JPLAY aplikace pro streaming iOS

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od Yngwie »

Pokud by někoho zajímala kontrolní aplikace ke streameru JPLAY. Doporučuji vyzkoušet. Prvních 14 dnů je zdarma. Osobně jsem byl nešťastný z aplikace k Meitner MA3 a nechtěl jsem Roon. Tuhle aplikaci jsem neznal. Zatím testuji, ale na první dobrou s MA3 řeší vše, co mě vadilo M connect. Uživatelský komfort je teď úplně jinde i na iPhone.

https://jplay.app/

K naprosté spokojenosti zatím chybí možnost customizovat si UI podle sebe :mrgreen:

Nechci říkat, že je to nejlepší appka na trhu, ale myslím, že je minimálně stejně dobrá jako Lumin appka nebo Roon.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od PavelDosko »

aplikaci JPLAY iOS pouzivam od jejiho vydani v prosinci 2022. Velkou výhodou je integrace veskere hudby z ruznych zdroju (Qobuz, Tidal, lokalni knihovna) do jednoho rozhrani a vyhledavani napric platformami, stejne tak tvorba playlistu. Ovladani je intiutivni, rozhrani velice povedene (vyrazne lepsi nez aplikace Lumin), muzete si nastavit parametry aplikace - interval dotazovani, vlastnosti vyberu (razeni) atd atd. Ve vysledku to mam tak, ze ackoliv mam streamer Lumin U2 a tedy nativni ovladaci aplikaci Lumin tak si radeji platim aplikaci JPLAY iOS (asi 50 EUR rocne). Nevyhodou JPLAY iOS oproti Lumin app je ze neumi prevzorkovavat (kdyz mate Lumin tak nastavite pripadne prevzorkovani na Lumin app) a webové radio.

Asi i vzhledem k jine filosofii sitoveho provozu aplikace JPLAY iOS mi prijde zvuk oproti Lumin app otevrenejsi, oproti napriklad mConnect vyrazne lepsi ve vsech ohledech.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 10 led 2024 07:14 aplikaci JPLAY iOS pouzivam od jejiho vydani v prosinci 2022. Velkou výhodou je integrace veskere hudby z ruznych zdroju (Qobuz, Tidal, lokalni knihovna) do jednoho rozhrani a vyhledavani napric platformami, stejne tak tvorba playlistu. Ovladani je intiutivni, rozhrani velice povedene (vyrazne lepsi nez aplikace Lumin), muzete si nastavit parametry aplikace - interval dotazovani, vlastnosti vyberu (razeni) atd atd. Ve vysledku to mam tak, ze ackoliv mam streamer Lumin U2 a tedy nativni ovladaci aplikaci Lumin tak si radeji platim aplikaci JPLAY iOS (asi 50 EUR rocne). Nevyhodou JPLAY iOS oproti Lumin app je ze neumi prevzorkovavat (kdyz mate Lumin tak nastavite pripadne prevzorkovani na Lumin app) a webové radio.

Asi i vzhledem k jine filosofii sitoveho provozu aplikace JPLAY iOS mi prijde zvuk oproti Lumin app otevrenejsi, oproti napriklad mConnect vyrazne lepsi ve vsech ohledech.
To převzorkování jsem u Lumina T2 nepoužíval, přišlo mi kontraproduktivní a Lumin X1 už to nepotřeboval z mého ohledu, ale je fakt, že je to mínus. K rádiu jsem se ještě nedostal, ale jak říkáš zatím spokojenost. Překvapuje mě, že máš zkušenost, že různé aplikace UPnP hrají u streameru jinak, ale všechno je možné:). Vyzkouším tu appku na Luminu D3. Je zarážející, že všichni výrobci streamerů se vymlouvají, jak ej to drahé vyvinout appku ke svému hardware a jeden polák jim vypálí rybník:)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od PavelDosko »

on to vyvijel primarne pro ovladani sveho serveru JPLAY Femto na PC/streameru. A povedlo se mu to dost, pochopitelne s tim jdou ovladat vsechny streamery na UpNP a pro lokalni hudbu je potreba Minimserver.

prevzorkovani nepouzivam, ale zminil jsem to pro ty kterym by to chybelo

Tak vyzkousej, uslysis
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od winelover »

Vypadá zajímavě, škoda že není i pro Android. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 10 led 2024 07:14 Lumin app je ze neumi prevzorkovavat
Řešením je nechat si zapnuté převzorkování DSD přes Lumin aplikaci a k bežnému hraní ten Jplay. Nepřepíše to nastavení upsamlingu.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od PavelDosko »

.. vzdyt tak jsem to psal
"Nevyhodou JPLAY iOS oproti Lumin app je ze neumi prevzorkovavat (kdyz mate Lumin tak nastavite pripadne prevzorkovani na Lumin app)"
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše: 11 led 2024 19:47 .. vzdyt tak jsem to psal
"Nevyhodou JPLAY iOS oproti Lumin app je ze neumi prevzorkovavat (kdyz mate Lumin tak nastavite pripadne prevzorkovani na Lumin app)"
Sorry, to jsem přehlédl.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2563
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: JPLAY aplikace pro streaming iOS

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Odpovědět