Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj!
Mám prosbu o radu pre prerobenie asymetrického kábla na symetriku.
Mám doma jeden výborný, náhradný kabel ale nesymetrický so štandardným zapojením 3,5mm do zdroja hudby a 2x 3,5mm do mušlí.
Moja otázka - dá sa po odpojení 3,5mm konektora zapojiť symetrický 4,4mm Pentacomm podľa tohoto zapojenia?
Vopred vďaka za rady a pripomienky.
Wiring diagram Pentaconn 4,4mm .jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od elfton »

to se nedá předem říci, záleží jak je řešen kabel, každý kanál R+ a L+ bude potřebovat samostatné vedení R- a L- , často je ale na nesymetrickém kabelu - společné
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

elfton píše: 01 dub 2024 14:48 to se nedá předem říci, záleží jak je řešen kabel, každý kanál R+ a L+ bude potřebovat samostatné vedení R- a L- , často je ale na nesymetrickém kabelu - společné
Ahoj, veď práve. Ak sa pozrieš na obrázok, pôvodný TRS 3,5mm Jack má dva čierne kabliky /R-L-/ chytene spoločne na "S"leeve. Teraz by som ich odletoval a dal samostatne na Pentaconn, ako som to tam znázornil.
Takže OK?
elfton
Příspěvky: 102
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od elfton »

Pokud dle mereni nejsou - propojene, tak to pujde
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

elfton píše: 01 dub 2024 18:49 Pokud dle mereni nejsou - propojene, tak to pujde
:thumbup:
Mám objednaný Pentacomm 4,4mm
Keď príde, pozriem sa na to.
Dík za posúdenie a radu!
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od Pytell »

Jestli-že, máš fyzicky dva černé vodiče nyní sletované na společné Sleeve , když je rozdělíš na jednotlivé , tak budeš mít symetriku. Jen upozorňuji ten PENTACONN 4,4 mm se dost blbě letuje.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 02 dub 2024 19:54 Jestli-že, máš fyzicky dva černé vodiče nyní sletované na společné Sleeve , když je rozdělíš na jednotlivé , tak budeš mít symetriku. Jen upozorňuji ten PENTACONN 4,4 mm se dost blbě letuje.
Mirku, vďaka za info.
Ešte jedna vec. Predpokladám, že zapojenie v jednotlivých mušliach je zapojené tak, že nie je potrebné rozoberať a niečo preletovať vo vnútri...
Pre istotu som prekreslil to pripojenie prehľadnejšie.
Ešte raz ďakujem!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

2 Balaned wired diagram 4,4mm to 2x3,5mm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 130
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od šeďour »

Pokud má sluchátkovej kabel dva samostatný přívody do mušlí, tak to udělat lze.Prostě se odletujou z původního konektoru levej a pravej kanál a zdvojenej přívod GND.Z toho GND pak budou minusový přívody na JACK konektory do mušlí.

Jediný, co mě zaráží, je schéma zapojení na posledním obrázku.Pro pravej kanál je tam místo špičky (TIP) zapojenej kroužek (RING).S tímhle řešením jsem se ještě nesetkal.Nevylučuju, že je to možný, ale nikdy jsem to takhle nezapojoval.Ani když jsou do mušlí konektory JACK rozměrů 2,5 mm, nebo JACK 3,5 mm.
Konektor PENTACON se letuje stejně blbě jako všechny ostatní konektory, od velikosti 2,5 až po 6,3 mm.

Ve sluchátkovejch mušlích se nic nepředělává.Tam to naštěstí technicky funguje úplně stejně, ať je signál nesymetrickej, nebo symetrickej.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1058
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Symetrický slúchadlový kábel na Pentaconn 4,4mm

Příspěvek od YamahaMan »

šeďour píše: 03 dub 2024 10:57 Pokud má sluchátkovej kabel dva samostatný přívody do mušlí, tak to udělat lze.Prostě se odletujou z původního konektoru levej a pravej kanál a zdvojenej přívod GND.Z toho GND pak budou minusový přívody na JACK konektory do mušlí.

Jediný, co mě zaráží, je schéma zapojení na posledním obrázku.Pro pravej kanál je tam místo špičky (TIP) zapojenej kroužek (RING).S tímhle řešením jsem se ještě nesetkal.Nevylučuju, že je to možný, ale nikdy jsem to takhle nezapojoval.Ani když jsou do mušlí konektory JACK rozměrů 2,5 mm, nebo JACK 3,5 mm.
Konektor PENTACON se letuje stejně blbě jako všechny ostatní konektory, od velikosti 2,5 až po 6,3 mm.

Ve sluchátkovejch mušlích se nic nepředělává.Tam to naštěstí technicky funguje úplně stejně, ať je signál nesymetrickej, nebo symetrickej.
Ahoj Šeďoure - áno, máš pravdu. Dnes ráno som to premeral na inom /origo HifiMan/ kábli a signál je v pRavom kanále na špičke /Tip/.
Ináč je to teda OK....
Odpovědět