servis / oprava Parasound Halo integrated

Odkazy na servis, dotazy a rady nebo zkušenosti s opravami High End přístrojů apod..
Odpovědět
Miro
Příspěvky: 220
Registrován: 15 úno 2017 19:17

servis / oprava Parasound Halo integrated

Příspěvek od Miro »

Zdravim chlapi. Riesim dost vazny problem so zosilovacom . V zabalenom stave v sacku v ktorom bol zabaleny zosilovac skondenzoval sacok s tymi gulickami co pohlcuju vlhkost a zosilovac sa orosil .Vytvorili sa plno male kvapocky . Ta kvapalina/kvapocky co vznikli su divnej konzistencie ,nieco medzi vodou a olejom a nechcu sa samovolne odparovat.Skusal som tie kvapocky aj fenom jemne odparit ,ale marne ,dokonca som skusil zosilovac drzat zabaleny pri cca 40 az 50 stupnoch nejaky ten cas v krabici, aby sa to odparilo , ale opet nic. Skusal som zosik uz aj zapnut cez RCA kable a iba tak zapojit k PC , aby som vyskusal ci funguje.Zosik funguje ALE: preblikava tlacitko pover z cervenej na modru farbu , nieco v nom cvaka .Zosilovac ide ak je powe tlacitko na zosilovaci sfarbene do modra , ale obcas nieco zasumi v reproduktoroch aj ked zosilovac je iba zapnuty .
Kedze som z Kosic a tu mi nikto nevie pomoct uz konzultujem problem s SASERVIS s panom Matejom Janeckom .
Ale budem rad za kazdu radu . DAKUJEM
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 119
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: servis / oprava Parasound Halo integrated

Příspěvek od djrix »

Frontend Parasoundů je jfetový = velmi sensitivní na jakékoliv svody na PCB. Pokud je v zesilovači vlhkost, pravděpodobně ujíždí koncáky stejnosměrně, to vyhodnocuje DC ochrana jako poruchu a odpojuje výstup repro, to bude to cvakání. Nedoporučuji zesilovač už více trápit a zapínat !
Miro
Příspěvky: 220
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: servis / oprava Parasound Halo integrated

Příspěvek od Miro »

OK. Dakujem za odpoved. Ja som ho skusil zapnut iba , ze co sa vlastne udeje . Dokonca som si vsimol ,ze ta kvapalina co vznikla , sa casom meni na nejaku bielu krystalicku latku podobnu soli, ktoru ide lahko odstaranit jemnym stetcom .Ale netusim ci je vodiva ci nie. . Dalej mi to uz bude riesit asi SA Eletronic servis . Urcite to treba nejako ocistit a odstranit.
Videl som videa kde cistia plosne spoje klasickym WD alebo inymi chemikaliami , ale neviem ci by to bol z mojej starany dobry napad .
Miro
Příspěvky: 220
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: servis / oprava Parasound Halo integrated

Příspěvek od Miro »

Ak by niekto nahodou potreboval vediet , Casea HIFI s.r.o robia servis a opravi pre Parasound . Maju k zosilovacom manualy a veci na to potrebne .
Odpovědět