Kopírovanie Cd do PC

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

Ahoj. Celkom jednoducha tematika... ALE - ludia potrebuje fakt pomoc. Uz som z toho na vetvy. Totizto mam klaicku mechaniku v notebooku a potom extrenu plextor PX - L611U. PROBLEM nastal ked som dostal cd zo zahranicia a necitalo mi (windows ukazal subory ,ale zvukovo sekali) Dal som externu mechaniku a nieco islo ,ale nic moc. Potom som poziadal o nove cd, Zaslane.., Dnes skusam -a nikeotre tracky isli v pohode druhe sekali. Nebolo by to uz tak divne ...,ale ked som skusal na klasickom cd- prehravaci /radio so vsetkym -tam to islo uplne v pohode. Uz som mu chcel napisat ze my poslal zle vypalene CD znova. Avsak - nemoze to byt tým ze su tie mechanky proste ze jedna je interna ,lacna (sucast notebooku) a druha extrena - usb (proste asi slaby laser ,ci ..) Plextor by mal patrit k spicke. (robia prevazne iba to) Dalej EAC (exact audio copy) - Dost som precital a nikeotry tvrdia ze oproti inym ma lepsiu kvalitu a su aj taki ,ktori to vyvracaju,.

Tu je celkom dostz dlhy navod...
https://www.svethardware.cz/exact-audio ... avod/12133

ako -skusal som nagrabovat to CD ,len my to stale pisalo same chyby... uz som bezradny. Co takto skusit extrenu Blue-ray mechaniku. Niektori HIFI vyrobcovia maju kopirovacie masiny ,len na to urcene. (nepoznam moc) Vie my nikeot odporucit Fakt preny a dobry navod ,ci doporucit mechaniku ,aby bolo kopirovane CD 1:1 ? kvalitne ,Kludne nech rozpise svoje skusenosti a doporucenie... Mam vela CD ktore chcem nahodit do HDD ,ale takto to je na bode mrazu...


dakujem.
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
RedBaron
Příspěvky: 270
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RedBaron »

To je nějaké CD s osobními nahrávkami? Protože jestli ne, je tisíc možných způsobů jak se k běžné nahrávce dostat, jedním z nich je třeba koupě jetého originálu na discogs nebo stažení v digitální podobě namísto nějakého kopírování vypalování, posílání a grabování CD. Pokud je to fakt nevyhnutelné, zkusil bych EAC na jakémkoliv starším kompu, který má funkční a slušnou interní mechaniku.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 941
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od dvader »

Co tam máš za OS?
Já jsem graboval/kopíroval historicky mnohokrát a c obyčejným CD nikdy nebyl problém - zvládne to jakákoliv mechanika.
Chce to nebouchat do stolu, když to běží, či se vyvarovat jakýmkoli vibracím.

Tohle může být přetížený počítač nevhodnými programy (např. Windows na slabém HW), nedostatek operační paměti či nějaký HW problém toho počítače…
jardak
Příspěvky: 25
Registrován: 30 čer 2012 21:23

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od jardak »

Ahoj! Vypadá to spíše na nějakou ochranu, použij na vypalování jiný SW. Na čem to pálil, ten, co ti to poslal? Jrd
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

Ahoj vsetkym. Takze vec sa ma tak: su so normalne CD albumy typu folk ,metal..

sranda je ze jedno CD cko som pocuval asi rok dozadu a islo normalne (nelezalo blizko ziadneho magnetu alebo daco takeho -pre spekulativcov.)

To iste CD som nedavno skusal na 3 cd-romkach ,aj internych ,externych aj na CD mechanike all in one preharavaca -dobre , -to so uz zistil ze asi bude nenavratne poskodene. -Otazka je preco ,je to vobec mozne a ako !? Aby CD cko degradovalo samo od seba tak aby sa stalo necitatelnym (podotykam ze na ziadnom CD nie su ani najmensie skrabanceky) ??? To v cloveku vyvolava pochybnosti a najlepsie je si vsetko ulozit hned na HDD. Ako moze CD cko samo od seba proste prestat fungovat ? (v PC stopy vydiet v zlozke, avsak ked sa spustia prinajlepsom je ticho .proste su prazdne) A predtym ,ako som pisal -normalne som to CD pocuval. -Kto ma podobnu skusenost ?!

A teraz k tomu CD a problemu s kopirovanim -myslim si (a to je moj osobny nazor iba...) ze dnes robia aj tie najlepsie napalovacky smejdy, oproti minulym dobam. Vysvetlim - volakedy ludia na pc napalovali viacej ,bolo via typov ochran a pod.... laser musel byt silnejsi a kvalitnejsi -dnes si ludia potrebuju iba soft -sem -tam nahodit do PC ,a aj tak je vsetko uz digital. A druha stranka mince - Osobne si myslim ze Cd-rom s usb 2.0 nestaci ,mozno 3.0 ci 3.1 (väcsi prud.) Je to fakt taka veda skopirovat posr*ne CD na hdd spravne 1:1 ?!! Jedno Cd ktore my teda vymenili my islo len do polovice od polovice sekalo. Na ALL in One zariadeni -v pohode. Zalezi na kvalite CD-romky. Najprv som si myslel ze dobre CD rom robi /robil PLEXTOR. Potom SONY - NEC . Vcera som este na webe ,ktori sa volakedy zaoberal cisto CD-dvd vypalovackymi a testy isli fakt do hlbky /citanie/zapis,... bolo pisane ze najlepsie mechaniky roby.... PIONEER. A necha si za to tucne zaplatit. Otatne je to urcite aj dnesny vyrobok (podopra win11 -teda aktualny)
jeho najlepsia interna mechanika stoji cca 300 €. Problem je zohnat ju a otestovat. Dalej si mylsim -ze Bluray citacka / napalovacka ma lepsi /silnejsi laser ,kedze muci na placke s rovnakou plochou precitat viac hustejsie data a presnejsie (velky datovy tok oproti CD /dvd) -co je logicke, len tak pisem. Otazka -BluRay 4k citacka -myslite ze by dokazala napr. lepsie precitat poskrabane CD oproti CD-/dvd mechanike ? -Vyjadrite svoj nazor /skusnosti.

Mozno dajake studio ponuka kopirovanie 1:1 za nejake financie, ale otazka je - je to naozaj take kvalitne ? ma doma niekot nejaky drahy stroj (CD) a skusal robit EAC a porovnat nagrabovne subory z HIFI masiny a PC (EAC) ???

malo by sa tomu prijst na klb.

Lebo aj na tom navode bolo pisane --ze EAC vykazovalo ine hodnoty po nagrabovani do HDD ako ostatne programy (nero ,foobar....a pod.)


po dlhom hladani som nasiel takyto ramcek :
https://vantecusa.com/products_detail.p ... Enclosures

a opät -amazon -dobre a aj negativne komentare -funguje ci nie...

to iste ku spickovej mechanike Pioneer -aj tam mali ludia vytky -tak teraz babo rad...
https://www.pioneerelectronics.com/PUSA ... BDR-S13U-X


https://www.amazon.com/product-reviews/ ... filter-bar



toto je dost zaujimave, (prelozene z anglictiny)
Ľutujem, že som si to objednal, pretože som sa konkrétne zaujímal o prehrávanie a napaľovanie 4k Blu-ray diskov. Nevedel som, že potrebujete CPU a základnú dosku s podporou Intel Software Guard (Intel SGX). Študoval som túto tému dosť dlho a nebol som schopný určiť, či existujú prehrávače UHD Blu-ray na platforme PC/Windows, ktoré nevyžadujú Intel SGX. Najpodivnejšie na tom je, že novšie procesory Intel zakúpené za posledných pár rokov nepodporujú ani SGX, podporujú to iba procesory Intel 9. a 10. generácie, takže sa to zdá ako zvláštna požiadavka na BluRay prehrávač/napaľovačku vydanú v r. 2023.
---sranda -este aby clovek aj musel pozerat na podporu tohto typu... (CPU)

---------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.amazon.com/External-Enclosu ... 360&sr=8-1

Pokus s dvoma funkčnými jednotkami, jedným BR a jedným DVD. Jednotky boli zistené, ale neprečítali žiadny disk. Vymenené káble s druhým (nie Vantec) krytom. Vyskúšal som môj stolný počítač a notebook. Vyskúšal som niekoľko diskov, BR aj DVD. Na probléme sa nič nezmenilo. Disk bol rozpoznaný, disk sa nedá čítať. Disk BR je momentálne pripojený cez otvorený bočný panel mojej pracovnej plochy bez problémov.



-je toho fakt dost ,problemov a veci ,aby si clovek fakt len skopiroval CD. (vela ludi sa nad tym ani nezamysla. ale ked uz mam to hifi -dopekla chcem tu nahravku z CD co najlepsie. !!!

poprosim komentare a najlepsie osobne skusensoti...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

dvader píše: 03 dub 2024 06:48 Co tam máš za OS?
Já jsem graboval/kopíroval historicky mnohokrát a c obyčejným CD nikdy nebyl problém - zvládne to jakákoliv mechanika.
Chce to nebouchat do stolu, když to běží, či se vyvarovat jakýmkoli vibracím.

Tohle může být přetížený počítač nevhodnými programy (např. Windows na slabém HW), nedostatek operační paměti či nějaký HW problém toho počítače…


WINDOWS 7 proffesional SP1 ,8gb ram nejake Intel dvoj jadro ... proste kancelarsky notebook lenovo. ALe v pohode...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

jardak píše: 03 dub 2024 15:27 Ahoj! Vypadá to spíše na nějakou ochranu, použij na vypalování jiný SW. Na čem to pálil, ten, co ti to poslal? Jrd

Ochrana nie - vyz prispevok nizsie - rozne mechaniky -rozny pristup -kvalita lasera ,podpora citania roznych technologii..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 941
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od dvader »

macOS a máš po problémech…
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

dvader píše: 03 dub 2024 19:15 macOS a máš po problémech…
Hej -akurat neviem ,ci si cital vsetko co som napisal- Toto vobec nie je problem MS ale kvality vypalovacky. A softu na ripovanie. Vsetky ostane cd idu v pohode...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

... takze nema nikto realne skusenosti s EAC ,teda neporovnaval ripnute /grabovane CD ineho softu VS EAC. ?! Skoda ,myslel som ze tu bude dakto ,kedze su tu aj zanieteni hifisti s dlhorocnymi skusenostami. Pripadne Nejaky Hw specialne na kopirovanie CD 1:1 (kvalitovo) Kedze rozdiely je badat ,tak asi to nebude take jednoduche...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

Nasiel som zaujimavui tabulku na skladovanie CD \ DVD diskov. (urcite sa s tym niektori tu stretli..)

https://www.clir.org/pubs/reports/pub121/sec5/
Optické disky fungujú dobre v širokom rozsahu podmienok teploty a relatívnej vlhkosti. Disky uchovávané v chladnejšom, menej vlhkom prostredí a nevystavované extrémnym zmenám prostredia by mali vydržať dlhšie. Optické disky uložené v optimálnom prostredí prežijú disky, ktoré nie sú. Rozsahy skladovacej teploty a relatívnej vlhkosti odporúčané v rôznych technických zdrojoch sú uvedené v tabuľke 3.
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

Ahoj . Vie my niekto zmysluplne zodpovedat (aby som tomu chápal ,lebo ked som si to prelozil ,moc nie...) ,co znamenaju tieto udaje ?

http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm

Correction Offset
Submitted By
Percentage Agree

-kotra mehcnika je best ?

inak Naim Uniti Core a
Bluesound Vault 2i
pouzivaju mechaniku (CD iba) TEAC

napriklad naim
https://mlibs3ssxdwp.i.optimole.com/cb: ... /core5.jpg
tak prosim dakto odpovedzte.. aspon toto..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od TOM »

Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

ten urcite nie...
https://www.svethardware.cz/exact-audio ... 33/diskuze



https://wiki.hydrogenaud.io/index.php?t ... CD_rippers

stale hladam dobru vypalovacku, ted hlavne citacku CD/CD R..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 127
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Kopírovanie Cd do PC

Příspěvek od RoGi »

AHA, aha hhhaaaaaaaaa
co soooom naaasielll

https://premiumsound.ie/product/hifi-se ... sk-server/


Ripovanie CD

Nový Uniti poskytuje bit-perfektné kopírovanie CD na vytváranie prístupných súborov, ktoré môžu byť doručené akémukoľvek UPnP streamingovému systému v sieti. Systém využíva softvér navrhnutý v EAC (Exact Audio Copy) na extrahovanie súborov, ktoré možno uložiť ako bezstratové súbory WAV alebo FLAC. Uniti Core má výrazne väčšiu databázovú kapacitu a dokáže ripovať na NAS a uložiť 100 000 skladieb za predpokladu, že HDD má kapacitu.


EAC - no povedz, takze su taky dobry ,ze ich oficialne aj naim poziadal o soft... hmm
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Odpovědět