu vložil i jiné lampy a je po problému, který jsem měl v úvodu. Totiž elektronky KR45 mají menší výstupní hodnoty než ty, ktreré jsem tam dnes vložil. Po výměně za KR 245 byla hlasitost na hodnotě na co jsem zvyklý, a zvuk je plný a vše jak má být. Dále směrová lampa 5u4G od KR audio dala hudbě oproti Philco 5u4G tu lidskost, Philco byla přeci jen studenějšího charakteru. Nyní je zvuk opět o další stupen někde jinde, hlavně plnost a rozlišení, i basu je najednou více, má to drajv jako kráva, prostě bomba. Divím se, že mi výměnu lamp nedoporučil technik z Lampizátoru, ani pan Genchev z KR audio,kterého jsem se na to ptal, paradoxně mi to řekl kamarád Mirek Vodehnal, který mi ty lampy laskavě zapůjčil k vyzkoušení.Ted Pacific hraje jak víno, a předzesilovač mi vůbec nechybí. Tím nechci říct, že to nebude z vhodným předzesem lepší, ale kvalita momentální produkce je na úrovni, kterou jsem doposud neznal. Spolu z Horning se to moc dobře posluchá, dnes zase tedy nová zkušenost a posun. Ted už jen doladit předek, zemnění a nějaký ten akustický prvek na strop.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj Zappo!
Myslím, že každý kto číta tvoje vlákno to prežíva s tebou. Ja nie som výnimka. Je to ako román na pokračovanie.
Veľká gratulácia k výberu a posunu a ako si správne napísal, keď si teraz spokojný - nemá zmysel ísť do vyšších bední lebo "spirála" :roll:
O tom to je od začiatku a keď si človek nepovie "stačí", tak to nemá konca. Viem, že v tvojom prípade je to "stačí" len do času ale aj tak si ten čas treba vychutnať naplno. A viem aj o čom je "srdcovka". Poznám ľudí, ktorí si tie svoje srdcovky nechali a dnes majú doma "múzeum", prachy viazané v "nábytku" a nepohnú sa ďalej. Časom si to rozmyslia ale už je neskoro....
Preto užívaj, počúvaj a teš sa. My sa tešíme s tebou a snáď sa niekedy ku tebe konečne dostanem... :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

prima
hrajes ted tedy pres preamp v Pacificu?
p.s. je neuveritelne kolik ma Mirek V. doma ve skladu lamp, ze jo
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

YamahaMan píše: 21 lis 2023 06:47 Ahoj Zappo!
Myslím, že každý kto číta tvoje vlákno to prežíva s tebou. Ja nie som výnimka. Je to ako román na pokračovanie.
Veľká gratulácia k výberu a posunu a ako si správne napísal, keď si teraz spokojný - nemá zmysel ísť do vyšších bední lebo "spirála" :roll:
O tom to je od začiatku a keď si človek nepovie "stačí", tak to nemá konca. Viem, že v tvojom prípade je to "stačí" len do času ale aj tak si ten čas treba vychutnať naplno. A viem aj o čom je "srdcovka". Poznám ľudí, ktorí si tie svoje srdcovky nechali a dnes majú doma "múzeum", prachy viazané v "nábytku" a nepohnú sa ďalej. Časom si to rozmyslia ale už je neskoro....
Preto užívaj, počúvaj a teš sa. My sa tešíme s tebou a snáď sa niekedy ku tebe konečne dostanem... :thumbup:
Krása, díky kámo
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 21 lis 2023 07:09 prima
hrajes ted tedy pres preamp v Pacificu?
p.s. je neuveritelne kolik ma Mirek V. doma ve skladu lamp, ze jo
Ano, a zatím nejlepší kombinace co jsem tu slyšel, jak plnost, tak detail, a neagresivita při plném rozlišení. Ale víme jak to chodí, s odpovídajícím předkem to může hrát jěště lépe. Hodně mne zajímá Allnic L-7000, L-10000 a pak ten Aries Cerat. Jeden týpek na Whatsbestforum má právě tuto kombinaci Pacific a Incito od Aries Cerat s Kronzillou. Pacific je skvělý, že můžeš zkoušet lampy a je to udělaný jak pro blbce, na zadním panelu máš přepínač dle druhů lamp, jedoduché. Zvuk je velice odlišný. např. KR Px25 jsou výrazně hlasitější než KR45, ale chybí tomu předozadní prostor, a všechno je hodně vepředu, naproti tomu zatím ideální KR 242 jsou stejně hlasité jako PX25, ale je tam ten nádherný 3D prostor. Dále umsěrnovací lampa od EmLab PU4G je proti Philco analogověji znějící, je teplejší, příjemnější a alinko plnější zvuk, podonná je i Pu4G od KR, tam je rozdíl malý, musím si dát vc práce vyhodotit rozdíly, ale mohl bych mít klidně obě.
.
20231121_112505.jpg
20231121_125408 (1).jpg
20231121_125359.jpg
20231121_125353.jpg
20231121_125455.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět